Jak ratować niemowlaka - szukam chetnych na szkolenie

Dziewczyny, w innym wątku został poruszony temat ratowania niemowlaka w sytuacjach kiedy się zadławi, będzie miało bezdech itd.
Ja powiem szczerze, że nie wiem czy bym potrafiła ratować dziecko.

Ajeczka, dała namiary na przeszkolenie w PCK , może zbierzemy się w grupę osób (będzie taniej w większej ilości osób ) i pójdziemy na taki kurs ??

Kto byłby chętny ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: link z forum na gazecie

Dziewczyny
2 miesiące temu przezyłam moment grozy - gdyby nie szkolenia z pierwszej pomocy, nie wiem czy nie wpadlabym w panikę.
Moja roczna córcia nagle straciła przytomność i dostała silnych drgawek. Był moment, że myslałam, że nie oddycha.
To były najgorsze chwile mojego całego życia !
Ryczałam i ratowalam. Nie do opisania.
Dlatego takie zajęcia to coś bardzo cennego - nigdy nie przewidzimy co przyniesie życie... a życie naszych skarbów jest wkońcu najważniejsze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: link z forum na gazecie

ja tylko przypomnę wątek, który założyłam kilka miesięcy temu... http://forum.trojmiasto.pl/APEL-DO-PRZYSZLYCH-RODZICOW-UCZESZCZAJACYCH-NA-ZAJECIA-W-SR-t126911,1,16.html?hl=apel#hl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

link z forum na gazecie

http://forum.gazeta.pl/forum/w,44603,107306061,107306061,Gdansk_Warsztaty_z_pierwszej_pomocy_dzieciom.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

Ja tez bym byla zainteresowana jakby co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

Słuchajcie, wiem że babki ze szkoły rodzenia Dobry Początek w sklepie Mama i Ja organizowały ratownictwo, bo sama byłam na takich zajęciach. Prowadziło to 2 młodych kolesi z ratownictwa i naprawdę bardzo fajny kurs. Trwało około 2-3 godzin, razem z ćwiczeniami. Koszt od pary był 50zł. Może odezwać się o jakieś namiary na tych panów?

W necie jest stronka SR i tam maile i telefony położnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

Ja tez będę zainteresowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

Kasia - ja rowniez bym sie wstepnie pisala, tylko moze jak uda sie np z tyg wyprzedzeniem zeby kazdy mogl sobie zaplanowac opieke dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

bede sledzic watek
wstepnie zainteresowana

zalezy gdzie i kiedy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

to jeszcze podam Wam namiar do Adiutare
http://adiutare.wordpress.com/

PCK jest nieco skostniałe, a Adiutare jest bardziej otwarte na jakieś nowości, jak nie uda się w PCK, to "zapukajcie" do Adiutare, ale nie wiem czy maja "little anne" do ćwiczeń ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

yecath, proszę dowiedz się a ja jutro zadzwonię i też zapytam czy mają szkolenie w kwestii ratowania niemowlaka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

koleżanka mi mówiła, że teraz w niedzielę będzie takie przeszkolenie w Gdańsku, ale nie znam szczegółów... Muszę się dopytać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poszukuję chętnych na przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka

Kasia31: nie mam pewności, czy oni mają takie coś w ofercie ;)
wiem, że chłopaki umieją to robić, najlepiej zadzwoń jutro i się dowiedz czy się czegoś takiego podejmą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...