Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zakupy jeżdżę do Berlina żeby coś kupić sensownego do ubrania bez latania po Trójmieście to i tam do kina pójdę.

Szkoda Gdańska.Brak słów.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

To jest dopiero tupet!

Jesli powstanie jakiś protest, chętnie będę protestował. Trzeba walczyć o kulturę wysoką. Zostaną nam już same multipleksy? To takie przykre :(
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

a 65 proc ankietowanych nie chciałoby tam ani hotelu ani restauracji

Taką mamy demokrację w Polsce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda

jedyne porządne kino, bez g*wniarzy rzucających popcornem itp.... no i ten klimat.
Szkoda :(
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

O jakim ty świecie piszesz

Przyjeżdża10 tumanów z południowo-wschodniej Europy + władca z germanii
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niepowetowana strata dla Gdańska, klimatu Starego Miasta, historii ;(

Nieopodal za to powstaje taki kolejny (nowo)twór urzędniczy: " Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska" ....

Śmiać się czy płakać ?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniecznie, rozwaliłem się na niej jawką gdy za szybko jechałem. Pamiętam fakt i miejsce. Właściwie to rozwaliłem jawkę, kolegi zresztą. Ale kino miało klimat jakiego nie mają multipleksy. Kiedyś kino kojarzyło się z kulturą. Dziś pokazują filmy dla dzieci i dziwią się że mało ludzi przychodzi. Internet i 65 calowe telewizory też zabijają kino.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy kinie Leningrad wysiadałem z tramwaju i szedłem z rodzicami na film dla dzieci.

Potem chodziłem z szkołą,jak np.Wołodyjowski.Potem randki jak np.Trzęsienie ziemi.Przywieźli aparaturę i kino też się trzęsło.Potem z żoną i córką ale to były czasy świetności Gdańska bez potworków Budynia jak ECS czy Szekspirowski i inne obrzydliwe blokowiska jak np na dawnym naszym Lotnisku.Niemcy już przed wojną zbadali teren,że leży na żyle wodnej i lotnisko pobudowali.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem mamy taką prostą społeczność, która jest bez ambicji i kultury, więc wybierają kino masowe to tak jak z fast foodami wielkich koncernów, które jest ani smaczniejsze ani tańsze, ale masa tam idzie.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szkoda:(

Na film Pluton w 86 stałem 3 h za biletami:)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

do kina przychodzą widzowie zainteresowani filmem, klienci chodzą do galerii handlowych i multipleksów gdzie przyciągają ich wiadra z prażoną kukurydzą i litry rozwodnionej coca-coli.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam ma być Hilton

A od drugiej strony (od ul.Piwnej) mają być zabudowane filary i będzie tam restauracja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

upadek prawdziwego kina

a zresztą i multikina ledwie przędą
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

mozaika

co z mozaiką na tyłach kina? Też ją zniszczycie?
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

i w to miejsce postawią:

bank albo aptekę albo biurowiec dla pierdzistołków
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale dlaczego?

Wielka strata... Uwielbiałem klimat kina Helikon..te fotele,ten pokrzywiony ekran...coś pięknego. Kino Kameralne z wygniecionymi,trzeszczącymi siedziskami...no i przede wszystkim brak reklam i smrodu popcornu. Moi rodzice cały czas chodzą do tych kin,niemalże co tydzień. Sam byłem tam na niejednej randce. W większości krajów europejskich takie miejsca są na wagę złota. Robi się z nich obiekty kulturalno-edukacyjne.adaptuje do współczesnych czasów. Ale w Polsce najwidoczniej kulturę należy zniszczyć i zupełnie ograniczyć.bo po co?
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo fajny pomysl. Popieram.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mierz kazdego wlasna miara.
Ja stolca nie kupie. Nawet w zlotym papierku, ale widac wiesz co piszesz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Czy to nie dziwne?

Na Morenie był do niedawna zabytkowy Park z Dworkiem o czym informowała stosowna tablica Konserwatora przyrody.
Kupił to jakiś dobrodziej za połowę ceny bo miał dbać o zabytek, przez kilka lat stare 100 letnie drzewa "uschły", dworek "zutylizowała " przyroda, dobrodziej odpowiednio "stara się" o przekwalifikowanie zabytku na teren budowlany,pan konserwator żyje w "zdrowiu" i już tam nie pracuje na urzędowej posadzie, a po co?
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się nie ma kasy to się człowiek nie rozbija po droższych sklepach czy też nie chodzi na drogie imprezy kulturalne. Z pustego to i Salomon nie naleje
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 25