Jaśminowy Stok - opinie i oceny

Temat dostępny też na forum: Jaśminowy Stok Karczemki Wiszące Ogrody
Jaśminowy Stok powstaje w cichej i prężnie rozwijającej się w dzielnicy bliskiej naturze, z której szybko wyjechać można na Kaszuby. Jednocześnie, dzięki bliskości obwodnicy dzielnica jest doskonale skomunikowana z centrum Gdańska i pozostałymi częściami Trójmiasta. W okolicy powstała nowa szkoła podstawowa z basenem, są przedszkola i żłobki, a także sklepy spożywcze, kwiaciarnia, siłownia, ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasminowy stok

Witam planuje zakup mieszkania na osiedlu jasminowy stok odbior w kwietniu 2017 czy ktos ma z was jakies opinie odnosnie dewelopera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Okolica bardzo fajna, mi się tu podoba, co prawda są mankamenty (szkoła - a raczej rodzice dowożący lub odbierający dzieci). Co jakiś czas ktoś narzeka na działkowców, brak przejść dla pieszych, oraz żabkę w budynku mieszkalnym ale to tylko marudzenie.

Okolicę polecam, jest względny spokój, proste sklepy, przychodnia, basen. Ma być zagospodarowany teren przy obecnym "szkolnym" parkingu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytalam wlasnie na forum komentarze odnosnie parkowania przy szkole a raczej o braku miejsca na parkowanie i wszech obecnym blocie😒a szkola sama w sobie jest wporzadku? Bo mam zamiar zapisac do niej moje dziecko. A masz jakies zastrzezenia odnosnie wykonczenia mieszkan? I
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Słyszałam, że mieszkania w nowych blokach na Jaśminowym Stoku (BUDROS) będą miały odbiór techniczny już w grudniu br.
MINUSY:
Osobiście nie kupiłabym mieszkania w takiej dzielnicy: słaba komunikacja (bez samochodu jest cholernie ciężko), brak terenów zielonych (niewielki lasek i stawik na wysokości Biedronki, do TPK w kierunku Matarni czy okolice Wróbla Staw musisz nielegalnie przechodzić przez tory PKMki).

Mieszkanie, które wynajmuję (już niedługo) ma fatalny układ - kuchnia bez okna umiejscowiona w w głębi salonu, mieszkanie choć z wystawą okien na stronę południową jest mroczne. Na balkonie są kafle o strukturze płytek chodnikowych, te płytki odpadają (właściciel mieszkania poprosił abym uszkodzone odkładała w rogu balkonu). Widzę, że w zadbanych mieszkaniach lokatorzy zrobili nową glazurę, ale inni łatają. Niektórzy skarżą się na grzyba, inni mają zimno - mieszkania rogowe na parterze.

PLUSY:
W "moim" jest ciepło (używam tylko kaloryfera w łazience gdy suszę pranie), okna są szczelne, i z kranu leje się cudownie gorąca woda.
Nowe pawilony i przebudowa w Auchan usprawniły "szoping". Na osiedlu jest fitness Heros Gym (super Zumba), jest basen, biblioteka, dwie apteki.

I na Karczemkach mniej dni w roku śmierdzi z Szadółek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Jasminowy stok

"słaba komunikacja (bez samochodu jest cholernie ciężko)" - autobusy do Śródmieścia i Wrzeszcza w szczycie co 20 minut (czyli co ok. 10 minut autobus), poza szczytem co 30 minut (odpowiednio co 15 minut autobus)

"brak terenów zielonych (niewielki lasek i stawik na wysokości Biedronki)" - niewielki??? Dobre :))

"do TPK w kierunku Matarni czy okolice Wróbla Staw musisz nielegalnie przechodzić przez tory PKMki)" - bzdura
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jasminowy stok

Pytanie do "Ww":
Masz godzinę na spacer z półrocznym dzieckiem w głębokim wózku. Mieszkasz w bloku na Jaśminowym Stoku?

Jaka trasę zaproponujesz?

Gdyby ta osoba mieszkała w Brzeźnie, na Przymorzu, w Jelitkowie - nie miałaby problemu bo Park Regana i alejka wzdłuż zatoki. Gdyby mieszkała na osiedlu wzdłuż ul. Myśliwskiej też bez problemu - spacer do zbiornika retencyjnego "Jasień".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Na pewno najlepiej przez tory PKM do Kiełpinka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Brak propozycji?
Sam widzisz, że ta dzielnica to PORAŻKA. Moja znajoma chodziła na spacery z wózkiem ul. Inżynierką w stronę budowy bloków na JS. Malownicza okolica:) Totalna pomyłka. Ale ludzie kupują te tanie mieszkania, a potem ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Jasminowy stok

Porażka, jak się nie chce dostrzegać zalet. Jest zbiornik Kiełpinek ze ścieżką od Kalinowej. Jest kameralne Kiełpino Górne z fajną zielenią. Jest wspomniany las przy Biedronce. Baa - jest super las między Kiełpinem a Otominem - zawsze można podjechać autobusem.
Do tego wkrótce będzie parczek naprzeciwko szkoły.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Grzyb? Czy ktos z was ma jeszcze grzyba w nowym mieszkaniu? Az trudno w to uwierzyc.patrzac na mape to widac ogromne pasy zieleni w okolicy.Ile ludzi tyle opini widze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Mieszkalem na Karczemkach kilka lat.
Jakby zrobili zejscie do zbiornika retencyjnego i zeby mozna bylo sobie tam pochodzic to byly by fajne tereny zielone.

Co do parku raegana -fakt jest fajny ale zeby miec go blisko musisz mieszkac najczesciej w falowcu lub innych fawelach, a mieszkania nowe (np 3 zagle) sa na tyle drogie ze bez sensu jest je kupowac (no chyba ze nie macie co z kasa zrobic)

Mysle ze inwestycja budrosu dobrze sie zapowiada - chociaz jest tam bardzo malo przestrzeni..
co do lokalizacji - jeszcze duzo moze sie zmienic - niestety idzie to powoli ale to nie tylko w tym rejonie miasta. Jest szkola i raczej wszystkie sklepy i uslugi, kominikacja bylaby dobra przy poloczeniu dzielni z PKM - dziwne ze jak dotad nikt tego nie zrobil :| A niewiele naprawde trzeba.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Niestety ścieżka została zalana przy lipcowych opadach i nadal jest tam jezioro. Idąc dalej starym nasypem tez nie można dojść, bo jest błoto do kolan. Do zbiornika można dojść tylko od strony Kiełpinka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

Tak naprawdę ścieżka została zniszczona przez ekipy naprawiające nasyp PKM. I ma zostać po zakończeniu prac odbudowana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jasminowy stok

no to super!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze samych zadowolonych mieszkancow osiedla.a jakies pozytywne rzeczy? Czy bedziemy pisac tylko jak jest zle ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co myslicie o szkole "pozytywnej"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w domku ale uważam że dosyć trafna opinia. Osiedle spokojne ale raczej dla zmotoryzowanych.. Autobus jeden do Gdańska (167) jeden do Wrzeszcza (168 można się przesiąść na Siedlcach ) do przystanku trochę daleko. Jak na takie osiedle uważam że przydałby się porządny plac zabaw a nawet mini park. Szkoła przepełniona, dzieci chodzą też na poźniejsze godziny.ZIMA - chodniki nie są odśnieżane ( oblodzone nie posypane) na co wiele mam narzeka jeżdżąc z małymi pociechami w wózkach.
Szadułkowy zawrót głowy sporadycznie czuć.
Przychodnia, Szkoła , Apteka, Netto , Fresch , Żabka, Lewiatan, Fryzjer na osiedlu trochę dalej Auchan i Biedronka a no i Kościół jest.
7:40 - 8:15? spore natężenie ruchu przy szkole. Przejście przez krzyżówkę przy Lewiatanie w tych godzinach podnosi ciśnienie - polecam na ranną pobudkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam

My już mieszkamy w 2 budynku tego dewelopera- tak się złożyło :) Polecam, widziałam mieszkania u 2 koleżanek u innych developerów i różnie bywa. Ja nie mogę narzekać. Jest zrobione dobrze. Za 2 razem wzięliśmy wykonanie pod klucz by się nie męczyć- miłe panie aranżatorki pomogły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak z opłatami? Ile mniej więcej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

150
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: polecam

Anna, czy możesz napisać do mnie na maila? Mam kilka pytań odnośnie wykończenia pod klucz :) Mój mail 1000x1@wp.pl. Z góry dziękuję. Jakby ktoś inny chciał sie podzielić informacjami również byłabym wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ocena osiedla

PLUSY:

-spokojne osiedle z niską zabudową
-sprawny węzeł Karczemki - zapchać go w ciągu dnia jest trudno. Dojazd do osiedla w godzinach szczytu nie jest problemem - najwyżej trzeba postać minutę do wjazdu na osiedle. To nic w porównaniu ze starymi osiedlami, gdzie stoi się o wiele dużej.
-przychodnia zdrowia
-szkoła z basenem
-sklepy na osiedlu i Auchan

Inwestycja
-dobra jakość wykonania za rozsądną cenę. Budros oferuje o wiele lepszą jakość niż Hossa i inni ekspansywni deweloperzy, skupiający się na marketingu. Tynki na ścianach i malowanie robi różnicę w stosunku do typowo surowego wnętrza. Niska zabudowa z oknami na wschód i zachód również na plus.
Wiszące Ogrody Hossy nieopodal węzła Karczemki wykonane na dużo niższym poziomie.

To tyle po wizycie zapoznawczej w nowej inwestycji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie ma zdania o szkole podstawowej "pozytywnej"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szkoła jest ok

Szkoła jest ok. dużo zajęć poza lekcyjnych. Na początku był lekki chaos ale teraz jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: szkoła jest ok

Pozalekcyjnych pisze się razem więc może Aa wybierzesz się na jedne z nich ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

zdecydowanie pozytywne zdanie. Mam w niej 2 dzieci i polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zdecydowanie odradzam

zabrałem z tej szkoły dzieci po 2 latach " zabawy w szkołę"
poczytaj opinie - te konstruktywne - przy wielu artykułach na trojmiasto.pl

ogólnie - jeśli jesteś rodzicem zapracowanym bądź z cyklu - nie mam pojęcia o innych szkołach( programie nauczania) i łykam wszystkie marketingowe papki dyrektora( który nie ma pojęcia o edukacji) to będziesz zadowolony bo szkoła zawsze powie ci że wszystko jest "ok", w innch szkołach jest gorzej, a w naszej to wspaniale bo tyle dodatkowych rzeczy etc. . - wszystko to nieprawda ale ludziom jest wygodnie wierzyć :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkania ok, choć są pewne niedoróbki, ale to zdarza się wszędzie. Największym problemem są dziwni sąsiedzi - tutaj do wyboru do koloru... od roszczeniowych po chorych psychicznie.

Jedni oczekują nieskazitelnej ciszy w budynku, w którym mieszka 100 rodzin. Inni zostawiają po sobie chlew i śmieci na korytarzu bo nie chce się wynieść wieczorem worków do śmietnika. Innym przeszkadza startujący samolot czy płaczące dziecko za ścianą.
Jeszcze inny zastawiają wjazd do hali parkingowej - miejsca garażowe stoją puste do kupienia, a wokół wszystko pozastawiane bo szlachta nie kupi miejsca za 17 000 zł. Tak się zachowują Polacy, gdy dostaną trochę swobody. A kultury niewiele.

Oczywiście są też sąsiedzi na piątkę, ale ci wyrwani ze wsi psują całokształt.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widze ze na całym osiedlu to samo. U nas tez co drugi dzban albo jakos inaczej spaczony. Jest taka tendencja ze ludzie durnieją, trzeba sie przyzwyczaic i umiec trzymac dystans.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety sporo ludzi chorych psychicznie. Dochodzi nawet do tego, że sąsiedzi kradną sobie rzeczy z miejsc postojowych w hali garażowej. Brak ludzkiej życzliwości i solidarności. Tutaj większość sąsiadów widzi tylko swoje potrzeby - nic więcej. Inni się nie liczą. Brak klasy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem w tym, że mieszkania nie są drogie więc jest wielce prawdopodobne, że zalęgnąć się tu może cała gama ciężkich przypadków. Może trzeba pomyśleć nad gabinetem psychiatrycznym. Po opiniach widze, że w tym miejscu mógłby być to złoty interes. Jeszcze z 10 lat temu było całkiem normalnie, była sąsiadka z rożanego stoku gdzie sie chodziło od czasu do czasu zamoczyć, był sklepik u czarnej gdzie można było załatwić lewe interesiki. Na szczęście dawno temu zakończyłem mieszkanie w blokowiskach, chociaż mam w tych w karczemkach jeszcze kilka mieszkań i garaży stąd musze bywać i czasami dopilnować. Nie wiem co tam teraz sie aktualnie dzieje, ale całkiem możliwe, że pochorowała się większość mieszkańców. Jak ktoś lubi spokój osobiście polecam wybudować dom a blokowiska zostawić dla plebsu i chołoty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1