Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na czytanie durnych tekstów to szkoda czasu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Religia nie powinna być w szkole

Ja chodziłam na religię do salki przykościelnej i tak powinno było zostać. Idę na religię bo chcę a nie dlatego bo muszę. Teraz zapisuje się na lekcje religii bo tak wypada itp.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

rzecz w tym, że zasady tej instytucji kościoła nie mogą stać wyżej od ustaw państwowych - w szczególności w odniesieniu do osób, które sobie tego nie życzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest tajemnicą, że VI LO szczyci się swoją współpracją z gminą żydowską i nauczaniem hebrajskiego. Oczywiście przy tym dyrekcja już nie wspomina o praniu mózgów swoim uczniom, wmawiając im, że w konflikcie Izrael - Palestyna, to ci pierwsi są stroną pokrzywdzoną, nieustannie napadaną (wystarczy obejrzeć jeden z filmików, który znajduje się na stronie internetowej szkoły i podpisek o tym, kto im go podesłał ;-) ) Ogólnie uważam, że cała ta afera ma za zadanie przyciągnąć chętnych do nauki w tej szkole (od dawna "szóstka" ma aspiracje, by być popularniejszą szkołą od I LO), tymczasem jako była uczennica ZSO 6 mogę stwierdzić, że działanie szkoły jest śmieszne, bo gdy przypominam sobie czasy mojej nauki w tym rozpadającym się budynku, to stwierdzam, że nawet takie artykuliki im nie pomogą xD
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak widzę z Twojego posta, to, że Hitler był Niemcem a nie Polakiem, było tylko dziełem przypadku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wciskaj mi słów, których nie napisałam.

Nie wiem jak jest z tv, bo nie jestem prawnikiem i właśnie dlatego nie wiem. Ja z tv nie korzystam i żadnych oświadczeń nigdy nie musiałam podpisywać, ani nic płacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to radzę porozmawiać z dzieckiem

bo jeśli już jest w wieku samodzielnego myślenia i pozwala mu się chodzić na imprezy to można mu również pozowolić zdecydować w co chce wierzyć. Przecież do KK można wrócić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedno z drugim ma niewiele wspólnego!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale jak wtedy wyglądałaby statystyka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też rzucił mi sie w oczy ten dziwny podpis

:))))))))))))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei Wiślanej ogłosił z ambony kto wagaruje z

lekcji religii. A Ty słyszałeś/aś o czytaniu tekstu ze zrozumieniem?????????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałem dodać won do swych przybytków na biedzie ludzkiej zbudowanych!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

cała polska dulszczyzna - na forum SK (TVN) post z taką informacją NIE umieszczono

no bo nie można narażać się klechom :))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

coś musi być na rzeczy skoro dyro pozaklejał dane uczniów:-P

no chyba, że zrobił to po wysłuchaniu "żydowskiego" radia na wsio słuczaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No to spiepszaj do kościoła katecheto to nie bedzie problemów.Bo problemem to wy jesteście od wieków.Najpierw krucjaty pożniej inkwizycja,przez was najwięcej krwi sie przelewa na tym świecie barbaluchy psy czarne won do swych przybytków i sie tam zamórować po wieki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli uważasz, że podpisywanei pa poczcie oświadczeń czemu nie będę płacic za tv jest zgodne z konstytucją.

Dobrze że nie jesteś prawnikiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie mają prawa, bo w szkole funkcjonują jako nauczyciele, a nie funkcyjni kk. Jeżeli jest inaczej, niech kk zacznie płacić im pensję. A póki im płaci Państwo - zakichanym obowiązkiem kleru jest wywiązywanie się z tego, czego Państwo sobie życzy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

religii/etyki

to niech będą te zajęcia z etyki, a nie, że nie ma na nauczycieli tego przedmiotu. Na początku roku, szkoły, powinna być możliwość wyboru, jednego albo drugiego przedmiotu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a kto powiedział, że niewola musi mieć twarz gestapowca?
Nie wystarczy delikatna presja... np. dziecko w przedzkolu niech też idzie na religię jak inne, bo poczuje sie gorsze...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0