Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym??

Witam mieszkam w okolicy Kolbud i chcialbym zapytac was jakie sa srednie miesieczne koszty ogrzewania domu jednorodzinnego??? Prosilbym o podanie kosztu miesiecznego, jaki kociol ( tradycyjny czy kondensacyjny). I powierzchnie ogrzewania...

Pytam poniewaz ogrzewam 240 m2 piecem zasypowym na ekogroszek. Ba sam groszek wydaje co sezon ok 4000, spalam ok 4 ton, a chcialbym sie dowiedziec czy koszty ogrzewania gazem bd duzo wyzsze...

Z gory dziekuje za kazda odpowiedz.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gaz ziemny jest droższy od ekogroszku i to sporo. Kolega z pracy w Skowarczu płaci średnio 800 zł/miesiąc za dom 120 m2 a i tak stara się oszczędzać. Ja palę ekogroszkiem w kotle retortowym z podajnikiem i palę ile mogę, bo małe dziecko w domu (ok 24 stopni utrzymuję) a i tak wychodzi mi mniej niż tona na miesiąc. Dobrze Ci radzę kolego, dobry piec i dobry ekogroszek. Ja używam od paru tygodni eko Stabek - pali się super.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ja mam duży dom, ale zajmuję obecnie 1 piętro z 4 poziomów (64m2) i tu ogrzewanie mamy gazowe. Co roku wydajemy ok. 2300-2500 zł na gaz, ale w tym też ciepła woda i kuchenka gazowa. Dodam też , że piec kondensacyjny, w domu 23 stopnie, bo lubimy ciepło i dzieci też. Reszta domu ogrzewana bardzo sporadycznie , bo stoi pusta, więc z dołu i z góry że tak powiem nic nas dodatkowo nie grzeje (przynajmniej na razie)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobry piec, dobry ekogroszek i dobry podatek na ten ekogroszek, kiedy panstwo wytoczy walke pokatnym producentom smogu.
Na razie moze taki sposob ogrzewania robi duza konkurencje dla gazu i innych czystych i naprawde ekologicznych paliw (jezeli takie istnieja), ale na jak dlugo ?...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co ty za bzdury wypisujesz? Chyba kolega ma dom wybudowany w latach 50-tych, drewniane okna i brak ocieplenia! Ja ogrzewam gazem ponad 160 metrów i nie płacę więcej niż 500zł miesięcznie, a w środku jest 23-34 stopnie (w nocy 22). Dom dobrze ocieplony, okna 3-szybowe.
Jak chcesz poradzić się w sprawie ogrzewania, to radź się fachowców, którzy na co dzień się tym zajmują, a nie na forum, na którym każdemu wydaje się, że wie najlepiej. Po poradę zapukaj np. do Disana (http://www.disan.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Witam
U mnie Rachunki na miesiecznym poziomie 250 zł ogrzewanie +ciepła woda(opłaty za listpad,grudzien 2017,styczen 2018
Mieszkam w domu na 2 pietrze,powierchnia do ogrzania 115 metrów.
temperatura dzien 22 stopnie noc 21.(ustawialem temp na 23 stopnie ale jak dla mnie juz za ciepło)
Piec vaillant Eco tec,dach ocieplony 30 cm welna,sciany gazobeton 24 ocieplone 15 styropianu,+okna 3szybowe drutex,ogrzewanie podłogowe.
Jak narazie jestem zadowolony,choc podejzewam że przy srogiej zimie rachunek moze byc troche wyzszy,ale nic nie musze robic tylko przychodze do domku i ciesze sie z ciepła :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

chyba latem ja mam dom poniemiecki ocieplony i srednio płace 400 pln
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam chce nawiązać do pana wypowiedzi na temat grzania gazem bo chciałam się dowiedzieć jak ogrzewać żeby nie spalac dużo gazu mamy czujnik nastawiony ma 21 ś. I ZA miesiąc tylko grzania zapłaciłam 790 zł.powierzchnaia 160 m.Dom jest ocieplony 5 ć. Styropianem okna plastikowe,co pan doradzi?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam mam piec kocioł 2.funkcyjny kondensacyjny unical dom 100m2 za listopad zapłaciłem 400 pln wraz z wu. dom poniemiecki średnio ocieplony temp. 22st. przez caly dzień nie posiadam czujnika temperatury piec pracuje caly czas ustawiony na 40st.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Mam nowo wybudowany dom dobrze ocieplony, okna o współczynniku U-max 0,7, do tego rekuperacja. Dom 230m2. Pierwszy sezon grzewczy 1200 na miesiąc. Czy coś jest nie halo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam taki sam dom ale żadnej wentylacji oprócz otwieranych drzwi podczas wchodzenia i otwieram okno w sypialni na pół godziny w dzień w nocy ustawiam 18 stopni w dzień 21 i zużywam 5 M3 gazu na dzień w listopadzie to wyjdzie za cały miesiąc ok 150m3 to jest 310 zł , za dużo wentylacji przejęcie powietrze które wylatuje zamykajcie te rekuperację i wyłącznie , zamykajcie kominki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak coś za drogo mi przy tych wymiarach domu koszt oscyluje wokół 700 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam podobną powierzchnię ściany domu nie ocieplone ostatni strop słabo ocieplony przewiduję poprawę ocieplenia tego stropu
okna 1,1 ogrzewam węglem w tym woda użytkowa koszt na 1 miesiąc 740 zł = 1 tona węgla na sezon 6 t
ale wymiana powietrza jest grawitacyjna z regulacją mechaniczną rekuperacja to strata od 60 do 30% to następna moda kreowana przez producentów dobra rekuperacja jest bardzo droga i zaczyna się w gruntowym wymienniku a kończy się w domu do tego musi być fachowiec
który zna normy wymiany powietrza na każde pomieszczenie i dlatego zamiast płacić 300-500 płacisz 1200
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie halo lepiej go zbóżyc i postawić nowy u mnie jest 180 M2 temperatury w domu 19 w sypialni do 25 stopni w łazienkach każde pomieszczenie z termostatem podlogówka 100 % rocznie mi wyszło 2256. Z wodą i kuchenka gazowa
Poz Jarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam w całośći 160m2 około 2800 pln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

problem w tym ze sam sobie zaprzeczasz i bzdury piszesz widocznie ma dom z lat 50 i tyle placi ,a to ze ty masz wybudowany w nowej technologji to placisz mniej .
wiec zadnych bzdur nie pisze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolega ile drzewa spala w kominku żeby dogzac bo mam znajomego 170mk steropian 20 cm szyby 3 warstwy, gaz przy minus 10 wyszedł go 800zl i dogzewal w kominku a ja mam dom 150 i piec zpodajnikiem splilem wtedy 200 zl w przeliczeniu. Więc jaka tu ekologia jeśli kupuje 20 m3 drzewa na zimę (koszt ok 3000zl) i dogzewasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za reklama ekogroszku... Mam dom 120 m2 i ogrzewanie gazem wyszło około 2400 zł za sezon, w tym gotowanie na gazie i podgrzewanie wody. Kominka nie posiadam i niczym nie dogrzewam. Okna 3 szybowe, ocieplenie steropian 15 cm, ściany porotherm, ocieplenie poddasza 30 cm wełny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam jeszcze, że na parterze ogrzewanie podłogowe, na poddaszu grzejniki, na piecu 30-35°, w pomieszczeniach na dole 25°C a na poddaszu 23°C. Dla mnie za ciepło, ale żona i dzieci tak lubią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobrze robi że pyta to że ktoś potrafi poskręcać kilka rurek nie zawsze jest fachowcem ja miałem odczynienia z tymi fachowcami większość to samouki bez żadnej wiedzy o fizyce sam zaprojektowałem centralne ogrzewanie oraz podgrzewanie wody użytkowej wszystko chodzi na grawitacji a fachowcy pukali się w czoło bo oni bez pompy nie potrafią fachowiec chciał izolować rury od grawitacji wody użytkowej pytam po co fachowiec mówi bo będzie strata a ja na to nie strata tylko zysk bo ciepło pozostanie wewnątrz budynku a nie wyfrunie na zewnątrz była by strata wyłącznie wtedy gdyby woda użytkowa była produkowana poza sezonem grzewczym a tak nie będzie i tak miałem ze wszystkim od ilości kaloryferów poprzez zawory wymienniki i ja uważam że niema fachowców w dziedzinie ogrzewania tylko są samouki teraz fachowcy są skarżeni techniką ale nie mają pojęcia o fizyce dla większości to wiedza tajemna
dalej praktykują zakładanie małych układów wodnych co skutkuje stratami we wszelkich systemach ogrzewania bo pozyskali wiedzę że mała ilość wody w układzie do znakomite rozwiązanie a to nie jest prawdą wręcz odwrotnie dopiero teraz wchodzi moda na bufory a bufor to nic innego jak próba naprawy tego co zostało zepsute w projektowaniu centralnego ogrzewania i mnie chodzi ogrzewanie jak niema prądu w gniazdku i to było również moim wyznacznikiem przy projektowaniu centralnego ogrzewania i nie znam fachowca który podpowiedział by takie rozwiązanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komu ten kit wciskasz masz 18 stopni i siedzisz w swetrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmiech na sali prawie toną na 120m to ten dom hyba wogule nie ocieplony palę biomasą dom300m2 w domu25 stopni płacę 200 zł na miesiąc maksymalnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

kolego jestem przed wyborem pieca i jesli to nie problem to prosze o kontakt na email lukasz.p80@interia.pl bo chciałbym zasięgnąć rady i parametrów twojego kotła ,jak sprawa wyglada latem a jak zimą ,czy masz rekurperator , jakie paliwo stosujesz , ogólnie wszystko co na temat grzania .
pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te wentylację i rekuperacje to lobby oprócz otwieranych drzwi podczas wchodzenia i wietrzenia sypialni na pół godziny nie trzeba tego i wtedy zużyjesz znacznie mniej te wymiany powietrza 4 x na dzień to tak jakbyś ogrzewał 4 domy ja zużywam w listopadzie 5m3 gazu na dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dom 3000 m2 palę powietrzem i nic nie płacę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja ja z Marsa biorę opał w sumie tanio bo zamieniam się z nimi na wodę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dom 3000 m2? To zamek? Haha. Wiem, że o zero za dużo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jaką biomasą? pellete średnio idzie 25-30 kg dziennie. 130 m2 plus woda. na pewno nie 200 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A świstak siedzi i zawija w srebrną zapomniałeś chyba dodać zero?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

brednie 200kg na miesiac peletu i 25 stopni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ogrzewam gazem 130 metrów i średnio miesięcznie 300 zł. Za listopad w mroźne miesiące nie przekracza 600 zł. Temperatura w domu 22 stopnie od 6 godz. rano do 22 godz. W nocy 21 stopni. Nowy dom ogrzewanie podłogowe dół a Góra grzejniki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzień dobry,

dokładne koszty ogrzewania gazem płynnym zależą od wielu czynników, jak np. technologia w jakiej wybudowany jest dom, wielkość domu czy ilość mieszkańców. Wydaje mi się, że w tym przypadku koszty ogrzewania gazem będą niewiele wyższe. Więcej szczegółów może udzielić doradca GASPOL po przeprowadzeniu wizji lokalnej. Zachęcam do wypełnienia formularza na stronie https://www.gaspol.pl/wybierz-gaz-plynny lub kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem tel. 606 800 400.
Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Porownywanie takie to bzdura... kazdy dom jest inny. Inna temperatura i cykle zycia....
Ja mam 4 os, 200m2 dom pietrowy. Autyoamt ustawiony na 22 - ale to tez ma nieduze znaczenie - istotne GDZIE zamiescisz automat i na jaka temp nastawisz.
Koszt roczny razem z ciepla woda - ostatnie 3 lata nie przekroczyl 3000/rok. A wody duzo idzie - co najmniej 5m3 na miesiac cieplej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo dobrze ocieplony nowy dom, z rekuperacją, 195 m podlog - wszystko grzane podlogowka + woda uzytkowa, piec gazowy kondensacyjny. Zima utrzymywana temp 22 stopnie (automat).
Sredni koszt ogrzewania z 2 lat to 200 zl miesiecznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

prawda, że nie można tak porównywać to bardziej koszty szacunkowe które mogą się sporo różnić. Oczywiście jeśli chcemy najtaniej to węgiel lub szyszki, bo są i tacu... A jeśli chcemy więcej komfortu to zaczynając od ekogroszku przez pellet po olej opałowy i propan. Warto też przeczytać kilka poradników jak efektywnie kupować opał np ten http://blog.gielda-paliw.com/najlepszy-ekogroszek/ bo nie warto kupować pod wpływem emocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Wlasnie skonczylam budowe fundamentow.. dom 193 m, ma miec wszedzie podlogowke , piec kondesacyjny, w projekcie wentylacja z rekuperacja. Ile dales ocieplenia ze masz tak wspaniale wyniki?? Wystarczy 20 cm styropianu na mury zewnetrzne i 30 cm welny na ocieplenie dachu??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Madda, moim zdaniem kluczowa jest grubosc styropianu w podlodze, na co malo kto zwraca uwage. My mamy 30 cm eps w podlodze, 20 cm grafitowego na scianach, w suficie na poddaszu 40 cm na plaskich powierzchniach i 30 cm w skosach. Okna 3 szybowe. Dodatkowo szczegolowy nadzor mojego meza w trakcie budowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Styropian w podłodze - zgadzam się.
ja płacę 2900 rocznie już razem z ogrzaniem wody (same koszty ogrzewania domu to 2000zł).
180 m2, 22 stopnie (więcej nie lubię).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta wentylacja puści cię z torbami te wymiany powietrza to tak jakbyś grzał 4 domy i rekuperacja nic nie pomoże oprócz kuchni żadnych wentylacji wystarczy otworzyć okno na pół godziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...a świstak zawija te sreberka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kamienica mieszkanie 62m podłogówka kondensat budynek nieocieplony . 21stopni w okresie grzewczym 400zł miesiecznie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

2,7 metra pion
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wy się chyba nie myjecie. Ja na 4 osoby zużywam 12 m wody.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam padło info tylko o ciepłej wodzie, nie o wodzie ogólnie w skali miesiąca, bo na pewno zużywają więcej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

5m3 na miesiac cieplej to duzo ,cholerka ja za 3 osoby zuzywam 7-8m3 cieplej.
chyba zaloze jakis czasowwy wylacznik na ciepla bo zbankrutuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

5m3 wody to jest dużo, zapraszam do mnie moja 5osobowa rodzina zużywa 10 m3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


A ja mam takie pytanie do eksperta, bo my mieliśmy takie nieduży ten piec i mała jest piwnica. Czy zbiornik na zewnątrz wymaga jakichś specjalnych warunków? No nie wiem, zadaszenia czy szopki. Bo wiadomo, mróz, deszcz, to wszystko niszczeje przecież.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, zdecydowalismy sie ostanio na zakup takiego projektu AC irma III G1 energo plus z dom.pl tylko przewidziane jest tu ogrzewanie pompą ciepła i mam pytanie do doświadczonych , czy ktoś ma taki rodzaj ogrzewania w swoim domu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam, ja posiadam Pompę Ciepła do ogrzewania domu (Jaspis 2 trochę zmieniony) i jest na prawdę tanio i bezobsługowo. Warunkiem jest poprawne wykonanie instalacji CO i budynku (nie wszyscy hydraulicy wiedzą w czym rzecz). Ja mam podłogówkę 100% dom 240 m2 (206 m2 pow. użytkowa) Pompa Ciepła (PW bez odwiertów itp) Panasonic 12kw tcap. Zużycie energii na cały rok grzania z CWU to ok. 5000 kWh (temp. w domu 22,50 - 23 st. C 4 osoby)). U mnie PC pracuje w zasadzie 90% w taryfie nocnej (G12W) więc koszty zamykają sie w 1700 zł rocznie ( standardowej taryfie G11 będzie to ok. 3000 zł). Przy wyborze Pompy zwróć szczególną uwagę na parametry pracy w temp. ujemnych i jej moc. W większości PC moc spada wraz ze spadkiem temperatury- tylko kilka firm (najczęściej japońskich) potrafi robić pompy, które maja gwarantowaną moc np. do -15 St. C.(praca do -28 st. C) Najogólniej im bardziej marka PC kojarzy się z marką pieca gazowego tym słabsze ma parametry...Życze trafnego wyboru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Też mam pompę ciepła, dom wolno stojący 240 m 2, oczywiście ocieplony itd..., ogrzewanie podłogowe, pompa szwedzka, bezawaryjna( 15 lat - 2 razy tylko przy przeglądzie zawór wymieniany, normalne zużycie),
koszt podobny, niecałe 3.000 rocznie, oczywiście z ciepłą wodą, a tej zużycie spore:)

nie ma lepszego ogrzewania:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to Wam teraz dowalą 40% zwyżki za prąd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fotowoltanika !!!! szach mat !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

znajomi ogrzewają gazem. Przeszli na taki rodzaj ogrzewania właśnie z węgla. Uważają że taki krok w ich życiu był bardzo dobry. Nie mieli dostępu do gazu miejskiego więc dzierżawią zbiornik z Gaspolu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak już ktoś tu wspomniał wyliczenie ile będzie drożej jest trudne, bo nie ma dwóch takich samych domów. Paląc drewnem lub węglem można płacić podobnie lub nawet więcej niż za gaz jeśli robi się to w nieodpowiedni sposób. Polecam orientacyjne obliczenie na stronie http://www.cieplowlasciwie.pl Na koniec są ciekawe wnioski uwzględniające nawet roboczogodziny poświęcone na obsługę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super link, pajacu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Dlaczego "pajacu"? Co Tobie nie pasuje?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie otwiera się, pajacu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Nie można po prostu napisać, że link nie działa, tylko zacząć od wyzywania? Jak pisałem działało, widocznie jakieś problemy mają.
http://cieplowlasciwie.pl/jak-to-dziala
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co za pierdoła...
Od kiedy "pajac" to wyzwisko?
Nie upieraj się z tym linkiem, w różnych postaciach. Nie działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

To potwierdza, że mają jakiś problem na stronie, bo wkleiłem link z tej strony, który działał, a teraz faktycznie przestał. W każdym razie polecam zajrzeć może za parę dni będzie działać. W wynikach są określone wartości procentowe strat ciepła poszczególnych przegród.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak... "Gdzie ciepło z kota?", "policz do trzech i wpisz co chcesz"...
Co to za durnoty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Lecz sie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten link działa kutafownie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie żeś Ty bywał ... przez 28 dni... czarny baranie? ;)
Be be be
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Co za frajer ż Ciebie jak nie umiesz się zachować to nie pisz baranie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kultura jak należy!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziala
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z panelami fotowoltaicznymi i pompą ciepła? Czy na starym ocieplonym domu to się w ogóle opłaca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przez jakiś czas ogrzewaliśmy gazem, ale koszty mocno poszly w górę, teraz palimy pelletem, koszt podobny i utrzymuje się cna mniej więce j tak samo, gazu tylko wlecie używamy do pogrzewania wody, pellet jest czysty, nie zostawia dużo popiołu, przechowuje się też ok, kupujemy ze stelmetu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Koszt jak już ktoś wyżej pisał jest zależny od wielu czynników, może jak ktoś ma zbyt wysokie rachunki warto pomyśleć o lepszej izolacji? Ja mam kocioł kondensacyjny firmy Termet i jestem zadowolony. Rachunki nie są zbyt wysokie. Cena kotła i instalacja również była bardzo rozsądna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak czytam i czytam co piszecie, ...dobrze ocieplone domy styropianem i plastikowe okna nowoczesna budowa i to już gwarancja ciepła i jakości. Czy aby to jest ta nowoczesna budowa? To budowa szybka i tania szczególne dla ekipy budowlanej. Domy z pustaka budowane w jeden bloczek a więc ściany jak w komórce na narzędzia, nie dziwne że to później trzeba ocieplić oczywiście styropianem minimum 15 cm bo ściana tak naprawdę powinna mieć pół metra. A na to Co? Tynk mineralny bo co można innego, takiej elewacji to później strach się dotykać bo odpadnie a nie była tania. Skąd ta nowoczesna technologia przyszła do naszego klimatu? To jeden wielki bubel budowlańcy zabijają ludzi w butelki bo takie domy z tego białego pustaka budują szybko i biorą kupę kasy. A na tych pięknych elewacjach bardzo szybko pojawia się okropny brud. Mądry budowlaniec kiedyś powiedział że stare mury o wiele lepsze niż te nowe no i miał rację. Po co cienkie mury odkładać jakimiś styropianem nie lepiej budować grubszy i w środek dac izolację to jest klasyczna budowa. A później się zastanawiać jak to ocieplić, Ci którzy dają ten nowoczesny styropian nie powinni wcale ogrzewać niech ich grzeje styropian.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

To ciekawe, ze te wszystkie stare budownictwa ktore wg ciebie sa takie niby super, wymagaja grzania ktorego koszty ida potem w tysiace zl, a temp max w takiej chalupie to 19 stopni...
Zgadzam sie tylko, ze tynk mineralny to stolec i szybko porasta glonami, nalezy brac silikonowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie ! Dobra izolacja to podstawa, ja mam dom 240m2 (3piętra jako 3 osobne mieszkania+garaż). Robiłem ost remont całego domu, dałem 12cm styropianu na zewnątrz, w sufity wełnę 10cm ( na poddaszu 25cm), 3szybowe okna no i nowa instalacja z piecem. Koszty podgrzewania samej ciepłej wody to ok 120zl/6 osób/6-7m3/miesiąc. Ogrzewanie +woda w okresach zimowych to 450-650zł. Grunt to mieć dobrze ustawiony termostat w odpowiednim miejscu i po sprawie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To naprawdę ciężko konkretnie oszacować. Ja sam nie wiele wiem, ponieważ jestem dopiero na etapie kupowania urządzenia grzewczego i chyba zdecyduję się na coś takiego https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe/kondensacyjne może ktoś, ma, zna i może polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

450M2 - dużo przeszkleń, ocieplenie 15cm - koszt roczny gaz max. 5000zł - zaczynam 5 sezon.
Niestety piec Junkers kondensacyjny z jednej strony wydajny, ale miał już dwie awarie.
Budynek ogrzewany non stop - praca w domu 21,5C w nocy 19,0C
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam znajomy również go poleca i chyba sie zdecydujemy na niego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się i jest to wykonalne pod warunkiem, że dom jest perfekcyjnie ocieplony. Jak szukacie porządnych kotłów, to polecam sklep http://www.disan.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My płacimy dość dużo, bo mamy stare okna, dom nieocieplony i wysoki. Średnio na 50 metrów wychodzi w zimię 250-300 zł. Koleżanka znowu ma mieszkanie 75 metrów, nowe budownictwo, szczelne okna i najwyższy rachunek to 220 zł (sroga zima). Także ważne jest ocieplenie itd. O innych formach ogrzewania (bez smogu!) można poczytać tutaj http://budblog.pl/.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, dom 174 mkw, ogrzewanie podłogowe, CWU, średni roczny koszt gazu 338 PLN/ miesięcznie. Dom ocieplony styropianem 20 cm, ściany zewnętrzne i podłogi na parterze, ocieplenie dachu 30 cm wełna mineralna, okna trzyszybowe - powierzchnia 34 mkw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedadomek bez okien bo nie ma kasy na ogrzewanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie jest najlepsze ogrzewanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej spalać banknoty szczególnie te 500zlotowe jest ciepło i dużo frajdy :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

dom 140 m2 z garażem pierwszy rok ogrzewam gazem (piec termet) - koszt roczny 2500 ZŁ. Zimą temperatura dochodziła do 25 stopni, standard 23-24, cały rok woda ogrzewana gazem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to fajnie ja też mam 140m piana purt na poddaszu 22cm ociplenia sicany 20cm styropianu i teraz piec jaki myślę o gazowym a podłogowe 100 procent sterowanie całością . Jaki piec i czy gaz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

piec na wygiel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja niedawno wymieniałem system gazowy, montując palnik do pelletu, bo koszty ogrzewania gazem były horrendalnie wysokie. Jeśli ktoś tak jak ja chciałby zmienić ogrzewanie gazowe, nie wymieniając całej instalacji, polecam sklep https://tanieogrzewanie.pl/pl/c/Palniki-na-pellet/93 - mają tam świetne rozwiązania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak masz dobrze ocieplony dom to ogrzewanie wyjdzie ci taniej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas świetnie sprawdzają się promienniki podczerwieni. Nasze montowała firma http://promiennik.pl/produkty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji, mimo że początkowo mieliśmy sporo wątpliwości. Ostatecznie bardzo polecamy takie rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dramat to są ceny prądu. Teraz zmienilismy dostawce na Pulsar Energia i z tego co patrzylismy, to mają bardzo spoko stawki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A dostawca ten działa na terenie całej Polski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym??

Rocznie spalam gazu 1000 m3. Szeregówka środkowa 120 m2. Temperatura 22 stopnie. Piszę rocznie bo latem ciepła woda z gazu. Koszt to około 2100 zł rocznie. Tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym??

Dom wolnostojący 125 m2. Ogrzewanie gazowe temp. min 23,5 stopnia plus ciepła woda plus kuchenka gazowa. Rocznie około 2700 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym??

Ja mam domek ok 200 M2, po niemiecki, okna 3 szyb. , Na ścianach suprema, dach wełna, dom ma piętro, rocznie ok 4500zl , rachunki za listopad grudzień styczeń luty marzec średnio 750 na miesiąc .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

to chyba będę mieć podobnie panie Darek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile płacicie za ogrzewsanie z wykorzystaniem pompy ciepła? Czy to dobra alternatywa dla gazu pod względem kosztów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pompy ciepła dają radę. Np Panasonic - który ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Na youtube masz sporo filmików w których użytkownicy opowiadają na temat tego rodzaju pomp.
Np tutaj gość fajnie opowiada: https://www.youtube.com/watch?v=wmCHU9keQfU
Przy wyborze montażu trzeba patrzeć, aby był to autoryzowany instalator chodzi o gwarancję.
Przykłąd takich instalatorów: http://www.wentek.pl/pompy-ciepla.html
http://www.inter-klima.pl/category/pompy-ciepla/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tego co wiem, to wiele osób decyduje się na tego typu instalację i są nawet zadowoleni. Także wydaje mi się, że warto byłoby pójść w tym kierunku. Możesz w razie czego odwiedzić sklep gazowniczy http://gazpoland.pl/ , jakbyś potrzebował konkretne materiały do wykonania takiej instalacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybudowałem dom szkieletowy wiadomo wełna 20 cm styropian 12 ściany płyty itp ogólnie powiem ponad energooszczędny mieszkam 1.5 roku z ostatnich 12 m/c wychodzi tak ,zimą to jest teraz minus 15 nocą i często bywało więcej, w dzień do około zera ale czasami minus 8 i więcej więc normalna zima, w domu sterownik ustawiony na 22 c w dzień , w nocy 21.5 tak lubię i tyle, jest ciepło wszystkim, koszt ogrzewania cały rok 1500 zł . zimą rachunek dochodzi do 220 zł m/c, latem nawet spada do 50 zł ,zaznaczam grzeję również bojler 120 litrów, w domu 6 osób, piec kondensacyjny vailant,plus rekuperator vailant i tu od razu sprostowanie na temat prądu, zmierzyłem miernikiem poboru prądu, rekuperator w najcięższym mc zużył prądu za 17 zł na maxa bierze 70 wat ale to się prawie nie zdarza świeże powietrze cały czas temperatura na ulubionym poziomie kośszt mc to 125 zł z wodą w boileże 52 stopnie jak ktoś chce pełną wannę wody to grzeję do 70 stopni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Radzę Ci jeszcze raz zmierzyć pobór prądu przez rekuperator. O ile latem reku może Ci miesiecznie za 17zl pracować to przy obecnych temperaturach nie ma takiej mozliwosci. W temperaturach poniżej 0st. w rekuperatorach załącza sie grzałka dogrzewajaca czerpane powietrze - w przeciwnym wypadku zamarznie wymiennik. Rekuperatory Vaillant mają moc 1170 lub 1842W.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Grambet (http://www.Grambet.pl Byłem nastawiony na ogrzewanie gazowe, jednak nie chciałem kupować w ciemno kotła i z ich pomocą udało się dobrać coś w rozsądnej cenie a jednocześnie na dobrym poziomie jakościowym. Jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony. Kocioł funkcjonuje w porządku, nie zauważyłem z nim problemów na tą chwilę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie gazowe
Dom okolo 400 metrów, zamieszkują 4 rodziny. Czy oszczedniej jest gdy piec wyłącza się rano i włącza wieczorem? Czy jeśli będzie ustawiona równa temperatura przez cały czas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie macie termostatu w domu? Jeśli budynek jest nieocieplony lub słabo ocieplony to rachunki mają prawo być kosmiczne. My za 150m płacimy ok 1000 miesięcznie w okresie styczeń - luty.
https://ekohub.pl/

Zerknij sobie również na stronę. Opisane jest tutaj, w jaki sposob dobrac dla siebie odpowiednie ogrzewanie. Ze swojej strony polecam ogrzewanie gazowe, mam takie i koszty nie są duze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że to nie jest zbyt drogie, ale lepiej chyba zdecydować się na bardziej ekologiczne rozwiązanie. Mam na myśli pompę ciepła, która jest bardzo wydajna, bezpieczna i nie droga, jeśli dodatkowo zainwestujemy w fotowoltaikę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat, to na stronie: https://iochota.pl/artykul/jak-dziala-pompa-ciepla/1186103 jest artykuł, z którego możesz dowiedzieć się jak działa pompa ciepła. Może po przeczytaniu go się zdecydujesz na to rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mamy dom 70 metrów, dobrze ocieplony i napełniamy butlę raz na dwa lata za 2k, średnia temperatura w domu to 20 - 21 stopni zimą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja sie właśnie zabieram za budowę. Dom będzie bez instalacji gazowej. Wszystko w prądzie. Dom parterowy, bez dachu. Na nim potężna instalacja fotowoltaiczna żeby napędzić cały prąd oraz ogrzewanie w postaci mat IR. Poprzednim moim lokum było mieszkanie które sam sobie wykanczalem i przy budowie w domu poprawiłem w zasadzie instalacje. Kable, duuuuzo kabli. Żeby wszędzie można bylo zrobić gniazdko lub czujnik. Dom w pełni przygotowany pod Smart. Do tego BTSy i agregat prądotwórczy (na wszelki wypadek). Ocieplenie 20+10 żeby maty IR nie musiały się męczyć. Z ważnych zmian to buduje z pustaka "hasiowego" bo te Maxy raz że nic nie warte (kruchy i kiepska izolacja) a i przykręcić nic nie idzie do tego. Chyba tyle z ciekawostek. Ogólnie polecam w sprawie ogrzewania skontaktować się z nimi: https://www.samurio.pl/ Powinni doradzić jak będzie wygladała isntalacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No cóż, teraz koszty gazu są coraz większe... Warto więc oszczędzać w jakiś efektowny sposób na gazie. Polecam na przykład poczytać tutaj o sposobach na to - https://remont.biz.pl/porady-2/jak-oszczedzac-gaz-w-domu-lub-mieszkaniu-sprawdzone-sposoby-na-mniejsze-rachunki-za-gaz/, wydaje mi się że to ważny i naprawdę aktualny teraz temat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...