Lagom

Temat dostępny też na forum: Lagom
Domy Lagom staną w kameralnym otoczeniu, na Ujeścisku. W pobliżu inwestycji znajdują się ciekawe miejsca spacerowe, w tym wieża widokowa Kozacza Góra i przylegający do niej lasek. Komfort przyszłych mieszkańców zapewni również rozwinięta dzielnicowa infrastruktura. Wszystkie codzienne udogodnienia są tu w zasięgu ręki - przystanek komunikacji miejskiej, poczta, restauracje, szkoła czy ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawe

ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup mieszkania na gdańskich tarasach na jasieniu bo wyszło dużo taniej a ja mam dość ograniczony budżet
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

stary...

a co mnie to obchodzi... dzisiaj wydałem na kajzerkę i bułkę parę złotych ale w innej piekarni bo w tej mojej było drożej... na tej zasadzie możemy sobie wrzucać wpisy... zresztą zapewne Twój ograniczony budżet brzmi tak jakbyś to Ty sam był ograniczony (w sensie zawodowym)... i tak pewnie będziesz tam gnił całe życie i czekał na lepsze czasy... współczuję.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

kto kupuje dom w centrum, z ograniczonym budżetem? Lagom to prestiżowa inwestycja, nie porównuj z jakimiś szeregowcami na obrzeżach...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

dokładnie tak, my też się interesujemy teraz zakupem domu i to jedna z ciekawszych propozycji, choć może najtaniej nie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ha,ha,ha. Centrum?,prestizowa dzielnica? Ogrodek na obsypujacej sie skarpie . Ha,ha,ha
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetna inwestycja! Z rodziną już długo myślimy o zakupie domu i wynajęciu obecnego mieszkania, aby amortyzowało to ratę kredytu. Natomiast nie możemy się doczekać zamieszkania w domku z ogródkiem, zwłaszcza teraz to wydaje nam się kuszące przy izolacji. Jesteśmy już po jednym czacie z konsultantem dewelopera, teraz jeszcze musimy porozumieć się z bankiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 23

no jasne.... gratuluję Dar, tak po jednym czacie... nie jesteś czasem pracownikiem tego dewelopera?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

te domki są za ok. 1 mln. kogo na to stać? inwestycja ma się zakończyć pod koniec 2021, a na działce nie dzieje się totalnie nic
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

trudno, żeby przy takiej prestiżowej lokalizacji i formie osiedla, było to osiedle tanie - to nie jest inwestycja dla przeciętnego Kowalskiego, tylko zamożniejszych mieszkańców Gdańska - nie dziwię się, że nie pędzą z rabatami etc. - to i tak się sprzeda, a że mamy pandemię... cóż, co się odwlecze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ktoś wie coś więcej?

Ja zastanawiam się nad tym osiedlem, wygląda bardzo fajnie i jestem tuż przed rozmową z deweloperem (umówiliśmy się przez internet). O coś warto zapytać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety czuć Szadółki

Zastanawialiśmy się z mężem nad ta inwestycja ale zapach szadółek na miejscu nas odstraszył także warto pojechać na miejsce i sprawdzić
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ciekawe, my byliśmy już kilka razy i nie mieliśmy podobnej obserwacji. Ciągle się zastanawiamy, ale póki co Lagom jest naszym faworytem, pewnie się zdecydujemy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Dzień dobry

Panie deweloperze ;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

są tu jacys przyszli mieszkańcy? my jesteśmy już prawie zdecydowani, tylko dopełnić kilka formalności, dopytać o kilka spraw i podjąć decyzję :) jesteśmy zachwyceni tym osiedlem, nigdy nie rozważaliśmy zakupu domu, a tu proszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

My z żoną i dzieciakami jesteśmy zachwyceni Lagom i czaimy się na tę inwestycję :) Zawsze chcieliśmy uciec z mieszkania do domku, coś czuję, że jak uda nam się wszystko formalnie przepchnąć, to jest szansa, że i my tu zamieszkamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

trzymajcie kciuki

szukałem czegoś w Trójmieście, w dobrej lokalizacji i standardzie - chcę, żeby to było Lagom - proszę, kibicujcie mi, aby bank wydał pozytywną decyzję, bo to już moja jedyna niewiadoma w tym aspekcie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Moje marzenie :) Bardzo chciałabym tu zamieszkać z rodzinką...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Prace budowlane

Ile obecnie wynosi opóźnienie w budowie ? Byłem na działce i nie dzieje się kompletnie nic, nie ma nawet tablicy informacyjnej na temat budowy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żenada. Ta inwestycja jest sprzedawany drugi rok i data odbioru wciąż się przesuwa a z budowy nici
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

opoznienie

według robyga opóźnienie to 3 miesięcy. termin czerwiec 2022
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś orientuje się, jak wyglądają ceny vs. rok ubiegły? Interesuje mnie ta inwestycja i walczę ze zdolnością kredytową - natomiast ceny chyba idą w górę i zastanawiam się, jak to teraz wygląda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena

6900 za metr bylo w kwietniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolenie na budowę

Czy posiada ktoś informacje co jest aktualnie główną przyczyną tego, że deweloper nie może uzyskać pozwolenia na budowę ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

To osiedle jest tak żenujące jak firma co je buduje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolenie

Podbijam pytanie. Czy kto był w stanie dowiedzieć się dlaczego pozwolenia nadal nie ma ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolenie

Budowa od kilku lat w ofercie a termin budowy notorycznie przesuwany co kilka mcy a klienci dostają aneks za aneksem. Żadnych konkretnych informacji dotyczących problemów. Czy ktoś wie coś więcej w temacie dlaczego jest taki problem z tą budowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żenada

W kwietniu 2021 zawarliśmy umowę rezerwacyjną na dom szeregowy w inwestycji Lagom. Zostaliśmy poinformowani, że inwestycja nie uzyskała pozwolenia na budowę, ale cały proces jest na ukończeniu i do końca maja będzie pozwolenie. I tak mijały kolejne miesiące, podpisywaliśmy kolejne aneksy za każdym razem zapewniani, że zostały tylko drobne formalności i pozwolenie będzie. Warto tutaj nadmienić, że nie zawsze po tym jak aneks wygasał ktoś do nas dzwonił. Często kontakt następował najpierw z naszej strony i dopiero potem dostawaliśmy nowy aneks. Kiedy postawiliśmy już kreskę na tej inwestycji pod koniec marca dostaliśmy telefon, że pozwolenie na budowę zostało uzyskane. Zostaliśmy poinformowani, że po świętach wielkanocnych ktoś zadzwoni celem przedłużenia aneksu - pozwolenie na budowę musi być ostateczne. Minął tydzień od świąt nikt nie dzwoni. Zadzwoniłem na początku maja. Otrzymałem informację, że deweloper nie podpisuje już aneksów, następna będzie umowa rezerwacyjna, ale musi, się zebrać zarząd i prawdopodobnie będzie podwyżka ceny. Od tego telefonu poczekaliśmy kolejny miesiąc, 31 maja minął termin na zwrot opłaty rezerwacyjnej. Na koncie kasy nie ma, żadnego kontaktu też nie ma. Zadzwoniliśmy na początku czerwca z pytaniem co dalej. Znowu dostaliśmy informację, że na dniach ma zebrać się zarząd ustalić ceny i że zadzwonią. Minęło 10 dni, nikt nie dzwonił, wystąpiliśmy o zwrot środków. Dostaliśmy jedynie informację, że zarząd się nie zebrał. Po ponad roku, żadnego przepraszam, ani nic, zero wyjaśnień. Deweloper sam nie zwrócił środków, ale jednocześnie nie był w stanie przedstawić nowej oferty, podać informacji kiedy zbierze się ten zarząd, zadzwonić, dać chociaż słowo wyjaśnienia. Przy przedłużeniu głupiej umowy telefonii komórkowej konsultant dzwoni kilka razy, tutaj wydajemy oszczędności swojego życia i mają nas najzwyczajniej w d*pie. Nie polecam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korekta

W zdaniu "deweloper nie podpisuje już aneksów, następna będzie umowa rezerwacyjna" zamiast umowa rezerwacyjna powinno być napisane "umowa deweloperska".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Korekta

Czy udało im się w końcu dostać pozwolenie na budowę? Mieszkam niedaleko i widzę, że tam się nic nie dzieje, a przecież rezerwacje zbierali dawno, dawno temu. Dziwne to wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostali

Dostali https://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/raporty-i-publikacje/publikacja-decyzji-wuia - decyzja 1170-19. Nie wiem czemu nie prowadzą prac budowlanych. Na Facebooku i na ich stronie jest informacja, ze zaczeli sprzedaż drugiego etapu. Cena ~1.5 mln za dom 120 m.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dostali

Dziękuję za odpowiedź. No, muszę przyznać, 1, 5 mln za 120 metrów- odważnie. Ciekawe, ilu będą mieć chętnych, tym bardziej, że nic, zupełnie nic się tam nie dzieje, a inwestycja ogłoszona już ponad 2 lata temu. Kiedyś byliśmy zainteresowani, bo lokalizacja nam pasuje, ale cieszę się, że w to nie weszliśmy i współczuję problemów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda tego straconego czasu, naprawdę szkoda- taki wzrost cen na rynku w przeciągu roku, ogólnie poczucie straty czasu, nadziei. Frustracja pewnie sięga zenitu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

żenada c.d.

potwierdzam wcześniejszy opis procesu zakupu w firmie Robyg; generalnie przez ponad rok czasu zwodzenie klienta, że pozwolenie na budowę zaraz będzie (oferta udostępniona klientom bez pozwolenia na budowę), że nie będzie żadnego wzrostu ceny, bo umowa nie daje takich możliwości deweloperowi i tak co 3 m-ce przy okazji podstawiania nowego aneksu; najczęściej rzeczywiście trzeba było się dopytywać co się dzieje po zakończeniu ważności poprzedniego, gdyż firma R nie raczyła klienta odpowiednio szybko/wcześniej poinformować; a jak już kontakt nastąpił to ta sama śpiewka - robimy kolejny aneks, już zaraz pozwolenie będzie, cena będzie jak w umowie - no a klient co robi - wierzy, skoro ma do czynienia z poważnie wydającym się deweloperem; a na końcu po ponad roku nie dali już kolejnego aneksu na kolejne mce ze wskazaniem ceny i warunków jej zmiany, jako że zapewne przewidywali, że pozwolenie na budowę w końcu będzie; przy Wielkanocy twierdzili, że będzie po świętach a później się okazało, że dopiero Boże Ciało pozwolenie przywiało; i wtedy przywalili cenę wyższą o kilkaset tysięcy tłumacząc się wzrostem cen materiałów, usług itp.; a przez ponad rok nie byli w stanie klientom wskazać, że niestety, ale widzą co się dzieje i jest ryzyko zmiany ceny więc się kliencie zastanów, bo mamy opóźnienie i nie wiemy jak to się skończy (zamiast klepania klientom regułki-cena nie ulegnie zmianie -jest w umowie zagwarantowana itd.); generalnie nikomu nie polecam zakupu nieruchomości z tej firmy jeśli szuka czegoś konkretnego dla siebie; obsługa i kontakt fatalne (nie polecam nikomu współpracy z Panem M.S. z biura Morena-proszę być ostrożnym w kontakcie; pracownik dewelopera, który przekazuje zdawkowe informacje, nie odpisze rzeczowo na maila z pytaniami, a do tego przekazuje informacje co do których nie ma żadnej pewności, że będzie jak mówi- to na pewno nie jest norma na rynku i wystarczy porównać; wszystkie ważniejsze, nie zawsze wygodne dla dewelopera informacje przekazuje na "gębę")
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

żenada c.d.

przygotowanie materiałów, rysunków technicznych beznadziejne - trzeba się prosić żeby rzuty dostać, na których części danych i tak nie znajdziecie, co utrudnia jakiekolwiek decyzje/planowanie; tak samo jak zmiany w aranżacji/projekcie długo po podpisaniu umów - klient dowiaduje się na końcu jak deweloper "dopina" temat po otrzymaniu pozwolenia, że nagle zmienia się coś co było dla klienta kluczowe w momencie podejmowania decyzji o podpisaniu umowy;
sama inwestycja Lagom - należy dobrze przemyśleć zakup: cena "kosmos" w zamian za gazowe ogrzewanie, uboga architektura, plac zabaw o którym mówią, że będzie ale nie jest zaprojektowany, widoki na stare garaże, zaplanowane wcześniej ogrody z tarasami Robyg przekształcił w tarasy z jedynie stromymi skarpami...Warte rozważenia przed zakupem za miliony.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

wygląda b. fajnie :)

szukałem mieszkania, ale dużego i może warto pomyśleć o domu; ktoś zna stawki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wygląda b. fajnie :)

Właśnie dziś byłam tam na spacerze. Nie oceniam wnętrz domów- w nich nie byłam. Domy jak domy- długi szereg, stan surowy zamknięty. Ale te mikroskopijne ogródki- ogródki mają może po kilkadziesiąt metrów, ale... z 90 proc. tego ogródka to ogromna, mega stroma skarpa! Płaski ogródek szeregów C i D ( może A i B jest lepiej- tych nie widziałam) to góra 10m2! Kto na to wydał zgodę? Każdemu, kto rozważa zakup polecam najpierw obejrzeć jak to wygląda. A malutkie domy 120 m z cenami ponad 1mln 450 tys.Jak można było stworzyć i zaakceptować te projekty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogród z tarasem.

Piękna inwestycja. Z jednej strony ogromna skarpa przed oknami, z drugiej strony ogromna skarpa w dół. A na stronie piszą o "Ogrodzie z tarasem" :). Czy 10metrowa stroma skarpa może być ogrodem? :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogród z tarasem.

Naprawdę współczuję ludziom, którzy w swej niewiedzy/ naiwności kupili tam domy. Te skarpy są tak strome, że aż nie do wyobrażenia, że ktoś mógł to zaprojektować! Ogromne pieniądze ( ceny zaczynały się od 1450 tys.) za 120m dom z 10 metrowym tarasikiem, reszta to stroma skarpa. Naprawdę wszystkim zainteresowanym polecam najpierw obejrzeć tę inwestycję. Sama 2 lata temu byłam zainteresowana... Jak to dobrze, że mieli problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę i się wszystko przeciągnęło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo to obserwowałaś przez ten czas, ja nie podzielam Twojej opinii a widzę te rejony regularnie i mi osobiście bardzo wszystko odpowiada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo ciekawa opinia. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania. Ale w tej inwestycji kupujesz szereg, w domyśle "dom z ogrodem z tarasem" a tego ogrodu tak naprawdę nie ma. Jest tylko niebezpieczna w użytkowaniu, trudna do zagospodarowania ogromna skarpa. Więc jakie tu plusy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, że Tobie odpowiada. Jeśli chodzi o mnie, w życiu nie kupiłabym takiego czegoś- nawet po niebywale promocyjnej cenie. Na szczęście już stoi- zainteresowani mogą obejrzeć przed zakupem ( i zdecydować, czy im to odpowiada). Gdyby każdemy podobało się to samo, nie byłoby dobrze, prawda? Odpowiada Ci - kupuj, śmiało. Widać, że marketing dewelopera działa, coś chyba ze sprzedażą idzie nie tak...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

moje marzenie tu zamieszkac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobry wieczór Panie Pato-deweloperze:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie piękne bunkry. Morza nie widać ale przynajmniej bezpiecznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż żal tego terenu ,domki też ładne ale jak można je było pozbawić choć odrobiny ogródka,chociaż 40m2 na płasko ,jak można mówić że ta skarpa to ogród ?szkoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Wiśniowa Aleja (38 odpowiedzi)

Położenie osiedla w niewielkiej odległości od al. Armii Krajowej oraz al. Pawła Adamowicza...

Muza musi grać. (2287 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....