Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 4

Też mnie to zaczyna martwić. Miałam kiedyś okazję pracować w tej ich firmie i powiem jedno, poziom traktowania ludzi z chrzecijaństwem to miał niewiele wspólnego. Śmieciowe umowy, wyzysk do zajechania. Nie wiem jak teraz. 13 lat temu to była tragedia. Z tego co widzę, teraz dzieci państwa Damięckich ochoczo bronią Wójta na forum Bojano na facebooku. Nie trzeba przypominać, że Wójt objął patronatem te ich festiwale w hali. Pewnie zupełnie bezinteresownie... Świat dąży do separacji religii od świeckich spraw, a w Gminie u nas ktoś próbuje obrać przeciwny kierunek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Ciekawy byt zapoczatkowany w latach 90tych w Bojanie przez panstwo Damięckich i Kufel - wlascicieli firmy sprzatajacej. Sa obecni w zyciu spolecznym wsi, chyba coraz bardziej - festyn alle swieta, kursy bierzmowania w tutejszej parafii, strefa radosci itd. Powiazania z Pania Soltys, udzielajaca w ich imieniu wywiadow, ktore sa w internecie. Troche to dziwne wszystko, ze macki siegaja coraz dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Szanowni Państwo.
Ukazała się właśnie książka redaktora katolickiego magazynu "Kontakt".Sam tytuł wyjaśnia to co dzieje się na tym forum i w naszej okolicy.Pzdr.
"Pastwisko. Jak przeszłość, strach i bezwład rządzą polskim Kościołem"
Autor:
Ignacy Dudkiewicz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://www.zyciezakonne.pl/wiadomosci/kraj/dominikanin-na-spotkaniu-duszpasterzy-kiedy-wspolnota-staje-sie-sekta-75339/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Potwierdzam.Czytam właśnie ich autoreklamę i laurkę jaką sobie wystawili w postaci ich wydawnictwa pt."Ogrody bożych cudów".Suplementem dla tej książeczki winny być relacje jak z tego forum.W mojej ocenie samouwielbienia winny uzupełniać relacje członków rodzin do rozpadu których się przyczynili oraz więzi rodzinnych które naruszyli lub zniszczyli.Mieszkańcy Bojana i okolic! Nie dajcie sie zwieść tej destruktywnej wspólnocie, bo marketing mają dość silny.System rekrutacji i zwiedzenia Was zaś dość dobrze opracowany.Patrz ich religijny festyn"Alle Święta" w teoretycznie świeckiej szkole Bojanie w dn.06 kwietnia 2024, w teoretycznie świętym państwie jakim winna być Polska.Dziwi mnie że wójt gminy Szemud firmował to wydarzenie również swoją obecnością i wydał na to coś pieniądze podatnika.Ciekawe czy Ryszard Kalkowsko jest również powiązany z tym sekciarkim środowiskiem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Szanowni Państwo.
Szczególnie Ci, którzy są lub czują się poszkodowani przez destruktywną wspólnotę religijną Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana.Zachęcam do kontaktu i rozmowy z Panią Eweliną Berdowicz,naukowca z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.Jestem już po rozmowie i wywiadzie w którym podzieliłem się swoją wiedzą ,osobistym doświadczeniem i tym co mnie spotkało ze strony tego środowiska fanatyków religijnych.Przy tym wciąż ostrzegam przed powierzaniem jakichkolwiek danych wrażliwych osobom z tego środowiska.Ich agresywna postawa obronna,nieuprawnione ujawnianie danych osobowychczy zdrowotnych na tym i innych forach powinny być dla Państwa wystarczającą przestrogą.Chrońcie siebie i swoje rodziny.Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo jako założyciel powyższego wątku dotyczącego prywatnego stowarzyszenia religijnego Koinonia Jan Chrzciciel pragnę zachęcić do skorzystania z zaproszenia Pani Eweliny do udziału w badaniu Koinonia Jan Chrzciciel. Perswazja językowa w kontekście religijnym oraz jej następstwa dla zdrowia psychicznego w ocenie byłych członków wspólnoty. Studium przypadku!
Jestem niezmiernie dumny że koła naukowe zajęły się szczególnym studium przypadku jaki jest prywatne stowarzyszenie pseudo religijne Koinonia Jan Chrzciciel KGB organizacji o destruktywnym wpływie na środowiska rodzin oraz młodego społeczeństwa które w obecnych czasach poszukuje drogi trafiając w sieci nieuczciwych organizacji noszących znamiona sekty religijnej. .
Śledząc ostatnie wpisy na forum pogubionych członków prywatnego kościoła KGB pragnę zaprosić kroczących drogą grzechu pychy i zakłamania do rozmowy z Panią Eweliną. Wasza Pycha jest obrzękiem duszy wypełnionym ropą..... A hipokryzja rakiem drążącym zasady oraz moralność.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

... coś z głową?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

To zwykłe simpy, białorycerzyki albo jacyś spermiarze. Tyle że w transie religijnym moim zdaniem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

. Z
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
proszę o kontakt pod adresem: berdowicz.ewelina@gmail.com lub ewelina.berdowicz@amu.edu.pl
Jestem doktorantką UAM (Pracowania Religioznawstwa i Badań Porównawczych). Poszukuję respondentów, byłych członków Koinonii, którzy zgodziliby się na udzielenie mi wywiadu. Dane zostaną poddane pseudonimizacji. Pracuję nad artykułem naukowym poświęconym Koinonii. Z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzień dobry,
czy mogę prosić Panią o kontakt mailowy? Jestem doktorantką UAM w Poznaniu. Napisała Pani, że zna osoby, które opuściły Koinonię. Prowadzę badanie naukowe na temat tej grupy. Poszukuję respondentów, gotowych udzielić mi wywiadu. Zebrane dane zostaną później przetworzone oraz posłużą do opracowania modelu stymulacji werbalnej, typowego dla wspólnot charyzmatycznych. Mój adres: berdowicz.ewelina@gmail.com lub Ewelina.berdowicz@amu.edu.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo proszę o kontakt: berdowicz.ewelina@gmail.com lub ewelina.berdowicz@amu.edu.pl
Prowadzę badania nad Koinonią. Poszukuję osób pokrzywdzonych, które zgodziłyby się na udzielenie mi anonimowego wywiadu w celach naukowych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu Koinonia Jan Chrzciciel. Perswazja językowa w kontekście religijnym oraz jej następstwa dla zdrowia psychicznego w ocenie byłych członków wspólnoty. Studium przypadku


Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczęciem projektu, poświęconego problematyce perswazji językowej we wspólnotach religijnych nurtu charyzmatycznego, serdecznie zapraszam byłych członków Koinonii Jan Chrzciciel do wzięcia udziału w badaniu opartym na indywidualnych wywiadach pogłębionych (IDI). Jestem doktorantką Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień współpracuję z Pracownią Religioznawstwa i Badań Porównawczych, funkcjonującą przy Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

Badanie obejmuje okres aktywnej przynależności respondenta do wspólnoty oraz ten po jej opuszczeniu, dlatego też skupia się zarówno na doświadczeniach jednostki w relacjach z liderem grupy, dążącym do wywoływania u członków konkretnych zachowań poprzez stymulację słowną, a tym samym nastawionym na świadome konstruowanie wewnątrzwspólnotowej rzeczywistości, jak i na doświadczeniach tejże jednostki w relacji z otoczeniem po definitywnym zerwaniu więzi ze środowiskiem wspólnotowym. Badanie ma charakter pilotażowy i jest częścią szerszej inicjatywy, poświęconej zagadnieniu odchodzenia ze wspólnoty.

Wywiad jest anonimowy. Zostanie przeprowadzony za pomocą dostępnych komunikatorów internetowych. Rozmowa będzie rejestrowana. Pytania podzielone zostały dwie kategorie, tj. (1) doświadczenia jednostki w trakcie pełnego uczestnictwa w życiu wspólnotowym i (2) doświadczenia jednostki po opuszczeniu wspólnoty. Druga kategoria pytań skupia się przede wszystkim na subiektywnej ocenie kondycji psychiczej osoby badanej, mając na myśli wpływ grupy na jej obecne samopoczucie oraz wynikające z tego konsekwencje w sferze społecznej. Osoby zainteresowane podjęciem współpracy, proszę o kontakt: ewelina.berdowicz@amu.edu.pl


Z poważaniem,
Ewelina Berdowicz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Napisz do mnie z numerem kontaktowym na marekwelnickigdynia@gmail.com. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co najmniej jakiś simp ,biały rycerzyk. Ale obstawiałbym wielokrotne poroże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

To zwykłe simpy, białorycerzyki albo jacyś spermiarze. Tyle że w transie religijnym moim zdaniem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo.W 2023 roku w całej Polsce zostało wyświęconych 192 ksieży rzymskokatolickich.Dziękuje za uwagę.To tyle jeśli idzie o działania ewangelizacyjne w tym takich koinoni..Dajcie znać kiedy zgasić światło.Pzdr.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sekciarze z z sekty Koinonia Jan Chrzciciel.Coraz więcej ludzi z lokalnej społeczności tak to widzi.Właśnie ze względu na to jak działacie https://docplayer.pl/8854013-Grupa-rozwiazana-kontrowersje-wokol-niej-raciborz-marsz-dla-zycia-i-rodziny-krotko.html
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nowy Wójt (53 odpowiedzi)

Na kogo byście zagłosowali w najbliższych Wyborach? Na obecnego Wójta czy jego kontrkandydata?...

Co tam deweloper knuje (13 odpowiedzi)

Czy ktoś zna zakres zmian w Warunkach Zabudowy o jakie wnioskuje deweloper stawiający bliźniaki...

Pompa ciepła rachunki (26 odpowiedzi)

Cześć - jakie macie rachunki za ogrzewanie pompą ciepła (bez PV) - dom ok. 250 m2 - przykładam...