Liberalna korozja instytucji

Amnesty International jest dokładnym potwierdzeniem moich tez o destruktywnym wpływie liberalizmu na spoleczeństwo i jego instytucje. Poważana niegdyś organizacja stała się wyrazicielem zdeformowanych idei liberalnyc, a efekty widać w poniższym linku:

https://wpolityce.pl/swiat/609341-zelenski-ai-chce-przerzucic-odpowiedzialnosc-na-ofiare

Pasują tu dwa określenia: korozja albo korupcja.

https://wpolityce.pl/polityka/609573-aktywisci-z-ai-chca-otwarcia-granicy-polsko-bialoruskiej

W obliczu takiej reakcji opinii publicznej, organizacja musi się rakiem wycofywać i odcinać do i**otycznego stanowiska.

https://www.salon24.pl/newsroom/1244363,amnesty-international-polska-przeprasza-za-raport-o-ukrainie-popelniono-powazne-bledy

Znany socjolog, Richard Sennet, napisał kiedyś książkę wyjaśniającą wpływ liberalnych rozwiązań na ludzkie postawy, określająć go jako :"korozja charakteru". Pasuje tu idealnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potrafili jednak przyznać się do błędu, nastąpiły dymisje, sprostowano i przeproszono. Czy Twoi idole z PiS kiedykolwiek przyznali się do błędów, podali się do dymisji, skorygowali błędne decyzje ? Pytanie retoryczne. Nie moja ręka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
PIS prowadzi normalną politykę kadrową i ludzi o słabszych lub odmiennych kompetencjach zmienia. na lepszych. Przykladowo, jakięs 5, 6 lat temu po wysłuchaniu wypowiedzi Marcina Horały, stwierdziłem, że facet zrobi karierę i po paru latach rzeczywiście inteligentny facet awansuje. Trzeba znać się na mechanizmach spolecznych i odpowiadających im ocenach ludzkich kompetencji.

A co mamy po drugiej stronie ? Sławka Nowaka, któremu za mało było problemów w Polsce, to jeszcze kombinował na Ukrainie. Mamy też tam takie tuzy jak łapówkarze - Grodzki, Gawłowskie czy Neumann, którzy chronią się za immunitetem. To jest ta jelita.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Żeby obraz był pełny to popatrzmy na zjawisko lumpenelity systemowo. Oprócz kwestii wykorzenienia z polskości, mamy efekty systemowe. Po pierwsze, system liberalno-konsumpcjonistyczny jest w Polsce wymieszany z postkomunizmem, a to daje niezwykle toksyczny konktajl. System liberalny powoduje korozję instytucji, a za korozją instytucji idzie korozja charakterów. Jednym z wymiarów tej korozji instytucjonalnej jest hiperseksualizacja przestrzeni publicznej i zinstytucjonalizowana pedofilia w postaci sexedukacji w szkołach na Zachodzie i próbach wprowadzenia jej w szkołach polskich. Z kolei element postkomunistyczny prowadzi do niszczenia polskiej suwerenności i ignorowania interesu narodowego, już osłabionego przez ideologią liberalną odrzucającą rolę państw narodowych. Nic dziwnego, że ta lumpenelita jest tak agesywna i toksyczna, bo prawdziwe elity zostały wymordowane i naród pozostał, bez głowy, a proces formowania się nowych polskich elit jest długotrwały i narażony na wrogie przeciwdziałania.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na pytanie retoryczne nie oczekiwalem odpowiedzi. Ale jak już się pofatygowałeś, to zapytam o wybory kopertowe i Sasina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Łowca: "formowania się nowych polskich elit jest długotrwały i narażony na wrogie przeciwdziałania
Elity.....
To ta pani że Szczecina, twierdzącą że jest elitą? Czy może perukarz Caryca ? Z pewnością pis-elita to Pawłowicz.
Elita to także Tarczyński, Terlecki. Elita to premier ukarany przez sąd za kłamstwa, spekulujący działkami. Elita to Brudnicki pseudonim Jojo. Wyliczać dalej ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wyliczaj, wyliczaj te fake newsy, aż rzeczywistość wyliczy ciebie i bedzie nokaut.
Ja nie byłbym w stanie wyliczyć tych 25 lat afer za aferą, każdego dnia kilka nowych afer, 25 lat razy 365 dni, kazdego dnia po parę afer, takich jakl ta z platformerskimi złodziejami z zarządu spółdzileni Ujeścisko, to by było grubo ponad 10 000 afer większego kaalibru. A niektóre afery przeszły w stan chroniczny i trwają np jako Mała Sycylia lub jako sprzedane zakłady pracy. Cały sektor PGRów to jest właśnie 30 lat trwająca mega afera, którą dopiero PIS usiłuje rekompensować ofiarom.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tego nawet chyba Kaczyński nie wymyślił. Afera z PGR ami. Odbudują przemysł stoczniowy, wczoraj słyszałem że stalowy, motoryzację i to w dodatku elektryczną, prawdziwą kinematografię rękami reżyserów z Hollywood, zamki piastowskie. Ale nie odnotowałem nic o PGRach. To, że ty wierzysz w te brednie i łykasz każdą propagandową bzdurę tych kanalii, nie dziwię się. Jednak nie wymagaj od czytelników tego forum, by mieli podobnie nie równo pod sufitem. Swoją drogą, pomysł z PGRami to strzał w samo sedno (tarczy) ! Fachowców od workowania ziemniaków, i dojenia krów jest w tym PISie od metra. Ciebie bym widział w roli inseminatora.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie słyszałeś głucholu o PGRach ?
Trudno żeby postkomuna, formacja z tak wrażliwym słuchem, przejmowała się jakimiś PGRami z wiochy zabitej dechami.
Nie widać, nie słychać, bo w TVNie nie pokazali, no to nie ma problema.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trudno żebym nie słyszał o PGRach, ale w kontekście systemowej afery ( oczywiście PO) to nie. Warto by przypomnieć , kto wówczas w Polsce rządził, gdy likwidowano PGRy. Mazowiecki, Bielecki, Pawlak, Olszewski, Suchocka. Dzięki likwidacji, prywatyzacji PGRów skończyły się braki żywności w Polsce. Skończyły się patologie z tym związane.
Tylko człowiek wychowany w klimacie wiosek potiomkinowskich, czynów społecznych w PGRach ( bo nie potrafili sami zebrać z pola zbiorów) ekonomii socjalistycznej, może twierdzić, że proces likwidacji PGRów był aferą. Owszem, rzucono to na żywioł. Przez co nie dostrzegano problemu ludzi związanych z tego rodaju gospodarką rolną. Radykalne rozwiązanie zawsze niesie ze sobą skutki uboczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łowca wspomniał : "Nie widać, nie słychać, bo w TVNie nie pokazali, no to nie ma problema."
Przy tej okazji mogę wspomnieć o tym, że w obszarze tzw wioch zabitych dechami, TVN nie jest nadawany w sieci naziemnej. Do tego elektoratu dociera jedynie sygnał TYPis, z ich obrzydliwą propagandą, bandyckimi kłamstwami, kulturą Zenka Martyniuka. Nawet kanał Kultura, będący kiedyś w pakiecie TVPis docierającym na te zad*pia Kurski usunął. Bo po co "ciemnemu ludowi" Kultura? Tak troszczy się o ten popegieerowski lud twoja władza. Hipokryzja tych kanalii jest tak prymitywna, że aż uwłacza ludzkiej inteligencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A kto jak nie demoliberałowie ze swoimi dogmatami, których pobratymcem jest Platforma zlikwidowali PGRy bez stworzenia jakiegokolwiek systemu zabezpieczeń, co można znależć tylko w krajach trzeciego świata ?.
A sprawa była prosta bo znam ją z autopsji: Na PGRach uwłaszczyła się nomenklatura komunistyczna - byli dyrektorzy tych PGRów, najczęściej PSLowcy, a pracowników wywalono na zieloną trawkę. W przemyśle uwłaszczyła się nomenklatura PZPRowska, ale przemysł był w miastach, gdzie można było łatwiej znależć pracę, a na wsi takiej możliwości nie było.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ten pier.dolomento o tym, co było.

Ty lepiej napisz, jak tam z dzieciakami, które nie podostawały się do szkół średnich, bo Wasze cepy poro.zp..ły edukację. Gdzie one sobie teraz pomoczą nogi w Odrze, i gdzie je lekarz psychiatra przyjmie, jak nie wyrobią w klasach nauczanych przez najbiedniejszych nauczycieli w Europie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Będą osobami z podstawowym wykształceniem, brudnymi nogami i depresją?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Partii Bolszewickiej PIS, jak w podobnych jej organizacjach typu mafijnego, nieposłuszeństwo jest karane w sposób jednoznaczny.
Tow. Kaczyński powiedział kilka dni temu w Mielcu : "My karzemy naszych ludzi. Karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie".
Widać tu w Partii Bolszewickiej ewidentny postęp programowo-ideowy.
Poprzednik tow. Kaczyńskiego, niejaki Cyrankiewicz za rękę podniesioną na Partię skłonny był ją odrąbać, dziś mamy informację, że Partia karze nawet surowiej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Od dbania o wykształcenie dzieci są w pierwszym rzędzie rodzice, a w drugim dziadkowie, rodziców jest dwoje a dziadków czworo, więc kadry są. A szkoła czy przedszkole to wymówka by się dziećmi nie zajmować i potem wyrastają takie sieroty na smyczy smartfonowej i zamkniete w bańkach internetowych. Szkoła jest na miejscu, jak widać, trzecim dopiero. Myśl. Gimnazjum nie zwalnia od myślenia. .

Na tym właśnie polega korozja, najpierw instytucji a potem umysłów, co widać w takich wpisach doskonale. Od korozji zaś do korupcji niedaleko i zaraz się tacy skorumpowani rozjazgoczą, bo wystarczy uderzyć w stól...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Stary pi..ła zgodnie z zasadami sztuki Goebbelsa chrzani o rodzicach, mijając odważnie jak ruskie wojsko pod Izjumem fakt, że nie mają oni żadnego wpływu na organizację szkół, oranych przez ciemnotę typu Zalewska czy wieprza z KULu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rodzice nie mają wpływu czy im się po prostu nie chce brać udziału w radach rodzicielskich ?
A szkolnictwo jest nie tylko pod wpływem ministerstwa, lecz także pod wpływem samorządów, No i nie od rzeczy będzie dodać,że również ZNP ma wpływ. A do tej pory było tak, żę historii współczesnej nikt nie chciał tykać, bo co bali się ? Czego się w rzekomo demokratycznym kraju bali ?
Postkomuna zafundowała Polsce republikę bananową, państwo teoretyczne, państwo z dykty, Lewiatana Papierowego oraz "c...,d..., i k..., kupa". Tyle ślicznych, malowniczych określeń tego tworu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyste szaleństwo :) To jest lepsze od kieliszka wina.
Pyśku, chyba nie wierzysz, że to kwestia "ba(ni)cia się" ha ha
Byłam tylko na jednym zebraniu i po powrocie do domu, polewałam :D pół nocy :)
Czego tam nie było :] Bue he he :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, że to nie tylko kwestia bania się.
Część ludzi manipuluje, część zgłupiała pod wpływem manipulacji, a część, nie wiadomo czemu, po prostu się boi, własnego cienia się boją. Nie rozumieją, że mija stary świat, bo się rozpadł z powodu wad wrodzonych, o których wyżej, a zaczyna się inny, zupełnie nierozpoznany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście... a inni, jak Oś...linka ;), zwyczajnie siedzą w krzakach i zbijają bąki, opychajac się pasztetem i malinami.
Dobrze, że Pan/Ty... siek, z podniesioną przyłbicą, nazywasz rzeczy po imieniu.
Ku zdrowiu mych fałd, na brzuchu :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy Ty zrozumiesz, że Twój świat PRL-u już dawno się rozpadł ? Że są inne wartości niż te w które wierzysz, inni ludzie mający swoje światy i preferencje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patrzcie i podziwiajcie.
Postkomuna nauczyła się, nolens volens, stosować nowe dotychczas nieznane jej słowa: rozpad świata PRLu, inne wartości. Postępuje ewolucja, niedługo będą się domagać reparacji od Niemców I Rosjan, a może dodadzą do tego jeszcze Szwedów, Turków i Tatarów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy poślecie dzieci do takiego przedszkola ? (22 odpowiedzi)

Proszę sobie obejrzeć zdjęcie tych bęcwałów, którzy biorą udział w tej hucpie. Móżgi kompletnie...

Grzyby! (442 odpowiedzi)

Nie będę zaczynał wątku od "yyyy...".. no i stary się przeterminował (za długo się ładuje) :D...

słodko, część druga ;) (451 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...