Linea

Temat dostępny też na forum: Jasień
Składające się z zabudowy wielo- i jednorodzinnej osiedle Linea powstaje na styku dwóch dzielnic: Moreny i Jasienia, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z infrastruktury i komunikacji obu tych dzielnic. Są tu centra handlowe, szkoły, przedszkola, przychodnie oraz restauracje. Sklepy, punkty usługowe i kawiarnie powstać mają także na samym osiedlu.

Inwestycja jest dobrze ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super miejsce

Dobrze skomunikowane
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zmiany w stosunku do projektu

Uwaga, deweloper dokonuje zmian w stosunku do projektu/wizualizacji, m.in. zmienił kolor stolarki okiennej z czarnego na biały.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Widziałam ze z zewnątrz jest czarna, od wew biała jak w projekcie. Wszystko sie zgadza
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Drogo

Developer wybrał okrutnie drogiego administratora. Opłaty 50% wyższe niż na innych osiedlach. Dramat
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drogo

Czy mogą Państwo napisać, jaki to administrator i jaki jest koszt administrowania?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę pytać w allcon, niech się tłumacza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okna fatalne, wyglądają wręcz na drugi gatunek. Sprawdzajcie dokładnie bo za takie pieniądze wciskać ludziom tego typu buble to przesada :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Notoryczny brak ciepłej wody w domach, długa lista usterek

Jeśli myślicie nad szeregiem to na podstawie własnego doświadczenia stanowczo odradzam. deweloper do spółki z GPEC nie jest w stanie zapewnić ciepłej wody na czas nawet jednego prysznica - jeśli jesteście morsami i lubicie kąpiele w zimnej wodzie to domy szeregowe są dla Was, ale jeśli lubicie wodę cieplejszą niż temperatura ciała to tutaj jej nie znajdziecie. Niestety po pół roku od odbioru deweloper z projektantem, dostawcą węzła cieplnego oraz GPECem nie są w stanie rozwiązać naszego problemu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale problem ogólny szeregów czy tylko tego jednego domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólny. Dotyczy wszystkuch domów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystkuch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z przykrością stwierdzam, że niestety problem z wodą istnieje. Montaż zbiorników może i spowodował, że woda jest cieplejsza, jednak czas oczekiwania aż zacznie ona lecieć jest daleki od pożądanego. Ciekawa jestem, jakie będzie zużycie wody. Postawiony zbiornik zajmuje sporo miejsca w pomieszczeniu technicznym, a o jego montażu dowiedzieliśmy się mając już wykonaną zabudowę. Allcon niestety nie wyszedł z żadną propozycją rekompensaty ( a jednak zbiornik trochę powierzchni zajmuje, a u nas, ze względu na zabudowę, stoi prawie na środku pomieszczenia technicznego, w którym mamy pralkę, suszarkę, umywalkę; a za każdy metr tego pomieszczenia zapłaciliśmy normalną kwotę). Zamontowane odboje przy rynienkach retencyjnych na podjadzach są tak nieestetyczne, że bolą mnie oczy jak podjedżam pod dom, ale bez nich wjazd kołem auta do rynienki murowany. Czy nie można było zrobić estetycznych kratek? Same domy mają potencjał, ale jest wiele mniejszych i większych mankamentów, które ukształtowały moją opinię. Zaznaczę, że dzięki postawie Sąsiadów, którzy wprowadzili się wcześniej wiele z wad zostało już usuniętych ( za co bardzo im dziękujemy).A my nadal czekamy na jakiś ruch ze strony firmy Allcon- choćby w sprawie niewielkiej rekompensaty za zbiorniki- wszak są one wynikiem czyjegoś błędu i nie było ich w projekcie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie o czynsze w blokach,jaki jest koszt utrzymania mieszkania 90-100m,a jaki w domkach ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety Allcon zamontował w szeregach IWC bez cyrkulacji wody użytkowej, tzn. bez pompy cyrkulacyjnej, która prowadzi się od zbiornika, do najdalej położonych punktów poboru c.w.u. W związku z tym na ciepłą wodę w łazienkach na piętrze czeka się dobrych kilka minut. Niestety, na tę chwilę, montaż takiej pompy, byłby rewolucją w domu, wiązałby się z kuciem ścian i jest po prostu niewykonalny. Tymczasem Allcon nie widzi problemu, tłumacząc, że nie mógł tego przewidzieć. I tak mamy być wdzięczni, że po czasie zamontowano nam zbiorniki wyrównujące (nasi Sąsiedzi przez długi czas w ogóle nie mieli ciepłej wody, zaledwie letnią). Jest mi bardzo przykro, nie tego oczekiwałam po domu za takie pieniądze. Myślałam, że firma zaproponuje jaką rekompensatę, tymczasem zostaliśmy zbyci, woda zimna nadal leci przez kilka minut, a rachunki rosną. Jeśli czyta to przedstawiciel firmy Allcon- pamiętajcie Państwo, że macie jeszcze w przyszłości kilkanaście szeregów do sprzedania. Wystarczyłaby niewielka rzecz, nawet mail z przeprosinami, byśmy poczuli się lepiej, a nawet tego zabrakło (i tak już nic nie zmieni sytuacji z wodą...). Allconie, nie tędy droga!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki jest miesięczny koszt utrzymania tych domków?pytam choć informacja o problemach z ciepłą wodą nie napawa optymizmem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0