Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie szkoły porażka tylko ksieży

od przedszkola ich nauczali a jakie efekty? Nie byłoby takiego problrmu, gdyby od katechety wymagano tyle co od innych nauczycieli. A dyrektorzy to nie sa winni? ten w VI LO napewno wiedział co toza ziółko ten katecheta i jak to klęcznikowy kuriewny udawał ze nie ma problemu. To teraz dyrektor razem z klechami niech karnie odpowiada za udostepnienie danych personalnych uczniów i ich rodzin, prokuratorzy gdzie jestescie, oni juz powinni być przesłuchani.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ksieza to istni biznesmeni i fakt faktem boja sie o ilosc wiernych ktorzy uczeszczaja do kosciola...bo i kto na ofiare da...a szczegolnie teraz gdy niż demograficzny jest i bedzie ....,mlodzi ludzie maja wiele ciekawszych zajec niz chodzenie do kosciola bo i na mszach wieje nuda...chodzimy do kosciola jedynie na sluby komunie pogrzeby itp...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

też mnie ten problem interesuje

może ktoś odpowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

HEHE

Ja regularnie wagarowałem z religii ,a potem się wypisałem.Jak ktoś tak zanudza nie umiejąc prowadzić i zaciekawić przedmiotem jak ks G.Leszczyński to trudno się dziwić memu postępowaniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

religia do kościoła jak było dawniej
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie daje mu kasy i nie przyjmuję go nawetna kolędę

A właścieiw sam nie przychodzi bo omija mój dom i mojej babci więc wywalone w niego bedzie coś chciał to przyjdzie...
Wtedy go za chabety wywale na zbity pysk...
A ten bład to z szybkości bo miałem mało czasu jak to pisałem :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ksiądz nie sika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

.

bzdura
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co dopiero Światowid, Trygław i Wielki Sokół by na to powiedzieli??!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

według mnie kościoł boi się ze coraz mniej młodych ludzi chodzi do kościola. Na mszach widac tylko starszych ludzi i rodziny z małymi dziecmi. Ale zmuszanie tylko zniechęca.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

" o praniu mózgów swoim uczniom"?!

Widać że jesteś byłym uczniem tej szkoły. W tej szkole jest wolność wyboru. Nie chcesz mieć nic wspólnego z żydami? to nie idziesz do klasy z językiem hebrajskim i kulturą żydów. Nikt tu nic nikomu nie narzuca. Co do filmików ogląda je kto chce.
Ja chodzę do klasy z hebrajskim i nie interesuje mnie konflikt Izraelski z Palestyną. Nauczyciele otwarcie wyrażają swoje zdanie na ten temat i nawet nie koniecznie przychylnie w stronę Izraela. Przyszłam do tej klasy tylko z ciekawości jak wygląda ten język.

Co do tej całej afery z religią to rzeczywiście jest problem. Znam osobiście osobę, która miała problemy z tytułu tego, że na religie nie chodziła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

wyprowadzić religię

RELIGIA WON ZE SZKÓŁ !!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

łapać i wieszać na latarniach czarną mafię

samoobrona narodu przed najeźdźcą z Rzymu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

imercedesy S klasy

szuszuszu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

korekta

oczywiście 6 w cyklu nie 3;) przepraszam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to młodziutki jesteś :)

ja odkąd pamiętam to religia była POZA szkołą, w salkach parafialnych. Dopiero ostatnio okupant się rozzuchwalił i włazi z buciorami w zakres państwa świeckiego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

religia na parafie!

uważam ,że religia powinna wrócić do parafii. Wymiar godzinowy w LO to po dwie godziny przez trzy lata (czyli trzy w cyklu), a na przykład wymiar przedmiotów maturalnych jak geografia, wos czy biologia na poziomie podstawowym to aż dwa razy mniej (jedna godzina rocznie!)
kpina...nie mam nic przeciwko temu przedmiotowi, ale nie powinien on być w szkole.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

nienawiść się skądś bierze

i nie od diabła bynajmniej

chyba, że diabeł chadza w czarnej sukience i wtrynia swój nochal w nie swoje sprawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a zrobiła to Sucha, zawsze dziewica

w towarzystwie Jana Marii.

Sucha dostała za to dożywotni azyl u okupanta (pod pozorem placówki dyplomatycznej) a Jan Maria poszedł w odstawkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0