Kto ma problem z sasiadami???

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z zona i nękają mnie. Mam poukładane życie ( męża, dziecko ). Ten starszy pan bezpodstawnie oskarża mnie o wszystko! Donosi, pisze różne pisma, wzywa policje ( raz na miesiąc przyjdą do mnie znajomi lub rodzina- co nie co wypijemy ale zachowujemy się rozsądnie i kulturalnie ) i wydaje mnie się, ze ten Pan chyba nie śpi cala noc lub tylko czeka na okazję żeby zadzwonić na Policje. Jest chamski i obrażliwy. Potrafił nawet zadzwonić do szkoły i powiedzieć, ze maltretuje dziecko ( miałam bardzo nie przyjemna rozmowę- dyrekcja nawet nie dała mnie się wytłumaczyć ). Już myślałam o prawniku ale raczej nikt za mną nie stanie bo ludzie maja własne życie. Napomknę, że jednym sąsiadom w ten sam sposób zniszczyli życie że aż się wyprowadzili.
popieram tę opinię 101 nie zgadzam się z tą opinią 100

Byłam w bardzo podobnej sytuacji do Pani. Niestety nie było mnie stać żeby się wyprowadzić, za to skorzystałam z pomocy prawnika i złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury na sąsiadów.
Udało się, po roku procesu zostali skazani.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Życie jest zbyt piękne bym traciła je na tłumaczenie garbatemu, że jest garbaty. Mnie jego garb nie przeszkadza dopóki nie kładzie mi go na progu m o j e g o kawałka podłogi.
Wyprowadziłam się. Bogu niech będą Dzięki, że mogłam sobie na to pozwolić, że mogłam ustąpić i wycofać się.
Dzieci lepiej rozwijają się a ja jestem zdrowsza i spokojniejsza, z dala od furgoczących firanek, kaszelków zza ściany i na balkonie, spojrzeń balkonowych strażników i debilnych pytań oraz wulgarnych komentarzy.
Kto chce żyć, niech nie szuka konfliktów i nie daje się w nie wciągać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

szczerze współczuję i znam to z autopsji - no może nie na taką skalę o jakiej piszesz, ale mojej rodzinie również sąsiedzi napsuli krwi. Pokoleniowe zwady trwały z 40 lat, rownież policja regularnie przyjeżdżała i były afery o wszystko. Moge ci poradzić aby wszystko nagrywać i iśc po poradę o prawnika. Nic lepszego nie wymyślisz. Czasem jak człowiek ignoruje zaczepki to kiedyś im się znudzi, ale pytanie kto pierwszy nie wytrzyma tej sytuacji, ty czy oni. Tacy ludzie maja zdrowie i zacięcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skontaktuj się z prawnikiem, tylko skąd miał numer do szkoły Twojego dziecka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam to szczęście, że z sąsiadami nie mam problemów, no może zdarzały się pojedyncze zwady typu hałas czy głośna muzyka, ale zazwyczaj wszystko można było szybko i sprawnie załatwić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ale dlaczego ci panstwo sie nie bronili ? Jest przeciez w polskim prawie na pewno jakis § na pieniacza ! Przeciez to pachnie na kilometr uporczywym nekaniem czlowieka. Jakby tak dostal grzywne do placenia, lub, jeszcze lepiej, do odpracowania przy myciu klatki schodowej i zamiataniu parkingu przed blokiem, to by sie taki jeden z drugim nauczyl dobrych manier !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

w gdańsku na batorego sąsiad tak zatruwał zycie pewnej rodzinie że w końcu wyprowadziła się....zarzuty ???? bardzo powazne ....kiedy wyciągali buty z szafki w przedpokoju , owa skrzypiała !!! SKRZYPIAŁA SZAFKA NA BUTY.....o mało nie zabił ich donosami...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A gdzie na Świecie jest tak pięknie, bez problemów z sąsiadami? Naiwna? !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co gorsza ze w dzielnicach tzw. willowych tez sasiad sasiadowi wilkiem. Bo to Polska wlasnie ... kraj koltuna i wody ... swieconej ....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oj, oj....
Czytam te posty i .....o losie....
Ludzie przecież wam jest potrzebny specjalista od głowy.!!!
Polska od transformacji ustrojowej stalkerami stoi !!!
Zakompleksieni, niedowartościowani, zazdrośni, obłudni mali ludzie.
Dokopać innym za wszelką cenę.
Cóż za rady....
Porady jak dokopać, zemścić się na sąsiedzie.
Ot nasz polski wspaniały naród...
A wszyscy bogobojni i tacy moralni...
Niech was wszystkich szlag trafi z tą waszą moralnością Kalego !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Kto ma problem z sasiadami???

Ty chyba baranie nie masz dzieci i dlatego tak piszesz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 24

Też mi się to zdarzyło, najpierw kawa i pogawędka o niczym a teraz się dogadujemy na spokojnie. Nawet sobie pożyczamy wiertarkę i cukier hah
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

kto takich problemów nie ma ;) to normalka, ale tak czy siak współczuję
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto ma problem z sasiadami???

Nic nie dało? A czego oczekiwalas? Ze zamkną dziecko w klatce a sami przestaną chodzić?
Ludzie drodzy!! Macie mieszkanie w bloku to macie sąsiadów, starszych lub młodszych, z dziećmi, zwierzętami lub bez. Bloki budowane są w taki a nie inny sposób i niestety wszystko słychać. Jeżeli to wam przeszkadza to proponuje wyciszyć sufit
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Kto ma problem z sasiadami???

Zazdrosc o kase, ktora rzuca sie nierobom w oczy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Kto ma problem z sasiadami???

Jak zamierzasz zrobić z domu cyrk to może wyprowadź się z przychówkiem do okrągłego namiotu na jakąś polanę aż wychowasz dzieci tak żeby zachowały odrobinę kultury i nauczyły się współżycia w społeczeństwie. Wychowuje się dzieci od najmłodszych lat.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Kto ma problem z sasiadami???

Mam podobny problem. Zupełnie nie wiem, co robić, bo próby porozumienia z sąsiadami nic nie dały. Wspólnota "umywa" ręce i odsyła na policję. Policja nie czuje się kompetentna i tak w kółko. We własnym mieszkaniu nie mam spokoju lub chodzę w zatyczkach do uszu. Chcąc nie chcąc żyję życiem tej upiornej rodziny. To straszne, że prawo jest praktycznie bezradne i ludzie całkowicie bezkarnie mogą zatruwać życie innym.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto ma problem z sasiadami???

Pamiętaj, że każde wezwanie policji musi być jakoś uzasadnione. Złośliwość to za mało. Sąsiadowi zacząłbym robić sprawy z kodeksu wykroczeń, może to go przekona do spokoju?

Art. 66. Bezprawne wywołanie alarmu
Dz.U.2015.0.1094 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń
§ 1. Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Kto ma problem z sasiadami???

masakra, nie sądzisz, że powinieneś wrócić na wieś, skąd przybyłeś? tam nie musiałbyś wystawiać butów za drzwiami, bo nie ma drzwi
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Kto ma problem z sasiadami???

żenujące, współczuję twoim sąsiadom
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (35 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (5 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

remont w bloku niedziele, święta i 1 stycznia - czy to już chamstwo czy life style? (108 odpowiedzi)

Może tylko nam się to nie podoba? Rozmowa nic nie dała, reszta sąsiadów woli cierpieć w milczeniu...