Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chcecie ślubu, chrztu, komunii lub pogrzebu to pokornie idziecie do kościoła

a jak trzeba wykazać się uczciwością, obowiązkowością lub pomocą to wielu cwaniakuje i udaje ateistę. Już wielu takich widziałem co całe życie opluwali i wyśmiewali się z kościoła a jak jeden z drugim zachorował na raka to całymi dniami modlił się w kościele.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12

Szpitale budujta i szkoly, a nie koscioly !!!

A sukienkowych do lopaty poslac, do prawdziwej pracy! Sredniowieczna instytucja jaka jest kosciol, juz dawno powinna zostac zlikwidowana !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie musicie przy okazji tej sprawy od razu wskakiwać na antychrześcijańskiego konika moi hipokryci
a kto to chrzci dzieci, bierze kościelne śluby i chce pochówku z księdzem??
czy to przypadkiem nie wy sami?
nie potraficie oddzielić nagannego zachowania katechety od wolności wyznania? wszystkich i wszystko wrzucacie do jednego wora?
tak tylko pytam, retorycznie, bo zaraz sie oplujecie przy odpisywaniu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

i co to za logika? Jak przejdę na czerwonym świetle i dostanę mandat od policji, to jednocześnie ten policjant ma mieć prawo wysłania tej informacji np. do mojego pracodawcy?

Prawda jest taka: klechom się poprzewracało we łbach i bezczelnie łamią polskie prawo.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wycofać religię ze szkół!!!

Chcesz się uczyć religii - idż do szkółki przy kościółku a nie, te czarne dziadostwo, panoszy się po szkołach i jeszcze biorą za to pieniądze.
Do tego trzeba co chwilę patrzeć czy ma zdrowe zamiary. Jak ktoś, kto nie ma rodziny, dzieci, żony może nauczać życia????
Do tego mi się podoba np. Buddyzm - dlaczego nie mam do wyboru takiej religii?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 4

lat mam pewnie ze trzy razy wiecej od ciebie:-P

dociera do mnie, że jak coś gdzieś podpisuję, to na dole formularza, z reguły bardzo drobnym drukiem zwanym "maczkiem", widnieje klauzula, że wyrażam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych
a czy do ciebie dociera, że druga osoba może mieć inne od ciebie zdanie i nie musi być z tej przyczyny nazywana naiwną??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

?

czemu katolicyzm a nie prawoslawie lub islam sila nadawany jest kierunek na ktory trzeba uczeszczac i wysylane donosy do kurii wtedu grzmia na ambonach
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

...

a może w końcu by zaczęli szukać winy w sobie, a nie non stop w innych. to oni zniechęcają uczniów ciągłym sapaniem i obrażaniem. ja akurat mam fantastycznego księdza i wszyscy chętnie chodzą na religie, ale pamiętam czasy wrednych katechetów i sióstr zakonnych, a i księża w innych szkołach zachowują się podobnie. niech w końcu wymyślą coś żeby młodzież zachęcić do wiary, ale to mało prawdopodobne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taliby chrześcijańskie się panoszą:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aleś Ty naiwny Galux:)

Ciekawe ile masz lat, że wierzysz w to, że ten prawny obowiązek jest rzeczywiście przestrzegany:)Szczególnie w Polsce. Ogarnij się chlopie i czytaj ze zrozumieniem bo wszystko o czym napisałem jest ze sobą logicznie powiązane i czasem trzeba aż tyle o tym napisać, aby ukazać to w szerszym kontekscie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie kolego

nie zmieniło by to wartości, artykuł odważny, bo ktoś śmie pisać krytycznie o czarnuchach, ale przykre jest zarazem to, że trzeba podpisywać się skrótowo, bo a nóż Goc albo Flaszka Głódź użyje swoich wpływów w redakcji i dziennikarz będzie musiał szukać sobie innej roboty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dyrektor na zielona trawkę!

co to znaczy pozaklejać?! a katecheta to członkiem rady pedagogicznej nie jest?! gdzie odpowiedzialnośc dyscyplinarna?! pan dyrektor zod lat nie radzi sobie z normalnym funkcjonowaniem szkoły,a długo chronia go tylko członkowie rodziny znanej w Gdańsku( telwizja, muzeum, itp.!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

kolejny zakazywacz:-) wymienione przez ciebie instytucje maja prawny obowiązek chronić dane osobowe swoich klientów

nalałeś wody na pół strony w sumie o dupie maryni
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

dokladnie, w technikum tez nie chodzilem na religie...jakos zyje
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

przeszkadza ci to? a gdyby to był na ten przykład artykuł czytelnika podpisanego samym imieniem, to zawarte w artykule

informacje zmieniłyby dla ciebie wartość?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A poza tym nie wyjeżdżajcie tutaj z "ochroną danych osobowych"

bo to taki sam pozór i pic na wodę - fotomontaż jak istnienie demokracji w Polsce. Nawet nie wiecie w ilu miejscach zostawiacie codziennie swój ślad, szczególnie teraz w dobie internetu i telefonii komórkowej. Poza tym wasze dane są w ZUSie, Banku i innych takich firmach, więc każdy z conajmniej średnimi wpływami przy pomocy pracujących tam pań Halinek albo Grażynek bez problemów może posiąść dane tysięcy czy milionów ludzi. Sam Rysiu Krauze posiadał albo dalej posiada nasze dane osobowe, w końcu zajmował się nieudaną jak pamiętam informatyzacją ZUSu. A oczywiście totalitarne zagrywki czarnych jak najbardiej potępiam, ale to problem szerszy, znany od starożytności. To kolejna forma sojuszu tiary i korony. Oczywiście korona została zastąpiona przez tzw. "system parlamentarno-gabinetowy", który charakteryzuje się tzw. demokracją. Piszę "tzw" ponieważ nie istnieje takie coś w Polsce w istocie swej. Nie tylko robi sobie co chce rząd i ten i poprzedni wysyłając np. nasze wojska do Iraku, zgadzając się na tarczę antyrakietową, niedługo pewnie wprowadzając sobie euro kiedy będzie chciało albo podpisując zgode na wprowadzenie antypracowniczej konstytucji europejskiej. Jak znów widać współpracujący z rządem kościół, aby utrzymać rząd naiwnych dusz robi równie chamskie rzeczy, oby to sie obróciło wreszcie przeciwko nim
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6