Jak dojechać Wrzeszcz-Chełm

Temat dostępny też na forum: Rowery Chełm
Od pon chcialabym zacząć dojeżdzać do pracy rowerem.
Interesuje mnie jak dojechać z Hallera na Chełm Witosa możliwie najkrótszą trasą.
Dziś jechałam tak, jak kursują autobusy 108 i 118.
Wolałabym żeby trasa nie przebiegała koło cmentarza gdzie wjechać trzeba pod wielką górę :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
A może jeździ ktoś tą trasą o godz 8 ?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak dojechać Wrzeszcz-Chełm

Jeśli wytrwasz i będziesz dojeżdżać do jeśieni to uważaj na Hallera na łupiny kasztanów. Przebicie dętki to spora strata czasu gdy dojeżdża się do pracy.
Jak zrobią ścieżke od opery do błędnika to na trasie będziesz miała jeden podjazd mniej no i w końcu nie będzie po deszczu jeziorek na trasie. Nie wiem którędy jeździsz aktualnie ale do czasu ukończenia w/w ścieżki powinnaś przed operą skręcić w lewo i ścieżką rowerową przejechać pod zakładem energetycznym następnie znowu skręcić w lewo i asfaltowymi ścieżkami parku wyjechać w rejonie czołgu na starą trasę. Na błędniku polecam przejezd dołem przy torach tak żeby przejechać obok PKS-u i UM dalej niestety zbyt nie pomogę ale pamiętam że kiedyś popularna była nieformalna scieżka na pasie zieleni wzdłuż Armii Krajowej i to byłoby chyba w tym przypadku najlepsze rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak dojechać Wrzeszcz-Chełm

Dziękuje :)
W sumie jeśli chodzi o opis to właśnie do błędnika tak dojeżdzam tylko chodziło mi o tą dalszą trasę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak dojechać Wrzeszcz-Chełm

Niestety Cienista to jedyna droga z Chełmu do Wrzeszcza z powrotem to jest masakra. Jak nie było tramwaju to jeździłem po pasie zieleni na Armii Krajowej. Na najbliższym przejeździe rowerowym trzeba poruszyć temat budowy ścieżki na Chełm przy Armii Krajowej ,żeby ją uzwględnili w planach do 2013 r. a w tych planach ścieżka przy Krajowej została pominięta
Można też dojechać przez Moronę Łostowicką , potem Rakoczego i Jaśkową Doliną zjechać w dół do samego Wrzeszcza ,ale przy rozkopanej Łostowickiej tego nie polecam pozdrawiam
p.s Zaczynam kojarzyć że z koleżanką się chyba wczoraj spotkałem w Gdańsku Głównym ,mówiła mi że jedzie z Wrzeszcza właśnie i na Chełm było to wczoraj ok 15 i mówiła mi że mieszka na Zamiejskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak dojechać Wrzeszcz-Chełm

Ja osobiscie zazwyczaj wybieram wariant taki:

- po przekroczeniu al. Armii Krajowej kieruje sie schodami (podjezdzam :)) do gory,
- nastepnie prosto i kolejne male schodki,
- dalej prosto i na druga strone ulicy (jak spojrzysz w lewo, to zobaczysz sciezke, a jak w prawo wiadukt ;),
- skrecasz w lewo na droge szutrowo-kamienna miedzy krzakami i podjezdzasz/podchodzisz i juz jestes na Lubuskiej. To najgorszy fragment, bo jest stromo pod koniec, wiec polecam piechota ten kawalek.
- dalej juz latwo.

Wg mnie to najkrotsza droga na Chelm z Hallera. Przetestuj przy najblizszej okazji :).

Zalaczam mapke ;).

http://images48.fotosik.pl/126/ad9d048a7e921c8a.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak dojechać Wrzeszcz-Chełm

p.s. Ten podjazd/podjescie to narysowalem za blisko Kolonii Studentow chyba ;).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam partnerki do tenisa (4 odpowiedzi)

Do gry we Wrzeszczu.

Czy jest tu dojrzała Pani? (6 odpowiedzi)

Do znajomości, przyjaźni, rozmowy.

sklep z pokrowcami, etui do telefonów (21 odpowiedzi)

Witam! Poszukuje dobrego i niedrogiego sklepu z pokrowcami/etui do telefonów w Gdańsku....