Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

MOJA CORKA MA NIECALE 10 MIES I WAZY 7.5 KG,MIERZY 68 CM.
PIJE 4 RAZY NA DOBE PIERS,RANO KASZKE
POTEM BISZLOPTY,CHRUPKI WCIAGU DNIA,CHLEBEK ZMASELKIEM , ZUPPKI MOJE
DESER PO 16,17.JABLKI STARTE,BANAN,GRUSZKA
POTEM KASZKA NA NOC
W NOCY SIE 3 RAZY NA PIERS
JEST SZCZUPLA,ALE APETYT MA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Super, moja mała jada tez tak samo, mleczko tez po 180 lub 150 jakos nie przepada;) Wazy 9100 i ma 80 cm:) Strasznie dluga po tatusiu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie zgodzę się, że anemik. Moja córcia ma skończone 9 mcy i waży 8,5 kg - jest ciągle na 50 centylu co świadczy o tym, iż jest w sam raz:) Ani utuczona ani zabiedzona:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córa ma 10 miesięcy ,waży 8 kg i ma 78 cm i wcale nie jest chuda.
12 kg przy takim"wzroście" to chyba o wiele za dużo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córeczka ma 9,5 miesiąca waży 9,800 i ma 75 cm wzrostu. Do grubych jej daleko.
Właśnie od pediatry dostałam zalecenia żywieniowe.
mleko 3x 220 ml
papki miesno ważywne 180-200 ml
1/2 zółtka codziennie
owoce,
kaszka na noc

I tak je, tylko że mleka mniej po 180 ml
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek ma 10 miesiecy. Od dwoch miesiecy jego jadlospis wyglada nastepujaco:
10.00 kleik ryzowy 200 ml
13.00 mleko 200 ml
16.00 sloiczek obiadku robionego przeze mnie(daje wszystko ,oprocz kapusty i cebuli),oraz maly sloiczek deserku,rowniez wlasnej roboty(robie wszystkie owoce)
19.00 kaszka owocowa na mleku
22.00 mleko
Gdy maly ma ochote podaje rumianek lub koperkowa herbatke(50ml-150 ml dziennie)
Maly wazy 12 kg .Nie jest gruy ,tylko duzy(wysoki)Duzy sie urodzil 4.200
Lekarz jest zachwycony rozwojem i jadlospisem.
Dziecko samo wie kiedy chce pic.
Przypominam,ze kazde dziecko jest inne,wiec albsolutnie nie zgdodze sie z nizej opisanymi komentarzami,ze dzieci sa wychudzone lub utuczone.Kazde dziecko inaczej sie rozwija. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moje dziecko mialo podobne problemy, ale pediatra powiedziala ze stosowanie mleka koziego nie ma podstaw medycznych, bo to rowniez jest zwierze kopytne.
Czy wszystkie objawy zniknely, czy jakies sie utrzymaly?
Moje dziecko na poczatku mialo skaze bialkowa. Jak karmilam piersia, musialam zazywac wapn w tabletkach i 0 nabialu. Kiedy malego odstawilam i przeszlam na bebilon zwykly, to byly na poczatku nie takie kupy, biegunka z krwia i ranki za uszami, ale po ok tygodniu wszystko zniknelo. Na wszelki wypadek przez 2 tyg pil bebilon pepti ale po powrocie do zwyklego wszystko bylo ok.
Waham sie czy podawac mu nabial...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój Dominik ma 10 miesięcy waży 10,5 kg mierzy 78 cm. Od niedawna pije mleko kozie UHT bo ma stwierdzoną skazę białkową a miałam już dosyć Bebilonu Pepti i innych bo mają mało wapnia. Jego jadłospis wygląda tak:


8.00-9.00 250 ml kaszki Nestle 8 zbóż na mleku kozim (z butli)

W między czasie pół buteleczki Bobo Fruta i parę chrupek kukurydzianych

12.30-13.00 Obiadek ze słoiczka 220 g + żółtko co drugi dzień

Drugie pół Bobo Fruta i parę chrupek kukurydzianych

16.00-17.00 starte jabłuszko i gruszka lub słoiczek owocowy

18.30-19.30 mały jogurt kozi smakowy ( przeważnie co drugi dzień Mały w tych godzinach nie zawsze jest głodny)

21.00-21.30 250 ml kaszki ryżowej samakowej BoboVita na mleku kozim (z butli)

Mały przesypia całe noce czasem jak marudzi to podaje mu wodę lub herbatkę Humany Słodkich snów. Kupa przeważnie 2 razy dziennie. Ma 8 zębów i ładnie gryzie chrupki czy grubsze kawałki w obiadkach.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Czasami dziecko nie chce zjeśc całego obiadku bo przyzwyczaił się do mleka bądź też ma taką potrzebę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek skończył 10 miesięcy waży 11 kg wzrostu ma 80 cm a jego jadłospis to :
6 00 mleko 120 ml
9 00 kaszka owocowa na mleku 150 ml
12 30 - 13 00 zupka warzywna gotowana przeze mnie
15 00 mleko 120 ml
16 00 - 16 30 owoce lub kisielek
20 00- 21 00 210 ml mleka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

A moj ma juz 11 mcy. Wazy niecale 8,5kg. Wyglada dobrze, tzn nie chudo. Proporcjonalnie. A zjada:
rano ok.9 180 ml mleka
ok. 10 -150 kaszki mlecznej mannej
ok. 11.30 maliny z kleikiem ryozwym
drzemka
ok. 14 obiad (zupa -moja lub gotowa-maly sloki, IIgie danie ok. 3/4 duzego sloika, zwykle ziemniaki/kasza kukur; ryba/mieso/gołąb/żółtko; marchewka/dynia;masło/olej rzepak.)
ok.16 maliny\gruszki z kaszka mleczna ryzowa
ok. 19 kolacja kaszka na dobranoc
ok. 20 mleko na dobranoc 180ml
Przesypia 12 godzin, robi 3-4 kup. Wydaje mi sie ze dobrze je i niemalo.Ale do roku raczej nie bedzie mial 10kg, moze ma szybki metabolizm... Nie domaga sie jedzenia, bo karmie go w pore, zanim zacznie krzyczec ;).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój Kamilek za 2 tygodnie kończy 10 miesięcy waży 9,800 i mierzy 82cm o 5 rano zjada 100ml mleka wiecej nie chce
o 9 -10 150ml mleka nutramigen 2 niestety kaszek nie chce wogóle jeść a zmuszać go nie bede.
13-14 obiadzik który gotuje dla nas i mały zjada ze smakiem bo ze słoiczków nie chce zabardzo.
o 18-owoce
o 22 kolacja mleko 230ml
maluch wstaje o 5 rano jak ma kolejny posiłek i pozniej chodzi spac co 2 godziny tak do 15 pożniej chodzi spać po kąpieli o 19 wiec przez 4 godziny jest wymęczony i zasypia bez problemu tyle co sie przebudza o 22 na ostatni posiłek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

A i zapomniałabym uwielbia pałeczki kukurydziane:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Nie przejmuj się z opowieści mojej mamy ja też byłam niejadkiem i jakoś wyrosłam, nie chorowałam i do tej pory mam się dobrze:) Dzieci są różne i różnie się rozwijają, jak ja miałabym słuchać wszystkiego co mówią, moje dziecko wyglądałoby jak parówka:) Mój synek waży 8600 i za tydzień kończy 10 m-cy może nie ma jakiejś zawrotnej wagi, ale uważam że jest wysoki i rozwija się dobrze.
Nasz jadłospis:
8-9 kasza mleczno ryżowa 210ml
10-11 jakieś owoce ze słoiczka, musli coś ze zbożami, twarożkiem lub jogurtem
Drzemka
12-13 kasza mleczno ryżowa, jajeczko na masełku lub paróweczka
Spacerek
15-16 zupka gotowana przeze mnie
Drzemka
17 obiadek jakieś ziemniaczki z sosikiem, ryz z jabłkami, gołąbek w zależności co ja mam akurat na obiad:)
20 kasza na dobranoc
Nie zawsze zjada mi wszystko, ale go nie zmuszam (złe wspomnienia z dzieciństwa)
Noce przesypia mi całe... chyba że akurat wychodzi ząbek:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Z tym akurat się nie zgodzę. Mój synek je podobnie nawet więcej i waży ok 9 kg.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Czego się dziwisz ze nie chce jeść w ciągu dnia jak prawie cala noc pije mleko,jak się nabąbluje tyle tego mleka to mu się jeść nie chce.dziecko powinno po skończeniu 6 miesięcy jeść mleko raz w nocy albo wogole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

śmieszne!!! "nic nie dosladzam bo cukier jest nie potrzebny"
Dziewczyno czy ty czytałaś ile cukru na danonek? Jeśli nie to radzę poczytać albo spróbować, oczywiście pomijając fakt że danonki ( co potwierdza producent dzwoniąc na infolinię) są przeznaczone dla dzieci po 3 roku życia!!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

oj wy to sie tak znacie na dzieciach ze szok mowic moj malec bedzie mial 18 list. 11 miesiac a wazy ponad 12 kg w tym ze je tylko 4 razy dziennie chodzi i wstaje samodzielnie bez zadnej pomocy. I umie juz mowic slowa takie jak; daj, nie, tak, mam, spac i jesc ma 6 zabkow z przodu od gory 4 i 2 od dolu w tym ida mu z tylu jeszcze dwa. A co do poslkow to zjada prawie to co ja rano jak wstanie kolo 8 to zje bulke po pija cherbatka na obiad kolo 12 troszke zupki zalezy jaka jest na obiad pozniej troche drugiego dania pobawi sie na podwurku i jak pojdzie spac o 15 tak do 17 spi no i kolo 18 zje jakas przegryzke na zab tak do 21 przed spaniem zje kolacje i idzie spac juz na noc i spi az do rana czasem jak chce sie mu pic to pomarudzi ale mleka to wogole mi nie pije.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój mały Dominik ma 10 miesiecy ponad i tez nie chce jesc od dluzszego czasu juz sama nie wiem co mam robić naslucham sie od innych mam co to ich dziecko nie je i nie wyprawia mały mój juz siedzi raczkuje i wstaje przy wszystkim do czego dosiega ale wazy 8 kilo urodzil sie to wazyl niecale 3 kilo:(w nocy karmie go piersia nawe 2-3 razy jak rano wstaje to odrazu gotuje mu kasze manna okolo 250 ml zazwyczaj zje polowe i nie chce poźniej je jogurt z Nestle to tez podziubie potem próbuje dac mu puding to zjada cały owocowe musy zastepuje co drugi dzien jogurt. na obiadek gotuje mu zypke to czasami zje a czasami nie ale za to zjada dwa bagneciki z kurczaka zawsze! w miedzy czasie zawsze pocycka sobie a na kolacje to zje kaszy troche i piers i idzie spac:D i nie wiem co robic zeby wiecej jadł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj maly ma 10 m i tylko dwa zeby a z kanapkami radzi sobie swietnie kroje na malutkie kawalki i wcina. nawet bez zebow dzieci umieja bardzo sprawnie poslugiwac sie dziaselkami. sloiczkow Alexander nie chce jesc poza owocami i jogurtami, je to co my ( tylko nie przyprawiane sola i pieprzem). wybredny sie zrobil a jedyne co zawsze mu smakuje to maliny, jagody i woda :) za mlekiem tez nie przepada, w nocy wypuja ok 200ml i w dzien 2*150, czasem kaszka na mleku mod. ogolnie jak jadl sloiczki bylam pewna ze ma za soba dobry posilek i jest najedzony a teraz skubnie troche i ucieka, w krzesle nie chce siedziec,je na kolanach lub podlodze podczas zabawy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Thermomix - zamawiał ktoś ostatnio prezentację? (19 odpowiedzi)

Zamawiał ktoś ostatnio prezentację do domu tego urządzenia? Chciałabym zobaczyć jakie ma...

Wyprawka dla niemowlaka...?:) (29 odpowiedzi)

Chciałabym zacząć kupować rzeczy dla maluszka a nie za bardzo wiem co potrzeba dla takiego...

Teściowie. Nie mam siły już. (9 odpowiedzi)

Jestem 6 lat po ślubie. W trakcie narzeczenstwa wszystko słodko, co niedzielne obiadki,...