Remes, nie.
Bez instalacji i kombinowanych "ulepszeń" (na forach tematycznych) zapomnijmy o niesamowitych osiągach.
Moim zdaniem, stoisz przed wyborem efektów wizualnych, komponujących się z Waszym pomysłem na ogień w domu i kalkulacją funduszu, który chcesz w to włożyć.
Ps
"Ogrzewanie domu kozą jak to działa?
Większość urządzeń wypromieniowuje część wytworzonego ciepła w kierunku ścian, podłogi, przedmiotów i ludzi w pomieszczeniu, a część zużywa na ogrzanie powietrza cyrkulującego wokół paleniska. Zwykle przód i góra kozy grzeją przez promieniowanie, a tył i boczne ścianki przez konwekcję. W piecach żeliwnych przeważa zjawisko radiacji (promieniowania). Takie piece najlepiej nadają się więc do ogrzewania dużych otwartych przestrzeni.
W ciasnych wnętrzach może być zbyt gorąco w bezpośrednim sąsiedztwie paleniska. Piece konwekcyjne mają w dolnej części wloty, przez które chłodne powietrze dostaje się do przestrzeni między ich korpusem a tak zwanym drugim płaszczem, a w górnej kratki wylotowe, przez które ogrzane powietrze wydostaje się do pomieszczenia. W pobliżu takiego pieca nie odczuwa się nadmiernego nagrzania. Przeważający udział konwekcji sprawia, że ciepło lepiej rozchodzi się do miejsc oddalonych od urządzenia. Najlepiej można wykorzystać walory grzewcze kozy, ustawiając ją centralnie na kondygnacji domu, zwłaszcza gdy nie jest ona podzielona ścianami na małe osobne pomieszczenia. Ogrzane powietrze będzie mogło swobodnie krążyć po wnętrzu i w każdym miejscu zapewnić zbliżoną temperaturę.
W jakich przypadkach najlepiej sprawdzają się kozy?
Kozy w odróżnieniu od kominków najlepiej się nadają do ogrzewania pojedynczych pomieszczeń. Można spotkać piece kominkowe, które przez system DGP lub układ c.o. mogą ogrzewać cały dom, ale to raczej rzadkość, i to dość kosztowna. Szczególnie dobrze w takiej roli sprawdzają się urządzenia na pelety, bo dzięki zasobnikom paliwa i elektronicznym sterownikom mogą przez stosunkowo długi czas pracować bez ingerencji użytkownika"
0
2