Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przyznaje ci racje ;-)

g@llux przzyznaj ,zaczełes brac leki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no tak ale

trzeba chodzić albo na religie albo na etykę
a u mnie etyka wyglądała tak że ten który ją prowdził (nawet nie wiem jak się oni nazywają) robił sobie jaja z katolicyzmu i innych wiar oraz sam był kretynem tak jak większość ludzi "uczących" etyki.
Mimo że wierzący nie jestem to przeszkadza mi jak ktoś nabija się z wiary innych bo uważam to za zachowanie szczeniackie i głupie.
Nie wiem jak jest teraz ale jak chodziłem (nie tak dawno) do LO to tak to wyglądało
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Religia tylko w szkole!

Skoro ktoś jest katolikiem to chce mieć religię dla swych dzieci w szkole, tak jak ateista ma zastępczy przedmiot dla swoich dzieci w szkole a nie na przykład na stadionie. Jakim prawem ktoś chce przeganiać dzieci ze szkoły w której się uczą do salek katechetycznych jak za komuny! Skoro płacę podatki to chcę aby moje dziecko uczyło się religii w szkole a nauczyciel religii był tak samo wynagradzany jak nauczyciel fizyki czy innych przedmiotów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Cała prawda

Jak dla mnie sprawa wygląda prosto ja mojego dziecka nie ochrzczę a jak dorośnie to sam zdecyduje kin i do jakiej religi chce dołączyć i gów.o mnie bedzie obchodziło zdanie sąsiadów i księdza on to akurat nawt nie umie zachęcić by ludzie chodzili do kościoła wieć sory bardzo co z niego za ksiądz...
tylko kasy chce bo parafie rozbuduwóje...
Druga spr to taka ze księza złamali ustawe o swobodzie wyznania i powinni za to być karani a nie im tylko upomnienie powinni posiedzieć 10-15 lat to by wiedzieli jak to w życiu jest..
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

ALBO JESTEŚ WIERZĄCY I CHODZISZ,ALBO CI NIE ZALEŻY

to proste,jak jesteś prawdziwie wierzący,to 45 min. Cię nie zbawi,jakoś ja daję radę,żeby chodzić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Masz dzieci?

Już im współczuję.
Kiedyś ci powiedzą co o tobie sądzą.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Prawda was wyzwoli,

Prawda jest istotą wiary chrześcijańskiej.
Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie chce chodzić, to nie musi. Po co mu wtedy komunia, bierzmowanie itd?
Księża dobrze robią, że chcą w gruncie rzeczy nie dopuścić do komunii czy bierzmowania tych, którzy i tak mają te rzeczy głęboko...
Kościół ich nie potrzebuje, kościół potrzebuje prawdy.
Czemu wy się prawdy boicie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

akurat wyniesienie danych osobowych

jest w świetle polskiego prawa przestępstwem, i wszystkimi katechetami, którzy się do tej instrukcji zastosowali powinien zająć się prokurator.
Ale to jest Polska, państwo, gdzie - póki co - takie sprawy zamiata się pod dywanik, no bo jak to tak? Świątobliwych mężów i niewiasty ścigać?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hitler był austriakiem

Hitler był austriakiem tempaku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szok

tych klechow powinni spalic !!!!!!!!!!!!!!!! na stos z nimi albo kastracja skreslic religie z toku nauczania !!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

chociaz jeden normalny wierzacy czlowiek sie znalazl. Mimo tego ze nie wierze w Twoja religie to nasz 100% racji, koscioly, ksieza i caly ten ziemski syf to tylko i wylacznie WYMYSL ludzi, prawdziwia religia i wiara, prawdziwy kosciol i swiatynia jest w kazdym z ludzi. I tak nie wazne czy sie wyspowiadacie u ksiedza czy nie i tak nie zostanie to zapomniane ani odpuszczone. Wszyscy zostana rozliczeni po smierci. I tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałas zdanie warunkowe.

Ja wpisałam wniosek:)
TV to jest bzdet, podałam to tylko jako przyklad.
Cała ta wydmuchana historia jest takim samym bzdetem i biciem piany na temat "złej kurii".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W parafiach Ewangelickich religia jest przy kościele

i nie doi się kasy publicznej przez opłacanych namiestników Watykanu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

masz na mysli swój post? moze zmylił mnie twój podpis i zdawało mi się, ze warto zapoznać się z opinia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

biedne 50-letnie dziecko ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...to po co czytasz i komentujesz????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie oczekuj cudów.

Pisałam gdzieś na początku jak to jest z tymi rodzicami i ich ustawianiem życia dzieciom. Wymagasz, żeby uznawali prawo nastoletniego dziecka do decydowania o swojej wierze? Żartujesz chyba. Niektórzy potrafią swojemu 50-letniemu dziecku robić dym, że do kościoła nie chodzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uczęszczanie na lekcje religii nie jest warunkiem wzięcia ślubu kościelnego.

Warunkiem ślubu jest przyjęcie sakramentu chrztu i bierzmowania. Coś tam przebąkują o dostarczeniu ostatniego świadectwa z religii, ale ja np. nie dostarczyłam, bo mi się nie chciało szukać. Prawo kanoniczne określa dokładnie, kto może wziąć ślub kościelny i nie ma tam nic o lekcjach religii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

". A po piąte: "

Podobno mamy demokrację :) i podobno na tym właśnie polega dyskusja. Sam nic lepszy nie jesteś ... "jakikolwiek (nawet najgłupszy)...", "Nawet ten, kto na ten temat nic nie wie." itd Może i istnieją na tym świecie ważniejsze problemy co wcale nie oznacza że mam przechodzić do porządku dziennego nad tymi "mniej ważnymi" światły wychowawco młodzieży. Nie da się mówiąc zwyczajnie po ludzku dyskutować o tym w KK ponieważ w tej instytucji nie ma miejsca i woli do dyskusji i rzeczowej argumentacji. Nowe przykazanie zwyczajnie nie istnieje, także dzięki tobie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1