Kamienice nad Motławą

Temat dostępny też na forum: Śródmieście
Kamienice nad Motławą to zespół kilku budynków mieszkalnych powstających w centrum Gdańska. Osiedle zlokalizowane jest tuż nad wodami Nowej Motławy oraz blisko terenów zielonych (bastiony).

Budynki architekturą, według zamierzeń inwestora, mają nawiązywać do historycznej zabudowy Gdańska. Najwyższe piętra będą cofnięte względem linii budynku, co ma optycznie obniżyć wysokość zabudowy. Od ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak mieszkać....

fajne miejsce, mila architektura, tylko taka kase miec....
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

jest super mieszkam tu od roku i mi się podoba mam piętrowe mieszkanie a cena nie taka duża możesz przecież ok kogoś np. wynająć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osiedle na prawdę ekskluzywne z piękną architekturą, ale...

i śmierdząca, brudna Motława oraz hałas i zapach pieczonej kiełbasy ze Starówki. Super!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 36

Jeżeli Ty czujesz tam pieczoną kiełbase ze Starówki, to masz lepszy węch niż pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków na lotniskach.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kupiłem mieszkanie właśnie tu, gdyż jest blisko starówki i centrum a jednak wolne od zgiełku jarmarków i zabaw na starówce. Chciałem mieszkać na starówce ale nie chciałem mieć "zapachu kiełbasy". Autor opini dowodzi tym samym, że nie widział inwestycji na własne oczy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szczerze Polecam

mieszkam tam od ponad roku i uwierz ze nie ma możliwości, żeby było czuć kiełbaskę ze starówki :) motława nie śmierdzi - bynajmniej ten odcinek po naszymi oknami. A okoliczne górki są po prostu niesamowite :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle na prawdę ekskluzywne z piękną architekturą, ale...

pewnie stać Cie na to i dlatego tak piszesz?! krunkrunku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

świetna lokalizacja - wyspa spichrzów, bliskość głównego miasta i parku wokół opływu motławy... do tego okolica pełna autentycznych zabytków...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

i urosnie na wartosci bardzo.. super inwestycja
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Górski mógłby lepiej zaprojektować rozkłąd (najwięcej jest małych mieszkań okolo 50m lub dużych okolo 100m) i wykonać lepszy wybór stolarki okiennej.

Zmieńić ar architekta!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Czy osiedle będzie zamknięte?

czy będzie zamknięty wjazd na ulicę odchodzącą od toruńskiej?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osiedle nie będzie zamknięte,
Czy ktoś mógłby z mieszkańców Kamienicy nad Motławą wypowiedzieć się odnośnie mieszkania tam? Czy to dobry wybór, czy może są jakieś ukryte "defekty" tej lokalizacji?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

polecam tą miejscówkę

Mieszkam na tym osiedlu od 2 miesięcy. bardzo się cieszę że kupiliśmy z żoną tutaj to mieszkanie. bardzo dobra lokalizacja, jest cicho i spokojnie. do starówki 12 min spacerkiem, do skm 20 min. mieszkania są bardzo wysokiej jakości(okna, drzwi, równe ściany). Nie znaleźliśmy zadnych defektów. Polecam.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

pod bokiem sklep medyczny

a pod bokiem sklep medyczny. Szyny, sztuczne szczeki, kule. Wszystko czego potrzeba na Dolnym Miescie.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 12

sklep medyczny

Czy sklep medyczny, którego działalność jest wyjątkowo nieuciążliwa jest wystarczającym powodem do wklejenia wszędzie "1"? Sam budynek sklepu jest nieestetyczny, a więc psuje nieco otoczenie ale w/w ocena jest impulsywna i nierzeczowa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

no naprawdę

jak dla mnie bez znaczenia czy jest ten sklep czy go nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

mieszkaniec

Mieszkam tu od kilku miesięcy, generalnie pozytywnie oceniam miejsce, jednak nie moge powiedziec, ze budynek jest bez wad.
Szczególnie sugeruje potencjalnym klientom zainteresowac sie sprawami wilgoci w hali garazowej oraz braku izolacji akustycznej w pionach - mozna pogadac z sasiadem z pionu poprzez kratke wentylacyjna, proponuje potestowac przed zakupem.
pozdrawiam,
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

niemili sprzedający

Jesli chodzi o dewelopera, to mają bardzo niemiłe podejście do klienta, a lokalizacja bardzo nieciekawa. Mieszkania wolne stoją tam latami, nikt ich nie che kupić...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 13

Super lokalizacja

a będzie jeszcze lepiej!!!!!!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lastadia

Lastadia jest lepiej wykonana (brak wilgoci a w realizacji Górskiego jest wilgoć w hali garażowej, podobnie w Neptun Parku w Jelitkowie) i moim zdaniem dużo fajniejsze miejsce (brak sklepu medycznego, torów i graciarni po parkingu).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Torunska jest lepsza od Lastadii

+ cicho
+ wyrazny design nawiazujacy do klimatu starowki (a nie pożółkłe okna w Lastadii)
+ blisko do terenow zielonych

- wilgosc w hali
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

plac zabaw dla dzieci pod oknami

znaczy może latem byc głośno jak zaczną wrzeszczec ,zastanawiam sie może i tam też obejrzę bo w sumie mi lokalizacja i architektura pasuje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

paskudztwo

paskudztwo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15

UWAGA na Góskiego!!!

Świetny deweloper - najpierw sprzedał nam mieszkania, a po 5 latach zmusił do zapłacenia za drogę dojazdową do tych mieszkań...
Warto poczytać:
www.nieborowska.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=172
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Górski jest beznadziejny

Traktuje klientów jak debili - oczywiście dopiero po zakupie mieszkania...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Fantastyczne miejsce!

Kamienice są położone malowniczo nad Motławą. Piękny widok z okien, szczególnie na wyższych kondygnacjach. Miejsce jest ciche i spokojne, jak w małym miasteczku, a jednocześnie od starówki dzieli jedynie kilkanaście minut spaceru. Bardzo ładna architektura, wpisująca się w krajobraz i zabudowę wyspy spichrzów. Jedyny minus lokalizacji to przepiękne, lecz podniszczone kamienice Dolnego Miasta.
Myślę, że nie mogliśmy wybrać lepiej!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

moje wymarzone mieszkanko

mieszkam w zaciszu w centrum miasta, to wydawałoby sie niemożliwe, a jednak :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dolne Miasto będzie kiedyś rewitalizowane. Dożyjemy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cicho jak na wsi

Osiedle polozone w odlegolosci ok. 10 min piesz od dlugiego targu, jednak na uboczu u odosobnione co zapewnia absolutny spokoj i cisze bez jaikegokolwiek zgielku miasta
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

piękna okolica

Nowoczesne mieszkanie,cicha spokojna okolica ,blisko do centrum śródmieścia w okół tereny zielone,polecam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

kamieniczki

centrum ale kameralnie, atrakcyjne miejsce z dużym potencjałem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mieszkam od ponad roku w kamienicach Nad Motławą i nic nie równa się z widokiem rano na motławę skąpaną w słońcu, po której pływają kajaki. Dużym plusem jest okolica spacerowa i bliskość centrum. Blisko do przystanków, sklepów i zawsze miejsce do zaparkowania samochodu dla przyjezdnych osób na terenie osiedla.
Oczywiście osiedle ma swoje słabsze strony, natomiast stanowczo mocne przeważają niedociągnięcia
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

kamienice nad motławą

Mieszka w nich. Podoba mi sie bardzo. Z jednej strony mam blisko na starówke, z drugiej strony dzika przyrode rozlewiska Motławy. Do budynku i jego wykończenia nie mam zastrzezeń.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje marzenie......

Bardzo podoba mi się wizualnie, bardzo kameralne, bliskość Motławy, Starego Miasta i terenów rekreacyjnych, niestety nie stać mnie :o(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

jest ok!!!

doskonala lokalizacja, mozna sie schowac przed centum miasta i nadal jest sie w centrum!! Bardzo mnie sie podoba projekt samych kamienic; zarowno zewnetrzna elewacja jak i rozplanowanie mieszkan w srodku
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super lokalizacja !
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

warto

w centurm - ale cicho, okolica z wielkim potencjałem, rewitalizacja dolnego miasta, inwestycje inpro, chmielna office, stary dworzec, marina, przystanki tramwaju wodnego i wiele wiele innych, ciekawa architektura, w miarę dobra cena, można jeszcze wiele dodać trudno coś ująć...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

kamienica nad motławą

super mieszkania, dobrze wykończone z dobrych materiałów. mieszkam tam już rok i polecam wszystkim. pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

klakierzy

wszystkie pozytywne opinie są od pracowników PB Górski
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15

Piękne!

Zdecydowanie chciałabym tam kiedyś mieszkać. Po pierwsze: nad wodą, a po drugie: tak blisko starówki!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

mały mankament

centrum , lecz grunt w użytkowaniu wieczystym . Jak właścicielowi czyli miastu zacznie brakować w kasie, to wyciągnie łapkę i przeszacuje wartość gruntu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

już od roku tam mieszkam i jestem bardzo zadowolona, a biorąc pod uwagę planowane inwestycje w pobliżu, można mieć nadzieję że zmieni się opinia o dolnym mieście
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

stare miasto

super osiedle
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: stare miasto

Mieszkamy tu od pół roku... Cisza, spokój, do centrum blisko. Dzieci zachwycone bliskością terenów rekreacyjnych. Sąsiedzi przemili. Minusy- odgłosy prac budowlanych ( ale to w końcu minie).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkaniec

Mam tylko nadzieję, że miasto dotrzyma obietnicy rewitalizacji Dolnego Miasta.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

szukam nowego mieszkania

ale mam dwa psy i chciałbym żeby pod ręką było miejsce na szybki spacer z nimi ciekawe czy ta lokalizacja byłaby dobra?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: szukam nowego mieszkania

Bardzo dobra. Obok tereny rekreacyjne, duużo miejsca dla piesków.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

ladnie ale drogo jak na Gdansk

za te pieniadze wole kupic mieszkanie w Warszawie
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ladnie ale drogo jak na Gdansk

Jeśli lubisz Warszawę, swoją przyszłość wiążesz z tym miastem... kupuj.
Są jednak ludzie ceniący życie w Trójmieście, mający tu znajomych, przyjaciół, zwyczajnie lubiący to miejsce na ziemi. Jest każdego indywidualną decyzją, ile wydaje na zakup mieszkania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena?!

6000 za m2 w centrum to drogo?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena

6 tys. to za m. 2 od 90 do 118 m2 , a to Gdansk wlasnie brak przyszlosci dla mlodych- a ladne miasto ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

NIE POLECAM

Fatalna jakość budynku - akustyka, wilgoć, odpadający tynk i płytki z balkonów a to po 3 latach od oddania budynku. Wystarczy przejść się w koło budynków i wszystko widać jak na dłoni.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie polecam

Chciałem tam kupić z rynku wtórnego. Budynek bardzo źle wykonany, zalewa piwnice i miejsca garażowe. Zaczyna odpadać tynk i za kilka lat trzeba będzie wydać kasę na remonty a wspólnota mała. Do dziś się sądzą z Górskim ...Dodatkowo obok przez najbliższe 3 lata będzie budowa która na końcu przysłoni osiedle wysokimi budynkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0