Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej. Czy któraś z dziewczyn dołączy do wątku ;)
Mam termin na 3 sierpień.
Mam już 3 córki ;) Dzieci planowane ale ta ciąża to dla mnie zupełne zaskoczenie ;)
Nie wiem jak to ogarnę logistycznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja jestem w 18 tyg a połówkowe mam 2 marca. Ruchy malutkiej już czuję ale nie mogę się doczekać prawdziwych kopniaków:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja jestem już w 20 tc i w przyszłym tygodniu mam połówkowe. Wciąż czekam na jakieś zdecydowane ruchy młodej, na razie jakieś takie powolne przelewanie się, w poprzednich od początku odczuwałam wyraźne podskoki, szarpnięcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej, byłam wczoraj na wizycie. Wszystko dobrze malutka rozrabiara rośnie ma już 11 cm i 178 g:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Halo, halo, podbijam wątek bo cisza tu straszna ;) Co u Was? Jakieś nowości po kolejnych wizytach? Jak samopoczucie?

Ja czekam na następne usg 27.02, mam nadzieję, że poznam płeć maluszka. I chyba poproszę już i zwolnienie, bo moja praca zaczyna być za dużym obciążeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam przeczytać wpis na temat NT u mamy ginekolog https://mamaginekolog.pl/oznacza-podwyzszona-przeziernosc-karkowa-nt/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! U nas było podejrzenie choroby...lekarz zalecił zrobienie testu prenatalnego, robiłam panoramę na inflanckiej w poznaniu. Wynik na szczęście dobry, maluszek zdrowy. ;) czekam na rozwiązanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

O ile pamiętam to na wynik składają się 3 czynniki: wiek, wynik z testu PAPPA (krew) i wynik USG prenatalnego - takiego na najnowszym sprzęcie, moje USG trwało około 30 minut - bez porównania z podstawowym USG w gabinecie mojego ginekologa. Prenatalne USG na NFZ robią w Trójmieście 4 ośrodki, m.in Invicta w Gdańsku, pewnie prywatnie też robią. Dr Karoń, która mi robiła takie USG, w 12. tygodniu sprawdzała przepływ krwi w zastawkach, mocz w pęcherzu, liczyła palce i m.in mierzyła przezierność, większości tych rzeczy "zwykły" gin na swoim sprzęcie nie jest w stanie dojrzeć - może poszukaj takiego badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Szczęśliwa to jest tylko ryzyko i nie potrzebnie starszą. Ja robiłam test papa i też mi wyszło bardzo duże ryzyko ZD ale ze względu na wiek mam 35 inne parametry w usg były ok. Dostałam skierowanie na aminopunkcje w końcu zrobiliśmy nifty i będzie zdrowa dziewczynka. A ile nerwów nas to kosztowało. Bedzie wszystko dobrze tylko trzeba iść do dobrego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na kolejne badanie w ramach NFZ idę do Gawina w poniedziałek 12. Jutro pójdę zrobię gdzieś test Papa. Ale jak będzie potrzeba podjadę jeszcze raz do Wrzeszcza do Doeringa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczęśliwa, zrób test pappa jak najszybciej, żebyś do następnego usg miała już wyniki - lekarz będzie miał więcej danych do obliczeń ryzyka. NT 2,5 to jeszcze norma, mam nadzieję, że na następnej wizycie odetchniesz z ulgą. Do kogo idziesz na kolejne badanie? Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha, to dobry specjalista. Ale tak jak powiedzial, to gorna granica NORMY, wiec sie w niej miescicie. Bedzie dobrze wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie byłam prywatnie u Doering, ostatnio na nfz jak byłam to mało co widział na ich sprzęcie. Myślałam, że może u niego będzie coś lepiej widać a jednak nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczesliwa, idz na spokojnie do innego lekarza,zobaczysz co on powie, moze bedzie mial lepszy sprzet. Na pewno bedzie dobrze! Ja ide na to usg genetyczne w czwartek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj byłam na USG między 12-14 tyg. NT wyszło 2,5 lekarz stwierdził że jest na górnej granicy, dziecko może być chore. Na USG prawie nic nie było widac. Zalecił test papa. Czytałam że ono jest tylko statystyczne. W poniedziałek idę na jeszcze jedno. Zobaczymy co inny lekarz zobaczy, wymierzy i powie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Margaretka u mnie całkiem na odwrót ciśnienie ledwo dobija 90/50 i chodzę czasem jak żywy trup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W domu mam na razie cały czas takie na pograniczu czyli 140/90.
U lekarza oczywiście wyższe, ale już wszyscy tam mnie znają i wiedza o moim "syndromie białego fartucha" ;)
pod koniec poprzedniej ciąży miałam 180/100 i nie mogłam już tego zbić 6 tabletkami Dopegytu na dobę :/ a jak trafiłam do szpitala to miałam 230/110. Byłam cała spuchnięta, bolała mnie głowa. Od razu trafiłam na stół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Fajnie ze wszystko dobrze. A wysokie ciśnienie masz tez podczas pomiaru w domu? Ja miałam u lekarza 155 na 100 i kazał mi 3 dni sprawdzac i w razie utrzymywania się tego wyniku zadzwonić. W domu mam stale 120 na 85
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ania.ania
W pierwszej i drugiej ciąży ruchy czułam okolo 17-18 tyg. W trzeciej ciąży okolo 20 tyg.
Dzis bylam u ginekologa. Wszystko dobrze z dzieckiem :) w końcu założyli mi karte ciąży.
Wyniki z krwi mam jak koń ;) hyhy tak mnie skwitowała położna ;)
Tylko znów zaczynają się problemy z wysokim ciśnieniem :( Na razie mam bć Acard.
Boję się, że skończy się to jak w poprzedniej ciąży. Mega ciśnienie, które nie dało sie juz opanować i szybka cesarka by ratować mnie i dziecko :(
Ech...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Dzieki Dziewczyny. Nie mam wlasnie nr tel do lekarza. W czw mam wizytę. Plamienie bylo jednorazowe, tylko na papierze. Teraz czysto. Krwi w tym nie bylo. Bardzo jasny sluz lekko zabarwiony bardziej na szaro niz brazowo...Jesli sie powtorzy to jutro podjade na sor.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja tez byłam w podobie sytuacji u lekarza i była to wielka plama całkiem świeżej krwi. Okazalo się ze to krwawienie z nadzerki. Warto sprawdzic, ale nie ma co panikować. Mam pytanie do mam wielorodek. Czy zdarzało się Wam, że w kolejnej ciąży zaczęłyscie odczuwać ruchy dziecka później a nie wcześniej niż w poprzedniej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Niegrzeczny 5 -latek (11 odpowiedzi)

Jak sądzicie sobie z "niegrzecznymi" dziećmi? Syn ma młodsze rodzeństwo przez co cały czas walczy...

przedszkole "Zielona Dolina" na Jasieniu (6 odpowiedzi)

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi opiniami na temat tego przedszkola? Jak personel, warunki,...

nie chcę nosić rękawiczek- co zrobić (22 odpowiedzi)

dziewczyny, moja córka uparła się i nie chce nosić rekawiczek. Na dworzu mróz, rączki czerwone,...