Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hiszpańską gruszkę każdemu katolowi zapodać

i diabeła ma załatwionego na amen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

mozna nie chodzic na religie co nie zmienia faktu ze pozostanie ona w planie lekcji i ktos kto na nia nie chodzi tak czy siak bedzie siedziec te pare godzin extra w szkole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem w tym, że prawo stworzyli ludzie, a oni, w prztłaczającej większości, zbyt mądrzy nie są...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie sprzecznosc tylko maslo maslane, czy tez modna ostatnio oczywista oczywistosc.
gdybym byl zlosliwy napisalbym: zacznij od tego czym jest sprzecznosc ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nareszcie dość obłudy w VI LO

miałem okazję zobaczyć zachowanie uczniów tej szkoły w kościele w Matki Boskiej Bolesnej podczas mszy...skandal!!! Nie dziwie się księżom takim reakcjom.Nauczyciele udają ,że nie widzą jak ich młodzież się zachowuje.Wstyd.Porażka szkoły!!A rodzice niech wypiszą swoje pociechy z religii i po problemie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

o tepoto...

oczywiscie ze tak. To co napisales sugeruje, ze kuria powinna egzekwowac konsekwencje dla wagarowiczow :|
Zaczynam sie coraz bardziej przekonywac do wprowadzenia lekcji logiki...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spalil

bym cie jak bym cie spotkal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygra islam

to was wysle na tamten swiat za takie gadki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

żałosny to kraj

katolicki zaścianek
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

prawda jest taka ze

ksiadz i biskupi do kiedy walczyli o posiadlosci i ziemie to sie zajmowali mlodzieza a teraz ich zostawili wstyd oddajcie majatki Chrystus i boso chodzil to nie mlodzi ludzie sa zli
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz rację, przynajmniej teoretycznie.

W praktyce uwarunkowania społeczne, z których mało kto potrafi się wyzwolić zatrzymują człowieka w Kościele, którego nie chce. A poza tym w naszych, polskich warunkach łatwiej jest znaleźć dobrego chrześcijanina poza KK niż w nim. Co oczywiście nie znaczy, że takich nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

obdzwoń jeszcze znajomych żeby zanegowali moją opinię... i tak będziesz błaznem. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

lewactwo???

mój dziadek zawsze powiadał że żyd najszybciej odnajdzie żyda i jeszcze szybciej pierwszy rzuci kamieniem publicznie aby się wyprzeć że żydem nie jest
więc następnym razem jak się podpisujesz katol to się upewnij że ci pejsy po klawiaturze nie dyndają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest jego interes i jego sumienie... nic ci to tego. równie dobrze Ty możesz dostać od niego w pysk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

pomyłkowo poparłem Twoją opinię. nie ciesz się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a ja postanowiłem złamać polskie katolickie zakłamanie

nie wysyłam dzieciaków na religię, w liceum same zdecydują co chcą, nie mam zamiaru owczym pędem wysyłać dzieciaków w ich ręce, w polsce tak naprawdę so kołsciołą chodzi 40-45% obywateli ale wszywscy by nie mieć czarnych kartotek posyłają swoje potomstwo na religię itd...
może czas aby większość wyszła z ukrycie i jasno powiedziała co sądzi o katolandzie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

A jak ksiądz za mną przez rok przed bierzmowaniem mojej klasy chodził i truł, że "on mi pomoże, ułatwi szybki chrzest i komunię" to to też było zgodnie z prawdą? Sprawiedliwe było, że mimo, że na pytania teoretyczne znałam odpowiedzi miałam najniższą ocenę w klasie? Sprawiedliwie, że w klasie mnie wyzywali od demonów a ksiądz krył ich przed nauczycielami? To jest ta twoja prawda?
Szkoda tylko, że moja prawda wygląda inaczej. Moją prawdą jest, że świadomie zrezygnowałam ze chrztu jak rodzice niedawno się zapytali czy chcę się ochrzcić. Prawda jest taka, że nigdy nie czułam takiej potrzeby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a kto poinformuje nas o dzieciach księzy??

a kiedy nas poinformuja ktorzy ksieza maja dzieci??:D
albo ktorzy nie maja..........
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1