Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córcia skończyła 10 miesięcy.
o godz. 6:00-7:00 wcina 7 miarek kaszki i 7 miarek mleczka bebiko2 na 250-280 ml.wody
ok 10:00-11:00 albo danonek albo kanapeczka, albo jabłuszko starte z bananem
ok13:00-14:00 obiadek i wtedy albo to co my jemy np zupa lub ziemniaczki z mięskiem albo jak mamy coś ciężkostrawnego to dostaje słoiczek
ok16:30-17:00 danonek jeżeli nie był rano albo owoce musy lub biszkopty i chrupeczki kukurydziane
ok 20:00 po kąpieli ta sama dawka kaszki z mlekiem na kolację. Przesypia całą noc. w miedzy czasie w ciągu dnia dostaje do schrupania biszkopty, lub petitki, lub chrupki, lub chlebuś.
Waży ok 9 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

jabłka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synuś ma 10 miesięcy i waży niecałe 10kg.
Jego jadłospis:
7-mleczko 180ml (max bo nie przepada za mleczkiem)
9-jogurt około 150g, chlebek z masełkiem albo paróweczka (codziennie coś innego)
13-owoc na przekąskę i biszkopciki, czasami nie ma ochoty, woli deser ryżowy
15-obiadek (je już wszystko to co my, sami lubimy delikatną zdrową kuchnię, więc nie daję mu nic niestrawnego, jednak jeśli mąż ma ochotę na golonkę, czy coś cięższego na obiad mały dostaje słoiczek)
17-soczek
20-mleczko z kaszką

W nocy raz chce dojeść, a innym razem przesypia całą noc.
Ma 8 ząbków, więc nic już mu nie przecieram
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

cześć mamy, a u mnie wyglada to tak: synek skończy lada dzień 9-m-cy ma juz 5 zębów i rano ok. 7.30 dostaje 210ml mleka, około 8.30 przekasa ze mna jakąś bułkę, potem o 11.30 dostaje owoce (starte jabłko, banan, gruszka itp.) - idziemy na spacerek, o 14.00-14.30 dostaje obiad (zupka własnej roboty lub słoiczek), o 17.00 jakiś kisielek, jogurcik lub chrupki a o 19.00 butla 220ml i idzie około 20.00 spać. Budzi się tak między 2.00 a 3.00 na picie (woda) i spi do 7.00. jednym słowem kochany chłopak!!! niewiem czy nie za mało dostaje mleka ale waży 9,5 kg i jest wszystko ok.
Teraz wychodzi mu drugi zą oczny i ma troszkę katar..
Pozdrawiamy wszystkie mamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Anemik????????????? A czy zapoznałaś się z tabelą Wagową dzieci(dziewczynki w 10 miesiącu powinny ważyć 8,5kg!!!). Moja niunia ma skończone 10 miesięcy i waży 8,900kg , a jadłospis wygląda tak:
7.00-120 ml mleka( na śpiący)
11.00- 130 ml kaszki mleczno-ryżowej
herbatka na żądanie
14.00- 120 ml mleka
15.00- owoc
17.00-18.00- zupka 190 ml ze słoiczka
herbatka na żądanie
20.00- jogurcik
21.30 - 130 kaszki mleczno-ryżowej
herbatka na żądanie
Noc Przesypia cała!(Śpi do 9.00-10.00!!!)

Powodzenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jesli sie taki maly urodzil, to dlugo bedzie w tyle za rowiesnikami,wiec nie ma co porownywac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mam dwoch synow, w wieku 10 miesiecy byli okazalymi facetami,teraz sa dorosli, maja wzrost 186, 188cm i wage odpowiednia do wzrostu,zero brzucha,zadnej nadwagi,kto anamor takich glupot nagadal.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

To chyba galazka ta corcia,jak zacznie dobrze chodzic,to przy byle upadku sie polamie.Jak mozna dawac za duzo cukrow,jak sie daje prawidlowo jesc,mleko,ktore przystosowane dla takich dzieci i podaje sie zupki warzywne bez konserwantow samemu przyrzadzane.Lulu, lepiej zbadaj dziecku hemoglobine.Nasz syn to zywe srebro,ma 7 zebow, 2 razy dziennie je mleczne jedzenie, gotuje posilki takie jak lekarze zalecaja dla 10 miesiecznego dziecka, wazy 11,5 kilo , ma 74cm dlugosci i Pani doktor stwierdzila,ze nie ma zadnych nieprawidlowosci,wyniki sa superA waga 8600 ,to niedowaga chyba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zamorzone dziecko, co lekarz na to?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

często je ale skoro potrzebuje to niech zjada na zdrowie!
Moja córcia za 2 dni skończy 10 miesięcy. o 6-7 zjada 200 ml mleka, 10-11 obiadek 190 + owoce ok 120 je to na raz, próbowałam robić przerwę między obiadkiem a owocami ale krzyczała i otwierała buzie wiec nie mogłam jej odmówić, potem ok 15 200 ml mleczka i ok 20 też 200 mleczka. Potem śpi mi całą noc i dopiero rano znowu od początku. W miedzy czasie wypija oczywiście herbatki, różnie zależy od dnia potrafi wypić od 100 do prawie 400 ml. Wazy około 10 kg i mierzy 80 cm. Ma 4 ząbki. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja Marysia ma prawie 11 miesięcy i waży 7,5 kg, Ma 10 ząbków i je na ogół 5 posiłków dziennie. 7-8 - mleko 210 ml, ok 11. jakiś danonek lub mus owocowy zrobiony przeze mnie, ok 14-15 obiadek zupa lub mięsko z ziemniakiem lub jajkiem etc, do kolacji jakiś owoc- nektarynka lub jakiś inny, później ok 20 mleko 210 ml i do spania. W między czasie pije wode lub herbatkę i podjada flipsiki. W nocy daję jej tylko wodę, czasami nad ranem pierś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synus ma 10 miesiecy i wazy 12 kg, nie chce wogole pic mleka , czasem na spaniu wypije ale tylko 150ml, jadlospis mojego szkrabka;
7.30 kaszka
10.00 musli
13.00-14.00 obiadek okolo 250g
17.00 owocki
19.00-20.00 kaszka
miedzy posilkami bardzo duzo pije i podjada chrupeczki czy keksiki,
w nocy pije okolo 300 ml herbatki koperkowej ktora uwielbia, wszystkie posilki je lyzeczka nie chce widziec flasi z mlekiem. Nasza Pani Doktor juz od 6 mieciaca zakazala nam dawac mleko w nocy a glodomorka oszukiwac na przemian herbatka bez cukru i woda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

jestes super mama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córeczka ma 8 miesięcy i 3tygodnie ma 76cm wzrostu i warzy 8kg a nasz jadłospis wygląda tak:

5.00-mleczko 210ml

8.00-8.30- kaszka manna na mleku np z tartym jabłkiem

12.00 obiadek ( zupka jarzynowa lub warzywa na parze z mięskiem lub jajkiem sadzonym lub puplpeciki z warzywami i sosem lub ryba łosoś lub pstrąg z warzywami lub lanymi kluseczkami i sosem koperkowym z jogurtu naturalnego itd urozmaicam obiady dziennie coś innego)

15.00-16.00 deser ) mus owocowy z kilku owoców np pół banana,troszkę jabłka,troszkę brzoskwini,pół kiwi,kilka winogron bez skórki,kilka truskawek lub jagód, lub serek naturalny (bez cukru) )

19.00-19.30 mleko 220ml
w ciągu dnia podaję wodę źrudlaną żywiec zdrój -jest pyszna i od czasu do czasu soki owocowe bobofrut:)

Mała przesypia całe noce od kąd skończyła 3miesiące.siadała w 4 miesiącu,raczkuje od 6miesiąca , wstaje na nóżki od 7miesiąca sama i teraz zaczyna się puszczać i rokić kroczki narazie kończy się na pupie :) jest bardzo mądra umie bawić się w kosi kosi łapki,sama pije mleczko trzymiąc butlę oraz świetnie pije z kubka niekapka od 2tyg sadzam ją na nocniczek po każdym jedzeniu i po przebudzeniu i ku mojemu zdziwieniu kupki robi jak na zawołanie:) Pozdrawiam wszystkie mamy i szkrabusie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj syn ma 2.5 roku i wazy 12 kg
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie wiem jak dla mnie bardzo dużo wasze dzieci jedzą, szczególnie kaszy, moja ma rok i je mniej ;)))) 5, 6 rano mleko 210, 9 kasza mleczno ryżowa 150, miedzy 13 a 14 obiadek, z reguły ja gotuję ok 200, ok 16, 17 deserek owocowy, 19 mała kanapeczka z jakimś serkiem śmietankowym, 20, 20.30 mleczko 210
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek ma 10 miesięcy i waży 8.400 (waga urodzeniowa 2700)
w dzień odstawiłam już cycuszka.

Jadłospis:
8-9 kasza manna na wodzie z jabłkiem, biszkoptami, żółtkiem i trochę masełka około 250-280ml

11-12 kaszka na na mleku modyfikowanym np. bobovita 200ml

około 14 danonek 80g

16 zupa jarzynowa z mięsem i oliwą około 250-280ml.

19.30-20 kaszka na mleku modyfikowanym 150-200ml.

w ciągu dnia piciu okuło 150-200ml.

w nocy cycuś 2 razy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a ja mojej nie prowadzę żadną zasadą i przesypia mi całe noce od 4 tygodnia życia, teraz ma 10 miesiecy i sama wstaje i chodzi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

A zapomniałabym śpi od 21 do 6 rano. Od 5 miesiąca nie budzi się w nocy - nawet w trakcie kiedy szły mu pierwsze ząbki. Teraz ma 4 i oczekujemy kolejnych dwóch...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam!
Moj synek je bardzo podobnie ma 11 miesięcy i wazy 9 kilo. Jest trochę zbyt chudy, bo ma 84 cm wzrostu, ale samodzielnie zaczyna chodzic, pięknie raczkuje, jest wesoly, chętnie uczy sie nowych rzeczy, caly czas jest w ruchu, więc się tym nie martwię. Waga urodzeniowa 3700 i 60 cm długości. Jego jadlospis wyglada tak;
6.00 - mleczko 210 ml
10.00 - deser z owocow lub kanapeczka
14.00 - obiad - gotowane warzywa z mięsem lub zupa
18.00 - gotowane warzywa lub owoce, czasami świeże owoce lub kisiel
20.00-20.30 - kleik ryżowy na mleku 210 ml.
Cały dzień na żądanie picie - przegotowana woda z sokiem malinowym własnej roboty;) do 8 miesiąca była sama woda, ale mu już nie smakuje... Nie może pić gotowych herbatek, jeść kaszek smakowych, ani niczego ze słoików... więc siłą rzeczy odwiedzam sklepy ekologiczne, dużo taniej można zamówić w internecie, ale nie mam jakoś odwagi.
Zaznaczę, że mały jest alergikiem - bez mleka i glutenu, dlatego zamiast 3 mlek dziennie ma 2. to i tak cud że pije, bo ten Nutramigen nie jest za dobry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Materac lateksowy? (50 odpowiedzi)

Hello Pomóżcie - potrzebna rada jaki materac lateksowy wybrać, polecicie coś?

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (17 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....

kiedy lekcje angielskiego dla dziecka? (33 odpowiedzi)

Moja Maja w tym roku konczy 3 latka zastanawiam sie czy to juz czas zeby poslac ja na lekcje...