Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też byłam tam na pierwszej randce i to nie jednej:-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale turyści przestaną przyjeżdżać jak się wszystko co wartościowe wyburzy, bo nie będą mieli po co... do pustego ecsu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A teraz porównajmy ową mozaikę

z monidłami na Ogarnej. Można było ciekawie? Można! I to w PRL-u...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak bo kazdy mógł kupić parcelę a nie tylko wybrani
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dałem minus,bo ci z styropianu dzisiaj na chleb i leki nie mają.

Do okrągłego stołu przygotowywanego przez całe lata 80 i to w Moskwie dobrali swoich TW.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Życie ludzkie ubiega między wspomnieniem a nadzieją. Autor: Ignacy Chodźko

Polskę odbudowywali "ludzie z marmuru", unowocześniali "ludzie z żelaza", a rozkradli "ludzie ze styropianu".
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja ciebie rozumiem ale ja nie pójdę bo za bardzo by bolało

Doszło do tego że lemingi i słoiki nam durni wybierają i niszczą nasze miasto.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

o wypraszam sobie! opinia publiczna od samego początku była przeciwko likwidacji tego kina! wszyscy jak jeden mąż! sorry, ale biurowce można stawiać wszędzie!!! tylko więcej auto przybędzie do już i tak strasznie zatłoczonego Gdańska. powinny być przepisy mówiące o tym, że takie inwestycje można wprowadzać w życie dopiero po zapewnieniu przyszłym pracownikom miejsc parkingowych - duży podziemny albo piętrowy naziemny parking jest w Głównym niezbędny!! ale co? w Gdańsku się tylko burzy...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Film może mało romantyczny na randkę, ale jednak...

Pierwsza randka z moją największą miłością ... Katarzyną ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od pokoleń mieszkamy w Gdańsku ale czas się przeprowadzić jak inni rodowici Pomorzanie.

Kociewie,Kaszuby bo tam jeszcze są nasi a słoiki niech nadal blokowiska i banki stawiają.Mam nadzieje,że jeszcze Gdańsk odbudujemy.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4

Seanse pożegnalne!

Decyzje zapadły. Mam nadzieję tylko,że "Neptun film" da nam okazję by pożegnać się z tym kinem organizując projekcje któregoś z dawnych hitów. Co proponujecie?
Może "Rio Bravo" albo "Płonący wieżowiec" a może odnowiony "Potop". Do tego pamiątkowe bilety - niedawno dostałem taki, ze stemplem "Kino Leningrad" biorąc udział w spacerze filmowym. Ja z chęcią zabrałbym na taki seans moją żonę - dziewczynę, które obcałowywałem w tym kinie przed laty. Tylko się śpieszcie!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

hilton bedzie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

problem leży w tych, którym sie wydaje ze to takie proste. Tak, jak wydaje sie Tobie. Oczywiscie, najprosciej jest likwidowac to, co juz jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powinna zostać zachowana

Zagrała w scenie filmu Do widzenia, do juta...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Liczy sie tylko zysk...

Za tzw. komuny budowali dla ludzi pracy teraz burza i buduja dla zyskow.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie... I teraz niech wszyscy, którzy głosowali na obecnego prezydenta Gdańska niech po nocach nie śpią... To Wasza wina!!
Jedno z nielicznych miejsc w Gdańsku, w których można się zetknąć z czymś ambitniejszym niż amerykańskie kino dla mas... Do tego z historią, duszą, miejsce niepowtarzalne!!
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 4

Masz jeszcze tydzień! :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powstanie tam muzeum budyniu
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poczytaj sobie trochę książek o histori Gdańska,słoiku lemingowy to nie boli.

Od testów niczego sie nie nauczysz i bzdury potem wypisujesz z niewiedzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

basen???

jaki kurde basen? może od razu wodospad??? popieprzyło się ludziom w głowach... może wyburzmy od razu całą Długą! po cholerę nam takie starocia... postawmy to szklane domy z widokiem na.... kolejne szklane domy... świat schodzi na psy...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 23