Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to poplecznicy temat znależli hehehe zamykać kościoły i magazyny z nich robić,księży darmozjadów do roboty wygnać.Z biedoty i zacofanych żyją,bogaty im za wiele nie da a starsza babcia poł renciny albo i emerytury.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Boga wierze,wiem że jest i nas ludzi kocha ,ale kościoły to ludzie zbudowali nie bog,Ten przybytek to zacofanie.Już nie wrucą czasy świetności kościoła tak jak za komuny.Ja tam doła tylko dostawałem jak chodziłem kiedyś na msze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

I jak potem taki wagarowicz będzie chciał brać ślub albo coś to mu ksiądz zaśpiewa stawkę odpowiednią hehe
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A autor artykułu aż tak się boi wpływów kurii

że boi się podpisać pełnym imieniem i nazwiskiem, a już tymbardziej dodać swoje zdjęcie? Nie za bardzo wierzę w przypadki...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

dane osobowe

czy kler ma prawo przetwarzać dane osobowe i wykorzystywac do wlasnych akcji? bo nie przypominam sobie żebym podpisywał deklaracje, na pewno nie ma prawa do tego aby uzywać danych osobowych ujawnionych w dziennikach lekcyjnych do własnych sekciarskich akcji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

ga@llux, muszę przyznać, że rozsądnie to powiedziałeś
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się z glusiem

i już
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

g@llux,
to chyba 6 Twój post, z którym się zgadzam ;)
ale masz 100% rację - za moich czasów religia była w salkach katechetycznych po lekcjach w szkole i wówczas chyba wszyscy na nią chodzili (przynajmniej z mojej klasy)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

a do prokuratury ?

a dlaczego nie do prokuratury? - katecheci są nauczycielami, są funkcjonariuszami publicznymi, złamamnie prawa jest ewidentne? a konsekwencje?
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 12

Słuchajcie nowe pokolenie myśli już samo,bogiem nie można straszyć,oni sami wyginą wiedzą o tym bo ludzie nie świnie swój rozum mają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

także uważam, że nauczanie religii powinno odbywać sie w szkółkach parafialnych

zamiast tego wprowadzić obowiązkowo logike
jest chyba logicznym, że jeżeli ktoś zapisał dzieciaka na lekcje religii, to nieuczęszczanie na te "zajęcia" jest wagarowaniem i tyle
wynoszenie poza szkołę danych osobowych ucznia jest moim skromnym zdaniem conajkniej nadużyciem i powinno być karane usuwanie nadgorliwca ze szkoły
dziś wagarowicze, a jutro uczennice w ciąży? z ambony? no to ja sobie wypraszam takie pojmowanie wiary
popieram tę opinię 92 nie zgadzam się z tą opinią 10

Muzeum Ciemnoty przydałoby się właśnie tym, którzy piszą "otwożyć" zamiast otworzyć...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

masz rację

to taka specyficzna obłuda. gdyby chodzących było tyce co wierzących to mielibyśmy mniej zaklamane i skotlowane panstwo. nie placilibysmy za konkordat itp,
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czarnuchów do roboty wysłać

Kościoły pozamykać na magazyny przerobić za jakiś czas odrestaurować i muzea ciemnoty otwożyć.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 31

"W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii"

A jak to sie ma do ochrony danych osobowych?
Pomysł fatalny.
O wagarach to moga byc informowani rodzice, a nie kuria, parafia czy cokolwiek innego.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 5

to trzeba zacząć się wyreślac, po co wam to g*? zastanowice się? bo tak chce mama i tata, albo co sasiadka powie? smiechu warte
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 8

zawsze powtarzałem...

religia won ze szkół, ;)
popieram tę opinię 108 nie zgadzam się z tą opinią 29

Nudy

Ogólnie na reli to zawsze nudy były. Tez chodziłem na religie ale to zwykle była lekcja na gadanie z kumplem z ławki niż na naukę czegoś konkretnego.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 11

I słusznie

Bo jeżeli ktoś zapisuje się na religię, to ma obowiązek uczęszczać na lekcje. Przecież można postąpić uczciwie i się nie zapisywać. Dlaczego mamy pochwalać kombinatorstwo od najmłodszych lat.
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 46