Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć ile się zarabia w kontroli jakości? Chodzi mi o to, że zacząłem prace w przemyśle ciężkim. Mam wypisane na kartce zadania za które jestem odpowiedzialny i odpowiadam przed zarządem:

1. Operacje spawalnicze
- Czynnosc**przygotowawcze - kontrola przygotowania rowkow spoin, skladanie i czyszczenie

1.2 Spawanie
-kontrola funkcji urządzeń spawalniczych i oprzyrządowania,
-kontrola materiałów dodatkowych i pomocniczych,
-kontrola wykonania spoin szczepnych,
-kontrola parametrow spawania,
-kontrola temperatury podgrzewania wstepnego i obróbki cieplnej,
-obróbka końcowa (pasywacja, szlifowanie, usuwanie odprysków)
- tworzenie instrukcji spawalniczych WPS
- przeprowadzane uznań technologii spawania WPQR

2. Kontrola

2.1 Oględziny zewnętrzne
- sprawdzenie zgodności wykonania wszystkich spoin z dokumentacją techniczną,
-kontrola zgodności wykonanej konstrukcji oraz wyposażenia z dokumentacją konstrukcyjnąi technologiczną,
-sprawdzenie wymiarów spoin
-sprawdzenie kształtu, wymiarów i tolerancji wykonania spawanych elementów konstrukcyjnych,
-badania szczelności zbiorników ciśnieniowych, systemów rurarskich
-sprawdzenie zewnętrznego wygladu spoin.

3. Odbiór spoin
- współpraca z laboratorium badań nieniszczących NDT,
- ocenia wyników badań i kontroli,
-ustalenie rodzajów wad lub niezgodności i naprawa wadliwych złączy,
-ponowna ocena naprawianych złączy,
- środki zapobiegające powstawaniu niezgodności w przyszłości

Do tego wchodzi w gre dodatkowo - wspolpraca z firmą dla której robimy - czyli duzo gadki po angielsku z holendrami i norwegami. Kontakt z inspektorami typu: Lloyd, DNV, BV

Stąd moje pytanie: Ile powinienem zarabiać na takim stanowisku? Dodam, że firma zatrudnia okolo 100-150 ludzi. Dostałem na okres próbny 2500 brutto + premia motywacyjno - uznaniowa. Czyli razem 2200 netto. Jaką kwotę powinienem negocjować po 3-miesięcznym okresie próbnym? Dodam, że mam 1.5 roku doświadczenia w tej branży i nie jestem zielony. Jestem już samodzielnym pracownikiem po 2 miesiącach pracy. Wiadomo - dużo jeszcze przede mną nauki. Człowiek uczy sie całe życie. Jednak mam juz na tyle doświadczenia, że nie trzeba mnie prowadzić za rączkę i problemy rozwiązuję samodzielnie.

Chciałbym dodać, że aktualnie kończę robić uprawnienia zawodowe / studia podyplomowe z egzaminem panstwowym - "Międzynarodowy inzynier spawalnik", zainwestowalem w ten kurs 12 000zł (10 000zł kurs + oplata za egzamin + 2tyg zycia w gliwicach, gdzie jest instytut spawalnictwa w którym mam egzamin) i dużooo nauki. Może mieć to jakiś wpływ na wysokość stawki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Czyli za znajomość branży, dobrą, a nawet bardzo dobrą znajomość en technicznego dostaniesz 1800pln na łapę, premia uznaniowa to tak jak by jej nie było, człowieku ty robisz za darmo! Spokojnie jak się sprawdzisz to jakieś 7-8k brutto jeżeli powyższe co piszesz jest prawdą, a twoja wiedza jest rzeczywista, a nie youtubowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

pytanie po jakim kierunku jesteś ,

powiem tak branża stoczniowa , mgr inż okrętownictwa, angielski perfect, 5 lata prac jako projektant statków,i inspektor kontrola jakość 5 lat doświadczenia, pensja marna 5 tyś na rękę ale umowa o pracę, urlop wczasy pod gruszą , kasa na dzień stoczniowca

koleżanka też z PG inżynier mgr inżynieria materiałowa , perfect angielski i niemiecki, wcześnie doświadczenie 5 lat jako inspektor kontroli jakości , teraz to samo stanowisko w dużej fabryce na południu Polski zarobki 13 tyś miesięcznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

inż. z mechaniki i budowy maszyn - specjalizacja Technologia Maszyn i Materiałów Konstrukcyjnych - czyli glownie spawalnictwo - mój fach

mgr inż. z inżynierii materiałowej

studia podyplomowe - międzynarodowy inżynier spawalnik w trakcie.

Angielski u mnie jest hmm średni. Komunikatywny. Dużo nauki przede mną - jeżeli chodzi o język techniczny. Jednak daję radę się zrozumieć z holendrem - nie jest to może gramtycznie, skladniowo super angielski - ale rozumie mnie i wie o co chodzi.

Jestem świeżo po szkole - w październiku obroniłem mgr inż. Jednak w czasie studiow zdobywalem doswiadczenie - mam prawie 1.5 roku doświadczenia w inżynierii spawalnictwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Michał sądzę,że po ukończeniu studiów podyplomowych na powyższym kierunku powinieneś 'zawalczyć' o 9000 brutto z premią uznaniową (którą jeśli jesteś tak dobry jak piszesz dostaniesz 'z automatu') w wysokości 1000 PLN, czyli razem 10000 brutto. W międzyczasie podczas studiów spróbuj znaleźć jakiś intensywny kurs angielskiego typu Business English lub angielski techniczny i się na niego zapisać. Kurs angielskiego + podyplomówka i dobrze zdany egzamin państwowy powinny być dla pracodawcy poważnym argumentem za zmianą dotychczasowej umowy na lepszą dla Ciebie. A najlepiej gdybyś znał jeszcze drugi język (niemiecki, rosyjski) perfect, gdyż wtedy możesz sobie pozwolić wyjechać na Zachód lub do Rosji i mieć na starcie o wiele lepsze warunki niż w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Mysle, że jakbym powiedział o kwocie 9000 brutto to szef by mnie wyśmiał. Jak dostane 3500 netto (5000 brutto) - mogę za taką kwotę popracować ze 2-3 lata. Na więcej nie mam co liczyc, mam za małe doświadczenie i jestem za młody. Liczę w przyszłości na pensję 4500-5000 netto (6300-7000 brutto).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Michale, jeśli liczysz tylko na 5000 brutto to chyba słabo się cenisz. Teraz liczy się przecież wiedza specjalistyczna i wszędzie potrzebują specjalistów w danej dziedzinie. Być może jak na warunki polskie faktycznie kwota 9000 brutto jest za wysoka, ale swoją opinię czerpię od fachowca - mojego wujka, mgr inż. okrętownictwa, który jeszcze do niedawna pracował w swoim zawodzie, a obecnie 'dorabia' za granicą i jako wykładowca na jednej z uczelni wyższych w Gdyni. Po kilku latach pracy u obecnego pracodawcy warto chyba jednak spróbować za granicą, ale musiałby to być szczegółowo zaplanowany wyjazd...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

W tym kraju nie liczy się to co potrafisz tylko to ile pracodawca chce zapłacić za twoją pracę. A zawsze chce płacić jak najmniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Negocjacje dla większości pracowników to fikcja, to tylko taki sposób na to by kandydat ujawnił swoje oczekiwania a pracodawca mógł wybrać najtańszą ofertę. Jedynie niewielki procent osób najlepiej wykształconych z wybitnymi osiągnięciami rzeczywiście negocjuje cokolwiek reszta bierze po prostu co dają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Większość rad i poradników odnośnie negocjowania wynagrodzenia odnosi się do, jak na polskie warunki, bardzo specyficznej sytuacji, a mianowicie: gdy siła chcącego być zatrudnionym i zatrudniającego jest zbliżona do siebie, mniej więcej tak samo pracownikowi musi zależeć na pracy u tego pracodawcy, jak pracodawcy na zatrudnieniu tego pracownika. W wielu przypadkach mamy do czynienia z rynkiem pracodawcy, gdzie na jedno miejsce jest 10/100/... chętnych i pracodawca może sobie przebierać według swojego widzimisię, szuka tylko pracownika, który będzie dostatecznie wykonywał swoje zadania, wcale nie szuka "najlepszego", a jednym z głównych kryterium przyjęcia są oczekiwania finansowe ubiegających się o prace.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

"W tym kraju nie liczy się to co potrafisz tylko to ile pracodawca chce zapłacić za twoją pracę. A zawsze chce płacić jak najmniej."

NIE W TYM KRAJU, tylko przy tym USTROJU PAŃSTWA. Jak Ci nie pasuje, wprowadź komunę albo socjalizm;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Dokładnie tak jest jak piszesz. wszystko co mówili na studiach że trzeba sie cenić musimy puścić w niepamięć. Są kwoty które są z góry przypisane do stanowiska i niestety są to bardzo marne wysokości.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Na studiach mówili prawdę ,to rynek pracy trzeba modernizować,i to szybko, coraz więcej cennych ,młodych fachowców ucieka za granicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Moim zdaniem powinien Pan negocjować wyższą stawkę . Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy tym stanowisku dobre zarobki oferuje firma proqres. Można dobrze zarobić ale też się dobrze bawić bo panuje tam świetna atmosfera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiesz, policz sobie dokładnie ile wydałeś na swoje kwalifikacje - zażądaj tyle ile stawka rynkowa w twoim mieście. Ja badania nieniszczące robiłem na kursie spawacza w akademii spawacza - https://www.akademiaspawania.pl/ , i po latach mogę stwierdzić, ze to były dobrze wydane i zainwestowane pieniądze w moją karierę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie dotyczy wykonania badań nieniszczących. Wykonywaane są na rózne sposoby, myślę, ze najlepiej będzie skontaktować się tutaj z laboratorium, w którym takie badania są wykonywane, powinni określić cenę.

Jak równięż doradzić jakie będą odpowiednie:
https://viateco.eu/produkt/beben-los-angeles/

Zerknijcie sobie na te stronę. Znajdziecie kiilka informacji w tej tematyce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (52 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,