Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - Zaspa
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga - Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B - Synek Mateusz - Wojewódzki/Kliniczna

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Zaspa/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka - Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-15-t534510,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Od 1,5h jestem w alfie i kompletnie nie wiem co kupić mojej 4,5-latce na zająca :(
Dostanie już barbie, grę, kolczyki, sukienkę :((( od innych.
Aaaaa! Wypada, by w domu rano znalazła zabawkę jakaś, ale ile można?!
Przynajmniej torcik bezowy i latte w Sowie jakoś ratuje mi humor...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

dzięki za link.. ja jednak wole pół-sztywne. Pojadę i zobaczę co tam mają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Aktualizuję listę o nową mamę :)

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - Zaspa
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga - Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B - Synek Mateusz - Wojewódzki/Kliniczna

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Zaspa/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon - Kliniczna
20.06 pirat - Córeczka - Wejherowo
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka - Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

J mam taki:
http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-caffe-latte-70h-i4080334075.html
jest ok.
Ale miałam go na sobie z 2 razy na razie.

Najlepiej sobie zmierzyć stacjonarnie jeśli masz możłiwość (są np w mama i ja)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Luna- będę rodziła w Wejherowie, tak to moja pierwsza ciążą. Dziewczynka.

który model z alles? jesteś zadowolona?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

pirat - witamy.
Ja mam na razie jeden firmy alles.

Skąd jesteś? to Twoja pierwsza ciąża? Synek? Córeczka? Gdzie planujesz rodzic?

Witch - ja mam "niestety" tańsze dojście do orzechów ;)
fajny ten kocyk, ale wg info na stronie gdzie kupić to gdańskie sklepy przestały istnieć ;)a jak zamówię to już nie przyjdzie...

trzydziestka - no mebli to ja niestety nie poskręcam... :(

kupiłam falbankę pod materacyk bo mi się podobała - chciałam ją wyprasować i musze Wam powiedzieć że to jakiś koszmar! :P
(stwierdziłam, że jak wstaję do łązienki to będę jedną rzecz prasować na siedząco z tych "większych" ale wymiękam :P falbankę chyba wyprasuję po porodzie bo mam wrażenie że trzeba to od razu położyć na łóżeczku bo i tak się wygniecie - a łóżeczka oczywiście nie ma :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

witamy nową mamę!

ojejku ja orzechy we wszelkiej postaci uwielbiam - w ogóle wszystko do "dziubania": migdały, nerkowce, pistacje, ziemne, słonecznik, dynia... może być samo ale najlepsze są oczywiście w czekoladzie :)

Luna spokojnie - ja na Twoim etapie ciązy też chyba nawet mebli jeszcze nie miałam skręconych. tak więc się nie martw. a przynajmniej za chwilę będziesz miała co robić skoro i tak musisz siedziec w domu...

dzis jeszcze musimy u synka powiesić zasłonki - wiecie staramy się wszystko po równo albo nawet jemu więcej robić/kupować. a on i tak stwierdził wczoraj: "ja nie chce firanek bo one zasłaniaja okna i nic nie widać" :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

co myślicie o:

Mama biustonosz soft 210 Gaia

Mama Kaya biustonosz Benefit
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Cześć,

ze względu na "uziemienie" w łóżku postanowiłam się przyłączyć do forum. Mam termin na 20.06.2014.

wybrałyście już staniki do karmienia?

Pozdrawiam ciepło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

pistacje... to ja ostatnio wiadrami mogę łupać ;) dobrze że cena uniemożliwia mi zakupy na kilogramy hihihi :) :)

z fajnych prezentów dla dzieciaków - kiedyś kupiłam taki kocyk skłądany w żółwika prztulankę - nazywało się toto Zoobies http://www.zoobies.pl/

ale wymiękłam jak chrześniak mojego męża dostał na 3-cie urodziny taki jednoosobowy elektryczny samochód za ponad osiem stów, więc już absolutnie się nie wypowiadam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

trzydziestka - zazdroszcze skończonego pokoju :) (nasz kawaler też będzie w pokoiku spać tylko w dzień, a w nocy z nami w sypialni w kołysce - tj taki mam plan :) )

Ja też będę eliminować, bo "dietę" mam podobną - mleka co prawda nei lubię, ale wszelkie jogurty, sery, jajka, twarożki... i orzechy - zwłaszczapistacje - które ponoć mega uczulają - musze się ich najeść na zaś ;) hihi
albo nerkowce w karmelu... mmmm.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

no u nas najstarsza "wnuczka" - też szajba z prezentami - jej młodsza siostra już nie ma co dostawać, bo zabawek nie produkują w takim tempie ;) hihi ale fakt faktem dziadkowie rozpieszczają obie wnuczki, do tego dochodzą ciotki wujkowie i się robi kocioł.

u nas "na szczęście" myślę, że nie będzie tego problemu. Moja mama będzie zapewne fisiować jak do tej pory z dwoma wnuczkami (ostatnio powiedziała, że "zaklepuje sobie kupno kolejki" - myślałam, że padnę :) ), ale z kolei teściowa to nie z tych.
Przykładowo - moja mama ma dla młodego wielką siatę ubrań, wybiera kocyki, zapowiedziała, że znaczna część wózka będzie od dziadków itp itd, a teściowa kupiła... buzkę z lidla na 92 cm! :D

tak czy inaczej u teściowej przeraża mnie jedynie to, że powiedziała ostatnio, że "ma tyle rzeczy po chłopakach" bo "kiedyś to był zabawki" i już nam chciała dawać wielki karton action menów.... no comment :D

Wracając do świąt- nie mam pomysłu co kupić mojej młodszej siostrzenicy na zająca właśnie - ma półtora roku - macie jakieś pomysły?
chciałabym coś z zabawek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

to ja chyba wybiorę tę pierwszą opcję... moje menu generalnie składa się w głównej mierze z mleka i przetworów (uwielbiam muesli i jogurty), owoców (jabłka, gruszki, banany czy cytrusy a w lecie truskawki), czekolady i słodyczy (nie umiem i nigdy nie umiałam sobie tego odmówić). wszystko generalnie nie polecane bo może uczulać... :/

sabsimplex ja też polecam - używałam 3 pierwsze miesiące życia synka i są naprawdę świetne - nawet profilaktycznie - dzidzia się nie męczy tylko puszcza bączki aż miło :)) można go było kupić na Oruni - Pani sprowadzała z Niemiec i sprzedawała "z pod lady". ciekawe czy jeszcze sprowadza...

skończyłam dziś pokoik dla córeczki! skróciłam i powiesiłam zasłonki i wszystko mam już gotowe na jej przybycie do nas :) fakt, że w tym pokoiku bedzie spała na razie tylko w dzień, ale i tak mnie to ogromnie cieszy :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Dobrze powiedziane :)))

Ja dzis odę do alfy, bo muszę coś w końcu córce kupić na zająca. Kompletnie nie mam pomysłu, bo wszystkie, które miałam "sprzedałam" rodzince.
Swoją drogą, to chore, żeby 4,5 latek dostawał tyle prezentów...
Od gwiazdki najbliższej muszę to jakoś zmienić, bo to jest na prawdę chore.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

czyli są 2 możliwości dietetyczne:
- jeść wszystko i potem eliminować jakby coś się działo
- zacząć od rosołu i powoli dodawać ;)

:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

O! O kolkach też wczoraj było na SR :) Dla mnie to nowość, bo moja córka ani jednej nie miała :) Oby teraz było tak samo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

no ja tak dobrze nie miałam bo u mnie alergia w rodzinie, i to było istne szaleństwo. Musieliśmy później sprawdzać skład słoiczków bo dosłownie niewielka ilość jakiegoś alergenu i małe były całe w liszajach. Koszmar to był.. jakoś się nie łudzę, że teraz będzie inaczej...

dzisiaj jadę na zakupy do galerii to zajdę do h&m i zobaczę te staniki. Generalnie właśnie noszę wszystkie z h&m. Najbardziej na mnie pasują

a w razie kolek gdyby któryś z maluszków naszych miał.. to polecam SabSimplex
http://www.docsimon.pl/article_images.php?action=sendtype&type=9&id=20520
to niemieckie krople, niestety niedostępne w naszych aptekach. Ale bardzo skuteczne. Można zamówić przez neta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

ja mam na razie jeden alles 80F i na razie jest ok jeśli chodzi o rozmiar, ale ma usztywnianą miseczkę (ja takie akurat wolę :) )
ale na noc chciałam zakupić jakiś typowo miękii bez fiszbin, żeby był po prostu wygodny, bo w końcu spać też trzeba będzie w staniku ;)

myślałam nad tymi co są w HM, tylko tam niby rozmiarówka do E jest...

Jakiś jeden musze zakupić "w ciemno", żeby mieć do szpitala, a później pojadę na zakupy :)

czytałam od rana o diecie mamy karmiącej i w zasadzie na wszystkich stronach znalazłam, że to "mity" - że dieta mamy ma byc zróżnicowana po prostu i zdrowa i bogata w poszczególne skadniki, a dopiero jak maluch będzie miał wysypkę to wtedy należy eliminować poszczególne skłądniki z diety od tych, które mogą uczulać, ale mogę, a nie muszą i ponoć wbrew pozorom rzadko uczulają. No zobaczymy jak to będzie w praktyce :)

Jeśli chodzi o kolki to też słyszałam, że częściej mają je chłopcy :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

w lingerii mniejsze rozmiary też mają ;) ceny nie są niskie i podejrzewam, że cena w necie z dostawą nie będzie się wiele różniła od ceny w sklepie...... ale za to są rewelacyjnie dopasowane :):)

jak ktoś sobie dobrze radzi z angielskim to polecam artykuł o karmieniu piersią: http://www.babycenter.com/0_diet-for-a-healthy-breastfeeding-mom_3565.bc?page=1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witch, ja mam takie koszulki z h&m jeszcze z poprzedniej ciazy i sluza mi super, tez je juz wlasnie nosze bo maja fajna dlugosc.

Jesli chodzi o diete matki karmiacej to ja tez znam takie co niedlugo po porodzie bigos jadly i nic dzieciom nie bylo, ja takiego szczescia nie mialam. Teraz mam zamiar zaczac delikatnie i stopniowo wprowadzac / testowac. Wtedy bedzie latwiej zdiagnozowac co ewentualnie zaszkodzilo.

Czeresnie kocham wrecz! Trzy lata temu przez caly sezon czeresniowy nie zjadlam nawet jednej, boje sie, ze teraz tez mnie to czeka :-(((

A te zwykle staniki do karmienia za bardzo ksztaltne to nie sa, ale pamietajcie, ze jeszcze wkladka laktacyjna tam ma sie zmiescic,wiec to troche zaokragla ksztalt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Materac lateksowy? (50 odpowiedzi)

Hello Pomóżcie - potrzebna rada jaki materac lateksowy wybrać, polecicie coś?

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (97 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

Nie mogę się pozbierać po usg i informacji o płci dziecka:-( (36 odpowiedzi)

mam straszne wyrzuty sumienia, że w ogóle tak myślę i czuję:-( bardzo mi z tym źle i oczywiście...