Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mamusie LIPCOWE 2015:

patrycjamir tp. 1.07.-dziewczynka Zosia
aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
007angel tp.06.07
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
sylwiaagnieszka tp. 14.07.- syn
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Angel, tp. 19.07. syn, szpital w Gdańsku na Klinicznej
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
Ania tp. 25.07. chłopiec
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Ania 27, tp. 30.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Kurcze podczytywałam inny watek, ale nie pamiętam jaki, w którym dziewczyna rodziła dziecko na Klinicznej z wadą serca. Mają jakiegoś dobrego kardiologa do noworodków.

Mysz gratulacje!!!!

Sylwiaagnieszka super młody przybiera. zazdroszczę:)

Karolina a może załatwić mamie jakąś pomoc, opiekę? U mnie był problem z moją babcią. w końcu miała opiekunkę która ją pilnowała. I to nie musi być Alzheimer - może być zwykła demencja starcza. i co ciekawe można ją leczyć tabletkami no ale trzeba iść do lekarza po odpowiednie leki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratulacje :) super kolejna mama w jednopaku:p :)

Karolina ja z Kuba też chodzę na polanki ale do dr Mulewskiej też dobra :) i też Kuba ma coś z tą struna ale to fizjologiczne i żaden powód do zmartwień :) kontrola za 2-3 lata :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Jak kardiolog dziecięcy to dr Maciej Chojnicki, przyjmuje w Invicice. Do niego chodziłam ze starszym synem.
Słyszałam, że dobre opinie ma dr Potaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Karolina przykra sprawa z mamą, ale obawiam się, że nic nie zdziałasz.
Miałam podobną sytuację z moją nieżyjącą już babcią, która została sama kilkaset km od rodziny i nie było sposobu, aby ją przekonać do przeprowadzki, tak zwyczajnie dać sobie pomóc. Skończyło się słabo... ale niczyje słowa nie pomagały, ani nasze, ani obcych ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Karolina, mogę polecić kardiolog Marzenę Mazur - przyjmuje w przychodni przy szpitalu na Polankach w Gdańsku, bardzo dobra specjalistka. My trafiliśmy tam z małą, bo córka miała długo utrzymujący się trójkąt siniczny i szmery na serduszku i okazało się że ma struny rzekome na lewej komorze. Podobno niczym nie rzutują poza szmerami osłuchowymi.

Szpital Dziecięcy Polanki, Przychodnia Specjalistyczna Polanki Poradnia Kardiologiczna 1101 ul. Polanki 119, tel: 58 3411567 lub 58 3412929
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Aktualna lista :)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
007angel, tp. 15.07. syn Łukasz, szpital w Gdańsku na Klinicznej
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
ania27 tp.25.07 dziewczynka
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Ania tp 25.07 Mikołaj szpital zaspa
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
~Dotty81, tp. 22.08.
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś 3790g 54cm - cc szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratuluje super że dzidzia z Tobą. Życzę Wam wszystkiego dobrego. A ja dziś odebrałam posiew i okazało się ze mam bakterie w moczu i dostałam antybiotyk . Dziś bardzo boli mnie blizna leże przez cały dzień i już sama nie wiem co robić w sumie idę w poniedziałek na kliniczną wiec mam nadzieje że dotrwam. Dziewczyny mam pytanie czy znacie lub możecie polecić kardiologa dziecięcego mam iść w ciągu miesiąca na konsultację jak malutka się urodzi ze względu na tą dwunaczyniową pępowinę i zmianę jakie wcześniej wychodziły teraz ich nie ma na pewno po porodzie będzie badana kardiologicznie ale nie wiem czy sam neantolog wystarczy i czy na klinicznej jest taki lekarz ? A tak z innej beczki powiem Wam że mam tylko mamę jestem jedynaczką i mam straszne problemy z mamą , mama już ma 67 lat dla mnie jest jeszcze młoda ale widzę coraz bardziej jak z dnia na dzień się robi się starsza i nie poradna i boje się czy nie są to początki jakiejś choroby dokładnie alzchajmera , niestety dziadek i brat chorowali.Niestety pomoc zawsze kończy się kłótnią jest mi przykro i nie potrafię sobie z tym poradzić, mieszkam też kawałek od niej i nie jestem na bieżąco mimo że staram się do nie dzwonić. Nawet próbowaliśmy nakłonić ją do przeprowadzki nie ma mowy a teraz okazało się że mama narobiła sobie kłopotów och powiem wam , że nie wiem co mam zrobić.rozmowa nie pomaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Dziękujemy za wszystkie imiłe słowa i gratulacje;)
Ja też się martwie karmieniem, bo pokarmu najpierw miałam mało, a córcia possała trochę i spała przy piersi. Jak tylko ją odłożyłam to ryk bo przecież głodna. I tak w kółko przy cycu. Teraz już widzę, że mleko leci i mała potrafi te 2,5 godziny wytrzymać bez jedzenia. Ale czy się najada? Jestem wileką fanką karmienia piersią i nardzo nie chciałabym musieć karmić inaczej.
Powiem wam jeszcze' że jak już ktoś wcześniej pisał na mnie gaz też niezbyt działał. Ale odlot fajny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratuluję i życzę Wam obojgu dużo siły i zdrówka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

My akurat o ćwiczeniach fizycznych ;) Ja chodziłam na zajęcia Aktywna Ciąża przez 3 mies, potem jak zaczęło mi być ciężko z oddychaniem to raczej spokojne ćwiczenia w domu, a teraz zaczęłam szkołę rodzenia gdzie też mają raz w tyg.ćwiczenia fizyczne dla kobiet w ciąży, ale już takie łagodne. Także polecam ruch w ciąży na tyle, na ile mamy możliwość :)
A co do oddychania - też warto ćwiczyć, bo przede wszystkim rozluźnia mięśnie i pomaga pokonać stres.

Dziewczyny, ja byłam do tej pory maksymalnie nastawiona na zzo, przez cały czas tylko myśl "co tu zrobić aby tylko je dostać", ale poczytajcie sobie trochę o pozytywnym podejściu do porodu - myślę że jest to o wiele ważniejsze niż niejedno znieczulenie :)
Tu jest fajny artykuł: http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/porod/dobry-porod-wazne-jest-nastawienie-i-emocje,153_3187.html

Damy radę! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

A o jakim cwiczeniu piszecie,oddechów czy przenia? Ja nic nie umiem, nie cwicze i nie wiem o co chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Nyzosia- mam lekarza z Redlowa, nic nie mowil o remoncia a ja sie nie pytalam. Tylko o to znieczulenie zagadalam. Gaz jest i niby kazda rodzaca moze skorzystac. Ja bym brala tym razem wszystko , co tylko ulzyloby w bolu. Wczesniej rodzilam w wejherowie, wiec cale Redlowo jest dla mnie nowoscia, no ale do Wejherowa nie wroce. Mój porod byl trauma, ja w zasadzie bylam chyba na jakims odlocie bo malo co pamietam z konkretów, gdyby mozna bylo zemdlec z bólu to bym pewnie padla. Juz i tak jestem nakrecona negatywnie na ten 2 poród ze nie wiem czy cos mi pomoze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

@taka1 - jasne że jeśli dobrze się czujesz to można ćwiczyć do samego końca, byle nie przesadzać i słuchać swojego ciała. Nam na ćwiczeniach babka mówiła, ze nie mozna doprowadzać do zadyszki, także spokojne ćwiczenia, w swoim tempie i raczej unikać rozciągających bo relaksyna już działa i można sobie niechcący krzywdę zrobić...
A nawet jak już się nie ma siły na typowe ćwiczenia, to zawsze można iść na połgodzinny spokojny spacer - to w końcu też ruch :)
Ja ćwiczę jesli tylko mam siłę w danym dniu, jeśli czuję się zmęczona albo cokolwiek mnie boli - to odpuszczam; i tak po porodzie zamieram ćwiczyć razem z Małym Mi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Oj to współczuję ze słyszałaś te remonty. Tydzień na patologii wspominam jako odgłos młotów pneumatycznych i kurz ( obok naszego okna zrzucali gruz). Ważne, że już po jesteście. Dzisiaj z położnictwa na Zaspie wraca moja sąsiadka z małym Tadkiem;-)

Malaniunia co tam u Was? Wychodzicie?

My po wizycie położnej. Wojtuś w 3 dni przybrał 250g! A ja się martwilam czy najada się moim mlekiem. Cała jestem happy bo po próbie karmienia naturalnego Maćka mam wręcz traumatyczne wspomnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Na Zaspie remont trwa w najlepsze, hałasują całe dnie. Byłam teoche rozczarowana, ze nikt z własnej woli już na oddziae położniczyczym nie zainteresował się czy sobie radze i nie pomógł. Chociaż nie powiem, bo jak zapytałam o coś (a pytań miałam sporo), to przyszły i pokazały co i jak. Za to na porodówce trafiłam na super położną i całą zmianę. Także mogło być lepiej, ale dtaje im ocenę 4-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratulacje!!!! super, że córeczka już przy Tobie :) Daj znać jak będziesz miała chwilę jak sytuacja na Zaspie, zadowolona jesteś z wyboru?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Super Mysz, gratulacje!!! Teraz dużo spokoju i zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Gratulacje Mysz , super ze masz juz swoj skarb;-)))))))
ja wrocilam z wizyty , moja corcia przekrecila sie glowka w dol wiec jestem dobrej mysli , choc mowia ze dopiero pozniej czyli za ok 4 tyg sie okaze jak dziecko chce przyjsc na swiat , no zobaczymy :_
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Melduje rozpakowanie -6.07 dziewczynka Ulka, szpital Zaspa, SN. 3110, długa 53 cm. Poród w 38 tc. Pisze tak późno, bo nie miałam internetu w szpitalu. Czujemy się obie dobrze. Laktacja się rozkręca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ania będzie dobrze!! Byle z dala od patologii ciąży i wywołania porodu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zabawki dla 2-3 miesięcznego dziecka (18 odpowiedzi)

cześć Dziewczyny, zwracam się do Was z zapytaniem. Mój Synek ma 2 miesiace i 1 tydzień. Na chwilę...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (115 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

jaki BLENDER kupić? (37 odpowiedzi)

Hej, mam zamiar sama robić swojemu dzieciątku zupki i by wszystko dokładnie zmiksować potrzebny...