Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SAM sie odkup najlepiej w kiblu.

Sprzedaz tego obiektu w obce lapy to przestepstwo a przestepcy zostana kiedys odnalezieni i przykladnie ukarani.To nie demokracja rzadzi..to rzadza uklady na styku urzednik-koperta-developer lub inwestor.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do czego doszło. Kiedyś problemem był napływ ludności wiejskiej do miast ale była to tez konieczność związana z rozwojem przemyslowym ( tak awansował Wałęsa). Teraz problem stwarza ludność napływowa wykształcona w trójmiejskich uczelniach i parauczelniach, o małomiasteczkowej kulturze, dla której zamieszkiwania w wieżowcu, spożywanie popkornu w czasie seansu to awans społeczny. To oni wybierają budyni degradujacy h miasto i czyniacych z niego nieustanny jarmark
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

no jeżeli do sportowego, to przesadził. przeczysz sam sobie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie rozumiem

Zaraz, zaraz, czegoś tu nie rozumiem...Czy przy ul. Długiej albo przy Długim Targu ma w ogóle prawo powstać nowoczesny biurowiec??? Czy na coś takiego zgodziłby się konserwator zabytków??? A poza tym jest rzeczą nieakceptowalną, żeby zagospodarowanie Traktu Królewskiego podlegało w pierwszym rzędzie zasadom komercyjnym!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kolor mieszkania widoczny jest tylko dla właściciela mieszkania. Budynek "atakuje" wszystkich w pobliżu - jak eCS czy czarny zakład pogrzebowy im.Szekspira
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I znów to samo. Czy twórcy strony mogliby rozsunać łapki od siebie aby nie dochodziło do przypadkowego minusowania ( plusowania) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skandal

Przecież to historyczna cześć Starówki!! Jeżeli już coś tam budować to kamienice. Nie wiem co sie dzieje w Gdańsku ale konserwatora zabytków tobym do sądu podał
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nigdy w życiu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś tam wspólnego było z żydami , nie wiem dokładnie o co chodziło ale to wiele wyjaśnia. Może Szekspir był żydem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

!

Kukiz zrob porzadek!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

I ten KOMPLETNY ZAWODOWY NIEUDACZNIK (czytaj konserwator zabytków) wyraził na to zgodę??!??!! Powinien zostać pozbawiony pracy w trybie dyscyplinarnym za CAŁKOWITE ignorowanie swoich obowiązków!!! W dodatku powinno się mu odebrać prawo wykonywania zawodu DOŻYWOTNIO!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zszokowani?

Czy nikt z was jeszcze nie zauważył, ze Neptun juz od dawna jest zamknięty?
Od ponad dwóch lat juz wiadomo, ze nie będzie tam kina. Wtedy informowali o biurach, teraz o hotelu. Z dwojga złego wole hotel. Gdzie parkowaliby ci wszyscy którzy mieliby tam pracować.

Rozumiem sentymenty - ale to prywatny własciciel - jedynie można powalczyć, żeby tam w środku jakieś elementy z tego kina zostały - może ta krata wejściowa, albo sgrafitto z lwami. Jakaś pamiątka ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

no tak......

teraz to już prawie zupełnie kino straciło we mnie swojego widza......nienawidzę popcornu, olbrzymich ekranów /po których biega rozbiegany wzrok próbując zebrać całość ujęcia /, kilometrowych reklam i ryków i wrzasków z ekranu / jak dla pokolenia przygłuchych/ , widzów wstających i ruszających do wyjścia na chwilę przed napisem KONIEC.......Byłam wiernym widzem kina na Długiej.... czekałam aż film pokaże się i w tym kinie...nigdy się nie zawiodłam......tu obejrzałam propozycje, których gdzie indziej nie było.......pewnie, że mogłoby być trochę nowocześniej ale za to jak było kameralnie....nietłoczno.....ciekawy, ambitny i godzien uwagi repertuar......Czy w dzisiejszych czasach jeszcze ważne jest, że człowiek przyzwyczaja się do miejsc?...ma swoje ulubione np kino?....Jednak bywając w salach, obawiałam się, że taki moment kiedyś nastąpi....tłoku zwyczajowo nie bywało......
Szkoda....lubię dobre "kino"...nie lubię współczesnych kin.....więc będę widzem -1.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesten zsokowany

Na Wejście Smoka czekałem w kolejce 3 h , moje pierwsze konfrontacje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

potem Dom Harcerza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyjątkowo

No w tym konkretnym wypadku, to nie Budyń nagrzeszył, bo to nie on sprzedał te kina. Pod transakcją podpisał się nasz niegdysiejszy marszałek, więc to jemu należą się zgniłe jaja i pomidory...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najgorsza wiadomość tego dnia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neptun od dawna juz jest zamknięty. Otwarte były czy tez jeszcze sa te dwie małe sale. W podwórku od Lektykarskiej w lecie jest jedna wielka toaleta publiczna. Iźcie tam jak jest gorąco - wytrzymać się nie da - teraz przynajmniej może się tam da pożyć normalnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4