Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mamusie LIPCOWE 2015:

patrycjamir tp. 1.07.-dziewczynka Zosia
aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
007angel tp.06.07
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
sylwiaagnieszka tp. 14.07.- syn
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Angel, tp. 19.07. syn, szpital w Gdańsku na Klinicznej
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
Ania tp. 25.07. chłopiec
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Ania 27, tp. 30.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Nowa malwa ja właśnie jadę po torbę skip hopa. gadałam z kilkoma dziewczynami i oglądałam ich torby i wszystkie są bardzo zadowolone.
Ja nie miałam torby do mojego wózka i miałam jakąś beznadzieją z marketu więc teraz postanowiłam zainwestować.
Smyku faktycznie są można sobie je pooglądać na żywo choć nie mają dużego wyboru. Ja kupuję u koleżanki w nosimisiach:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Zaczynaja się upały, powodzenia mam nadzieję, że przetrwamy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Nyzosia też się rozgladam za torbą do wóżka świetne są te skip hop tylko dosyc drogie ktos korzystał jak się sprawdzają, czy ta mata do przewijania w środku jest dobrej jakości. Chyba powinnam sobie zajrzec do smyka i zobaczyć je na żywo;) Zainwestowałam w kojec/rogal duży do spaia tzn odkupiłam w świetnym stanie i powiem Wam, że nie żałuję. Wyspałam się o niebo lepiej, mimo mojego wstawania w nocy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ale ciepło dzisiaj:))) młoda poszła w sukience do przedszkola bez rajstop czy getrów - cała zadowolona. ja się zaraz zbieram bo obiecałam jej odebrać ja po obiedzie i pojedziemy sobie do centrum na lody. nie wiem co prawda jak ja będę chodzić z tymi opuchniętymi nogami ale jakoś muszę dać rade.

Jadę dzisiaj kupić torbę do wózka:) jedna z niewielu inwestycji w drugie dziecko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ze służba zdrowia nigdzie nie jest kolorowo,tylko Nam się wydaje,ze w PL jest tak zle .

Ja już wypilam kawe,moze się uda i mnie dzisiaj migrena nie dopadnie,bo Kuba ma isc na urodziny do kolegi a ja miałam isc z Nim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Tarczyce mi prowadził poprzedni ginekolog, i na początku ciazy tj. Do 12 tyg wystarczało mo 50mg teraz w czwartek musze zapytać moja lekarkę czy badają mi krew tez pod katem tarczycy ale watpię. Jak nie to pójdę do domowego. Niestety na wizytę u endo trzeba czekac nawet do 4/5 miesiecy przynajmniej u nas, i tak samo cała reszta specjalistów. Jak miałam te okropne problemy z alergia w marcu to najbliższy termin do alergologa to był na koniec czerwca/lipca i nikogo nie interesuje ze kobieta w ciazy itd wiec w koncu wylądowałam w szpitalu. A terminy do laryngologa to robił mi moj lekarz domowy, poprostu dzownil do laryngologa i kazał mnie natychmiast przyjąć. Dla porównania moj maz czy dzieci na takie wizyty czeka Max 1 dzien bo maja ubezpieczenie prywatne. Juz nie wspomnę o tym w jakich gabinetach przyjmowani sa pacjenci z kasy a w jakich prywatni. To jest jak niebo a ziemia. Mam nadzieje ze juz od września tez przejdę na ubez. Prywatne wiec wtedy obskocze sobie wszystkich lekarzy, byle tylko jeszcze załapać sie na państwowy poród, bo srednio mi sie uśmiecha płacić prawie 10 tys euro z własnej kieszeni a potem czekac na zwrot. No ale wszedzie tak jest ze sa pacjenci dwoch kategorii i tak tutaj byc pacjentem normalnym jest super. Dzis kolejny dzien gorączki na dworzu, zapowiada sie masakra :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Wystarczy termin zrobić telefonicznie,ale czy dostałaś już skierowanie,bo ja dopiero jakoś pod koniec 8 miesiąca,jak często masz mieć wizyty od 9 m bo normalnie powinnaś co tydzień,a to że mało badań robią,to normalne,już się przyzyczaiłam że prowadzenie ciąży jak i inne wizyty lekarskie wyglądają zupełnie inaczej niż w PL,nie wiem kto Ci prowadzi tarczycę,bo u mnie tu nie ma dobrych lekarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

ale macie fajnie ze znacie juz terminy cc Mi moja lekarz tez mówiła ze najlepiej na cc jest skończony 39 tydzień i dla tego się martwię ze ja mam dopiero 36 . a mam do was pytanie czy lekarz powiedziała wam czy wcześniej przed cc będziecie miały oksytynę na wywołanie skurczy czy tak na sucho a moja mała słabiej kopie całe popołudnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ja karmiac mm dawalam Kubie wode. Wtedy tez byly mega upaly a to tez czlowiek :) butelki mam tommie tippe w razie czego, Kuba ich uzywal na poczatku a pozniej bylo mu wszystko jedno pil z jakiej popadlo byleby lecialo ,z tym mialam spokuj. A smoczek tez mial tylko do 3mca,nie chcial smoka cos mu nie pasilo ja innego nie kupilam i ze smokiem problemu nie mielismy. Oby drugi tez byl taki bezproblemowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Wspolczuje migreny, ja nigdy nie miałam ale moj ojciec miał i pamietam ze siedział wtedy na zimnym i ciemnym korytarzu przykryty kocem bo miał taki światłowstręt. Długo sie z tego leczył a w koncu samo przeszło i odpukać wiele lat juz tego dziadowstwa ma. Ja kiedys nie znałam bólów głowy Do momentu jak nie zaczęłam stosować antykoncepcji. Miałam czasem takie jazdy ze tylko łóżko, ciemno, zimno i spanie mnie ratowały. Ania27 u mnie teraz prawie 30 st jest, w mieszkaniu 24 :( jak sie meldowałas do szpitala to telefonicznie czy pojechałas osobiście? Ja powoli musze zrobic termin a przez ta pogodę to ciezko mi w ogóle wychodzić z domu.
Co do dopajania to chyba nie ma potrzeby jak dzicko jest na piersi bo ten początkowy pokarm to właśnie zaspokaja pragnienie. Na butli mozna dawać wodę po kilka mililitrów na poczatek. Ja kupuje butelki od MAM byłam z nim bardzo zadowolona jesli chodzi o smoczki bo corka sie bardzo krztusilia i zawsze mielismy smoczki rozmiarowo mniejsze niż powinny byc do wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ooo to sie spotkamy :) ja 8.07 ,ale w czwartek bede wiedziala na 100%. Mysle,ze nic sie nie zmieni ,bo po rozmowie widzialam,ze jej zalezy zeby ciecie bylo wlasnie po skonczonym 39tyg . Oj migrena daje popalic,gdybym nie byla w ciazy to bym nie spanikowala,ale czlowiek tak sie czuje,wymioty nic nie moze a tu jeszcze maluszek w brzuchu i to stresujace czy jest z Nim ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ja muszę przewracać się z boku na bok min raz na 2h bo inaczej cała obolała jestem.
Tak, byłam u gin. Płyn owodniowy zgęstniał. W środę, jeśli znajdzie się miejsce, kładę się na patologię ciązy i będą mi robić test oxy, czy łożysko jest ok. Coś mi się wydaje, że już nie wyjdę stamtąd bez malucha. Ostatnio Ciach mówiła, że będzie szybciej cc a dzisiaj że 07.07, czyli po skończonym 39tyg. Na uSG wpisała makrosomia choć wychodzi nieco ponad 3600gram. Maciej tydzień młodszy urodził się 3620g.

Swoją drogą nie wiedziałam, że migrena daje aż takie objawy. Współczuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Aniu łącze się z Tobą w spaniu na prawym boku. Ja tez tak mam. Mały po lewej stronie ma plecy i jak tylko leżę na lewym boku to młody dostaje szału i kopie cały czas. Jak tylko położę się na prawą stronę to od razu spokój. Tyle tylko że po tylu nocach to już mnie nawet biodro boli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Poprawiłam swój termin z 30 na 25.07 chociaż i tak suwaczek będzie pokazywał o 5 dni póżniej,drażni mnie to bo już chciałabym być PO.

Jestem mega zmęczona,po wekendzie nic nie odpoczęłam a od poniedziałku znów wiadomo,dzieci,pranie,sprzątanie i gotowanie.

Tak,u nas upały 30 stopni,a pod koniec tygodnia ma być nawet do 37 i co byście powiedziały na takie temperatury?Ja też lubiałam w PL upały bo tak jak napisała Kaoma,nad morzem są zupełnie inaczej odczuwalne,tuta nawet listek na drzewie nie drgnie nawet póżnym wieczorem,a okna w domu muszą być pozamykane szczelnie cały dzień do 22.00 bo inaczej gorąc w domu,a tak przynajmniej mam przyjemnie,bo u nas w mieszkaniu cień,słońca brak co ma swoje zalety tylko latem,przez pozostałe miesiące w roku ubolewam nad tym i jest mi żle z tego powodu.

Dziewczyny czy któraś ma tak że w nocy nie może wogóle spać na jednym z boków,bo ja nie wiem dlaczego od jakiś dwóch miesięcy śpię tylko i wyłącznie na prawym boku,co oczywiście mega męczące jest ale tamta strona boli mnie jak cholera,nie wiem czy dziecko się tak układa i daje jakiś ucisk ale każdej nocy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mamusie LIPCOWE 2015:

patrycjamir tp. 1.07.-dziewczynka Zosia
aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
007angel tp.06.07
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
sylwiaagnieszka tp. 14.07.- syn
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Angel, tp. 19.07. syn, szpital w Gdańsku na Klinicznej
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
ania27 tp.25.07 dziewczynka
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ja butelki jeszcze żadnej nie mam. do szpitala na pewno nie biorę - mają swoje albo karmią z kieliszka - tak karmiłam młodą.
Jak dziecko jest na mm to bym dawała wodę do picia w upały. na piersi bym nie dawała.

Ja też mam jutro wizytę. ciekawe czy coś sie tam dzieje....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Od razu lepiej ,dzięki za nowy watek :) Ja pisze często z tel i nie mogłam tego ogarnąć :)

Sylwia bylas na wizycie? I jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

O Sylwiaagnieszka dobry pomysł :) Teraz czekamy na pierwsze rozpakowane w nowym wątku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Mały pokój dla dziecka (50 odpowiedzi)

Witam, proszę o porady, podzielenie się opiniami na temat czy 8-metrowy pokój dla dziecka jest...

czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku? (220 odpowiedzi)

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem,...

Leczenie zębów mlecznych... (15 odpowiedzi)

...dziewczyny, jak wygląda leczenie zębów mlecznych - czy się boruje ząbek tak jak u dorosłego? I...