Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę że księża chcą dogonić posłów wymyślając abstrakcyjne rzeczy przy okazji łamiąc prawo o ochronie danych osobowych...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja swój ślub kupiłem bo nie byłem bierzmowany właśnie u tego pedofila z grabówka co mu ten k...idół sprayem wymalowali!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd wiesz że nie jest?

Miałam do czynienia z kilkoma instytucjami/ firmami które takie dane posiadają i akurat tam ustawa była przestrzegana. Być może był to wyjątek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobrze ziomek piszesz!

na stosach spalić tych dewiantów w czaenych sukienkach
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

rzecz w tym, że ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania (jest taka, ale bardzo niechętnie się o tym w Polsce pamięta) gwarantuje, że nie muszę podpisywać żadnych oświadczeń. Jak nie chcę przed szkołą się ujawniać z wyznaniem, to szkoła mi może skoczyć!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam, jeśli będę miała to nie wiem czy ochrzczę.

Niewykluczone, że do tego czasu będę już po złożeniu aktu apostazji.
Ale dzieci mają dwoje rodziców i często bywa tak, że nawet jeśli jedno jest niewierzące, to drugie nalega na chrzest. U mnie akurat jest taka sytuacja, że Wąż jest praktykujący, więc z dziećmi może być różnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

zadałem sobie troche trudu i oto wynik

"Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych, ramowy plan nauczania określa tygodniowy wymiar godzin zajęć edukacyjnych dla odpowiednich okresów nauczania o wyróżnionych celach, stanowiących całość dydaktyczną, zwanych dalej "etapami edukacyjnymi" oraz
1) obowiązkowych zajęć edukacyjnych o charakterze dydaktyczno-wychowawczym, w toku których odbywa się nauczanie przedmiotów, bloków przedmiotowych, realizacja modułów, kształcenie zintegrowane lub realizacja ścieżek edukacyjnych, oraz zajęć fakultatywnych i zajęć w profilu,
2) zajęć z religii/etyki,
3) godzin do dyspozycji dyrektora szkoły,
4) zajęć o charakterze terapeutyczno-wychowawczym, z uwzględnieniem zajęć rozwijających, kompensacyjnych i usprawniających, zwanych dalej "zajęciami rewalidacyjnymi",
5) zajęć socjoterapeutycznych organizowanych dla uczniów z dysfunkcjami i zaburzeniami utrudniającymi funkcjonowanie społeczne.

Uzasadnienie: • przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. z 1992 r. Nr 36, poz. 155; z późn. zm.);
• przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 12 lutego 2002 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 15, poz. 142 z późn. zm.). "
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

masz dzieci? ochrzciłaś je?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

a są u nas wyznawcy tych religii ? (nie licząc wyjątków w naszej diecezji)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

pytanie brzmi czy jest prawdą to co podało "zydowskie" radio?

i czy "żydowskie" znaczy kłamliwe??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dzieciaki! Religia jest dla katolików. Nie jesteś katolikiem to idź na etykę lub domagaj się innych lekcji zgodnie z twoją religią. Po co ta farsa. Starzy ślubu kościelnego nie mają, ale "dla babci" dziecko do chrztu prowadzą. Jeszcze pretensje, że ksiądz trudności robi. Lata mijają i trzeba sobie przypomnieć o kościele jak 1 komunia się zbliża. No i dramat. Dziecko umiera z nudów w kościele żując gumę i samo nie wie po co to wszystko. No a skoro do kościola chodzi tylko na śluby ciotek to "zwykła" msza jest bardzo nudna.
Pajace jesteście ale to już kolejne pokolenie. Po co ta szopka?
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 6

co ... do tego

szkola powina tego pilnowac, potem jak dziecko dorosnie nie dostanie slubu albo bedzie musialo wiecej zaplacic za kare hehe banda ...niech zanich sie wezma za ich posesje stany konta lewe interesy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W wielu rodzinach

jak powiesz że nie chcesz chodzić, rodzice zrobią z Twojego życia piekło.
U nas rodzice potrafią dorosłym ludziom ustawiać życie, a co dopiero nastolatkowi.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jaką ustawę?

Właśnie problem w tym, że to nie jest uregulowane żadną ustawą, po prostu taka jest praktyka w szkołach. I prawdę mówiąc dziwię się, że nikt jeszcze tego nie wywlókł i nie rozpirzył w drobny mak, bo to ewidentne bezprawie, zmuszać kogoś do podpisania takiego oświadczenia. Niech podpisują ci co CHCĄ chodzić, a nie ci co nie chcą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Islam i tak wygra

Jak kosciół katolicki sie nie obudzi to Islam i tak wygra. W samej europie jest ich kilka milionów.
A kosciolowi chodzi tylko o indoktrynacje i kasę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Galux

jak zapewne wiesz z badań socjologicznych - inaczej wyglądają deklaracje, inaczej poglądy a jeszcze inaczej praktyka w Polsce, gdy idzie o religię rzymskokatolicką:)Więc ta logika, o której piszesz jest nieprawidłowa po prostu:)lecę do pracy, więc znikam, pozdrawiam wszystkich dyskutantów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Owszem, ale jeśli pani z zusu czy banku zacznie wynosić moje dane osobowe poza swoje miejsce pracy

i ja się o tym dowiem, to pani na 100% wyleci na zbity pysk z roboty.
Ciekawa jestem, czy ci katecheci wylecą?
W szkole podaje się różne dane, takie jak np. dane opiekunów dziecka, dane na temat sytuacji materialnej (jeśli ktoś kwalifikuje się np. do darmowych obiadów). Poza tym ustawa o ochronie danych osobowych mówi o tym, że ktokolwiek gromadzi dane o Tobie, musi uzyskać na to Twoją zgodę oraz dać Ci możliwość wglądu i poprawy tych danych, a tutaj jakoś tego elementu zabrakło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1