Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie może być polskiego rytu Kościoła. Warto czasem się zatrzymać i zadumać się nad tym, co się deklaruje jak już zagnają człowieka na jakiś ślub, chrzest czy pogrzeb. Bo nie mam specjalnych złudzeń, że to, co piszę to czytają głównie ludzie o tym poziomie zaangażowania i świadomości. "Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół". Dlatego z takim niepokojem patrzyliśmy na synod amazoński. To, co uchwalili tam, a papież zatwierdził w adhortacji staje się obowiązujące dla całego Kościoła.
Ta idea jest zresztą konsekwentnie niszczona. Gdzieś tak od Soboru Watykańskiego II, a właściwie to od pewnej mszy satanistycznej, bo idee soboru były przeważnie szlachetne. Nic na to nie poradzę. Wszystko jest bardzo jasno przepowiedziane w Apokalipsie św. Jana. Na razie trwa bolesny dla mnie rozpad i zgnilizna, przed nami spektakularny upadek, gdzie krew się będzie lała szerokim strumieniem, a potem boska interwencja i ocalenie. Ale ocalenie kryształu, czegoś zupełnie czystego. Swoją opinię, co zrobić, żeby znaleźć się w drużynie pierścienia, czy też po jasnej stronie mocy, to mogę wyrazić. Tylko ze jakoś nie widzę tu zainteresowanych. Jest taka Ewangelia o perłach i wieprzach, no właśnie.
Warto zastanowić się, co nam zrobiono z Mszą oczywiście. Ale warto też wiedzieć, ze ostateczną instancją, taką kartą atu kasującą i biorącą wszystko zawsze jest....

miłość po prostu

Wybrzmiało to? No to do państwa z kolonii, kononii, czy jak to się nazywa, kononowicz nie będzie niczego

https://www.youtube.com/watch?v=nGR8RffrpAE
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jan70 To o czym piszesz zakładając ten wątek, pokrywa się z treścią tego artykułu. https://www.newsweek.pl/polska/kgb-grozna-w-kosciele/je08mx5
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

anonim:Parafiańszczyzna i plica polonica to jest.Sinus czy cosinus i tak minus i tak minus.LOL
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jan 70. Co do kościoła instytucjonalnego w Polsce ,ale nie tylko,to nie mam najmniejszych złudzeń ani pożądanego przez jego funkcyjnych systemu iluzji i zaprzeczeń. Nie mam też już dla nich pracy.W zakresie zaburzeń na tle eklezjogennym żony ,która wybrała regułę Koinonii Jan Chrzciciel to myślę że możesz uzyskać fachową pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych raczej już byłej życiowej partnerki.To możliwe choć zapewne nie będzie łatwe.Najważniejszym jest chronić dobrostan swój i rodziny przed działalnością tego typu "dzieł" firmowanych przez kościół. Na końcu zawsze przecież chodzi o pieniądze.
http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez/47363,Jak-rozpoznac-ze-ktos-z-bliskich-znajduje-sie-pod-wplywem-sekty.html
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

the raven Twoja perspektywą jest ciągle tą tj.rzymskiego katolika rytu polskiego.Gdybyś chciał zweryfikować ją empirycznie wśród wg.Ciebie innych doktryn np.w innych krajach ,wśród innych wyznań, to rychło mogłoby się okazać,że to właśnie Ty jesteś tak postrzegany tzn. jako reprezentant innej i to niekoniecznie wartościowej i uznanej doktryny.Temat-rzeka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiem nic o tej Koinonii (pierwszy raz słyszę w ogóle to słowo). Jeśli prawdą jest to, co napisali jan70 i mateo, to zaliczyłem ich do bardzo popularnego obecnie ruchu fałszywego charyzmatyzmu, który uważam za niebezpieczny i szkodliwy. Nie zgadzam się, że nieustanne pasmo życiowych sukcesów jest znakiem szczególnego błogosławieństwa Boga, bo to zalatuje takim odłamem protestanów co się nazywali kalwiniści. Może kojarzysz coś z historii - teoria predestynacji - powodzi Ci się w życiu znaczy się pójdziesz do nieba, a biedną hołotę to widać Bóg opuścił i nic nam do tego. Dziwny jest też powrót do przymusowej dziesięciny. To takie traktowanie Boga jako księgowego. Była taka Ewangelia o wdowim groszu, która wyjaśnia, jakie powinno być podejście do tacy. To mormoni płacą dziesięcinę. I właśnie ci roztańczeni protestanci, co się do Ducha Świętego odwołują, tańczą, śpiewają, mdleją, bełkoczą coś - jest tam coś na rzeczy, można się tym nawet zachłysnąć, ale ja to wątpię żeby to było działanie Ducha Świętego.
Natomiast te kręgi rodzin to znałem bardzo dobrze. Nie żadni tam przyjaciele ani znajomi, ale wiem o co chodzi. Spotykają się w swoich domach, mają księdza swojego wyznaczonego. Modlą się, czytają Biblię, rozważają prawdy wiary, a potem piją kawę, jedzą ciasto, gadają o wszystkim o czym chcą bo to są bardzo mocne przyjaźnie. Chyba nie znam żadnego małżeństwa, które by się tam rozpadło. Ci, których znam, to są już stare dziadki z kilkudziesięcioletnim stażem małżeńskim, wieloma dziećmi i wnukami. Bardzo mocne i stabilne związki. Raz na jakiś czas jeżdżą na dzień wspólnoty czyli taki zlot kręgów z całego miasta, a może diecezji... A rekolekcje uwielbiają, bo to forma wczasów. Tylko że bez alkoholu i jakichś tam dancingów. Znaczy się mają takie wieczorki rozrywkowe, kawały opowiadają, skecze odgrywają. Normalni ludzie.
Zawsze można tak zwane przykłady anegdotyczne podawać, czyli napisać, że Iksińśki to się modlił a pijak i złodziej.
Zresztą
ahahaha
Nie, nic nic

Jakieś mądre dane teraz

https://www.pch24.pl/usa--malzenstwa-katolickie-trwalsze-od-innych,18205,i.html

Ps. Nie wracam na forum. Jak ktoś merytorycznie pyta to czemu nie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pytaniedo raven: a ja jest roznica miedzy parafialnym kregiem rodizn przy parafii a Koinonia Jana Chrzciciela? Czy osoby z Koinonia Jana Chrzciciela to bardziej sformalizowany organizacja,stad narzucenie z ich strony o przekazywanie % od swoich dochodów? Mam znajomych w parafialnych kregach rodzin, tez sie angazuja kosztem sowjej rodziny( obowiązkowy idzula w 2tygodniowych rekolacjach co roku), ale nie mowili mi,ze byli cisnieci jesl chodzi o kase. Mozesz wyjasnoc roznice?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wow :) Szatan, nie Struś ~:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widzę że jakimś przypałom nie podoba się moja opinia. Autor wątku zaprosił przecież do dyskusji i wyrażania swoich poglądów. Dlaczego zatem jakiś przygłup jeden z drugim wstawia "negata" ? To jest moja opinia, wstaw swoją zamiast krytykować moją. Nie rozumiem i nie żałuję przygłupów, którzy wchodzą w pseudo religijne organizacje przestępcze, i mają pretensje do władz kościelnych, że im tego nie zabroniły. To tak jakbyś skarżył się w latach 80 tych do Nikosia, że ukradziono ci samochód. Następni kretyni wpłacają pieniądze widząc Eldorado w ofercie AmberGold ( luuudzie, zwariowałem. Pieniądze rozdaję). Dali się wydymać jak arabscy handlarze przez Franka Dolasa w filmie. I na dodatek pyszczą na rząd, że nie powstrzymał ich od błędnej decyzji. Inni d**ile wpłacają swoje ostatnie grosze na przestępczą organizację kanalii Rydzyka, nakupowali od niego cegiełek Stoczni Gdańskiej i innych wirtualnych celów. W kolejce czekają kolejni durnie, którzy po rozmowie telefonicznej z nieznaną osobą, wyrzucają swoje pieniądze przez okno lub wrzucają do ulicznego kosza. Nie poruszę rzeszy kretynów otumanionych przez PIS. O tym piszemy codziennie. Naród i**otów ? Niestety, nie wygląda to optymistycznie. Ciemnota i gusła w narodzie tkwią mocno i są regularnie podsycane przez takie kanalie jak Kaczyński, Rydzyk. Nie wspominam o głosach biskupów, antyszczepionkowców, Gądków, klubów Gazety Polskiej i kij wie kogo jeszcze.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 10

Nareszcie, czeka nas, wspólny kosz :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Będę szczery, niestety trzeba być i**otą by wierzyć w te bzdury i jeszcze płacić za to, by utwierdzać się w przekonaniu że jest się d**ilem który zapłacił za to, by sobie i innym to udowodnić. Dobrze że jeszcze żyjesz chłopie, bo nie było samobójstwa w programie tego eventu. Głupich nie sieją, sami się rodzą. Miałem kolegę, który wraz ze swoją żoną byli tzw świętojebliwi. Należeli do jakiejś Rodziny katolickiej. Bozia królowała u nich w domu na każdym kroku. Było to chyba ze 20 lat temu. Teraz dowiedziałem się, że jego żona póściła się z jego najlepszym kolegą, a on odszedł od niej do swojej dawnej miłości ze szkoły, zostawiwszy jej 4 dzieci i kredyt hipoteczny na dom. I tyle dała im ta nauka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dziękuję Panom the raven oraz Mateo oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny wasze wypowidzi są ciekawa i merytoryczne. The raven dziękuję za uwagi podsumuję to krótko faktycznie głoszą typowo sekciarską i protestancką teologię sukcesu. Jak oddasz wszystko Bogu, jak ufnie dasz 1/10 majątku i dochodów na wspólnotę to ci Pan Bóg pobłogosławi i będziesz miał zdrowie i sukces w biznesie. Jest to całkowitą prawdą jak i to, że obcy jest im kult Maryjny nie ma też miejsca na różaniec. Dziękuję za linki oraz namiar na Pana Leszka Dokowicza, którego miałem okazję poznać jak słyszę i on odkrył prawdę o ru***ach charyzmatycznych, posiada on ogromne doświadczenie w tym temacie.
Dziękuję Mateo z tego, co czytam posiadasz dużą wiedzę na poruszany tutaj wątek. Wraz z rodziną doświadczyłeś ogromnej krzywdy ze strony tej organizacji i o tym trzeba głośno mówić wręcz krzyczeć żeby ostrzec innych ludzi przed destrukcyjnym wpływem Koinonia Jan Chrzciciel na największą wartość, jaką jest rodzina. Pytam głośno, czemu kościół katolicki daje na to ciche przyzwolenie skoro ustanowił swojego asystenta, który powinien czuwać nad tym, co tam się dzieje. Zostawiam ten temat pod dyskusje zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

W mojej ocenie to takie religijno-emocjonalno-duchowe swingers party.W dodatku za wymuszoną od Ciebie kasę.Chcesz więcej ,wrzuć monetę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest moja koncepcja. Przecież jeśli jest Bóg, to nie my go stworzyliśmy, ale On nas. I nie my decydujemy, jaki On jest. Gdzieś musi być prawda. My umrzemy, a prawda nadal będzie niezmienna. Nie możesz powiedzieć "twoja koncepcja o istnieniu prawa grawitacji jest błędna" i radośnie skoczyć z wieżowca. Tylko że grawitacji możemy doświadczyć, a wiara zostawia ogromny margines wątpliwości, bo jest łaską. Bóg zrobił, co mógł żeby się przybliżyć stając się Człowiekiem. Bo człowieka możemy posłuchać i albo to przyjąć albo nie.
Czy są różne religie? W potocznym mniemaniu tak. Ale coraz bardziej się skłaniam do tego że poza chrześcijaństwem są po prostu doktryny. I islam jest doktryną i judaizm, odkąd ludzie spisali Talmud albo co gorsza poszli w kabałę, czyli kryptosatanizm. No buddyzm jest bliski religii bo jest owocem pewnego objawienia. Stawia na samodoskonalenie, lecz mantry to już jest próba przywołania i obłaskawienia demonów, co chrześcijaństwo precyzyjnie i spójnie wyjaśnia.
Przyjdzie kiedyś taki moment, kiedy wszyscy staną się chrześcijanami bo ujrzą Jezusa. Ale kto ja jestem, żeby dawać gwarancję. Mistycy z Nim rozmawiają bardziej realnie niż ja teraz z Tobą. Oni już nie wierzą tylko wiedzą. Ale ich doświadczenia i tak nie mają mocy przekonywania. Ja wcale nie mam ambicji tu kogoś nawracać czy indoktrynować. Człowiek zapytał, ja pobieżnie sprawdziłem, że to charyzmatycy. Teraz od Ciebie się dowiaduję, ze mają cechy sekty. Wyraziłęm opinię na temat ruchów charyzmatycznych, podparłęm to linkami z wykładów i to wszystko.
Znam teorie synkretyzmu, wiem też jak bardzo internet jest zalany bzdurami. Parę dni temu ktoś mnie przekonywał, że Ewangelia to jest kopia historii Horusa. Nie wiem, skąd to się bierze i skąd u ludzi taka łatwość przyswajania wszystkiego, co ktoś sobie wymyśli. Żade poważny egiptolog nie potwierdza opowieści o Horusie co zmartwychwstał. Tu mamy na wyciągnięcie ręki jedyną religię, w której Bóg zrobił dla Ciebie tyle, że oddał za Ciebie życie. No ja się nie spieram. Jak ktoś uważa, ze dobrze jest np. zostać mumią za życia, to proszę. Nie chcę być napastliwy
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

the raven. Twoja koncepcja ,że Twoja religia jest prawdziwa a inne są fałszywe jest moim zdaniem nie do obrony.Jest tysiące religii i każda tak właśnie uważa.Nigdzie nie jest powiedziane ,że to Ty czy Twoja religia posiadłeś tą jedyną prawdę.W przypadku Jan70 wydaje mi się że byłoby to gaszenie pożaru benzyną.Tak samo jak korzystanie z pomocy kościelnego psychologa czy psychoterapeuty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

O znowy zbadylony obraza innych.
Zatem przypomnijmy kim jest autor powyzszego, nie trzodak i mistrz intelektu.
1) wiek: 60 lat
2) stan cywilny kawaler, samotny facet, nie majacy dzieci i sensu zycia
3) miejsce zamieszkania: rudera w slumsach na dolnej oruni
4) ogrzewanie: koks/wegiel (jest rok 2020)
5) praca: ciec w domu starcow + master od ubezpieczen
6) auto: bmw sprzed ponad 2,5dekady
7) motto: moze moja bmka jest stara ale zabto jest czerwona i wśród meneli na dzielni jestem najlepszy
8) hobby/pasje: chlanie taniej wódy w ilosciach hurtowych 6 dni w tygodniu. Podczas spelniania w/w pasji robi pod siebie. Jego ex konkubina Iza opisala to ze szczegolami jak wycierala wymiociny i nie tylko z podlogi. Jesli nie wytarlabto spal w tych odchodach.
9) przyjaciele/znajomi: tak, z tego forum.

Opisany wyzej facecik krytykuje innych. Dolozyc do tego nalezy chorobe glacy spowodowana frustracja, ktora wynika z przegranego zycia i obecnej wegetacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jan 70 .Wszystko wskazuje na to że natrafiłeś na życiową partnerkę która mogła być zaburzona eklezjogennie.W związku z tym zaczęła obracać się w środowiskach ludzi podobnie zaburzonych lub mających podobne deficyty lub potrzeby.Co do tej wspólnoty to mam podobne doświadczenie, jednak już na starcie ,pomimo wielu prób z ich strony, odrzuciłem to, co na siłę próbują wciskać otoczeniu.Doświadczenie moje i mojej rodziny uczy że odrzucenie źródła zaburzeń jest drogą do zdrowia i równowagi.W czasie gdy mnie to dotyczyło Koinonia Jan Chrzciciel była uważana za sektę i taką informację uzyskałem na infolinii u Dominikanów. W związku ze skutecznością w prowadzeniu biznesu religijnego lokalny arcybiskup gdański przydzielił im kościelnego asystenta. Wiadomo,jak w każdym biznesie tego typu każdy chce wykroić coś dla siebie.Zarówno temu księciu jego kościoła jak i destruktywnej wspólnocie o której piszesz najmilsze są pieniądze.Reszta to sztafaż i ubrany w piękne słowa komentarz z ich strony.Ten biznes tak działa.Moja rada to jak najdalej od tego i ani złotówki.Nie karmić pasożytów.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok. Spróbujmy jeszcze raz. Sam będziesz ustawicznie o tych wszystkich bolszewikach, komunistach, PRL-ach i innych organizacjach terrorystycznych trollując cudze wątki bzdurami nijak się mającymi do ich tematu a teraz masz do innych pretensje że piszą nie na temat? Nieładnie politruku, oj nieładnie. Hipokryzja w czystej postaci.

No i szkoda że zmoderowali fragment o glosto-dodo. Fajny był.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

No proszę, jakie trio z prawdziwą mową miłości i zupełnie nieadekwatnie do rozumu nadmuchanym ego.
A może coś w temacie macie do powiedzenia, czy to już przekracza możliwości intelektu ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cały patronite działa tak, ze ludzie ustawiają zlcenie stałe z konta na co tam sobie chcą. Ktoś tam może mieć bekę z gości co dali jakiemuś oszustowi kilkadziesiąt tysięcy na seicento, w które borowiki przydzwonili a on kasę zawinął i sajonara. Albo dla Mateusza Kijowskiego, co miał długi alimentacyjne i coś tam z fakturami było. Whatever.
Ja tam nie znam sprawy autora. Tak se kombinuję, bo zawsze wypadałoby wysłuchać drugiej strony mimo wszystko.
ZAś Zielonoświątkowcy to jest... Nosz kurde, to nie jest ani czas ani miejsce. Pentekostalizm. Stany Zjednoczone, bodajże 1901 rok, pastor Parham. Rany no, Duch Święty to jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej. Tu jest naprawdę łatwo dać się zwieść. To jest.. nie wiem jak to określić. Ten, dzięki któremu odkrywamy w Jezusie Boga i Zbawiciela. Nie da się zrobić drogi na skróty, bo nie ma zbawienia poza Chrystusem. Oni się odwołują bezpośrednio do Ducha Świętego. O, jesszcze to. Cały hymn o miłości to jest jedna wielka mowa przeciw fałszywym charyzmatom. Przeciwko tej sztuce dla sztuki któr się u nich odpierdzila, żeby było efekciarstwo. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał.... tak? i dalej
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.

Tak się rozpoznaje sekty i fałszywych charyzmatyków. Nie ma miłości, nie ma chęci służenia, a jest jakieś tam nastawienie na fejm i werbowanie sponsorów - to jest wielkie stolec.

szzołem towaszszystffu. ja jusz naprafde muszzsze spać.

Znaczy się nad jezioro z psami, gdyż z tym wirusem to jest, hehehe, jak mawiał kipling

całkeim

inna

historia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...