Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestałem chodzić do kina

od czasu jak powstały multipleksy.Zniechęca mnie smród prażonej kukurydzy. Poza tym infantylny repertuar.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

A myślisz, że to wina klientów że tam nie chodzili?

To wina właścicieli, że nie potrafili zawalczyć o klienta. Nie wykazali się umiejętnościami, bo klienci do kin chodzą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może jakiś dzień otwarty na zamknięcie.

Chętnie bym odwiedził wnętrze Neptuna przed jego zburzeniem. Zapewne nie ja jedyny. Trójmiasto.pl do dzieła ... popytajcie, ponaciskajcie może jest jakaś szansa?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

do Mewy

Odpowiem na Twoje pytanie, ja tam chodziłam dość często. Chodziłam, bo lubię ich kameralną atmosferę, a nie znoszę multipleksów, gdzie około 45 min trwają reklamy (tyle trwały, jak ostatni raz tam byłam - 5 lat temu).
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za dużo stanowczo!

Gdańsk ma za dużo kin,bibliotek,szpitali i szkół.Za szerokie też są chodniki przylegające do ścieżek rowerowych, najlepiej jak wcale ich by nie było.
Za duże wolne przestrzenie są też między blokami zwanymi apatrtamentowcami, wogóle za dużo jest mieszkań, pan prezydent miasta sam ma ich tyle,że nie wie ile.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koniecznie trzeba uratować elewację na tyłach kin !

Jest po prostu ładna. Ma także wartość pamiątkową - pojawiła się w filmie ze Zbyszkiem Cybulskim "Do widzenia do jutra".
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 7

No wlasnie jakosc stawianych dzisiaj budowlivjestvniestety niska ich trwalosc lepiej zamilczec . Trzeba chronic to co kiedys stworzonooczywiscie nie znaczy to ze nie wprowwdzac zmian czy ulepszen ale przede wszystkim nie szkodzic . Lepiej chyba bedzie gdy kina dofinansowane beda niz wyburzone budynki. Mozna przebudowac w ostatecznosci wnetrza chociaz po co? Czy bedzie tak jak ze starym mlynem na Kartuskiej na Siedlcach ktory to wyburzono i postawiono jakas maszkare i usiluje sievwmawiaf ze to ten sam mlyn tylko zrekonstruowany. A jak bedzie wygladala elewacja hudowlivod strony ul. Dlugiej szklo przyciemnione i pseudo zlote blachy jak centrum handlowe w miejscu dawnego dworca pkp w Sopocie co robi architekt miejski?a moze jie ma takiego lub. . .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

akurat dzisiaj przyjeżdża 10 prezydentów z całego świata, z obstawą i dworem + ochroniarze + dziennikarze + szpiedzy.
mało Ci?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

ha ha, zapity półgłówek Kukiz, będzie nam likwidował usługi IT i postawi zamiast tego huty. spoko. XIX wiek też był zaj*bisty! szczególnie na Ślunsku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 32

Fajnie. Po co komu offowe kina w miescie. Po co komu niezalezna kultura w ogóle? skoro mozna zbudowac kolejne biuro zajmujace sie dystrybucją podpasek z zielonym szlaczkiem, albo sklep z niczym. Za jakis czas rozpocznie sie dyskusja na temat: "dlaczego wszyscy jezdza do pragi i berlina a do gdanska pies z kulawa noga nie przyjezdza?". No to juz mniej wiecej wiadomo, dlaczego.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 2

Burzenie kin to zly pomysl. Moim zdaniem moga nadal funkcjonowac. Kultura nigdy nie byla i nie bedzie dochodowa. Wydano miliardy zlotych na ECS na teatr szekspirowski czy na stafion wcLetniewie itd. a tu pan redaktor niczym papuga bajki opowiada o tym ze ktos bedzie mial dochody z tego ze powstaje cos nowego a niby co hotel czy now y supermarket a moze nikomu niepotrzebne centrum konferencyjne. Opowiesci ze koszty remontu sa duze to po prostu sciema a wyburzenie to nie kosztuje? a budowa nowego budynku? konstrukcja kina przetrwala okres wojennej zawieruchy nowy budynek nie przetrwa 10 lat
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 1

a nie szklany?

bo kineskopowy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

te wygodne fotele były (do dzisiaj są) w Helikonie a nie w Kameralnym. Byłam tam ostatnio i stwierdziłam, że strasznie śmierdziały - kurzem, brudem, myszami i kto wie jakimi jeszcze pozostałościami po tych randkach. W Kameralnym są drewniane skrzypiące rzędy rozkładanych krzesełek.
Myślę, że jak będzie popyt na ambitne kino to wykroją seanse w kilku nowoczesnych kinach. Mimo, ze jestem starej daty i lubię dobre kino to jednak lepiej ogląda się filmy w dobrze wentylowanych salach z odpowiednim nagłośnieniem.
Jedyne czego naprawdę mi żal to brak reklam przed filmami w Kameralnym. Seans jest np. na godz. 17-tą i o 17-tej gaśnie światło i zaczyna się film. To se ne vrati nigdy i nigdzie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Po kilka razy oglądałam w Leningradzie Gwiezdne wojny:)
To se ne vrati.....
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyburzą najpięknięjszą salę kinową w Polsce

zbrodnia! tyle mam do powiedzenia!
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 1

zresztą co? miał nie sprzedawać? z czego by się to miało niby utrzymywać?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12

włascicielem jest prywatna firma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ktos tu bierze dwie wypłaty.

" Postanowiliśmy skontaktować się z przedstawicielem firmy, aby dowiedzieć się szczegółów związanych z zagospodarowaniem nieruchomości. Okazało się jednak, że należy się jeszcze uzbroić w cierpliwość"

wy jestescie dziennikarzami czy sługami? artykul wyglada na mocno podplacony.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Toś się obudził... przecież to zostało sprzedane lata temu. I nie prezydent sprzedawał ,a marszałek.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 4