MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Czas na zrobienie Masy Krytycznej w Gdyni! Co Wy na to szanowni Bikerzy i Bikerki???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Good idea... Trzeba nad tym pomyśleć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Jestem za.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Ma ktos juz jakies doswiadczenie?? Jest jakis chetny organizator??:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

masa krytyczna z zasady nie ma organizatora, gdyż często gęsto balansuje na krawędzi prawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

No dobra.. ale ktos musi chyba trase, terminy itf itp ustalic..
Poza tym ostatnio chyba coraz popularniejsze staje sie zglaszanie Masy do urzedow miast...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

podajcie czas i miesjce, przyjade, a ze mna moi znajomi :) - moze poczekajmy jednak jeszcze na troche laskawsza pogode :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

JA JESTEM ZA!!!!!!!!!!!!!!!
A PO CO ZGŁASZAĆ???????????
POPROSTU JAZDA PRZEZ GDYNIE ŚWIETOJANISKĄ I HARD CORE:D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Znajdzie sie wiecej chetnych?? Na ile osob mozna liczyc?? Ktoś chce sie podjąc ustalenia trasy itp itd? Ma ktos jakies doswiadczenie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

sluchajcie ja mam pytanie...
jako ze interesuje sie jedynie szosa...to nie znam pewnych okreslen dla innych grup( bo zakladam ze masa krytyczna nie jest przeznaczona dla szosy)co to jest MASA KRYTYCZNA??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Jakby co to ja bardzo chętnie, postarałbym się też nakręcić troche qmpli jeżeli by się coś działo. Jak coś to mój numer gg masz, a jakby mnie nie było to do Pabla pisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Podaje linka.. Przeczytaj, tam wszystko ladnie zostalo wyjasnione: http://www.rowery.org.pl/masa.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

w takim razie mam pytanie... czy szosowcy tez moga w takim czyms uczestniczyc?? bo brzmi ciekawie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Wszyscy co posiadaja rower moga uczestniczyc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

dobra... ja sie pisze:)
powiedzcie keidy i gdzie... wezme jeszcze kumpli (choc oni nie jezdza na szosie) bo domyslam sie ze chodzi o to zeby bylo nas jak najwiecej...
pzodrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Na mnie też możecie liczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

dobrze sie domyslasz...:) im wiecej tym lepiej. trzeba pokazac ilosc i sile rowerzystow zeby wiecej porzadnych sciezek wybudowali:)

Moznaby zaczac od kwietnia, bo wtedy byloby jeszcze wiecej rowerzystkow, a na pierwszy raz, to ilosc powinna byc duza:)
w wiekszosci miast MASY KRYTYCZNE odbywaja sie w ostatni piatek kazdego miesiaca (wydaje mi sie, ze byloby tez tak najlepiej) o godzinie, w ktorej mogloby przyjechac jak najwiecej ludzi, czyli po pracy, po szkole (np. 17 - 18 start). Spotkac sie mozna w jakims znanym miejscu.. Moze pod Silver Screenem? co Wy na to??

i co sadzicie o tej legalizacji, aby bylo zgodne z kodeksem drogowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Chetnie bym sie w to zabawil :) moge skolowac paru kumpli jak tylko naprawie rowerek - uczylem sie bunny hopa, udalo sie ale pedaly poszly... Chuopaki, niech ktos z was zaproponuje dzien, miejsce spotkania i czas!!!

Odpiszcie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

>moge skolowac paru kumpli
Wiec spytaj czy oni by sie na to pisali, zeby wiedziec na ile osob mozna liczyc

>Chuopaki, niech ktos z was zaproponuje dzien, miejsce spotkania i czas!!!

a co tu proponowac... na calym swiecie Masy odbywaja sie w piatki po poludniu np. 18:00. Mozna sie spotkac na jakims placu.

Ale napiszcie co sadzicie o legalizacji. Wedlug prawa bowiem zbiorowisko powyzej 15 osob jest juz nielegalne, oprocz tego wedle kodeksu drogowego jezdzic obok siecie nie mozna.. Bez legalizacji mozna sie liczyc z interwencja policji, aresztowaniami i mandatami. Z legalizacja wedlug niektorych Masa traci troche na wartosci. W niektorych miasta zostala juz przeprowadzona w innych nie. Co WY o tym myslicie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

czy bedzie zalegalizowana, czy nie - przyjade!
czekam na date i miejsce!
pozdro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

TJ daj info na stronie glownej, bo za malo ludzi z forum korzysta. Ustal czas i miejsca, reszta sie podporzadkuje. !! Pomysl juz dawno poruszany1 jestem za i oby jak najszybciej !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Mozeby tak 2 kwietnia piatek, jak pisaliscie najlepiej popoludniu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

wiec moze przystanmy przy propozycji SNAKE'a . 2 KWIETNIA PIATEK 17:00 !!! przy SILVER SCREEN !!!! Informujmy kogo sie da na wlasna reke !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Wiec moze od razu ustalic jeszcze ze 2 kwietnia odbywa sie 1 Masa, tak jak zostalo to juz powiedziane, a ponadto spotykamy sie w kazdy ostatni piątek miesiąca... zeby byla jakas cyklicznosc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Ja sugeruje każdy ostatni piatek miesiaca godzina 18:00 na placu przed Silver Screenem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Ja to widze tak, każdy ostatni piątek miesiąca godzina 18:00(albo 17:00?) przed Silver Screenem. Oprucz tego wydaje mi się że przynajmniej na pierwszy raz trzeba odpowiednio akcje zareklamować, myśle że można by zrobić jakieś plakaty czy chociaż ulotki aby ludzie się zorientowali o co chodzi i przekonali się o słuszności przybycia na taką impreze:-) Takie ulotki lub plakaty można by rowiesić w sklepach rowerowych, szkołach i ogólnie miejscach gdzie są potencjalni zainteresowani, ważne jest zwłaszcza dlatego bo nie każdy kto jeździ na rowerze ma dostęp do internetu i nie każdy odwiedza rowery.trojmiasto.pl Oprucz tego i tak trzeba by zarzucić informacje w internecie gdzie się da, a więc na rowery.trojmaisto.pl oraz na stronach trójmiejskich bikerów.
Oprucz tego można by walnąć jakąś petycje do Urzędu Miasta żeby ta Masa miała także jakieś trwalsze znaczenie, tzn. żeby nam w Gdyni ścieżki rowerowe budowali:-) ale to już jak uważacie, bo to by się wiązało z legalizacją i możliwe że z jakimiś kosztami i trudnościami z naszej strony. Mimo wszystko jakby co to na moją obecność na Gdyńskiej Masie Krytycznej możecie liczyć.

pozdROWER dla wszystkich trójmiejskich bikerów i bikerek :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

acha odnośnie reklamy to można by jeszcze dać informacje do Dziennika Bałtyckiego lub innej lokalnej gazety czy nawet do Teletopu (lub TV Gdynia jak kto woli), żeby sprawa była nagłośniona. Tylko to dopiero jak uzyskamy legalizacje masy, bo inaczej to telewizja szukając rozgłosu może nam tylko narobić problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

teletop istnieje wogóle czy jakieś z****ne loga tam reklamują? :P

Szczerze popieram akcję masY krYtYcznej!!

Jakby było nas 100 to by była jazda na maxa!!

Zabiercie ze sobą gwizdki yeah!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

zdecydujcie sie - albo ostatni piatek, albo zaczynacie 2 kwietnia i robicie to w 1 piatek - juz byla w polsce taka masa, co organizator nie mogl sie doczekac ostatniego piatku i zrobil mase w innym terminie - pozniej bylo takie zamieszanie z terminami, ze tej masy juz nie ma - mase lepiej jest organizowac na spokojnie, poswiecic wiecej czasu na reklame, zeby od razu przyjechalo duzo ludzi - a 2 kwietnia mozecie zrobic spotkanie przedmasowe, gdzie np. ustalicie zasady obowiazujace na waszej masie, zaprezentujecie i rozlepicie plakaty, rozdacie ulotki itp... Masa to nie tylko spontaniczne spotkanie, ale tez caly szereg dzialan (np. rozmowy z urzednikami sa latwiejsze, jak wiedza, ze stoi za wami kilkuset rowerzystow).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

przedmowca ma duzo racji...

jezeli przyjedzie malo luda, porozmawiamy i ustalimy co robic, zeby nastepnym razem bylo nas wiecej, jezeli bedzie tlum, to oznacza, ze promocja bylo OK i ruszamy...

mysle ze staly termin Masy bedzie zalezec od spotkania 2 kwietnia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

Zrobmy mase w sobote. Wiecej osob przybedzie bo to wolny dzien. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MASA KRYTYCZNA w Gdyni

wpadne na pewno pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak tam, jeszcze masa jest w Gdynia organizowana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrobiłeś błąd który może wynikać z tego, że jesteś obcokrajowcem i po polsku napisałeś dzięki translate.google.
Ale moźe nie, a twój podpis to tylko taka poza. Więc odpowiem jak rowerzysta rowerzyście, raczej niż jak bickering biker.

Przez kilka lat masa była organizowana w Gdyni, ze wszystkimi legalnymi szykanami i obstawą (czasem
jednocześnie policja i straż miejska). W pierwszych miesiącach bywała nawet dość liczna, po kilkudziesięciu
ludzi. Potem padła ofiarą instytualizacji, bo organizowało ją legalne i isniejące do teraz Stowarzyszenie
Rowerowa Gdynia, a samą masą zwykle kierował (świetnie) Łukasz Bosowski.

Potem kilka lat dogorywała, zjawiało się nas trzech-czterech. Policja odmawiała obstawy, gdy nas było
poniżej 15 rowerów (przez artykuł 32. PoRD) a przez to jazda musiała być zgodnie z PoRD a nie
Prawem Zgromadzeń (tj. nie jezdnią, cuś blokując, bo się kierowce wkulwią). Ludzie SRG obrośl w
tłuszcz, niektórzy zostali urzednikami miejskimi, inni zajęli się karierami, albo swoimi osobistymi
sprawami, w końcu SRG oficjalnie zakończyła organizowania mas, co jest zrozumiałe, skoro to ich
ludzie są teraz z Urzędu Miasta, a to od nich masa zwykle czegoś chce.

Sprawa zdechła, a moim zdaniem warto by ją reanimować, koniecznie z nową krwią.

Do mike: weź i zrób. Wielu cię poprze i pomoźe, np. ja. Proponuję tylko nie upierać się na standardowy
tradycyjny termin ostatni piątkowy wieczór miesiąca, bo w innych miastach masa jest właśnie wtedy
i lokalni zeloci jeżdżą u siebie. Tymczasem np. w Niemczech masy krytyczne są sprytnie ustawione w
różnych terminach w różnych miastach i trochę ludzi kolęduje, trochę by zwiedzać, trochę by wesprzeć
lokalne ruchy rowerowe, a trochę, bo to świry ;-) A to zwiększa liczebność mas i dodaje kolorytu
tradycyjnym pomasowym spotkaniom przy napojach chłodzących.

Jeśli nie jesteś pewny czy jesteś w stanie to robić co miesiąc przez np. pół roku, nim ktoś inny
to przejmie, to zrób to choć jeden raz, bez rejestracji, żądania obstawy, niech uczestnicy zaryzykują.

Ale organizować trzeba.
Konieczne są np. ulotki, które rowerzyści wciskali by innym rowerzystom, albo plakaty, liczenie na
to że strona fejsbuka albo zwykła strona www wszystko załatwi jest naiwnością, Rowerzyści często
nie mają ochoty na gmeranie w internecie. Są tacy co to robią, ale jest też dużo takich, co nie
zawracają sobie tym głowy, a wszyscy się nadają.

Na początek przemyśl, kiedy było by najlepiej to robić, tak, by akcja się powtarzała co miesiąc,
choć nie musi być zawsze w ten sam dzień, jeśli ufasz w informowanie ludzi na bieżąco.
Zbierz kilku kumpli i przewietrz ten pomysł. Zbierz kilkanaście maili, telefonów znanych ci
rowerzystów i roześlij choćby anonimowo SMS informację o pierwszej Twojej masie.
Jak ci się nie spodoba, nie powtórzysz.

Oficjalna organizacja to mniejsza szansa na mandat i inne represje, ale nigdy nie ma gwarancji
bezkarności. Bosowski np. był raz ciągany po sądach, gdy policjant nakazał kiedyś, by
kilkusetosobowa masa szła pieszo, a nie jechała, po Promenadzie Marysieńki, która była wtedy
ciągiem pieszorowerowym w obrębie jakiejś międzynarodowej trasy rowerowej. Kilku
niedoinformowanych rowerzystów w tłumie jednak wsiadlo wtedy na rowery, stąd sąd.
Ale jeśli anonimowo zrobisz masę, nie ujawnisz, że to ty, powinieneś być bezpieczny, ale nie
pociągniesz za sobą tłumu. Rozważ to. Zrób to autorsko, po swojemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...