Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buuuu...

Ćwierć wieku temu straciłam tam cnotę.

Jurek - pozdrawiam. Gdziekolwiek jesteś.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 5

Artykuł próbuje wymuszać emocje

Piszecie takie rzeczy chyba tylko po to, by coś się zadziało. Ale, panie Rafale Borowski, mam pytanie: jak często w ciągu ostatnich lat był pan tam na filmie? A ci inni narzekający, że liczy się biznes: jak często chodziliście ostatnio do tych kin, do których tak wzdychacie smętnie?
Dla mnie te kina to też jest kawał historii mojego życia, tym bardziej, że ktoś z mojej rodziny był z nimi związany zawodowo. Niemniej żal mi serce ściskał ilekroć szłam na seans, a tam - oprócz mnie- pięć, góra dziesięć osób siedziało na sali...
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wszyscy marudzący, że władza nic nie robi to kompletnie debile. Bo jak robi to marudzicie, że pieniądze można na głodne dzieci... Wiecznie niezadowoleni, niedouczeni, zawistni.
No ale jaki może być naród, którego ojcowie to Hitler i Stalin.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 63

Ostatnio ktoś mnie oprowadzał i mówił że to zabytek, łącznie z tymi trójkątami na ścianie, i tym placykiem po którym jeździł motorem Cybulski... a teraz wyburzają.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

oglądałem tam wejście smoka. 9 razy.

kolejka po bilet sięgała prawie złotej bramy. Koniki sprzedawaly bilety.
a na balkonie to tylko szczęściarze siadali.
...tam tak fajnie pachniało ... ;) kinowo. klimat. ech. człowiek żyje i do piachu. nic go nie uratuje. Tak jak tego kina.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 1

" Srebrny ekran"

to telewizor a nie biały ekran w kinie!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sentymenty

O jakich sentymentach pisze pan redaktor.Budyniowa ekipa już sprzedała miasto razem z mieszkańcami.Któregoś dnia budząc się zobaczymy nad sobą nowego pana.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 6

Młody autor

to nie pamięta o kawiarni, również "Kameralnej". A działy się tam super rzeczy, choćby takie jak bankiety festiwalowe, po których zostawały rysunki i autografy reżyserów i aktorów. Pójdzie to w gruz. Mam nadzieję, że ktoś to zdokumentował. Koncerty jazzowe też tam były super klimatyczne. Ale to były inne czasy, inne dźwięki, inne wartości.
Może choć nowe budowle w tym miejscu będą, będą miały właściwą/historyczną stylizację, a nie jakieś szklane badziewie.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ankieta

Co czujesz na mysl o wyburzeniu ple,ple,ble,ble ,ble...mozliwe odpowiedzi:a)smutek,b)nostalgie,C)radosc....ja dodal bym jeszcze d)wscieklosc na baranie lby ,ktore ten obiekt sprzedaly prywatnej spolce,
popieram tę opinię 60 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja słyszałem, że tor dla gokartów :-)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

ECS i teatr szekspirowski też są niedochodowe i to całkiem sporo

Aha zapomniałem że wspaniałomyślny Budyń płaci za utrzymanie. Zwłaszcza, że płaci nie swoimi pieniędzmi.
popieram tę opinię 94 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja pamietam

Kiedyś trzasnął pode mną
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

wspomnienia, to właśnie pozostaje
jak piszesz ostatni Twój film w tym kinie to "Titanic" a ostatni w ogóle jaki oglądałeś??
wszyscy mówią że miejsce super tylko ... na filmy chodzili gdzie indziej
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze pocztę wyburztć

Poczta to koszmarek. Oszpeca cała ulicę. Brudne okna i elewacje sa wizytówka tej instytucji.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 21