Konserwacja podwozia

Temat dostępny też na forum: Motoryzacja
Witam,
Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w samochodzie.
z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Mateusz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

Małomiejska 42
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

w ramach odświeżenia tematu po roku wracam do pytania o konserwację. Mieszkam w Gdańsku od niedawna i nie orientuje sie jeszcze w takich miejscach. Z góry dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Konserwacja podwozia

Zastanawiam sie czy taka konserwacja coś daje. Przecież auta sa fabrycznie zakonserwowane, i raczej dodatkowe malowanie niewiele pomaga. Przewaznie gdzieś na karoserii wiecej popsuje rdza niz gdzies tam troche na podwoziu. ale może sie myle. Ile kosztuje taka konserwacja?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Konserwacja podwozia

Fabryczna konserwacja nie jest wieczna. Koszt ponownego zabezpieczenia to około 600-800zł.

Aha... no i nie warto tego robić jak już komuś rdza się zalęgła. To się profilaktycznie robi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Konserwacja podwozia

Jak już jest rdza, trzeba ją usunąć (mechanicznie szczotką na wiertarce) i element zapodkładowować gruntem reaktywnym kwosoutwardzalnym oraz podkładem akrylowym z dużą zawartością żywicy (nie może być to filler) z dodatkiem uelastyczniającym. Na to nakłada się warstwy konserwacji.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Konserwacja podwozia

I już na dobrą konserwację jest za późno. Niskie temperatury i duża wilgotność niweczą efekt pracy. Dlatego moje auto zostało zakonserwowane w sierpniu. Wystarczyły 4 duże puszki Autobit B120 (ok 10 kg środka do konserwacji) oraz 2 dni w garażu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Profesjonalna konserwacja podwozia kosztuje, jeżeli komuś się wydaje, że można ją zrealizować za 2000PLN, to jest w błędzie. Wszystko zależy jakim autem jeździsz (marka, producent), ile lat auto ma i ile zamierzasz je użytkować. Mówi się, że auta japońskie rdzewieją już w katalogach i coś w tym jest. Dodatkowo mając na względzie fakt, że nasi drogowcy nie oszczędzają soli sypiąc ją obficie na drogi, gdy tylko trochę popruszy śnieżek oraz uwodnione, kiepskiej jakości lakiery, którymi teraz malowane są fabrycznie auta, mamy gotowy przepis na rudą szmatę (jakby to powiedział Kikster "Motoznafca"). Moje auto po 3-ch latach użytkowania (zakup w salonie pewnej japońskiej marki) trfaiło na konserwację podwozia - podczas oględzin powiedziano mi, że pojawiłem się w ostatniej chwili. Co prawda podwozie nie było przerdzewiałe, ale w pierwszej kolejności wymagało całkowitego wypiaskowania. Na oczyszczoną i zabezpieczoną powierzchnię (zdjęte plastikowe osłony nadkoli, bak paliwa, układ wydechowy, osłony termiczne, układ jezdny oraz zabezpieczone przed farbą: gwinty, otwory montażowe, wszelkie przewody gumowe, przewód paliwowy, itd.) przychodzą dwie warstwy farby epoksydowej, a na koniec bitumik, który zabezpiecza podwozie przed kamieniami i dodatkowo wytłumia szum z zewnątrz. Potem wszystko jest składane w całość. Kompleksowa taka konserwacja kosztuje ok. 5000PLN, fachowo i dokładnie wykonana starczy na lata. Dodatkowo klient dostaje pełną dokumentację zdjęciową z każdego etapu konserwacji - osobiście myślę, że warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Konserwacja podwozia

gdańsk-brzezno ul.hallera 232 HHU Piotr Żuchowski 58 344 30 92,firma ta zajmuje się konserwacją od dobrych 20lat i robi to cały czas ten sam człowiek i tylko tym się zajmuje w tej firmie
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Konserwacja podwozia

konserwację podwozia robią w Gdyni na Hutniczej 1.Firma LEMA TRANS
telefony w necie znajdziecie,maja strone http://www.lematrans.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Konserwacja podwozia

dlaczego nikt nie podaje cen??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

byla podana kwota typowe auto 600-800 zl zalezy od gabarytu :) malo litrazowe typu fiat uno vw golf matiz ... koszt okolo 500 standardowe sedany gabaryt bmw e30 laguna merc w124 600-800 zloty wszystko zalezy jeszcze od stanu podwozia ile pracy i czasu poswiecic trzeba na czyszczenie powierzchni im nowsze auto i bardzij zadbane tym wyjdzie taniej :) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Konserwacja podwozia

byla podana kwota typowe auto 600-800 zl zalezy od gabarytu :) malo litrazowe typu fiat uno vw golf matiz ... koszt okolo 500 standardowe sedany gabaryt bmw e30 laguna merc w124 600-800 zloty wszystko zalezy jeszcze od stanu podwozia ile pracy i czasu poswiecic trzeba na czyszczenie powierzchni im nowsze auto i bardzij zadbane tym wyjdzie taniej :) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

0cena to lata a nie sciema
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj zrobiłem konserwacje : http://www.konserwacja.auto.pl/index.php.
UWAGA ! Podają ceny w netto , jak przychodzi do płatności to jest zaskoczenie!
Jest gwarancja ale płatne 4 x 100 PLN na dwa lata. Tego nie wyczytasz na ich stronie. Generalnie to jest lekka ściema.
Nie wypowiadam się na temat jakości wykonania konserwacji. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi wycenili za 1300 a
Konserwacje. Paranoja
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lema Trans konserwuje ale ceny powalają 4000 zł za piaskowanie i konserwacja ,to za dużo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Konserwacja podwozia

Lema Trans !! stanowczo !!! odradzam !! Nadkola nie zdjęte , Profile nie ruszone !! Kasa wzięta !! Myśleli że dziadek nie sprawdzi . Dziadek sprawdził i była awantura . Wszędzie tylko nie tam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

A średnio co ile lat wypadałoby się pokusić taką konserwację? Miał ktoś coś takiego robione i czy jest zadowolony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

3City Garage, Trakt św. Wojciecha 253 (transbud).
Polecam, nie tylko w celu konserwacji podwozia :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Konserwacja podwozia

Mobilny Warsztat Samochodowy MWS Srock
Bąkowo k. Gdańska 605-358-738
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Konserwacja podwozia

Polecam zakład na Hallera 232 w Brzexnie warsztat dziala od dziesiatek lat, caly czas ten sam człowiek robi rewelacyjnie konserwacje 58-344-30-92
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wykonałem u nich konserwację i z ostateczną oceną poczekam, ale mam kilka zastrzeżeń:
-cała konserwacja trwała 1,5 dnia, jak ktoś wie jak te środki działają i ile schną to wie, że to stanowczo za krótko;
-wierzchnia warstwa bitumiczna Boll'a nie była wysuszona przy odbiorze, schodziła przy maźnięciu palcem (niby od tego jest gwarancja i uzupełnianie powłoki w trakcie płatnych przeglądów, ale imo nie tak to powinno wyglądać);
-nie zdjęli zbiornika paliwa do konserwacji, pod którym często pojawia się korozja (może to jest opcja niestandardowa, nie wiem);
-konserwacja za 1300zł nie obejmuje elementów zawieszenia (wózek, sanki, wachacze etc.)
-generalnie widać, że facet, który to robi zna się na rzeczy, ale chyba bardziej się przykładali i poświęcali więcej czasu/uwagi jak nie było takiej kolejki aut do ogarnięcia.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Biologia najtańsza najgorsza firma handlowo-usługowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Boll najtansza i najgorsza firma nic dobrego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

Konserwacja takie coś pamiętam robiło się w latach 80/90 w dzisiejszych czasach auta są fabrycznie zagumowanie i zakonserwowane .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18

Częściowo masz rację. Ale dzisiejsze auta są przewidziane na 10 lat eksploatacji. Widziałem już 6 letnie samochody z dziurami w progach. Dlatego konieczne jest konserwowanie profili zamkniętych i uzupełnienie zabezpieczenia podwozia tam, gdzie fabryczna konserwacja się starła lub uszkodziła. Chyba że masz nowe auto i chcesz je sprzedać po 5 latach.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

Gdańsk sandomierska 45 top car polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Konserwacja podwozia

Nie polecam. Niedbalstwo i brak szacunku do klienta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Konserwacja podwozia

Witam proszę napisać o jakie auto Panu chodzi. Czyżby konkurencja pisała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Konserwacja podwozia

Pod tym samym adresem jest firma PS77 która również robi konserwację często dwie firmy są mylone przez klientów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Konserwacja podwozia

Sandomierska 45
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja skorzystałem z serwisu Niedźwiedź-Lock. Doskonale wykonali zlecenie. Polecam usługi tego warsztatu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdy musiałem wymienić maglownicę w swoim samochodzie, oddałem ja do regeneracji do warsztatu regmot. szybko naprawili usterkę. Jestem zadowolony z ich uług.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0