Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dziewczyny tamten wątek dosyć długi się zrobił więc zakładami nowy i proponuję listę starających się.Wg. schematu.
Nick-cykl starań-które dziecko-strata aniołka-termin @

STARACZKI:
kjopa3 - 0 - 2 - 1 - 04.07.2015
Sylwa
Inka
Nulka
Basiula
czarnulkaaa
Malina
Hania

Mam nadzieję,że się przyjmie i wpisujcie dane w listę. Będzie nam łatwiej.Jak którąś nie wie jak wpisać w listę to ją dopiszę. Zapraszam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kasiulaaa ja ide 01.04 kwietnia do gina i tez go pytałam czy zrobic jakies badania a on mówi ze najpierw mam przyjsc, ale ja juz miałam robione tsh i ft4 to powiedział ze mam wziąć ze soba

u mnie starania sa od 01.01.2015

amh 1,06 obniżona płodność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Ja do końca kwietnia mam "wolne" od starań bo czeka mnie rezonans :( do tego czasu spróbuję na spokojnie ogarnąć badania i tutaj mam prośbę do Was. Jakie badania powinnam zrobić? Do gina i tak pójdę prywatnie bo na NFZ czekać nie ma co- zresztą i tak bym nie dostała żadnego skierowania na badania:/ i pomyślałam, że może zrobię jakieś podstawowe sama i pójdę już z czymś do lekarza...czy może lepiej iść na wizytę i zobaczyć co lekarz zleci?
W zeszłym roku, jakiś 2 miechy przed staraniami miałam robione tsh,ft4 i prolaktyne - wszystko było jak najbardziej ok, więc spodziewałam się ze problemów z ciąża nie będzie a tu psikus...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kruszynka super, że liste zrobiłaś. My robiliśmy badania
AMH 4.56 _ ng/ml
Wartość referencyjna: 1.20 prawidłowa płodność

(DHEAS) 256
- ug/dl 98.8 - 340

A nasienie

AGREGACJA PLEMNIKÓW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

to ja sie tez dopisze :)

corka ma 6 lat, a my 2 dwoch poronieniach, staramy sie juz 3 lata... wszystkie badania (lacznie z genetycznymi, amh etc) w normie, owulacja tez wg USG jest.... ale jakos nie idzie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Trochę grono staraczek się powiększyło więc zrobiłam listę.
Jeśli kogoś ominełam proszę o dopisanie.

STARACZKI:
1985sloneczko
Czarnulkaaa - starania od 02.2015
Kjopa3 - starania od 10.2014
Stokrotka24s - starania od 07.2015
Kate
Kruszynka - starania od 09.2015
Kasiulaaa - starania od 10.2015
Elika
Muszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dziewczyny ktore poronily, przebadajcie sie pod kątem trombofili, mnie po dwoch stratach ginekolog wyslala do hematologa i z badan krwi wyszlo, ze mam mutacje v laiden, a w ciazy jeszcze zanikalo białko s i dzieki zaatrzykom udalo się donosic ciąże do konca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

No Kruszynka, mój jest o rok starszy :)
Moja koleżanka niestety poroniła bo miała hasimoto, jak jej wykryli to powiedzieli,że ma się wstrzymać na razie ze staraniami, no ale się okazało,że zaszła no i niestety. Dlatego tarczyca jak najbardziej może być przyczyną poronień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

To i ja do Was dołączę. Mam juz 2,5 letniego synka i teraz od kilku miesięcy staramy się o drugie dziecko. Lecze sie w Gamecie, mam PCOS i od 3 miesięcy mam stymulację owulacji bo bez tego żadne pęcherzyki nie rosną. Przy pierwszej ciąży było dokładnie tak samo. Mam nadzieje, że w końcu się nam wszystkim sie uda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Cześć dziewczyny!
U mnie niestety wszystkie próby kończą się poronieniem :(Teraz jedynie mam większa nadzieje, że się uda, bo {na szczęście albo i nie} wyszło, że mam Mutację MTHFR. Mówię na szczęście bo przynajmniej jest jakies uzasadnienie czemu tak sie dzieje i jest szansa, że przy dobrym leczeniu będzie maluszek :) Może któraś z Was jest w podobnej sytuacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Kate ja zaszłam w 5 cyklu w tamtym roku i poroniłam. Potem z powodu guzka robiłam badania i endokrynolog dała mi tabletki z TSH 2. Czy tarczyca była powodem poronienia tego nie wiem bo w ciąży nie robiłam badań pod tym kątem.

Luna 157 byłam w Invikcie i jutro idziemy na te badania ze zniżką 50%. No i lekarz tam zaproponował monitoring w który już się bawiłam kilka razy. No i stwierdził, że i tak jestem w dobrej sytuacji bo rzadko przychodzą pacjentki które mają owulację, dziecko i zachodzą w ciążę.

Nie chciałam chodzić prywatnie i płacić nie małą kasę na wizyty i badania ale cóż na lekarzy NFZ nie można liczyć i niektórych prywatnych też. Na razie idę do dr. Czupryńskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

ok. odpisałam.

Widzę, że Twój synek jest w zbliżonym wieku co mój Leoś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kruszynka wysłałam priv
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Asia chetnie odkupie od Ciebie inofem. Skad jestes?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kruszynka, ja brałam chwile inofem, ale później gin kazał mi brać inne leki a po nich serie badan dlatego odstawiłam, zostało mi ok 30 saszetek, jak chcesz to moge Ci oddać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

o jeny... myslałam że mam ok bo w granicach norm laboratoryjnych, nawet jedna gin mi powiedziała że ok...
słyszałam o tym ze powinno byc tsk ok 1-1,5 dla starajacych ale to podobno jeżeli ktoś choruje na tarczyce,
no nic pójde 01.04 do dr klimaszewskiego to sie wszystkiego dowiem
kjopa a u Ciebie jak było nie mogłaś zajśc przez tarczycę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Kjopa3 - spróbuj może umówić się do Invicty. Do grudnia mieli promocję dla starających się - badanie amh i nasienia 50% - nie wiem czy jest nadal. Warto. Ja też mam 1 dziecko i wciskanie nam że masz czas i masz już dziecko to trochę mało profesjonalne. Mnie też zbywano i człowiek taki zrezygnowany się robi. No bo ile czasu ma 30-paro-latka. Starałam się 14 miesięcy, aż się poddałam i poszłam do Invicty, bo kto jak nie oni - specjaliści od spraw trudnych:) Mimo że do gina chodzę prywatnie, to z takim podejściem, zrozumieniem, fachowością się nie spotkałam. Lekarz był rzeczowy, wszystko wyjaśniał i koszt wizyty jak zwykły gin -100zł. Lekarze od niepłodności nie wciskają że masz czas.
Trzymam kciuki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Kasiula masz rację z tym mierzeniem temperatury. Ja byłam przez to nakręcona kilka cykli a teraz już nie mierzę. Mój P idzie w środę na badanie nasienia i dr. mówiła żeby zrobił jeszcze TSH, Ft4 i prolaktynę.

Kate myślę,że może lekarz dać Ci tabletki na tarczycę. Ja miałam TSH 2 i endokrynolog dała mi najmniejszą dawkę żeby było koło 1 bo tak powinny mieć staraczki a Ft4 w granicy 50% a Ty masz niecałe 40%.

kruszynka trzymam kciuki w takim razie za owulację :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Czy któraś z Was stosuje inofolic lub inofem lub miovarian? Jakie są Wasze odczucia i jak stosujcie?

w związku z tym że mam pcos to lekarz zalecił mi stosowanie inofoliku. Niestety jest dość drogi bo za 20 saszetek 55zł. Znalazłam dzis zamiennik inofem. miovarian jest ciezko dostepny wiec go sobie odpuszcze. Zanim zaczełam brac inofolic to było pełno pęcherzyków, a w styczniu i dzis pecherzyk duzy urosł więc jest nadzieja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dzieki za info odnośnie monitorowania cyklu.

Dziś jestem w 16dc byłam u gina :) okazało się się że owulacja z prawego jajnika, pęcherzyk powinien nawet dziś pęknąć lub jutro więc w czwartek mam przyjść ponownie to sprawdzi co z pęcherzykiem. Lekarka proponowała przytulanko z mężem :) od soboty mam dni płodne które stwierdziłam na podstawie śluzu i szyjniki - Wczoraj działaliśmy i przez najbliższe pare dni też zapowiada sie intensywne przytulanko. Oby udało sie z głowy wybić w czasie zbliżenia myśli o potomstwie ;p Wczorja udało się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Jestem na to przygotowana że badania będę musiała zrobic prywatnie.
Staramy sie dokładnie 14 miesiecy.
Napisze relację :)
Ma powiedział ze zbada sie za rok, ale ja nie chce czekac i tak mam obnizone amh więc czym prędzej tym lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie zabawki dla 4 - 6 miesięcznego niemowlaka? (34 odpowiedzi)

Pojawił się wątek prezentów dla starszych maluszków, chciałabym poprosić Was o propozycje dla...

Co na wypadające włosy? (48 odpowiedzi)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wypadające włosy? Mam już dość, bo moje włosy są dosłownie...

ile potrafi wasze dziecko? 3 latka... (19 odpowiedzi)

Nasz Filip we wrzesniu skonczy 3 latka. Ale jego rowiesnicy w lipca i sierpnia potrafia duzo...