Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taki stary

a głupi jak but z lewej nogi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

drobne podsumowanie

argumenty ze mamy wolny wybor czy dziecko chodzi na religie czy nie jest.. troszke na wyrost ,bo czesto okazuje sie ze potrzebny jest swistek potwierdzenie od ksiedza ze cos tam mamy zaliczone bierzmowanie ,komunie czy inne, to jedno sprobojcie nie bedac katolikiem dostac sie na teologie tez jest wymagane..

co do tego ze nie mieli prawa wynosci danych..i co z tym zrobi sie..NIC
wyhodowalismy sobie wlasna swieta czarna krowe...
za komuny donoszono do ub sb i kryto sie z tym teraz nikt sie nie kryje bo i tak nic nikt im nie zrobi..
nie zwolni z pracy nie obciazy kara finansowa nie wsadzi do pierdla.
przykro to powiedziec ale zostanie ksiedzem zaznaczam katolickim(rzymsko) to najlepszy biznes i sposob na zapewnienie sobi nietykalnosci mozna palic gwalcic sprzedawac narkotyki pieprzyc dzieci i nikt nic z tym NIE ZROBI

SAMI SOBIE WYHODOWALISMY TA ZMIJE...
tylko u mnie za cos takiego ksiadz by dostal popysku bo to czlowiek i powinien wg tego co naucza miec jakies zasady a ze je lamie i nie przestrzega to swinia ktorej nalezy sie w dziub.

a i jeszcze jedna kwestia bo ktos tu podnosil kwestie ze to pomowienia michnika i spolki ..a czy to ma znaczenie czy o tym donosi glos niedzielny czy trybuna ludu ..fakt jest ten sam , zlamano prawo ukradziono bezprawnie dane osobowe zlamano przepisy o wolnosci wyboru i zachowaniu tajemnicy danych osobowych oglaszajac je publicznie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

W Radiu które ma ryja?

Zawsze mnie głęboko zastanawiało co skłania człowieka to wierzenia w takie pierdoły?

Nie mówię tu o Bogu, bo Wszechświat z dupy się nie wziął, musiała istnieć jakaś siła, ale o hierarchii kościelnej?
Chrześcijaństwo, podobnie jak każda religia sobie sama przeczy, a jej dogmaty wiary ukształtowały się w średniowieczu, by łatwiej było biskupom sprawować władzę nad ciemnymi masami.

Chociaż z drugiej strony gdy słyszy się, że ktoś przepuszcza oszczędności na piramidach finansowych, wozi dziecko samochodem bez zabezpieczeń, robi wałki własnej rodzinie to jednak są tacy ludzie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię"

ten rozkaz jednoznacznie wskazuje, iz nie chodzi tylko o osoby zapisane.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja

cale liceum nie chodzilam na religie i mogli mnie wszyscy oni razem wzieci cmoknac w d..

Po co piszecie pisemka?

ZWOLNIJCIE SIE GRUPOWO Z LEKCJI RELIGII W RAMACH PROTESTU!
wtedy dopiero skumaja - bo do nich inaczej nie dociera

a kazac wam chodzic nie moga!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

hahahaha

hahah zapomnialem dodac, ze ksiadz najczesciej na takie pytania nie odpowiada ;]
dlaczego ? bo religie a szczegolnie chrzescijanska to najwieksze zaklamanie na swiecie :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale szkola moze byc pociagnieta

W koncu, niezgosnie z prawe udostepnila te dane co nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwarz - inaczej oszczerstwo, nieprawda.
Nie wagarowałeś przypadkiem z lekcji polskiego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

hahahha

Zalosny jest caly kosciol i te wszystkie bzdury :D kazda religia jest zalosna, wlewaja nam do glow jakies bzdury o cudach itd itd. Najsmiejszniejsze jest to, ze gdy zadajesz ksiedzu pytanie np. "Dlaczego mam sie uczyc religi, lub wierzyc w Boga, Którego lud wybil iles tam milionow ludzi w ameryce łacińskiej? (Ewangelizacja Ameryki południowej)" DLACZEGO MAM SIE UCZYC RELIGI, KTORA JEST NAJBARDZIEJ ŚMIERCIONOŚNĄ RELIGIA NA ŚWIECIE ?!?! LUDZIE..OPANUJECIE SIE PROSZE :) !!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

O rany, kliknąłem, że popieram.

A potem zobaczyłem , że to gallux.
Mimo wszystko poparłem słusznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może powinieneiś opowiedzieć w FM historie o tym, jak dotknęły Cie prześladowania, bo wypisałeś się z religii?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

"RELIGIA MIŁOŚCI" - jak widać na siłę

tyle co mają do powiedzenia/nauczenia świete krówki i ich pacholęta -a jeśli nie bedziesz chodzić - to potwarz publiczna

sam z doświadczenia pamiętam sytuację w szkole średniej kiedy podczas dyskusji z katechetą - ten nie umiejąc odpowiedzieć na moje argumenty (dodam ze rozmowa przebiegała spokojnie i kulturalnie) wywalił mnie z sali - to sprawiło że więcej mnie już tam nie zobaczył
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja przestałem na religię chodzić w I gim po burzliwych dyskusjach...

z klechą, który uparcie twierdził, że nie ma ewolucji, Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi, że Harry Potter to ZUUUOOO..
Efekt był taki, że czarny wpisał mi uwagę i wysłał na dywanik do dyrektorki, ja powtórzyłem swoje rację, dyra była zrezygnowana i chciała by klecha z uwagi zrezygnował. Ale czarny był uparty, więc uwagę dostałem, pochwaliłem się rodzicom, na następną religię ojciec przyszedł "pogadać" z księdzem, wyszedł z nim na korytarz i wyzwał go od zacofańców co wpajają zabobony i szkodliwe bzdety dzieciom do głowy.
Wzbudziło to ogólną wesołość w klasie, zostało poruszone na wywiadówce przez innych rodziców i finalnie na religię zapisana była mniej niż połowa klasy.
Zostali tylko jacyś dziwni ludzie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

płacą podatki !

kazdy proboszcz płaci podatek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

dokładnie !!!

obiektywny post
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mir

kiedyś palili ludzi na stosach i donosili inkwizycji potem za komuny niby prześladowani ale najwięcej kościołów właśnie wtedy wybudowali ci DONOSICIELE
I W TYM CHYBA SĄ NAJLEPSI!!!!
WTRĄCAJĄ SIĘ DO POLITYKI I ŻYCIA OSOBISTEGO, GWAŁCĄ DZIECI.
NAJWIĘKSZE UDZIAŁY W PRZEMYŚLE TYTONIOWYM NA ŚWIECIE
ONI WIEDZĄ JAK ZARABIAĆ
DO ROBOTY BY SIĘ WZIĘLI I NIECH PŁACĄ W KOŃCU PODATKI
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

to prawda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawa jestem co za debil kliknął "nie zgadzam się".

Nie zgadzasz się z tym, że mam ślub kościelny, czy jak?
Może jeszcze z tym że jestem brunetką i mam dwie ręce i dwie nogi też się nie zgadzasz? ;)
Pękniesz, ptysiu, z tej złości ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

wiek nie powinien byc przeszkodą

i 50-latek może napisac do rzecznika praw dziecka, że jest dyskryminowany przez rodziców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0