Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej. Czy któraś z dziewczyn dołączy do wątku ;)
Mam termin na 3 sierpień.
Mam już 3 córki ;) Dzieci planowane ale ta ciąża to dla mnie zupełne zaskoczenie ;)
Nie wiem jak to ogarnę logistycznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja jestem w 18 tyg a połówkowe mam 2 marca. Ruchy malutkiej już czuję ale nie mogę się doczekać prawdziwych kopniaków:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja jestem już w 20 tc i w przyszłym tygodniu mam połówkowe. Wciąż czekam na jakieś zdecydowane ruchy młodej, na razie jakieś takie powolne przelewanie się, w poprzednich od początku odczuwałam wyraźne podskoki, szarpnięcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej, byłam wczoraj na wizycie. Wszystko dobrze malutka rozrabiara rośnie ma już 11 cm i 178 g:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Halo, halo, podbijam wątek bo cisza tu straszna ;) Co u Was? Jakieś nowości po kolejnych wizytach? Jak samopoczucie?

Ja czekam na następne usg 27.02, mam nadzieję, że poznam płeć maluszka. I chyba poproszę już i zwolnienie, bo moja praca zaczyna być za dużym obciążeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam przeczytać wpis na temat NT u mamy ginekolog https://mamaginekolog.pl/oznacza-podwyzszona-przeziernosc-karkowa-nt/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! U nas było podejrzenie choroby...lekarz zalecił zrobienie testu prenatalnego, robiłam panoramę na inflanckiej w poznaniu. Wynik na szczęście dobry, maluszek zdrowy. ;) czekam na rozwiązanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

O ile pamiętam to na wynik składają się 3 czynniki: wiek, wynik z testu PAPPA (krew) i wynik USG prenatalnego - takiego na najnowszym sprzęcie, moje USG trwało około 30 minut - bez porównania z podstawowym USG w gabinecie mojego ginekologa. Prenatalne USG na NFZ robią w Trójmieście 4 ośrodki, m.in Invicta w Gdańsku, pewnie prywatnie też robią. Dr Karoń, która mi robiła takie USG, w 12. tygodniu sprawdzała przepływ krwi w zastawkach, mocz w pęcherzu, liczyła palce i m.in mierzyła przezierność, większości tych rzeczy "zwykły" gin na swoim sprzęcie nie jest w stanie dojrzeć - może poszukaj takiego badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Szczęśliwa to jest tylko ryzyko i nie potrzebnie starszą. Ja robiłam test papa i też mi wyszło bardzo duże ryzyko ZD ale ze względu na wiek mam 35 inne parametry w usg były ok. Dostałam skierowanie na aminopunkcje w końcu zrobiliśmy nifty i będzie zdrowa dziewczynka. A ile nerwów nas to kosztowało. Bedzie wszystko dobrze tylko trzeba iść do dobrego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na kolejne badanie w ramach NFZ idę do Gawina w poniedziałek 12. Jutro pójdę zrobię gdzieś test Papa. Ale jak będzie potrzeba podjadę jeszcze raz do Wrzeszcza do Doeringa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczęśliwa, zrób test pappa jak najszybciej, żebyś do następnego usg miała już wyniki - lekarz będzie miał więcej danych do obliczeń ryzyka. NT 2,5 to jeszcze norma, mam nadzieję, że na następnej wizycie odetchniesz z ulgą. Do kogo idziesz na kolejne badanie? Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha, to dobry specjalista. Ale tak jak powiedzial, to gorna granica NORMY, wiec sie w niej miescicie. Bedzie dobrze wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie byłam prywatnie u Doering, ostatnio na nfz jak byłam to mało co widział na ich sprzęcie. Myślałam, że może u niego będzie coś lepiej widać a jednak nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczesliwa, idz na spokojnie do innego lekarza,zobaczysz co on powie, moze bedzie mial lepszy sprzet. Na pewno bedzie dobrze! Ja ide na to usg genetyczne w czwartek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj byłam na USG między 12-14 tyg. NT wyszło 2,5 lekarz stwierdził że jest na górnej granicy, dziecko może być chore. Na USG prawie nic nie było widac. Zalecił test papa. Czytałam że ono jest tylko statystyczne. W poniedziałek idę na jeszcze jedno. Zobaczymy co inny lekarz zobaczy, wymierzy i powie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Margaretka u mnie całkiem na odwrót ciśnienie ledwo dobija 90/50 i chodzę czasem jak żywy trup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W domu mam na razie cały czas takie na pograniczu czyli 140/90.
U lekarza oczywiście wyższe, ale już wszyscy tam mnie znają i wiedza o moim "syndromie białego fartucha" ;)
pod koniec poprzedniej ciąży miałam 180/100 i nie mogłam już tego zbić 6 tabletkami Dopegytu na dobę :/ a jak trafiłam do szpitala to miałam 230/110. Byłam cała spuchnięta, bolała mnie głowa. Od razu trafiłam na stół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Fajnie ze wszystko dobrze. A wysokie ciśnienie masz tez podczas pomiaru w domu? Ja miałam u lekarza 155 na 100 i kazał mi 3 dni sprawdzac i w razie utrzymywania się tego wyniku zadzwonić. W domu mam stale 120 na 85
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ania.ania
W pierwszej i drugiej ciąży ruchy czułam okolo 17-18 tyg. W trzeciej ciąży okolo 20 tyg.
Dzis bylam u ginekologa. Wszystko dobrze z dzieckiem :) w końcu założyli mi karte ciąży.
Wyniki z krwi mam jak koń ;) hyhy tak mnie skwitowała położna ;)
Tylko znów zaczynają się problemy z wysokim ciśnieniem :( Na razie mam bć Acard.
Boję się, że skończy się to jak w poprzedniej ciąży. Mega ciśnienie, które nie dało sie juz opanować i szybka cesarka by ratować mnie i dziecko :(
Ech...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Dzieki Dziewczyny. Nie mam wlasnie nr tel do lekarza. W czw mam wizytę. Plamienie bylo jednorazowe, tylko na papierze. Teraz czysto. Krwi w tym nie bylo. Bardzo jasny sluz lekko zabarwiony bardziej na szaro niz brazowo...Jesli sie powtorzy to jutro podjade na sor.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja tez byłam w podobie sytuacji u lekarza i była to wielka plama całkiem świeżej krwi. Okazalo się ze to krwawienie z nadzerki. Warto sprawdzic, ale nie ma co panikować. Mam pytanie do mam wielorodek. Czy zdarzało się Wam, że w kolejnej ciąży zaczęłyscie odczuwać ruchy dziecka później a nie wcześniej niż w poprzedniej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Co myślicie o imieniu dla dziewczynki Zara? (171 odpowiedzi)

w Słupsku w urzedzie zarejstrowali,najdziwniejsze imiona slyszalam jeszcze alejandro kermit he...

Czajnik elektryczny (3 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego czajnika elektrycznego

hemoroidy :/ (10 odpowiedzi)

Od dwóch dni mam problem, wyszedł mi niemały hemoroid.. piecze, boli, kłuje ale nie krwawi.....