Kiedy k...a WARSZAWSKA będzie ?

Jak w temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

co będzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pewnie przed wyborami zaczną robić A ciemny lud to kupi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaczęli przed poprzednimi wyborami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale po co od razu agresja? Wystarczy spytać w UG w Szemudzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gryfa Pomorskiego też mieli robić i narazie też cisza...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warszawska nieprędko, za to w Kielnie kolejne kilometry asfaltu pośród pól powstają.
http://szemud.pl/zamowienia-publiczne-i-inwestycje/zamowienia-publiczne/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbliżają się wybory, termin realizacji drogi przed nimi jest zagrożony, ciekawy jestem jaką bajkę usłyszymy do włodarzy jak jej nie zrealizują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To niech forsę oddają!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

z odsetkami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za link, jakoś nie widzę tam żadnych przetargów dla Bojana, aby na pewno jeszcze leży w gminie Szemud?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W takim razie jest to zwykłe przywłaszczenie pieniędzy, które leżą na czyimś koncie. Warto, żeby wypowiedział się prawnik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolenie na budowę ważne jest 2 lata, obyśmy nie usłyszeli bajki, że zbierają pieniądze i budowa ruszy w 2019 r.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Usłyszymy że prace trwają, a ze zbiórki starczyło na niezbędne rondo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli wszystko w porządku, pieniądze wydane prawidłowo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy można gminę podać do sądu o zwrot kosztów za naprawę podwozia i amortyzatorów auta( kolejny raz) - droga do domu ulicą Warszawską( podatki płacę regularni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak! Niezwłocznie należy Urząd Gminy zawiadomić o zdarzeniu, okolicznościach i szkodzie. Gmina jest ubezpieczenia. Przećwiczyłam to. Urzędnik był grzeczny, powiadomił mnie, że sprawę skierował do ubezpieczyciela. Ten odmówił wypłaty odszkodowania. W Ii instancji podobnie. Skierowałam sprawę do Rzecznika Nadzoru Finansowego , zarzuciłam, że nic nie zrobili, ani urzędnik ani ubezpieczający aby podważyć prawdziwość zgłoszenia, a to ich obowiązek, Poszkodowany nie ma obowiązku zbierania dowodów, ewentualne zdjęcia mogą im tylko pomóc. To nie jest zwykły Kowalski, tylko instytucja, która bierze pieniądze. Na żądanie Rzecznika przedłożenia dowodów na odmowę wypłaty odszkodowania rozdzwoniły się telefony i szkodę pokryli co do złotówki. Ubezpieczyciel musi mieć licencję na prowadzenie takiej działalności i po prostu zaczęli się bać. Jest też już całe orzecznictwo sądowe w kwestii na kim ciąża obowiązki zbierania dowodów. Art 6 kc nie ma zastosowania . Poszkodowany ma obowiązek zgłosić szkodę niezwłocznie i przedstawić rachunki z naprawy. Życzę powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli juz nigdy nie bedzie zrobionej ulicy warszawskiej ? Ktos cos wie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś będzie, ale nie spodziewałbym się jakichś inwestycji w najbliższym czasie. Póki co trwa trzeci przetarg na kanalizę i wodę, poprzednie dwa zostały rozwiązane. A i ten przetarg jest tak forsowany chyba tylko dlatego, że będą płacić kary za niewyrobienie normy w podłączaniu domów do wodociągów zbiorowych. Także jeśli mieszkańcy sami nie wyleją asfaltu to na gminę bym specjalnie nie liczył.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olali Warszawską. Teraz jest najwaznieljsze jest Kielno. Rozstrzygli przetarg na ul. Sikorskiego. Budżet przeznaczony byl 150 tys. Najnizsza oferta 500 tys. I co? Kasa sie znalazla. Dolozyli 350 tys. Do tego gm8na Szemud zlozyla do Urzedu Wojewodzkiego wniosek o dofinansowanie na Przebudowa dróg gminnych - ul. Tredera wraz z ul. Szkolną oraz ul. Polną w miejscowości Kielno. Gmina musi dolozyc ponad 1.5 mln zlotych. I tam kasa jest. A Bojano? Olali całkowicie. Skoro Warszawska nie dostała dofinansowania w ramach innego programu to powinni zlozyc w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów - 2018. Ale nie zlozyli na Warszawska w Bojanie tylko na Tredera w Kielnie. Ul. Gryfa Pomorskiego w Bojanie miala byc zmodernizowana juz kilka lat temu. I co? Nic. Ciagle gmina gra na czas. Teraz problemem jest rów melioracyjny. A konkretnie jego wykup. Kasę od ludzi pozbierali i nic nie robią. Za to w Kielnie budowa dróg idzie pełną parą. Czas, żeby sprawą zainteresować media, bo to co robią to jest jawne plucie mieszkańcom Bojana w twarz!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

dopóki z Bojana nikt poważny nie stanie w szranki wyborcze z kliką nic się nie zmieni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat ja jestem z kielna i zalezy mi na warszawskiej aby nią pędzić do gdyni. Także wójt nie myśli wcale o nas tylko o was żebyście mieli spokój i czyste powietrze. Teraz musze jakies kólka przez Pawła Hebla robic a potem tysiąc progów na majora bojana pokonać. Wójt za bardzo się troszczy o mieszkancow bojana. Macie za dobrze. Blokuje nam przejazd przez waszą wioskę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

gratuluje dobrego samopoczucia wójcie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pędzić to możesz po obwodnicy, my koło tej drogi mieszkamy i pędzących kierowców mamy na co dzień. i proszę mi wierzyć że jak czytam takie komentarze że ktoś dba o nasz spokój a nie o was to mi się krew ścina...
Do Anonima powyżej .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba przeprowadzic audyt w sprawie budowy/modernizacji dróg w gminie a nastepnie do prokuratury. Gdzie jest soltys Bojana i radni?!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Święta racja. Ludzie składali się na Warszawską, a nikt nie myślał, że będzie to obwodnica prowadząca do Gdyni.

I bardzo dobrze niech wogóle nie powstanie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oj tam, można przecież postawić co 10 m próg zwalniający i po problemie. Pewne doświadczenia już w tym zakresie gmina ma :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tylko marudzicie. Były zebrania wiejska gdzie ludzie sami mogli składać wnioski co ma być zrobione dla danej wsi. Trzeba było ruszyć d*pę i złożyć wniosek. Myślicie że wszyscy siedzą na forum i was czytają. Jakoś na forum w kielnie i szemuda czy koleczkowa nikt nie piszę i się nie kłócą, a tylko bojano jest pokrzywdzone, czy może sami z siebie robicie sieroty?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

O Warszawską i Gryfa Pomorskiego żadnych wniosków składać nie trzeba. Kasa zebrana, w budżecie zaplanowane od kilku lat a budowy dróg nie ma! Za to w Kielnie na ul. Sikorskiego zaplanowane w budżecie było 150 tys. Koszt 500 tys. Lekką reką dokłada się 350 tys zł. W innych miejscowosciach koszt budowy został przekroczony o 50 tys i przetarg został unieważniony! Dlaczego w Kielnie przetargi, które przekraczają budzet sa akceptowane a w innych miejscowościach nie?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co stało się z pieniążkami zebranymi przez komitety na budowę Warszawskiej? Czy gmina nie powinna zwrócić tych pieniędzy?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ruszcie d*pe i się dowiedzcie, wszystko widzicie co się w Kielnie dzieje, ale jakoś nikt z Bojana nie płakał że w Kielnie hali nie ma tylko mała sala gimnastyczna kilka metrów na kilka, a Bojano ma taką fajną. Na sikorskiego trochę osób mieszka, więc ta droga jest w pełni tam potrzebna, wójt tam nie mieszka, jakby kogoś to interesowało
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niestety, ale pieniądze podarowane gminie nie mogą zostać zwrócone. Jest na to podstawa prawna. Wiec następnym razem przed wpłacaniem datków zastanówcie się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie były darowizny na rzecz gminy. Wpłaty były celowe, a jak zostały przywłaszczone i przeznaczone na inny cel, to mamy wkrótce wybory. Pamiętajmy tez, jak urząd reagował na zanieczyszczenie wody przed dwoma laty. Piliśmy z bakteriami coli aż pocztą pantoflową informacja o skażeniu wody do nas dotarła.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie iryruje tylko jedno. Skoro zostały zarezerwowane środki w budżecie na w/w ulice to się kończy lub oglasza przetargi. A jeśli nie ma forsy to nie buduje się ulic w Kielnie. Tyle w temacie. Trzeba przeprowadzić audyt budowy ulic w gminie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie buduję się ulic? To na warszawską wtedy też nie ma kasy, to po co robicie ty g*wnoburze? Nie będzie jej i tyle xd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

do JKM: Umiesz wysłowić się po polsku?
Z tego bełkotu nic nie rozumiem!
Wytłumaczę Ci. Mam nadzieję, że ogarniesz. Buduje się w Kielnie rondo za 7 mln z udziałem powiatu wejherowskiego. Bedzie budowana ul. Sikorskiego za 500 tys. Bedzie budowana m.in. Tredera przy udziale Urzedu Wojewodzkiego. Gmina musi wylozyc 1.5 mln zl. To wszystko w Kielnie. A co w Bojanie? Jaka ulica w tym roku zostala zrobiona lub bedzie w Bojanie?! Mam nadzieje, ze wytlumaczylem ci.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko czy zrozumiał...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale biedne Bojano, ale jak 10 lat temu w Bojanie budowali halę, budowali inne ulice, zrobili rondo to nikt nie płakał. Macie nierówno pod sufitem bo wam nie chodzi o to że w Bojanie nie ma zrobionej drogi, ale że w Kielnie robią, a w Bojanie nie. Może wam na złość robią, by czytać wasze płacze na forum. Cała gmina ma z was bekę jak cały czas płaczecie o coś. Jesteście wręcz pośmiewiskiem za to co robicie na tym forum xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Idź na swoje forum i dyskutuj ze swoimi Po co czytasz ten Nasz lament i płacz Nie czytałem u Ciebie zadnej nigdy sensownej odpowiedzi czy pytania tylko jakieś głupie odpowiedzi Spójrz lepiej na swoje podwórko i zrób coś porzyteczngo niż tu wciąż pisać o Bojanie . Chyba miejscowi nie chcieli Ci sprzedać działki taniej i musiałeś kupić sobie w innej wsi Dla tego tak teraz najezdzasz co ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po prostu wy macie cały czas ból d*py, problem do Kielna. Nie pasuje wam to przenieście się do miasta gdzie większość z was pewnie przyszła. Po co mieszkacie na wsi skoro wam nie odpowiada klimat wiejski? W Kielnie budują rondo i co z tego? To jest rozporządzenie z góry, może w Bojanie u Ciebie przed podwórkiem powinniśmy zrobić rondo żebyś czuł się zarąbiście? Czasami czytając te debilizmy wasze to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

To nie czytaj Przeciez pisałeś że w Bojanie zrobili rondo i mamy dalej problem Klimat odpowiada tylko każdy chce mieć jakiś normalny dojazd do swoich domów Na pewno Ty też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że bym chciał, nie mam ulicy pod swój dom. Też jestem za żeby zrobić warszawską, bo czemu by nie, jestem ZA rozwojem, ale pisanie takich głupot że w Kielnie wszystko robią, a w Bojanie nic, to przecież to totalny idiotyzm. Tak nigdy się nic nie osiągnie, jak tylko będziemy marudzić że inni mają lepiej, a my tylko gorzej, zwłaszcza że Bojano jest lepiej rozwinięte niż Kielno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Masz jakiś problem ze zrozumieniem tego, że ludzie mieszkający w większej miejscowości, gdzie wpływ z podatków jest większy, chcą inwestycji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To idźcie do wójta z petycją, a nie spamujecie na forum myśląc że cała gmina czyta wasze wypociny i zrobi wam drogę bo tak. I nie narzekajcie na brak rozwoju bo Bojano prężnie się rozwija, mimo wszystko dużo płyt jomb zostało tam położone, nie róbcie z siebie ciemnogrodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdyby komuś umknelo to gmina oglosila przetarg na Tredera i Szkolna w Kielnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może wójt zmieni nazwe swojej wsi z Kielno na Asfaltowo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a z Bojana na zad*pie xd albo wieś płaczących miastowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"JKM" -
Nie mieszkasz w Bojanie, ale co dzień praktycznie jesteś na forum Bojana, bo denerwuje cię, że mieszkańcy Bojana dyskutują na temat spraw dotyczących Bojana? I nazywasz to spamem?
Chyba musisz się leczyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie że mnie denerwują, chcę się ponabijać z nich ;) bo zawiść ludzka nie zna granic, a tacy mieszkańcy Bojana co widzą że wszystko w koło jest super, a tylko u nich jest kiepsko to jest dobry materiał do śmieszkowania. Jak Kielno było zad*piem 10 lat temu, a Bojano się prężnie rozwijało to jakoś nikt nie widział problemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niech realizuja budzet na 2018 r. W Bojanie przewidziane sa do utwardzenia dwie ulice. Warszawska i Gryfa. Niech realizuja budzet a nie fanaberie wojta
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jezeli chodzi o Bojano to jedyna droga zrealizowana w normalnym standardzie to Wybieckiego, ale tej drogi nie realizowala gmina!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

JKM To spójrz w lustro się nabijaj aż do łez Widzę że jesteś typem złośliwego człowieka Ja jeżeli nie dotyczy mnie treść i miejscowość to się nie wtrącam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przejeżdżam przez Bojano i mnie to dotyczy, ale widocznie jesteś zbyt tępy by zrozumieć mój przekaz. Wspominałem że też jestem za tym by powstała ta ulica, gdyż chętnie bym nią przejeżdżał, gdy czasami wracam z Gdyni by ominąć korki, jestem za rozwojem, chciałbym żeby wszystkie drogi w gminie były asfaltowe, WSZYSTKIE, a nie tylko w Kielnie czy Bojanie, z resztą i tak nie mieszkam w Kielnie. Więc nie rozumiem żalów wylewanych na wójta czy na Kielno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak "zrozumieć przekaż" z taką polszczyzną, że "dużo płyt jomb zostało tam położone". JKM ogarnij się
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będziesz się teraz kłócić o poprawną polszczyznę czy o treść mojej wypowiedzi. Twoje wypowiedzi koba na forum są denne, więc nie staraj się tutaj zabłysnąć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Macie w bojanie pelno plyt jomb a narzekacie ze my mamy asfalt. Sory ale jest rok 2018. Wasze plyty byly kladzone za czasow innego rzadu i moze wtedy taka moda byla na jomby. Teraz sie kladzie asfalt. Tak samo moj sasiad moze narzekac ze ja mam nowocześniejszy samochod od niego. Skoro go kupil wczesniej to jest logiczne ze moj jest nowoczesniejszy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ha ha ha żal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie żal tylko zazdrość. Sąsiad ma lepiej to trzeba mu zabrać i zgnoić bo ja mam tylko jomby a ja chciałbym asfalt tak jak on. Nienawidzę go, on ma wszystko a ja nic. Jak 5 letnie dzieci. Niestety wymiana waszych jombów na asfalt nastąpi dopiero jak bedziecie wszyscy na emeryturze. Moze wasza wioska powinna nazywac sie jombano zamiast bojano. Hahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

matole brechasz się, gdyby drogi finansowała tylko gmina byłoby ich o polowe mniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdyby nie podatki z Bojana, to za swoje w Kielnie byście g...o zbudowali. Poziom budowy dróg powinien być realizowany proporcjonalnie do liczby mieszkańców i wpływów z podatków a nie oparty na proporcji kolesiostwa!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gmina to jedna całość. Tak samo twoje podatki idą na 500 plus dla kogoś z wałbrzycha. Przyzwyczaj się do takiego systemu, który istnieje od wieków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jak pięknie kielno ul. Sikorskiego na która mieli jedyne 150 tys będzie robiona bo jakiś cudem szanowny pan wójt znalaz resztę brakujących pieniędzy. Czyli około 400 tys - inwestycja za 550 tys .... brawo może jak już kielno będzie całe wyasfaltowane to wkoncu znajdzie również pieniądze na inne gminne drogi .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ups.... kolejny przetarg na ogłoszony na budowę i przebudowę drogi w kielnie ul tresera i szkolna ( do ośrodka) ciekawe ile tym razem dołożymy aby nasze kielno było piękne z starodowanymi lampami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widocznie na tyle gmone stac a na dolozenie do warszawskiej jej nie stać. Proste, nie widze tu zadnych nieprawidlowosci. Jest okreslona pula pieniedzy ktora trzeba wydac i cos zbudowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale z was ciemnota xd a ile mieszkańców z innych wsi i miast daje swoje pieniądze na Bojano. Myślicie że za te wasze marne podatki wybudowywali szkołę w bojanie? Obrażać was to za mało. Ciekawe ile płacicie tych podatków że się tak tym szczycicie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skoro niby tyle zarabiacie to złóżcie się na asfalt, co to za problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Na Tredera i Szkolna w Kielnie gmina doklada ponad 1.5 mln zl. Jest informacja na stronie Urzedu Wojewodzkiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może wójt chce się tam przeprowadzić że mają lać asfalt xd zresztą nikt nie zrozumie że też mieszkają tam ludzie i chcieliby normalnie dojeżdżać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Normalnosc moze byc tylko w Kielnie? Wyobraz sobie, ze w Bojanie jest duzo wiecej mieszkancow i my tez mamy prawo do normalnych drog.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jal sobie to wyobrazasz ze gmina bedzie wam zrywac plyty po to zeby klasc asfalt. Macie jomby i sie cieszcie. Asfalt na warszawskiej jeszcze zebysmy my Pany mogli jwchac do gdyni koniec. Wiecej nie potrzebujecie nedzne karaluchy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mądra wypowiedź, od dobrobytu w głowie się przewraca. Jak zrobią warszawską to będą marudzić że wszyscy tamtędy jeżdżą, gmina postawi im 5 policjantów to wtedy będą na nie marudzić, tak czy siak zawsze będzie źle :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ty marudzisz ze bojano marudzi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trochę marudzę, trochę się z tego śmieję xd ogólnie zabawne to forum ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Musisz się poprostu tu dowartosciowywac na forum Bojana Żadnych argumentow nie przedstawiasz Nie wiem gdzie mieszkasz ale liczę że swojego forum nie posiadacie A jak tak to tam na pewno nic logicznego nie napiszesz bo potrafisz się tylko śmiać z kogoś wpisów a sam nic nie wymyślisz dla swojej miejscowosci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś tu chyba próbował się dowartościować ;) po prostu to co wypisujecie jest śmieszne xd czy mamy własne forum czy nie co to za różnica? Przynajmniej nie wyzywam wszystkich dookoła że mają lepiej, a u nas nic nie ma. Z głupotą ludzką należy walczyć, a nie przyglądać się i mówić że wszyscy idioci, dlatego tutaj jestem, by was nauczyć też szacunku dla innych i że siedzenie na tym forum nie poprawi waszego bytu, o swoje trzeba walczyć, a nie lamentować publicznie na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Popieram
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawda jest taka, że wójt pokazuje mieszkańcom Bojana środkowy palec i ma na nich wylane. Bojano ma tylko ładnie płacić podatki co by inwestycje można było robić w Kielnie.
Przed wyborami trzeba koniecznie sprawę poruszyć do mediów. Pokazać ilu mieszkańców ma Kielno, ile Bojano. Ile podatków z nieruchomości, czyli tych, które bezpośrednio wpływają do kasy gminy generują w/w miejscowości.
Ile kilometrów (i jaki standard) dróg gminnych przez ostatnią kadencję zostało wykonanych w każdej miejscowości gminy Szemud i przeliczyć to na kwotę podatków jakie wygenerowały te miejscowości?! Kolejna rzecz, którą trzeba nagłośnić to droga pod włości wójta. Dlaczego akurat ta droga a nie np: pomiędzy Koleczkowem a Kamieniem albo Warszawska w Bojanie? Dlaczego są takie dziwne zbiegi okoliczności...
Skoro nie ma kasy to robić po 200 m rocznie, ale robić! Nikt nie miałby pretensji, gdy chociaż jakaś część Warszawskiej czy Gryfa Pomorskiego zostały zrobione.
W tym roku wybory i trzeba wywalić tą klikę wzajemnej adoracji!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym tych miastowych z warszawskiej wyrzucił spowrotem do miasta i będą mieli asfalt i chodnik aż po własny dom. Trzeba było sobie kupić działkę przy asfalcie a nie marudzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

no nie wiem czy na warszawskiej to akurat 'miastowi', jak dzialke przy asfalcie to tylko w Kielnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A, zapomniałem. Przecież w Bojanie nia ma ani jednego metra asfaltu czy płyt. Co za biedna wioska xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Plyty sa ale nie na Warszawkiej tam grunt jest, asfalt na Hebla i na drodze do kosciola, no i 218 ale to nie droga gminna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jednak stał się cud!
Dziś został rozstrzygnięty przetarg na ul. Warszawską w Bojanie. Bedzie budowana :))))))
Informacja na stronie Urzedu Gminy.
Przetarg wygrala firma Dromos z Kartuz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I po co było tyle trzosku xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może wlasnie ten trzask troche pomogl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzask to wy macie. Ale w głowie. Zaorać to Bojano
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trzosk to się dopiero zacznie wraz z budową. Wszystko będzie nie tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzosk, nie trzask xd skoro już jakaś firma wygrała przetarg to już jakiś czas temu były zebrane pieniądze i ogłoszony przetarg, ale zamiast ruszyć d*pe i się doinformować to potrafiliście tylko na forum robić g*wnoburze. Teraz powinniście pójść i przeprosić tych których oskarżaliście o bezczynność, między innymi wójta, ale o czym ja mówię, jesteście zbyt dumni i wszystkich macie gdzieś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Za co przepraszac? nie byloby dymu gdyby wyniki przetargu ogloszono mc po termininie zglasznia ofert .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No tak, przecież jednego dnia można ogłosić przetarg i tego samego ogłosić wyniki, a następnego dnia przecież można zbudować drogę. Nie wiecie że biurokracja trwa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gmina przekroczyla sama termin ktory okrelila mc po zebraniu ofert.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgłoś się na wójta na następnych wyborach i pokaż jak to powinno być, skoro wszyscy są tacy mądrzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe jaki odcinek zrobią, jakoś im nie wierzę, że zrobią całość porządnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od ronda do pierwszej krzyżówki byłoby ok .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie Urzedu Gminy jest specyfikacja zamowienia, ze budowana ma byc calosc. W informacji o wyborze wykonawcy nie ma informacji, ze pula na realizacje zadania zostala zwiekszona. Urzad gminy zakladal, ze budowa bedzie kosztowac 2.2 mln zl a najnizsza oferta to 4.2 mln zl. Chyba, ze jednak zalapali sie na dofinansowanie z Urzedu Wojewodzkiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż 2 mln dołożyli, jak tak można?! Niektórzy czepiali się że w Kielnie dołożyli na drogę 350 tys, a teraz nikt nie zaprotestuje że musieli aż 2 mln dołożyć do drogi, to jest skandal. Niech Ci przeciwnicy dokładania się na drogi asfaltowe wyłonią i pójdą do wójta żeby wykonali tylko połowę drogi bo przecież nie wolno dokładać pieniędzy podatników, czemu Kielno, Szemud i inne wsi mają dokładać do tej drogi?!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bredzisz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jest. Czemu mają dokładać. Masz rację....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idac tym tropem myslenia to po co robic rondo w Kielnie za 7 mln , po co Sikorskiego za ponad 0.5 mln albo Tredera, Szkolna za kilka baniek?! Skoro Kielno dostaje inwestycje za kilka baniek to dlaczego Bojano ma byc poszkodowane? Przy okazji wspomne, ze Bojano generuje duze wieksze dochody dla gminy niz Kielno. Miej pretensje do gminy, ze nie potrafia oszacowac wartosci zamowienia. Inna sprawa jest taka, ze byc moze Warszawska otrzyma czesciowe dofinansowanie z Urzedu Wojewodzkiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Weźcie sobie gdzieś wsadźcie te pieniądze. Bojano generuje większe podatki? Co to za bzdura? Chwalicie się tym czy żalicie. Napisałem po co gmina ma dokładać do warszawskiej bo sami żeście mieli g*wnoburze że gmina musi dołożyć 350 tys na Sikorskiego i wam to się nie podoba, ale że ma dołożyć 2 mln na warszawską to wam nie przeszkadza. I po raz kolejny idioci. Kielno w rondzie nie buduję gmina, aż tak ciężko to zrozumieć. Mam nadzieję że jak coś wam się stanie to żebyśmy czasem nie musieli korzystać z londowiska w kielnie lepiej żebyście w domu umarli ale dumni z tego że przez kielno nie musieliście dojeżdżać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

ble ble
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rondo w Kielnie wspolfinansuje gmina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakieś grosze do tego na pewno musi dorzucić, pewnie pieniądze podatników z Bojana poszły na to rondo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie potraficie się zintegrować to tak macie, weźcie przykład z Szemudu wspólnie działali i wójt musiał wywalić dyrektorkę szkoły zadziałajcie i wywalcie wójta wybory idą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co wam przeszkadza wójt? Przynajmniej coś się dzieje w gminie. Poprzedniego wójta ktoś kiedykolwiek widział na jakiś festynach, albo żeby jeździł po zebraniach sołeckich?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

tylko że wójt jest od roboty dla gminy a nie od paradowania na imprezach okolicznościowych i uśmiechania jak debil do wszystkich
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widziałem go na zebraniach , to był Bardzo Uczciwy Życzliwy człowiek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Brak ci glutenu by móc prawidłowo myśleć. Wójt reprezentuje gminę, więc to dobrze że bierze udział w organizowanych przez gminę uroczystościach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

No to po Warszawskiej!
Przetarg unieważniony: http://szemud.pl/wp-content/uploads/2018/02/22.06.2018r.-informacja-o-uniewaznieniu.jpg
Kombinowali, kombinowali... aż wykombinowali!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to po wójcie na wyborach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No następny wam zrobi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe czy przetarg na Tredera i Szkolna w Kielnie tez uniewaznia?!
Gmina chce przrznaczyc 2 mln a najnizsza oferta i jedyna to 5 mln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy przy szkole też macie asfald.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

....asfalt....... o zgrozo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie unieważnia przetarg, napweno pieniądze z warszawskiej pojda na tredera
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

na tredera znalazyły się pieniądze 3 mln,.... ciekawe skąd ???? czyżby kosztem Warszawskiej ???? pytanie do naszych kochanych przedstawicieli w Gminie .... jeszcze raz brawo dla Wojta
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co w Bojanie asfalt? Jedźcie sobie po dziurawych drogach, trzeba było zamieszkać w Kielnie xd xd xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziwny zbieg okoliczności wczoraj unieważniają przetarg na WarsZawska,natomiast dzisiaj znajdują się pieniądze i to nie małe na Tredera/szkolna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z Kielna zrobimy Metropolię, a Bojana to będzie jakaś malutka dzielnica xd
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kolejny przetarg źle przygotowany, źle prowadzony. Jak długo niekompetentni urzędnicy będą brali pensje z naszych podatków i udawali, że pracują. W normalnym kraju za taką niekompetencję posypałyby się zwolnienia. To już 5 lat próbują ją wybudować. Przed poprzednimi wyborami też obiecywali remont tej drogi. Nie wspominam o wkładzie finansowym mieszkańców. Za pracę urzędu odpowiedzialny jest wójt. Zamiast pie.... o nowoczesnej stronie internetowej i uśmiechać się do wszystkich powinien wywiązać się z obietnic. Ile razy przed wyborami można rozpoczynać inwestycje a po cóż powiedzieć z******o się.... radźcie sobie sami, za cztery lata znowu ogłosimy budowę i tak w kółko...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może firmy chcą by im za dużo zapłacić? Jeślim za 4 mln można ją wybudować to po co przepłacać i wydawać 5 mln, za tego 1 mln można by było gdzie indziej wylać asfalt. Idźcie do urzędy i dowiedzcie się jak to wszystko funkcjonuje, a nie piszecie wszystkie bzdury jakie przyjdą wam na myśl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie indziej czyli w Kielnie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za Tredera i Szkolna gmina chciala zaplacic 2 mln a oferta jest na 5 mln. I tu juz mozna dolozyc 3 mln?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żałośni jesteście. Pobiegnijcie do mamusi bo wam asfaltu nie chcą wylać. Wasz poziom to sięga poniżej zera. Macie radnych, sołtysa, macie swoje własne mózgi, ale chyba kiepskie bo jedynie co potraficie to stukać w klawiaturę. Już wasze dzieci potrafią lepiej myśleć od was. Mamusiu bo w Kielnie budują ulicę a u nas nie. Takie jest wasze rozumowanie, bo Kielna ma a my nie. Ale jesteście pokrzywdzeni. Jesteście jak typowe Janusze, somsiad se kupił pasata, złodziej jeden. Idealnie do tego pasujecie xd
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

pieprzysz nie solisz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy takie dzialania gminy nie sa szkoda i nie pidlegaja pod zaden paragraf?
Kasa zebrana, drogi nie ma. Droga w budzecie gminy zalisana od ilus lat. W jednej miejscowosci asfaltuje sie i kostkuje siw ile sie da a w srugiej nic. Czy nie jest to celoqe dzialanie na szkode mieszkancow?!
Kolejna niepokojaca sprawa jest to, ze te drogi w Kiwlnie sa budowane z kredytow. Wojt pewnie czuje, ze to jego ostatnia kadencja. Zakredytuje gmine na dlugie lata, zeby kielno dopiescic. Nastepca tez nic nie wybuduje w Bojanie, bo bedzie musial kredyty za Kielno splacac. Xiekawe czy da sie zablokowac jeszcze jakos ostatni przetarg z Kielna ze wzgledu na cene. Zakladali 2 mln a kosztuje 5 mln. Czy interes publiczny na tym nie cierpi? Czy dokladanie 150% ceny to nie jest przegiecie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kwota inwestycji drogowych w 2018 w gminie Szemud:

Kielno: 5.998.315,70 PLN
Pozostałe (10 miejscowości): 961.602,43 PLN

http://bojano24.pl/drogi/inwestycje-drogowe-gminy-szemud-2018/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest jakaś kpina... a najgorsze ze radni przytakują
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jak w Bojanie wszystko budowano to wam nie przeszkadzało, a jak od ostatniego roku coś tworzą to macie wielkie pretensje. A ile zebraliście na ul. warszwską że tak się tym szczycicie? Kilka tysięcy złoty? Zabawni jesteście
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

To moze niech „krytykanci” podadzą proszę ile zebrano gotówki w Kielnie od mieszkańców na te milionowe drogowe inwestycje, które powstały i powstaną w najbliższym czasie ??? W bojanie wszędzie ludzie dokładają sie aby mieć kawałek drogi wyłożonej płytami a w Kielnie to juz nie musza? Mamy prawo byc niezadowoleni z tego co wyprawiaja w naszej szanownej gminie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

A tak a propo , nie mieliście się odłączyć od naszej gminy? Byłby spokój.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trochę z innej beczki. Bojano ma biedronkę, dino, myjnie samochodową, a Kielno tego nie ma. Ile lat temu została wybudowana hala w Bojanie? Kielno do dzisiaj jej nie ma. Boiska od kiedy są w Bojanie, a kiedy zrobili porządne boisko w Kielnie? W Kielnie od wielu lat nie zrobiono żadnej drogi, ale jak od 2/3 lat zaczęli w końcu coś działać to paniczom z Bojana coś przeszkadza. Może do głowy wam asfaltu też nalać? Jestem za budową warszawskiej, ale jestem przeciw waszego samolubnego myślenia i chamskiego postępowania wobec Kielna.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niech robią w Kielnie, ale dlaczego tylko w Kielnie na drogi w tym roku przeznaczono 6 mln a w Bojanie 0 zł? Tą sprawą powinno zająć się CBA i prokurator. Dlaczego w Bojanie zbiera się kasę na drogi i ich się nie buduje?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nasze odejście - wasze bankructwo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba wszystko zgodnie z prawem

plan odnowy
miejscowości kielno
na lata 2010-2018

http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/Plan-Odnowy-Miejscowo-ci-2.pdf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ja sie pytam gdzie sa radni z Bojana, ktorzy nie podnosza larum, ze nic sie u nas nie dzieje w sprawie drog?! Jest to zastanawiajace...
Dlaczego przetarg na Warszawska nie jest ponowiony?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo mają w d*pie mieszkańców Bojana
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

i prawidłowo, popieram!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na stronie gminy pojawił sie ponowny przetarg na Warszawską...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No widzicie, gmina daje rade. Wszyscy myślę że cała biurokracja trwa jeden dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oby wyłonili wykonawcę. Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się znajdzie godny za dobrą cenę to napewno zatwierdza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe pytania ktoś zadawał do przetargu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Projekt jest słaby, temat prosty więc wykonawcy nie będą zadawali pytań. Mam nadzieję, że się zgłoszą i nareszcie będziemy mieli porządną drogę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie się i zgłoszą tylko z jaką ceną... Problem w tym czy gmina będzie chciała dołożyć forsę w razie wyższych kwot od zakładanych. W końcu Bojano to nie Kielno...
Czekamy też na wybór wykonawcy dróg w Bojanie z płyt jumb. Oby nie wybrali najtańszej oferty.
Ktoś się orientuje czy w tym roku przewiduje się modernizację/utwardzenie jeszcze jakiejś drogi w Bojanie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No oczywiście. Wszystkie. A reszta gminy to co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oferty otwarte... poprzednio gmina chciala przeznaczyc 2 mln. Po otwarciu ofert, poprzednio, już 4 mln a teraz chca przeznaczyc 1.3 mln... najnizsza oferta 4.9 mln zl. Zobaczymy czy gmina bedzie tak chojna i dolozy kilka milionow jak w przypadku kilku inwestycji w Kielnie!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie popłacz się przypadkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Poziom wpisu poniżej mułu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może jeszcze jedna zrzuta na tą drogę? Może za mało gmina dostała? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro gmina potrafi dołożyć do dróg w Kielnie to chyba w Bojanie nie powinno być kłopotu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie jest kwestia jedynie Bojana ale całej gminy. 86% inwestycji na drogi trafia do Kielna, Szemud też nie ma żadnych zaplanowanych inwestycji. W Kielnie nie odwołano żadnego przetargu drogowego niezależnie od wyceny - przykłady:

Ulica Letniskowa - przewidziano 50,000zł, dołożono 441,000zł
Ulica Sikorskiego - przewidziano 150,000, dołożono 402,027.66zł
Ulice Tredera i Szkolna - przewidziano 2,050,808zł, dołożono 2,904,480.04zł

To są dane tylko z tego roku, nie liczone jest np. rondo, do którego gmina dopłaciła 3.5mln zł.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to wsiadać w samochód i jeździć....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

I dlatego sprawą przeznaczania środków finansowych na drogi w poszczególnych miejscowościach trzeba zainteresować media. Samo wyżalanie się na forum nic nie da.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i trzeba podziękować p. wójtowi i radnym z Bojana "za sużbę". Są następcy, młodzi, wykształceni i zorientowani na nowe zasady współdziałania. Do roboty i na wybory!
Trzymam kciuki, cała siła w obywatelach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może ciemnoty podliczycie ile pieniędzy i dróg zrobiono w Bojanie w poprzednich latach. Wtedy wyjdzie na to że w Bojanie wszystko robiono, a gdzie indziej to nic. Proszę sprawdzić ile w Kielnie zrobiono przez ostatnie kilkanaście lat a co w Bojanie. Sam ciemnogród na forum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

wiele tego było ,rok czy dwa temu ulicę oliwską razem z wąwozem do kapliczki też zrobiono
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oliwska taka tragiczna była, że obok karczmy ciężko było się wyrobić ciężarówkom, a główna ulica w Bojanie też jest zrobiona, nowa, chodniki itd. Więc przedstawił pan kiepski argument.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Główną ulicę, jak nazywasz, zrobił Urząd Marszałkowski, bo to droga wojewódzka. Wójt co najwyżej brylował ogłaszając sukces, nic do tego nie dokładajac. Poza tym znajdź mi w Bojanie jedną elegancką drogę gminną z chodnikami i asfaltem! Nie ma żadnej! Miała być jedna normalna ulica: Warszawska i druga: Gryfa. Nie ma żadnej i raczej nie bedzie, bo gmina cala forse utopila i do tego zapozyczyla sie na wypucowanie Kielna. Gdyby drogi byly robione proporcjonalnie to liczby mieszkancow a nie cwaniacko to byscie g...o a nie drogi w kielnie mieli. Dziwi tylko to, ze radni z Bojana i sołtys dają na to wszystko przyzwolenie!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co wam chodniki? Wystarczą spowalniacze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

A rondo w Kielnie było zrobione odgórnie, a nie przez wójta, panie mądraliński. Koło Freda jest wylany asfalt, kolejny asfalt jest jak jedzie się na chwaszczyno i wyjeżdża się przy antenie, więc nie mów że nigdzie nie macie asfaltu. Pewnie jeszcze w wielu miejscach macie asfalt i płyty, ale nie jestem mieszkańcem Bojana więc nie wiem gdzie one są. Ale wy jesteście zazdrośni. Gorsi niż dzieci. Nic dziwnego że Polska upada skoro mamy takich obywateli
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kiedy w Kielnie otwarcie basenu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jutro o 4.32 Mam nadzieje ze będziesz razem z wójtem za rączkę , później darmowy lot dla Ciebie z nowo wybudowanego ronda wprost do Kocborowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rondo w Kielnie kosztowało 7.3mln zł i zostało współfinansowane po połowie przez starostwo wejherowskie i gminę Szemud, czyli z naszych pieniędzy poszło na samo rondo 3.65mln zł. Tutaj nie chodzi o żadną zazdrość bo osobiście uważam, że rondo w Kielnie miało sens i nie mam zamiaru go krytykować. Chodzi raczej o fakt, że na 23 sołectwa w gminie Szemud 86% pieniędzy jest kierowane na jedno i nie ma to znaczenia czy tym jednym jest Kielno, Bojano czy Kowalewo bo dla mnie to jest jawny fakt niegospodarności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rondo było potrzebne tam Tylko czy musialo być takie duże Na lądowisko dla helikoptera można bylo wykupić działkę obok Teraz jak coś się stanie ( oby nie ) to przy każdym lądowaniu musi być zamknięte rondo wstrzymany ruch Zabezpieczenie terenu Trochę dziwne jak dla mnie ale modrzejsze glowy to wymyśliły
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale żeby dojechać do Bojano czy Kowalewa to właśnie jedziemy przez rondo . Do Szemuda też przez rondo. Wieść o co chodzi? To nie jest prywatną droga.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ciekawe jak długo "włodaże" beda sie namyslac w sprawie ogloszenia wyniku przetargu. W Kielnie na Szkolna i Tredera namyslali sie cale 12 dni i dolozyli 3 mln zlotych, oczywiscie zaraz po uwaleniu poprzedniego przetargu na Warszawską
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tyle ile będzie trzeba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po co nam Bojano, jak to same mieszczuchy, chcieliście mieć asfalt do domu, to trzeba było zamieszkać przy ulicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Data związania ofertą ostatniego przetargu na Warszawska przypadał 30 marca, gmina podjęła decyzję 4 czerwca więc była to decyzja niewiążąca. Ten przetarg też może być jedynie mydleniem oczu tak jak wszystkie poprzednie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ble ble ble. Napewno będziecie mieli ten swój asfalt. A potem afera z progami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tredera i Szkolna otrzymały 2.2 mln dotacji z programu rządowego. Szkoda, że gmina nie złożyła o dotacje w tym programie na Warszawską
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszczuchy to są to niech się sami postarają, tylko płakać potrafią, a ruszyć d*py to już nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziś wybrano wykonawcę Warszawskiej. Tym razem firma "Kruszywo" z Lini. Ta sama, która była wykonawcą ronda w Kielnie. Oby tym razem udało się
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

oby się udało...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację....ciągle nas olewa h... cóż z tego ,że sołtys naszej wsi trzyma z wójtem...hmm. jedna partia....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ulica Tredera została wyasfaltowana bo przecież szanowny wójt nie będzie po piaskach jeździł, za jakiś czas podziałkuje swoje pola orne które leżą wzdłuż asfaltowej drogi i będzie żył jak pączek. Póki co jeździ służbowym samochodem do domu po równiutkiej drodze, zabezpieczył się żeby mu nikt ciszy nie zakłócał i dwa spowalniacze pod domem ułożył oraz ograniczył ruch samochodów do 2,5 tony. Jestem w szoku jak w białych rękawiczkach dymie nas wszystkich szanowny wójt, mam nadzieję że odpowiednie służby kiedyś go rozliczą z tego.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw niech go rozliczą wyborcy!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety ale na tym polega samorząd, że się sam rządzi. Wójt ma prawo wyasfaltować sobie drogę pod dom, na sąsiedniej działce postawić aquapark i nawet wynająć kapelę wygrywającą mu przed domem serenady. Dopóki przetargi są rozpisywane zgodnie z prawem NIK nie będzie w to ingerował. Pracę wójta kontrolują (czytaj powinni kontrolować) radni i sołtysi. Jak to działa w gminie Szemud każdy widzi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakiego kontrkandydata ma obecny wójt w wyborach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za idioci z was. Bo najlepiej to wylać asfalt i żeby jechały tam pojazdy kilkunasto tonowe i rozwaliły zaraz tą nową drogę, a spowalniacze chyba dla bezpieczeństwa, też je w Bojanie macie bo boicie się o własne dzieci, a wójt też ma dzieci, ich bezpieczeństwo nie jest ważne. Żal mi waszej głupoty, skąd wyście się wzięli
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

O wójt już nie śpi i właśnie odpisuje :) zrozum jedno, tego asfaltu tam nie powinno być jest wiele innych inwestycji które wymagają pieniędzy a nie super droga przy twojej i braciszka posesji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szkoda, że wójt tak ochoczo nie zabrał się za drogę z Kamienia do Koleczkowa!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może idźcie na gminę z takimi pomysłami, a wy tylko potraficie siedzieć na forum i się wyżalać, po ile wy macie lat, 15?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Oj widzę że " ktoś nie jest ciekawy, ale lubi wiedzieć" jak się po asfalcie obok wójta jedzie. No ale jak się nie ma co z czasem robić to plotkarstwo najlepszym jest sposobem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

I co dalej z warszawską ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Póki co firma, która ma robić Warszawską robi Tredera i Szkolną w Kielnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale umowa ma warszawską juz podpisana ? Jezeli tak to nie ma co sie obawiac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tego nikt nie wie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/81625-lokalne-drogi-z-duzym-dofinansowaniem-dotacje-dla-10-inwestycji-powiatowych-i-17-gminnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warszawska to połączenie z trasą s6 ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To tylko pretekst. Wg projektu w Bojanie nie ma połączenia z S6.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musicie nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zawieszony nauczyciel w Naszej Sp (6 odpowiedzi)

Czy ktoś wie, czy to prawda, że Pan z informatyki został zawieszony za ponoć " molestowanie"?...

Zakup bliźniaka (16 odpowiedzi)

Cześć Wszystkim, Planuje przeprowadzenie się do Bojana z Gdyni. Aktualnie mieszkamy w bloku na...

Pompa ciepła rachunki (26 odpowiedzi)

Cześć - jakie macie rachunki za ogrzewanie pompą ciepła (bez PV) - dom ok. 250 m2 - przykładam...