Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedynie w Szczecinie?

olu, już nie będzie gdzie pójść by zobaczyć dobry film (tylko małe dziuple jak na ul. Grobla). Ciekawe, ale w Szczecinie prosperuje takie kino "Pionier 1907" - i to od ponad 100 lat ! Ma klimat, kameralność (2 sale w tym jedna salka kawiarniano-kinowa) i przy tym dobrą aparaturę . Dlaczego Gdańszczanie nie potrafią?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żal

Bardzo, bardzo, bardzo szkoda. Jak dla mnie nie wszystko musi przynosić PIENIĄDZE, szczególnie jeśli wiąże się z kawałem historii, ludzkimi wspomnieniami i aktualną ciekawą ofertą kulturalną. Smutne, że tak nam łatwo przestać kochać coś, co przestaje być intratne. Naprawdę nie znalazł się nikt kto zadbałby o konserwację starych urządzeń, odświeżenie wnętrz i zatrudnienie kilku pasjonatów promujących tam kulturę wysoką? Myślę, że o naszym wysokim poziomie, kulturze i prawdziwym szlachectwie świadczy to, że mamy pasję, szanujemy to co dobre z przeszłości i opiekujemy się tym co niszowe i wyjątkowe. Zarabiajmy pieniądze, ale bądźmy też koneserami i nie zamykajmy starych kin......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co prawda, to prawda - teraz mało dobrych filmów na taką widownię.

Kino Neptun obecnie sprawdzałoby się tylko raz do roku: na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, tfu teraz po angielsku: Gdynia Film Festival. Do dobrego ekranu i dźwięku Dolby THX dodam, że i fotele w Neptunie dawno było wygodne, chyba nawet z miejscem na napoje/jedzenie (dla ludzi z problemami .. no bo jak można jeść/pić w trakcie oglądania filmu?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Basen z otwieranym dachem na ostatniej kondygnacji, coś wsppaniałego, latem możnaby wziać słoneczną kąpiel nie chodząc do solarium.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak byy wyglądało dopłacanie do prywatnej firmy Capital Park? A do GTS miiasto dopłaca i jest OK. No i jeszca im droższa inwestycja ze wspólnych pieniędzy tym lepiej bo procent dla urzędnikow wyższy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie opisałeś odczucia z tym wychodzeniem. Nie raz zastanawiałem się w którą stronę do domu, zwłaszcza że tłum wyższych zasłaniał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Tuusk to co?

Wyjątek który potwierdza regułę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielki skandal!

To jest wielki skandal. Nie wszystko mozna wymienic na kase. Jeszcze jedna sprawa- nie wyobrazam sobie zeby w Gdansku , w centrum nie bylo kin studyjnych. Nie ma zadnej informacji gdzie Helikon I Kameralne sie przeniosa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

kino

Na pewno powstanie bank,no przecież trzeba ulokować kasę za którą wysprzedawane są kolejne perełki miasta.Pozostałe lokale to oczywiście biura bo na tym się najlepiej wychodzi, za m2 w biurowcu już płaci się około70 zł (netto),a w takim miejscu to wiadomo będzie dla prominentów ,kasa poleci ,małe lokale na Starówce -prywatne już dochodzą do 180 zł za m2.
Ciekawe co będzie następne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hanna i jak zulawscy

Tak sie nazywali autorzy sgrafito w holu wspoltworcy Szkoly Sopockiej. Szkoda, ze redaktorowi brakuje tej wiedzy, podobnie jak nie wie nic o scianie autorstwa Anny Fiszer, od strony ul. Lektykarskiej. Przez taka ignorancje gina dziele sztuki i zabytki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie

w budce telefonicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie Cybulski jezdzil ale jest tam scena pod kinem

Film to "Do Widzenia Do Jutra"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jak z wplywami z ECS albo z teatru szekspirowskiego?

"Niestety, czy nam się to podoba, czy nie, sentymenty nie mają w biznesie najmniejszego znaczenia. Nie łudźmy się, że wpływy z biletów"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hoteli jest w Gdańsku dużo a szkoda tego kina - takie z klimatem ,już prawie żadnych nie ma takich kin w Polsce. Wiem że chodzi o zyski ale myślałam że to kino latem na turystach zarabia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I gdzie teraz do takiego kina?Tłuc się na peryferie do Żaka...tam po seansie nie ma nawet gdzie pójść na kawę czy drinka? Prawdziwa kultura musi zejść do podziemia? Czy w demokratycznym kraju mam chodzić do kina śmierdzącego popkornem bo teraz w dumnym śródmieściu nic dla mnie nie ma? Jestem zasmucona tym co dzieje się w Gdańsku i reszcie Kraju gdzie coraz chętniej niszczy się to co ważne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

za burzenie zabytkowego budynku z piekna mozajka!

za burzenie zabytkowego budynku z piekna mozajka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

krematorium

miasto powinno zainwestowac i przeksztalcic budynki w krematorium-zyski niewyobrazalne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kino

Po starym zawsze nowe zycie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie zastanawia, jak PAŃSTWOWA Instytucja Filmowa Neptun Film została w roku 2000 roku Neptun Film sp. z o.o. Mam wrażenie, że ktoś państwo, czyli nas, okradł...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0