Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dziewczyny tamten wątek dosyć długi się zrobił więc zakładami nowy i proponuję listę starających się.Wg. schematu.
Nick-cykl starań-które dziecko-strata aniołka-termin @

STARACZKI:
kjopa3 - 0 - 2 - 1 - 04.07.2015
Sylwa
Inka
Nulka
Basiula
czarnulkaaa
Malina
Hania

Mam nadzieję,że się przyjmie i wpisujcie dane w listę. Będzie nam łatwiej.Jak którąś nie wie jak wpisać w listę to ją dopiszę. Zapraszam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kate, no najpierw musi przeprowadzić z Tobą wywiad i wtedy powie Ci jake badania masz zrobić. tylko on nie daje skierowań, wszystko prywatnie. Trzymam kciuki ciekawa jestem jakie zleci Ci badania. nie wiem ile się już staracie,ale jak chcesz w miare szybko konkretów to powiedz co najmniej ,że już rok.

Prolaktyne koniecznie trzeba robić po obciązeniu, bo ja przed też miałam w granicach normy.

A jeśli chodzi o badania męża to dla mnie było to normalne,że badamy się od razu obydwoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

umówiłam sie do dr klimaszewskiego na 01.04 nie kazał robic żadnych badań ale jak powiedziałam ze badałam tsh i ft4 to mam przyniesc ze soba i zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kjopa tsh mam 2,14 a ft4 15,23
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

kjopa3 przykro mi :( nie wiem co więcej powiedzieć...

Ja szczerze mówiąc jeszcze nie mierzyłam temp., boję się, że jak zacznę to już całkiem się nakręcę i będę myślała o tym w kółko. Przyjaciele mi mówią, że poprostu muszę wyluzować, tylko same pewnie wiecie, że to takie proste nie jest. Ja i tak ostatnio podczas seksu to myślę tylko o tym czy się uda czy może nie...

Ponoć problemy z zajściem w ciąże są uważane za zasadne gdy po roku starań dalej nic, ale rok to przecież kupa czasu :(
Ostatnio dowiedziałam się też, że wbrew pozorom bardzo dużo jest przypadków w których to mężczyzna ma problem z płodnością a nie kobieta, tylko jakoś się tak przyjęło, że to od nas zależy.
Także kobitki czas chyba naszych panów zmotywować i wysłać na badanie nasienia - koszt ponoć ok. 100 zł, więc tragedii nie ma, a może akurta pomoże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Czuprynska jest swietna :) polecam, chodze do niej od lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Małgorzata Czupryńska i polecam też Piotra Kwiecińskiego ale w Kolbudach też świetny lekarz.
Haniu Gratuluję synka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Hej dziewczyny, to ja Hania, moj maly skonczyl 8tygidni, cala ciaza i porod to byly same komplikacje ale mam zdrowego syna:). Kjopa jak nazywa sie ta ginekolog, bo moja psiapsiola tez dlugo sie stara, niby badania robili i wszystko ok a jednak nie udaje sie, a ona ma juz 38lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Niby po roku bdania. Ja już półtora roku prawie i lekarze nie chcieli nic robić tylko odsyłali bo już dziecko jedno mam. Statnio moja gin do której chodzę od zawsze powiedziała, że mam dalej się starać bo młoda jestem (31lat na karku zaraz). No ale kilka dni temu dorwałam fajną gin i od razu powiedziała, że zrobimy stymulacje i szybko zajdę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dziewczyny, ogólnie jak staracie się ponad rok bez rezultatu to powinny być badania. Ja miałam niby problemy z prolaktyną, choć minimalnie tylko była podwyższona, na dostinexie prawie 8m-cy i nadal nic. Moja gin choć dobra w prowadzeniu ciąży, sama nie wiedziała co robić, chciała wysłać na badania ale zwlekała.
Sama poszłam prywatnie do Invicty, podstawowe badania na płodność, nasienie męża, drożność jajowodów - wszystko ok, diagnoza: niepłodność nie wiadomego pochodzenia;( No i decyzja lekarza o stymulacji. 1.cykl i bingo. Po prostu pęcherzyki w czasie owulacji nie były dostatecznie rozwinięte, za mało hormonu.
Jakby któraś chciała to oddam testy owulacyjne.
Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Kate a możesz napisać jakie wyniki masz tsh i ft4? U mnie dziś 18 dc a też przytulanie było 10dc a owulacja 14 dc już pęknięty pęcherzyk na USG.

justicia 85 badałam prolaktynę i miałam 118,53 (108,8-557,1), ogólnie prolaktyna może blokować owulację a u mnie z nią raczej nie ma problemu. Badałam też w 3dc :
FSH 5,26 (3,03-8,08)
LH 2,92 (2,39-6,00)
Progesteron w 8dpo 13,17 (1,7-27)

Kasiulaaa też się staram od października ale 2014r. i w 5 cyklu udało się ale poroniłam i teraz cisza.

kruszynka 82 też mierzyłam temperaturę i odeszłam od tego. Nakręca. No ale poznałam może trochę lepiej organizm choć i tak wiem kiedy mam owulację bo bolą jajniki wtedy. Monitorowanie cyklu polega na obserwacji jajeczek. Ja np.mam jajo 19mm i lekarz powinien kazać przyjść jeszcze raz lub dwa w zależności co się dzieje dalej i każe działać. Potem patrzy czy pękło czy nie. Można zrobić monitoring na NFZ.

Mój partner teraz też idzie na badanie nasienia.Namówiłam go bo jeśli lekarze twierdzą, że jest u mnie ok to może u niego coś nie tak. A jak będzie ok to jestem z jedną lekarką umówiona na stymulowanie cyklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

a na czym polega monitorowanie cyklu? to jest pare wizyt w miesiącu czy jak?

jak jestem na prywatnej wizycie u gina to on np mówi że z prawego jajnika bedzie w tym cyklu owulacja.

Szkoda, że takiego monitoringu nie można zrobić na nfz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Anonim - i zgodzę się i nie. Stres na pewno nie pomaga przy staraniach.
A zgodzę się z tym, że u mężczyzny łatwiej znaleźć ewentualną przyczynę i ją wyeliminować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dziewczyny. Zaszczepić się na grypę, ja tego nie zrobiłam, jestem w ciąży, mam grypę i umieram ze strachu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Prywatnie we Wrzeszczu na ul. Brzozowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

ooo to super
a gdzie on przyjmuję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Nie nie , wizyta przy monitoringu u dr Klimaszewskiego kosztuje jednorazowo 150 za cykl .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Rozumiem że KAŻDA wizyta przy monitoringu kosztuje 150 pln tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Ostatnio często używane jest hasło "jak się nie będziesz stresować to zajdziesz" to ja możne dodam coś od siebie, stresowałam się ale mimo to zaszłam ;-)
Jaki z tego wniosek? Stresowałam się za mało? :P
Nie, po prostu problem nie tkwił w stresie i nie miał wpływu na zajście mimo że mam hiperprolaktynemie czynnościową :-) Problem był po stronie męża. Jeśli staracie się bezskutecznie ponad rok polecam badania również u faceta :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Dzieki dziewczyny :)
No proszę ile Was wywołałam :p
nie poddawajcie się dziewczyny, ja przy pierwszym też bardzo się nakręcałam, wkurzałam itd wtedy faktycznie odpuściłam i zaszłam, teraz było troche inaczej, spokojniej i słuchałam gina i grzecznie czekałam, staraliśmy się 6m intensywnie.
u mnie też problem tkwił w prolaktynie, także też polecam wykonać to badanie na własną rękę, oczywiście po obciążeniu. w drugim cyklu z dostinexem się udało. Mogę szczerze polecić dr Klimaszewskiego wizyta 120, (monitoring u niego kosztuje 150zl)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

U dr Matkowskiego, koszt wizyty 120 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

kiedy lekcje angielskiego dla dziecka? (33 odpowiedzi)

Moja Maja w tym roku konczy 3 latka zastanawiam sie czy to juz czas zeby poslac ja na lekcje...

tanie meble kuchenne?Jakie (70 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? (33 odpowiedzi)

Macie jakieś pomysły? Prezent czy raczej pieniądze? Dodam, że na przyjęciu będzie dość dużo...