Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

masz rację

hipokryzja to nasza druga natura, zawsze byłam przeciwniczką religii w szkole - kontakt z kościołem dzieci i młodzierzy jest wówczas zerowy, a przecież wiara to nie tylko kontakt z księżmi, katechetami i katechetkami. Jak głośno o tym mówiłam to byłam największym wrogiem wśród rodziny i znajomych. W szkole można uczyć religioznawstwa ale nie uczyć odczuwać wiarę..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm

Gdyby Czarna Żmija rzeczywiście nie miała kościelnego, ksiądz którego znam nazwałby to 'jazdą na cywilu'.

Hihi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lekko nie na temat :)

Jesli lubisz imie Ariel i tematyke aniolow to polecam opowiadanie Marii Lidii Kossakowskiej "Sol na pastwiskach niebieskich" i jej powiesc "Siewca Wiatru".
I tak, moim zdaniem to jest aluzja do obecnej sytuacji instytucji zwanej Kosciolem Rzymskokatolickim
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałam dość kościoła

Ja zakończyłam moją przygodę z religią na pierwszym roku liceum. Byłam pełnoletnia, oczywiście nie obyło się bez dyskusji z mamą ale generalnie przeszło. Lekcje były nudne, źle prowadzone, generalnie strata czasu. Do kościoła też przestałam chodzić, nie brakuje mi tego. Nie odczuwam takie potrzeby. Kazania są nudne, za długie, smutne. Zamiast wychodzić z pozytywną energią na nowy tydzień człowiek wychodzi zdołowany i przygnębiony. Jak tak dalej pójdzie kościół samo sobie wychowa pokolenie ateistów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

no, uważaj

bo w ostatniej światowej kościółek popierał Gott mit Uns...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwsi chrześcijanie oddawali życie za swoje poglądy...

a DZISIEJSI katolicy (zwłaszcza z sekty radyjnej) chcą odbierać CUDZE życia za swoje poglądy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej "wyjęte z kontekstu" i odnośnie wagarowania raczej zrozumiałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

do szkoy dziecko udaj się

Błedy czynisz. O zamykaniu kościołów nauczysz się na lekcji historii lub udaj się na BY - to zobaczysz, co Cibie czeka. Pomyśl a potem pisz na forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

był indoktrynowany

wbrew wiedzy naukowej w świeckiej szkole.

wystarczy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

akurat to mała różnica, niestety :(

PO czy PiS - ta sama dulszczyzna i lizanie tyłka czarnemu okupantowi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie za

donosicielstwo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RADIO GÓRĄ

Idę po beret,pewno się przyda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

akurat fotka nie jest zla, widac pewien zamysl i szukanie kompozycji, chociaz moznaby troche lepiej wykadrowac. A zeby zobaczyc aberacje na takim malym obrazku to trezeba by sie naprawde przyczepic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto jest za tym żeby nauka religii wróciła do parafii

Niech się dopisze
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram.

No i dobrze. Skoro jest się zapisanym na religie, to na te religie powinno się chodzić. Jeżeli coś komuś nie odpowiada, to może łatwiej po prostu się wypisać. O ile dobrze się orientuję, nie jest to przedmiot obowiązkowy, wiec wystarczy jedna karteczka i problem z głowy. Jednak z religią w szkołach wszystko jest źle zorganizowane. Uczeń powinien zapisywać się na nią sam z własnej woli, a nie chodzić "bo rodzice każą" lub "bo nie zostanę dopuszczony do bierzmowania".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nadchodzi Iranpol

A się ta rzymsko-pedofilska hałastra rozbisurmaniła - od zaglądania pod kołdry do inwigilacji wagarowiczów...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie tłumacz sie bo wiesz że to prawda co piszą

Włos się jezy kiedy widzi sie jakie informacje zbierają kuriewni.
Dlaczego nikt im tego nie zabroni. Te dane jeszcze nikomu nie pomogły, a nie wiadomo ilu firmomje sprzedali. Za dobre pieniażki jak ich znam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaaarąbista fota jak zwykle!!!!

niech spojrze...fotograf lekko na amfie ..ale to niewazne bo i tak to nie on tylko aparat robi fote...dystorsja beczkowata...hmmm...nieskorygowana aberracja chromatyczna....słowo daje world press photo w zasięgu ręki ...jak zwykle ten portal hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

najbardziej chore sa katolickie szkoly...podstawowki, gimnazja czy licea...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2