Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Dziewczyny jak w temacie - którego zus wypłaca zasiłek macierzyński? Zastanawiam się kiedy mogę się spodziewać kasy na koncie:)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Dziewczyny, a co w przypadku, kiedy urodziałm 1 sierpnia wieczorem a wypłatę Z GÓRY dostałam rano i pracodawca policzył ją za pierwszy macierzyński, wypłacił mi tez z góry za wrtzesień, a ok 15 września zgłosiłam sie do ZUSu. 1.10. czyli przedwczoraj nic na konto nie wpłynęło i obawiam się że za pażdziernik dostanę pieniądze dopiero przed listopadem ;( Jak jest u Wasm kiedy małyście w pracy płatne z góry, jak wypłacał potem Zus???
Niech mi ktos pomoże bo to ważne...


I jeszcze mam pytanie, macierzyńskiego są trzy czy cztery miesiące płatne?

Dzięuję za ewentualne odpowiedzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

dodzwoniłam się i informacja brzmi - wczoraj wyszły i dziś po 14 powinny być na koncie! grr...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Dziś 1 października,a ja nie dostałam zasiłku za wrzesień, choć za lipiec i sierpień dostałam normalnie. Gdy dzwoniłam ostatnio mówili, że wypłacają pod koniec miesiąca, ale nic nie przyszło. Dziś nikt nie odbiera telefonu w ZUS Gdynia.:(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Nooo Ania z zusem to słabo wygrać - z resztą to chyba tak jak z każdą inną instytucją państwową:))

Ale widać z tego że faktycznie pod koniec miesiąca jest kasa:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Generalnie pod koniec miesiąca.
W moim przypadku pierwszy zasiłek był opóźniony o 19 dni. Problem powstał przy przechodzeniu z zasiłku chorobowego na macierzyński. Zamiast pod koniec miesiąca czerwca dostałam 19.07.2010. Jak zapytałam skąd to opóźnienie bo mnie nikt terminów nie przesunie tylko naliczają odsetki pani dpowiedziała, ze przeprasza ale jest sama i dziś tylko telefony odbiera. Masakra. Jak próbowałam z tego zrobić awanturę dano mi do zrozumienia że z Zusem nie wygram.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

em. mnie ZUS kiedyś prawie do zawału doprowadził. Oczekując na pierwsze pieniądze z ZUS za zwolnienie lekarskie dostałam w końcu 1/3 swojej pensji.
Okazało się, ze naliczyli mi tylko podstawę ( bez prowizji, uznaniówek itd. ) Dzięki życzliwemu pracodawcy zostało to wyrównane, ale ile się szef nabiegał i wyjaśniał to tylko on wie ;)

Później już było ok :) pomijając kontrolę itd ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Dla mnie ZUS też jest jedną wielką zagadką... kiedy moja szkoła rozwiązała ze mną umowę, do końca ciąży (będąc na L4) moją "wypłatę" wypłaca mi ZUS, najpierw czekałam 2 miesiące na to aż się "dokumentacja skompletuje" ale tu ukłon w stronę zyczliwej pani księgowej ze szkoły, dostałam z wyrównaniem jakoś pod koniec miesiąca, w następnym miesiącu, zdaje się koło 8mego dostałam jakąś kwotę wysokości no może tygodniowej częsci mojej pensji... i też nie wiem kiedy mam się spodziewać reszty ;| jutro pojadę to się może czegoś dowiem, niemniej dość frustrujące dostać taką tygodniówkę czekając na normalną wypłatę...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

u mnie zus przesyła najpierw do zakładu pracy , a zakład pracy do mnie i zawsze miałam tego samego dnia co wcześniej wypłatę czyli 9 lub 10 każdego miesiąca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Mi na L4 pieniądze do konca ciązy wypłaca pracodawca i rozlicza sie z ZUS, czy po porodzie bedzie podobnie, czy wtedy już ZUS mnie przejmie ??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Po waszych wpisach zajrzałam na konto i niespodzianka - mam już zasiłek:)))
Dzisiaj weszły pieniądze:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Moja córcia urodziła się 31,05,2010 i zasiłek mam wypłacany po 25 bm,jak pytałam kiedyś to mi pani powiedziała że mam wypłacane do końca miesiąca z tego co zrozumiałam to zależy to od nazwiska na jaką literę się zaczyna a mam na ż . czyli ostatnia w alfabecie :( i zawsze mam między 25 a ostatnim,zależy jak się "zechce" pani przelew zrobić,czasami już 25 miałam a czasami 29-30-31.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

ja dostaje 26
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

ja pierwszy dostalam w dniu urdzin corci, ale jak dzwonilam do nich to mowili z ekazdy nastepny dostane albo 24 albo 30 takie maja terminy niby
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

Ja dostawałam zawsze 28
Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym, że dziecko urodziłam również 28 i po równym miesiącu dostałam pierwsze macierzyńskie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Którego dnia miesiąca zus wypłaca zasiłek macierzyński?

dołączam do pytania nyzosi:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...