Katecheci donoszą o wagarujących z religii

Opinie do artykułu: Katecheci donoszą o wagarujących z religii.

Kuria gdańska chce być informowana przez katechetów o uczniach, którzy zapisali się na religię, ale na nią nie chodzą. W efekcie wewnętrznej instrukcji kurii księża w jednym z gdańskich liceów spisali z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do ich parafii. "Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię" - tak ma brzmieć wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, do której dotarło radio TOK FM. Pojawienia się tych wytycznych sprawiło m.in., że ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieważne jaki tytuł

ważne że temat jest żeby te czorty na bicze wziąść ,węcej takich tematów!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahhaha

permanentna inwigilacja...hahhahahahah....strach się bać....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

widzę, że gówniarzeria daje sobie upust na trójmieście. :) poszlibyście na podwórko w nogę pograć, a nie przed kompami gnijecie. :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

ahh kolejny wielbiciel :D jak milo :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bolszewickie?! :) prawo jest prawem, nie podoba się to dojdź na samą górę i je zmień. :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

że ja i wagary?

potwarz: oszczerstwo, paszkwil, zniesławienie, zniewaga

- zła stronka kolego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

niech sie mlodziez uczy...

Eeee tam, a ja uwazam, co nastepuje:
fakt - nikt ani z ambony, ani nigdzie indziej nie powinien nazwiskami rzucac, jednakze prawda jest taka, ze mlodziez powinna uczeszczac na religie, jesli sie na nia zapisala. W koncu powinni sie uczyc poczucia obowiazku i wiedziec, ze w przypadku jego niedopelnienia - wyciagane sa konsekwencje... Mi tez sie czasem na religii nudzilo, ale zawsze byla jakas praca dom.do odrobienia, spisania itp. Religia to lekcja jak kazda inna... A jak ktos nie chce - moze sie zawsze na etyke przeniesc. W czym problem???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

pomyłka koleś z tym "koniec dyskusji".
W myśl konstytucji wolę dzieci też trzeba uwzględniać. Rosnąco do wieku i dojrzałości.

W ogóle ciekaw jestem twojej mentalności, skoro w sprawach wiary lubisz takie bolszewickie metody...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

KRADZIEZ DANYCH OSOBOWYCH !!!

To jest kradzież danych osobowych !!
Jak mógł on sobie spisać dane i adres oraz gdzieś to przekazać?!
Przed sąd takich i nauczą się moresu !!

Do sekretariatu czy kancelari z pismem o wyslanie informacji!

Niech się nie robwy wezmą do roboty a nie auta zmieniają co rok !!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

pierwszy intelektualista wolnej Polski się odezwał. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

:P

niedlugo do walki z wagarowiczami wysla armie moherowych beretow:P
WAGAROWICZE STRZEZCIE SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p:p
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

kolejna wypowiedź w stylu "oczywiście to JA wiem wszystko najlepiej".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

pytanie tylko: jakim prawem kk przyznał sobie nieomylność i rację w zakresie nauk Jezusa?
I jakim prawem nie mogę uważać siebie za katolika i uważać zarazem, że takie rzeczy, jak np. spowiedź czy celibat, nie mają nic wspólnego z naukami Chrystusa?
Bo xxx lat temu ktoś tak stwierdził? I co z tego - on był człowiekiem, ja jestem człowiekiem. Pan Bóg nikomu z nas swoich opinii na piśmie nie przekazał - a wielu z rzeczy obowiązujących w kk z Biblii wywnioskować nijak się nie da...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli smark jest zapisany to jego obowiązkiem jest uczęszczać. nie musi się na to zgadzać, ani nawet być wierzący... do 18 roku życia decydują rodzice - koniec dyskusji. :P miałem w klasie zatwardziałą ateistkę, która miała same piątki z religii, potrafiła uszanować wolę rodziców, była kulturalna wobec księży itd... dzisiejszy obraz ateisty to cham i wulgarny prostak (poczytajcie komentarze) - co się stało z ludźmi? :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

jak zwykle słynne VI LO tak samo jak słynne GIMNAZJUM VI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

och, jaka moc argumentów...

och, jaka moc rzeczowych argumentów! ;-)
Ciekawe, że nikt się nie odniósł do tego, że poddałem w wątpliwość rzeczywiste istnienie owej "wewnętrznej instrukcji". Przecież jako katecheta powinienem o niej wiedzieć. Dlaczego więc jej nie otrzymałem?
Prośba: nie obrażaj moich uczniów! Nie mają "małych, miękkich łepków"... No chyba, że obrażanie wszystkich wokół stanowi o racji w dyskusji ;-)
Kolejny "rzeczowy" argument: mój nick. Hehe, zawsze mnie bawi orzekanie co jest pogańskie, a co nie przez kogokolwiek. A tak dla częściowego wyjaśnienia: (za wikipedią) Ariel -> (anioł)
Ariel, Arael, Ariael, Uriel, Aruel (hebr. אֲרִיאֵל - lew Boży) anioł, duch. Jest opisany w Starym Testamencie w Księdze Izajasza (29,1) oznacza Jerozolimę, miasto wzmocnione pomocą Boga. Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid!. Dodajcie rok do roku, święta niech biegną swym cyklem!. Wówczas ucisnę Ariela nastanie żałość i wzdychanie. Ty będziesz dla mnie jakby Arielem (Iz 29,1)
W Starym Testamencie i innych pismach żydowskich nazwy Ariel używa się na określenie miasta Jerozolimy. Jest więc w Biblii Ariel symboliczną nazwą Jerozolimy. Ariel występuję także jako imię anioła w apokryficznej Czwartej Księdze Ezdrasza. W "Testamencie Salomona" zwierzchnik demonów. Jest władcą wiatru.
Ech, jakie to "pogańskie" ;-D

Co do "małych społeczności", to istotą artykułu jest sytuacja w gdańskim(!!!) VI LO. Powtórzę: w liceum religia nie jet obowiązkowa.

A na koniec - argumenty typu "spiepszaj" (powyżej) są dla mnie kolejnym potwierdzeniem, że komuś brakuje innych argumentów... Sapienti sat. :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

im też ubliżacie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

www.apostazja.pl

Dla tych, co nie chodzą i nie mają takiego zamiaru: www.apostazja.pl. Sęk w tym, że kościelna administracja naprawdę utrudnia wypisanie się z tej instytucji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

kto zapisal??

Rodzice to moga ewentualnie WYPISAC z religii, bo dziecko od razu jest zapisane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kosciol czy Jezus?

Tylko nie wolno zapominac ze kosciol to nie Jezus. Kosciol to instytucja, tylko i wylacznie. Pamietam moja komunie, trzeba bylo wykuc caly katechizm na pamiec, co dla 8-letniego dziecka nie jest latwe. Pamietam moja babcie, gorliwa katoliczke, jak mnie wyzwala od diabelskich pomiotow i tym podobnych bo w wieku 10 lat nie chcialam isc do kosciola... Szkoda tylko ze ci wszyscy gorliwi katolicy zapominaja co Jezus powiedzial- ''Kochaj blizniego swego jak siebie samego''.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0