Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

dodam jeszcze że całą noc przesypia od 4 tygodnia życia, ale oczywiście wtedy jeszcze poraz ostatni karmiłam ją o północy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam, moja mała za tydzień kończy 9 miesięcy, waga urodzeniowa to 3360, obecny wzrost 75cm, jest bardzo ruchliwym dzieckiem od 2 miesiąca. Obecnie zaczyna juz wstawać do chodzenia i ciągle gania po całym mieszkaniu :) jest bardzo ciekawa wszystkiego co ją otacza. Obecnie waży 7600 i myślałam, że je za mało, choć każdy lekarz mówi, iż ma wagę która mieści się w normie a jest taka szczuplutka właśnie dlatego że dużo sie rusza i szybko spala to co zjada. A jej dieta wygląda tak:
8 rano kaszka ryżowa na mleku
11 mleko 180ml
14:30 obiadek zupka 200/220ml lub II danie 200/220g
18 mleko 180ml chyba że jadła zupkę to 195ml
20 deserek jakiś owoc z kaszką kukurydzianą lub płatkami ryżowymi
22 mleko z kaszką ryżową 220/240ml
miedzy posiłkami dostaje soczku, ciasteczka, chrupki, chlebek, nieraz kawałki naleśnika jak robię
Tak więc widzę po wszystkich wpisach że je dość sporo :) a że jest taka ruchliwa, szczuplutka i że tak szybko spala to co zje to ma po mamusi :) też nigdy nie miałam problemów z wagą, mogłam zjeść 5 bułek na śniadanie czy 30dag ptasiego mleczka w 15 minut i zawsze byłam szczupła mając zaledwie 1,57cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

GADASZ TOTALNE GLUPOTY
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie zgodzę sie z tym mój synek za tydzień skończy 11 miesięcy i waży tylko 8,20kg a jada nawet 4 butelki kaszki ryżowej dziennie plus do tego obiad i deser ale BAAARDZO jest ruchliwy :D Pani doktor stwierdziła że ma szybką przemianę materii.Z córcią przechodziłam to samo że mało ważyła a teraz waży tak jak trzeba:D Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

witam a jest karmiony piersia czy sztucznym mlekiem jesli piersia to waga jest dobra bo moja mala tesz tyle wazy bo jest karmiona piersia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

witam ja tesz karmie piersia i radzila bym w nocy podac mleko maluszkowi a nie puste kalorie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój Kubuś za pare dni skończy 10 miesięcy i zjada:
6 ale nie zawsze mleczko modyf. 150ml
8 kaszka mleczno ryżowa wieloziarnista 150 ml
między czasie herbatka i chrupki kukurydziane
12 zupka własnej roboty jakieś 200ml
miedzy czasie jakiś deserek kisielek owoc
16 mleczko modyf.120ml
18 bułeczka z twarożkiem lub z jogurcikiem
20 mleczko modyf. 180ml
i jeszcze w nocy budzi sie raz na mleczko 150ml
waży 10,800 a urodził sie z wagą 4450 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek ma 10 miesięcy i waży 11 kg i ma 80 cm wzrostu. Urodził się z wagą 4400g. Według siatek centylowych mieści się w normie. Ma nietolerancję laktozy więc musimy bardzo uważać. Oto jego jadłospis:
7:00 210 ml mleka sojowego zagęszczonego kleikiem ryżowym
11:00 np banan + jabłko
14:00 obiadek
16:30 2 kanapki z polędwicą drobiową
19:30 kaszka ryżowa na mleku sojowym

Mały przesypia całe noce.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zapomniałam dodać, że do obiadku dodaję co drugi dzień 1/2 żółtka, ale teraz będę podawała całe jajko 3-4 razy w tygodniu, albo w obiadku, albo z chlebkiem na kolację
:-) pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córeczka ma 10,5 mca, waży 11 kg, je 5 posiłków dziennie

7.30 - 8.00 mleko 210 ml
12 - 12.30 obiadek słoiczek HIPP
15.00 mleko 210 ml
17.30 - 18.00 jogurt owocowy dla dzieci + biszkopcik lub rozgnieciony banan + biszkopcik lub kaszka na 150 ml mleka lub wody (zależy jaka kaszka) lub inne owoce: jabłko, brzoskwinka, winogrona
20 - 20.30 mleko 210 ml z dodatkiem 1 łyżki kaszki ale nie codziennie

siada, wstaje i chodzi przy meblach ale nie raczkuje, czołga się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj synek za kilka dni skonczy wlasnie 10 miesiecy, wazy ok 9,5 kg nie jest ani za gruby ani za chudy - poprostu idealny :) jak twierdza lekarze ;) urodzil sie z waga 2,720 przy wyjsciu ze szpitala mial 2,560 grama... wiec pieknie sie rozwija i przybiera wazy tyle ile powinno wazyc dziecko w jego wieku. :) Jadlospis Mateuszka:

7 - 8 sniadanko - kaszka mleczno ryzowa + 1/2 sloiczka z owocem
(w miedzyczasie chrupki kukurydziane/piers na zadanie/ soczek rozcienczony w woda)
14 - 14:30 - danie/zupka Gerber (DUZY SLOICZEK)
(soczek rozcienczony z woda/ piers na zadanie)
17 - 18 - deserek Gerber albo duzy albo maly z rozdrobnionym ciasteczkiem Hipp / jogurcik Nestle z 1/3 deserka malego
20 - 21 - kaszka mleczno ryzowa "na dobranoc" nestle albo bobovita:)
21 - 22 - piers na zadanie i spanko ;)

i pieknie wszystko zjada, ma duzo sily, raczkuje, siada, wstaje i przechodzi sobie sam przy meblach :) pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja corcia ma 10 miesięcy i waży 8,6 kg i jest w sam raz. Dzieci utuczone są brzydki a przede wszystkim dzieci chudsze zawszę zdążą przytyć a grube trudniej schudnąć :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Litosci, czy tutaj sie odbywaja zawody czyje dziecko jest bardziej spasione? Najpierw podajcie wzrost dziecka a potem wage, moja corka ma 10 miesiecy 70cm i wazy 8.900 i jest to idealna waga do wzrostu!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

budzi się przez herbatkę , mój mały tak robił . daj mu w nocy tylko mleko sam zrezygnuje z karmienia kiedy będzie gotowy. mój mały zszedł z trzech butli na jedną koło 2 w nocy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

sylwka poszukaj siatek centylowych i spr gdzie jest Twoje dziecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój synek ma 9 miesiecy urodził się z wagą 3200 a teraz waży 9200.czy to nie za mało??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

hej mamy podobny jadlospis maly ma 10 miesiecy i wazy 10,5kg urodzil sie z waga 2,650kg od 8 miesiaca odstawiony od piersi kolo 3 w nocy mleczko 210ml czasem 150 ml roznie rano jak sie budzi kolo 7 mleczko 150ml kolo 10-11 kaszka na wodzie ok150ml 14-15 zupka mojego wykonania ok200ml pozniej deserek kolo 18 sloiczek albo banan albo jablko albo serek danio i o 20 kaszka na mleku 150ml i spac
ma 4 zabki w tym dwa u gory sie dopiero przebily chrupkow nie cchce jak daje mu do raczki to wyzuca biszkopty to samo herbatki zwykle z cytrynka ostatnio nawet ladnie pije bo tych granulowanych dla dzieci nie chce pic lub wode pije
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Może warto wzbogacić wiedzę na warszatach?

http://dziecko.trojmiasto.pl/Warsztaty-dla-Przyszlych-Rodzicow-9346.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Rada DLA ciebie, zwieksz ilosc weglowodanow, szczegolnie na wieczor. Dziecko w tym wieku powinno jesc 3 posilki stale, a nie wiekszosc przekasek, pamietaj rowniez o bialkach go to wazny material budulcowy, gdy tego brakuje w diecie dziecko budzi sie czesto w nocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja siostrzenica tez byla bardzo chuda w tym wieku a teraz jest bardzo gruba
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

pomóżcie-pomysł na własny biznes (102 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Szkoła państwowa czy prywatna? (55 odpowiedzi)

Co myślicie,do jakiej szkoły byście posłały dzieci mając wybór? Zastanawiam się..... Czy to...

JAKI PREZENT DLA 7-LATKI? (25 odpowiedzi)

pomozcie prosze, bo moj syn dostal zaproszenie na urodziny od kolezanki, ktora konczy wlasnie 7...