Mamy Listopadowe 2017

Pora na wątek Mam listopadowych 2017 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Vita piękny przyrost :)
Ja prenatalne robię u swojego gina ale cały czas się wacham czy nie iść jeszcze do jednego....
Mój gin nie pracuje już w żadnym ze szpitali, kiedyś pracował na klinicznej... i szwagierka cały czas mnie namawia żebym lepiej poszła do gina który prowadził jej ciąże bo on właśnie pracuje na klinicznej i w razie czego mi w szpitalu pomoże. Jak myślicie czy faktycznie jest lepiej gdy lekarz prowadzący parcuje w jakimś szpitalu? Ja sobie tłumaczę, że nawet jeśli postanowię rodzić na klinicznej to i tak może się okazać że w dniu porodu nie ma miejsc i odeślą mnie gdzie indziej i ten lekarz to i tak psu na bude:/ ale może się mylę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny! a gdzie robicie badania prenatalne ? ja kiedyś miałam w Invicie ale teraz robię na Klinicznej i nie wiem jak to będzie wyglądać ... miłej ciepłej niedzieli życzę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Eeej to chyba elegancki przyrost, co? Musi być dobrze innej opcji nie ma:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, ja niestety padam na pysk po 10h pracy, więc dopiero teraz odpisuję drugie badanie 19151. Czekam teraz do 18 i zobaczymy co powiem mi moja Pani doktor. Z wyników wynika , że to 5-6 tydzień, ale jak na razie na ciąże sie nie czuję. Buziaki dla Was :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mojej mądrej aplikacji 13+1 czyli 14 tydzień to początek II trymestru :). Też czekałam z wizyta u dentysty do końca I trymestru, jakoś muszę się wybrać niedługo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, że wszystko dobrze wyszło :) oby tak dalej!
Jak ja schudłam na początku ciąży 2,3 kg tak cały czas waga stoi w miejscu i już nawet się zastanawiam czy za mało nie jem :)
Hahah co do białego fartucha to u mnie jest dokładnie to samo :D mam przez to przykaz regularnego mierzenia ciśnienia w domu, ale w domu jest idealne albo wręcz ciut za niskie, a u lekarza szybuje wysoko w górę :)
Pierwszy trymestr uznaje się do którego tygodnia? Muszę iść do dentysty a on ostatnio powiedział, że mam przyjść w drugim bo w 1 i tak mi nic nie zrobi :( a niestety chyba coś z zębem zaczyna się dziać :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka,

Kasiulaa, super , że Ci lepiej. Widzę po suwaczku, że za kilka tygodni kończysz I trymestr, więc mam nadzieje, że wszystkie dolegliwości sobie pójdą.
Byłam dzisiaj na USG - wszystko OK, całe 7,5 cm, dziecię pokazało to co miało pokazać, także nie ma konieczności robienia dalszej diagnostyki. Płci nie było na razie widać, więc kto wie, może dziewczynka będzie?:) Bo mój synek zamiast kości nosowej tylko klejnoty prezentował ;) Ja z kolei kolejny kg na minusie, ale przy mojej masie to tylko się cieszyć :) I straszny mam syndorm białego fartucha - w domu mam ciśnienie 115/70 a u lekarza 150/110, masakra.
Miłego piąteczku dziewczęta!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ból brodawek polecam masaż olejkiem migdałowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć :)
Dziękuję, już lepiej :) Do lekarza wkońcu nie poszłam, bo tak jak pisałaś i tak w sumie nic by mi takiego nie powiedział bo ani wymiotów ani biegunki jakiejś starsznej nie miałam. Naszczęście wszystko jako tako się unormowało :) Moja mama mówiła, że u niej w pracy dużo osób ostatnio coś podobnego przechodziło więc to pewnie jakaś w miarę lekka wirusówka była.
Ja ciagle wlaczę z bolącymi piersiami :( Choc piersi to jeszcze pół biedy ale brodawki....koszmar:( Cokolwiek nie ubieram i czymkolwiek bym ich nie dotknęła to ból jest z kosmiczny, nawet podczas snu budzę się z bólu. Znacie jakieś magiczne sposoby na złagodzenie tych dolegliwości? Długo to może trwać? Tylko błagam nie mówcie, że do końca ciąży bo się zapłaczę :(

Kejt a jak tam u Ciebie? Jak się czujesz? Jesteś już po USG prenatalnym?

Vita czekamy na informacje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, pierwszy poród na Klinicznej. Powiem, co wiem, ale poproszę o wskazówki, czyli co konkretnie byś chciała widzieć ;) Wiesz, poród - temat rzeka ;)))
My też już po prenatalnym, drugie dziecko wyjątkowo zdyscyplinowane się okazało na usg, więc tym razem poszło sprawniej :)
Przy okazji udało się wyłapać Boćkowi, że na 80% chłopak!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Dziewczyny jak tam?
Kasiulaa jak się czujesz, mam nadzieję, że już pożegnałaś tą żołądkową wredotę.
Vita jak wynik drugiej bety?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla spokojności możesz iść do lekarza, ale co on Ci powie... jeżeli nie masz gwałtownych wymiotów, które prowadzą do odwodnienia to pewnie zaleci picie dużej ilości płynów i lekkostrawną dietę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wyżej pisałam ja, adg2014 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też chodzę do Boćka :). Jestem juz po prenatalnych u niego. Dziecko było mało ruchliwe ale udało się wszystko pomierzyć.

Darthfox a powiedz - pierwsze dziecko rodziłas na klinicznej? Ja w pierwszej ciąży chodziłam do innego lekarza a do Bockowskiego chodzę z polecenia koleżanki i zastanawiam się, jak on podchodzi do sprawy porodu etc. Czy możesz coś powiedzieć na ten temat?

U mnie mdłości juz praktycznie minęły, juhuu. Ale jeszcze nie doszłam do siebie.l całkowicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od powrotu czyli od 3 dni. W niedzielę rano już wymiotowałam, i bolał mnie cały dzień brzuch ale myślałam, że mimo wszystko to stres zwiążany z lotem, w poniedziałek mnie tylko mdliło ale stolce się zrobiły jakieś luźniejsze, a od wczoraj już wogóle mdłości się nasiliły, pojawiły się wymioty ( choć nie jakieś duże ) no i cały czas problemy z wypróżnianiem, ale nie mam typowego rozwolnienia bo co chwila nie latam ale tak z 5-6 razy dziennie idę. Ja wogóle mam problemu żołądkowe bo mam zespół jelita drażliwego, reflux i masę innych rzeczy. Normlanie bym się tym nie przejęła ale że jestem w ciąży to nie bardzo wiem jak się zachować i czy czekać aż samo minie czy może jednak iść do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi z kolei Boćka poleciła znajoma położna :)
Obecnie wizyta kosztuje 250zł, ale jak robisz jeszcze test z krwi przy badaniu prenatalnym to musisz przygotować dodatkowe 200.
Przy pierwszej ciąży usg połówkowe było policzone jak każda inna wizyta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasiulaa, a trzyma Cię od samej majówki? Rotawirus ma raczej gwałtowny przebieg niż przewlekły. Zawsze możesz iść do lekarza ogólnego, albo zrobić posiew, jeżeli coś Cię niepokoi.
Ja badanie przezierności robię tylko swojej lekarz prowadzącej. Gdyby wyniki na to wskazywały to i tak będziesz miała zasugerowaną dalsza diagnostykę czyli test Pappa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mojego mężą siostra chodziła obie ciąże do Boćkowskiego i własnie radziła mi abym też się do niego wybrała bo ponoć jest super, ale mój (Grzybowski) też ma ponoć super opinie więc się zastanawiam czy iść jeszcze do Boćka.
Mój gin już ostatnio mnie ostrzegał że USG może trwać nawet ponad godzinę i mam się nastawić, że może być długa wizyta :) zresztą pierwsze USG które mi robił też trwało 40 min. bo do upartego wlaczył żeby zmierzyć tętno.
A u Boćkowskiego ile kosztują wizyty i właśnie USG prenatalne czy połówkowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co do złego samopoczucia - jeśli intuicja Ci podpowiada, że coś jest nie tak to zawsze lepiej skonsultować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja idę do swojego, ale wiem, że zrobi to dobrze :) Poprzednią moją ciążę też prowadził i robił wszystkie badania bardzo dokładnie.
Pamiętam jak przy prenatalnym właśnie mała nie chciała się ustawić do pomiarów i robił mi samo usg chyba z 40 min - nie spoczął póki się nie upewnił :) Chodzę do dr Boćkowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

jaki kupic e-papieros ??? (18 odpowiedzi)

może ktoś coś poleci dobrego , wolałabym nie za 300 zł bo musze kupić 2 szt ...tyle , że ciemna...

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...