Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej. Czy któraś z dziewczyn dołączy do wątku ;)
Mam termin na 3 sierpień.
Mam już 3 córki ;) Dzieci planowane ale ta ciąża to dla mnie zupełne zaskoczenie ;)
Nie wiem jak to ogarnę logistycznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Margaretka czeka Cie niezle wyzwanie,ale na pewno dasz sobie rade:-)
Nie wiem,moze niech maz odwozi mojego syna codziennie,a ja bede po niego jezdzic autobusem wczesniej.... musze przemyslec,bo nie chce zeby byl codziennie 8 godzin w przedszkolu, poki ja jestem w domu i mam sie dobrze. Chce z nim spedzic wiecej czasu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pierwszej ciazy tez pracowalam do szostego miesiaca,a potem musialam lezec. W tej ciazy dostalam zakaz, z reszta pracuje w szkole podstawowej,a tam co chwile epidemie chorobsk...
Nie mam dzieci w wieku o ktorym piszesz,ale moja siostra zostawia czasem 10latke i 6, no teraz bedzie 7latka samego (wlacza mu bajke,a on siedzi w bezruchu;)) i wtedy jedzie do szkoly lub na zajecia po starsza core. Jak to ma sie prawnie moge powiedziec,ze w szkole podstawowej sa przepisy mowiace o tym,ze gdy dziecko skonczy 7 lat moze samo wracać do domu za zgoda rodzicow oczywiscie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam tego dylematu bo pracuje i będę pewnie pracować prawie do końca (nietypowe bo ginekolog na pierwszej wizycie chciał wystawiac zwolnienie mimo że wszystko idealnie - chyba w Polsce to norma), mam inne pytanie w kwestii logistyki do mam dzieci w wieku 7, 8 lat. Czy zostawiacie je same w domu np na 15 minut, żeby odebrać młodsze albo jechać do sklepu . I czy w ogóle jest to legalne. W tym wieku sama wracałam do domu i czekałam 2 godziny na rodziców ale wiadomo ze czasy się zmieniły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto posłuchać męża i nic nie zmieniać w poukładanym życiu synka. Jak się dziecko urodzi to i tak mu świat się wywróci do góry nogami ;) I żeby wtedy nie był zazdrosny, że siostra/brat zabrali mu mamę ;)
Ja już w ogóle nie wyobrażam sobie odbioru ze szkoly/przedszkola gdy urodze :p z 2 takich maluszków :O Starsza córka często ma zajęcia na 2 piętrze :/ będę musiała 1,5 roczniaka i noworodka pod pachę i heja po schodach :/
Dobrze, że chociaż mąż rano odwozi córy do placówki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo to faktycznie masz niezla "zabawe";) wiem,bo bratowa tak dzieciaki wozila. To zmienia postac rzeczy i logistycznie lepoej nie jestes w stanie tego zorganizowac:-) ech... ja wiem,ze dzis dostane "z**bki" od meza jak wróci z prac, bo zawozil dzis młodego i mu szopke odstawil,ze chce do Mamy i dlaczego z Mama nie moze zostac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 8/9 do okolo 15.
Ze starszą, chodzącą do 1 klasy toczę boje bo ona by siedziała w świetlicy do samego końca ;) czyli do 17 ;) Jak przychodzę o po tej 15 to jest zła że już musi iść do domu ;)
Młodsza w przedszkolu by najchętniej szła po obiedzie do domu ;) ale musi niestety posiedzieć troszkę dłużej bo nie mam możliwości by 2x lecieć raz po jedną córę a potem po drugą ;)
Dobrze, że chociaż przedszkole i szkoła są w jednym budynku ;)
Ale i tak ciężko bo odbieram córki z roczną córą ;) i zanim się odbierzemy i wyszykujemy to spocone wszystkie jesteśmy ;)
Ech... Byle do wiosny, wtedy zrzuci się te kurtki grube.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jesli moge zapytac to na ile oddajesz dzieci do przedszkola?:) wiadomo,ze Mamie tez sie troche spokoju nalezy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie to inaczej ;) bo zawsze jakies dziecko jest male i siedzi ze mną w domu ;)
Ale ja nic nie zmieniam w godzinach przebywania dzieci w szkole/przedszkolu ;)
Przynajmniej mam wtedy trochę ciszy i spokoju w domu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Dziewczyny:-)
Mam pytanie odnosnie Waszych "starszakow". Ja juz jestem na zwolnieniu lekarskim, ze wzgledu na przebieg poprzedniej ciazy. Posylam syna do przedszkola, tylko jak pracowalam to zazwyczaj spędzał tam 8 godz, od 8 do 16. Teraz go woze czasem na 9,ale zazwyczaj na 8 i odbieram 13-14. Maz na mnie krzyczy,ze zle robie (bo syn stal sie teraz strasznym mamisynkiem, tylko ja moge cos przy nim zrobic,hak tata go sam odwozi do przedszkola to jest placz). Maz twierdzi,ze syn powinien chodzic tak jak wczesniej... a ja chce z nim spedzic troche czasu, poki mam go wiecej i dac mu odrobine wiecej dzieciństwa. A jak to u Was jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Średnio co 3 lata ;) tylko teraz jakoś tak się zrobiło, że będzie różnica 1,5 roku ;)
Najstarsza córka 7,5, średnia 4,5 i najmłodsza roczek.
Ja chciałam taką różnicę 3 lat bo to już dziecko samodzielne i może też coś pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Margaretka, a jaki masz odstęp wiekowy u swoich dziewczynek? Bo u mnie będzie co 4 lata. Z jednej strony na początku łatwiej ogarnąć, a z drugiej zazdroszczę znajomym, którzy mają np. dwuletni odstęp i jeżdżą z dziećmi np. na narty albo idą razem na kina, a u mnie zawsze ktoś jest za mały :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja byłam na usg prenatalnym dokładnie w 12 tygodniu i 2 dni i zapytałam na koniec co będzie to Pani doktor powiedziała że dziewczynka ale nie na 100%. Ale teraz już mam potwierdzenie, że będzie dziewczynka. Jesteśmy bardzo szczęśliwi ale tak naprawdę najważniejsze żeby dzidzia zdrowa była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też tak jest, że wciskają nam syna ;)
"Może już w końcu tym razem się uda" - aż mnie to wkurza. Jakby dziewczynki były gorsze :/
Ja z mężem zawsze chcieliśmy córeczki :) Nie mamy parcia na syna. Teraz się $miejemy, że pewnie będzie kolejna córcia :) I dobrze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak było/jest u Ciebie, ale nam a zwłaszcza mężowi życzą chłopca, a on woli kolejną córeczkę tatusia..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie już są 3 córki ;) a ja przeczuwam, że będzie kolejna :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też bo mój mąż od początku jest święcie przekonany, że to kolejna dziewczynka i już dla niej imię wybraliśmy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam nowe koleżanki :)
Byłam tydzień temu na usg tym pomiedzy 12 a 14 tyg ;) maluch tak się wiercił i skakał, że lekarz nie mógł go dobrze pomierzyć :/ nawet dobrze nie posłuchaliśmy serduszka bo co gin zaznaczył kropkę na monitorze to dziecia już tam nie było ;) wg gina jest wszystko ok... Chyba. Ale mi to chyba nie wystarcza i we wtorek idę prywatnie do innego na usg. Niech jeszcze raz dobrze wymierzy ;)
Oj chciałabym już poznać płeć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Cześć dziewczyny, dołączam do Was mam już syna 10 lat a teraz będzie dziewczynka. Termin mam na 15 lipiec. To moja 4 ciąża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi lekarz powiedział w 14tyg bardzo szybko podobno nie miał wątpliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jesli chodzi o kg i nie dopinanie sie to luzik :) 1 ciaza +30 kg druga +27 w obu przypadkach na wizycie kontrolnem po 6 tyg po porodzie znow moja waga wyjsciowa 55 kg :) takze juz sie nie przejmuje nawet bo nie wiem od czego to zalezy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Co Za Sąsiedzi.... (109 odpowiedzi)

Mieszkam w bloku i szanuję swoich sąsiadów. Niedawno urodziłam synka. Myślałam, że coś się zmieni...

przedszkolak znów robi w majtki (19 odpowiedzi)

potrzebuję porady, synek jest dzieckiem z końca roku, co go jednak nie tłumaczy, odpieluchowany w...

jaki blender czy inny rozdrabniacz? (29 odpowiedzi)

Kochane, zastanawiam się nad zakupem czegoś co pozwoli mi zmiksować warzywka dla synka,...