Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Link do poprzednich wątków:

http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-Listopadowe-2017-t733006,1,16.html
http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-listopadowo-grudniowe-2017-t747941,1,16.html
http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-listopadowo-grudniowe-2017-cz-2-t756824,1,16.html
https://forum.trojmiasto.pl/Mamy-listopadowo-grudniowe-2017-cz-3-t766664,1,16.html

Terminy:
05.11 - Adg2014
14.11 - Takaja_84
14.11 - Darthfox
15.11 - User/Oliwka
16.11 - Kejt
18.11 Mimi
19.11 - Magda
20.11 (28.11) - Marynarka
26.11 - Mentorka
27.11 - Kasiulaaa
28.11 - Beata

03.12. 1985sloneczko
07.12 - Mimi
07.12 - Julka2017
08.12 - Dziobus
09.12 - Jarzynka
13.12 - Moliczka.1
13.12 - Amber

06.01.2017 - vita47
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beata, dziewczyny intensywniej udzielają się w części piątek wątku, może przejdź tam :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny u nas juz38 tydzień i 16 mamy zgłosić się do szpitala na kliniczna na 99% cc mały dalej głowa u góry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny,
Jestem mamą Córki kochanej 4l i synka 1r.:) Jestem też fotografem. Obecnie realizuję projekt fotograficzny do szkoły fotografii i poszukuję mam, którym wykonam zdjęcie dzień po porodzie oraz kilka ujęć maleństwa w szpitalu. Myślę, że może być to dla Was wspaniała pamiątka. Zainteresowane Przyszłe Mamy zapraszam do kontaktu mailowego aster_x@wp.pl. Chętnie rozwieję wątpliwości i odpowiem na pytania:) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tercia, jak Twój syn ma na imię?
Dziewczyny, ja już chyba nie zdążę zrobić nowego wątku a ten już jest długi. Może w nowym wątku wpisać termin porodu, imię i gdzie się rodziło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tercja- gratulacje. Jeśli chodzi i wojewódzki to fajne jest to że po cc dają od razu maluszka do mamy. I ojciec na chwilę też może przyjsc dac rzeczy i się pożegnać. Dobre to i to. Mnie przywieźli do drugiej mamy, która już miała przy sobie córeczkę a też godzinę przede mną miała cc. Gdyby nie komplikacje u mojego maluszka też bym miała to przy sobie. A Mój synek nazywa się Kubuś. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tercia gratulacje! Takiego porodu to tylko pozazdrościć :) jak się czujecie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tercia gratulacje! I zazdroszczę takiego przebiegu porodu :).
To chyba chwilę przed terminem urodziłaś? Jesteście już w domu? Jak synek no i przede wszystkim jak Ty się czujesz? Jak opieka na Zaspie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje Tercia :) I jak maleństwo -łaskawe dla rodziców ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeju dziewczyny zaraz wszystkie będziemy miały to za sobą! !! Nie mogę w to uwierzyć :) jak to zleciało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wow Tercia, gratuluję:)
Ekspresowy poród:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz rozpakowana od poniedziałku. Poród trwał 2h od pierwszego skurczu, na porodówkę dotarłam z pełnym rozwarciem i po 40min juz byliśmy razem. Na Zaspie były pustki, ze nawet sale 1os dostałam :). chcialam porobić foty z brzuchem ale nie zdążyłam :) dobrze, ze juz po :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Adg może oni wola powiedzieć o tych 24h a potem jak jest ok to dają dziecko wcześniej tylko żeby nikt nie miał pretensji to wolą ten czas z takim zapasem powiedzieć... Ja też byłam bardzo zdziwiona że to ma tyle trwać i że właśnie na tej sali po operacyjnej będzie kompletnie sama i nawet mąż jej nie moze odwiedzić :/ ale może w praktyce jest jednak trochę "łagodniej". z drugiej strony jestem pewna że jak szybko dojdziesz do siebie to i tak raz dwa Cię przerzuca na zwykłą sale i dadzą dziecko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daj znać po wizycie. Ja ostatnią miałam tydzień temu i było bardzo sympatycznie ;).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Bo ja z tych bardziej czytających ;)
Czuję się i wyglądam jakbym połknęła piłkę lekarską ;) Póki co nie mam wskazań do CC, ale mam jutro wizytę u Boćka i ciekawe co powie. Najlepsze, że sama nie wiem jak chciałabym rodzić. Niby lepiej dla dziecka sn. Poza tym rekonwalescencja po CC była hardcorem ;) A z drugiej strony porzednio skończyło się nagłą, pilną cesarką i pełną narkozą, co też sprawia, że trochę się boję próbować sn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Kasiulaaa dzięki za info choć to co piszesz jest dla mnie niewyobrażalne - 24h bez dziecka i bez pomocy męża przy braku komplikacji? Dziwne i nieludzkie praktyki jeśli tak rzeczywiście jest. Zobaczymy.

Darthfox dawno nie pisałaś. Co u Ciebie? Jak się czujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Ja miałam CC na klinicznej 5 lat temu. Mała urodziła się o 14.30 i następnego dnia rano mnie przenosili do normalnej sali. Mąż przyszedł do mnie jak tylko się wybudziłam i za jakiś czas przyniósł mi córkę. Musiał jednak się nachodzić i naprosić o zgodę zarówno na pooperacyjnej i na neonatologii. Ale dzięki temu mała już od pierwszego dnia spędziła kilka godzin przystawiona do mojej piersi i na noc tylko została odniesiona przez pielęgniarki na oddział noworodkowy. Rano mąż zdążył przyjść jeszcze zanim mnie przenieśli i wtedy też przyprowadził zaraz wózek z małą. U nas ułożyło się to wszystko dobrze, ale bez mojego męża bym sama nie dała rady. Pamiętajcie, że to jest Wasze dziecko i Wasza wola też jest ważna jeśli chodzi o opiekę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Adg jak byłam na patologii to byla dziewczyna na CC i jej lekarka mówiła że na sali pooperacyjnej będzie ok. 24 h i że w tym czasie nie dostanie dziecka i też nikt nie będzie mógł jej odwiedzić i miska tak ułożyć rzeczy w torbie żeby mogła sama się obsłużyć ewentualnie żeby położna bez szukania po torbie była w stanie coś jej podać. Mówiła też że ten czas zależeć będzie od jej stanu i cieżko powiedzieć ile konkretnie będą ja trzymać.

Kamada super że jesteście w domku! Z karmieniem jakoś się ułoży, może Twój maluszek potrzebuje trochę czasu :) myśl pozytywnie! Spróbuj też z radą od słoneczka :) albo może jak masz laktator to tuż przed karmieniem spróbuj trochę odciągnąć mleka z tej piersi, zobaczysz czy jest go dużo czy może za mało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Kamada super ze juz jesteście w domku!!
Co do kp to może z tej co sie denerwuje mocniej leci? By zobaczyć czy o to chodzi połóż się na plecach a dziecko na brzuchu niech z tej piersi spróbuje jak przestanie marudzić i będzie jadł to znaczy ze w siedzącej pozycji byl za mocny strumień :)
Przy okazji przypominam ze wieczorami KAŻDE dziecko dluzej i czesciej wisi przy piersi! Wtedy KAŻDA z nas ma najlżejsze mleko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Kamadu, to super! A z karmieniem nie poddawaj się, musicie się dotrzeć z synkiem. Jak ma na imię?

Collet, ja od poczatku byłam nastawiona na cc. Mam skierowanie na piątek do szpitala. Jeśli wcześniej się nic nie zacznie ;-).

Ktoś wie jak wygląda na Klinicznej cala procedura przy cc? Ile sie lezy na sali operacyjnej, kiedy dostaje się dziecko, etc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2017 cz. 4

Nas w niedzielę wypuścili. Już w domku i uczymy się siebie. U synka crp zaczęło spadać i bilirubiny też. Także zaczęło dziać się lepiej. Jest sukces bo karmię piersią. Jednak mam problem taki że synek denerwuje się przy karmieniu. Przyssa się na chwilę i odrywa i znów tak je przerywanie. Jedna pierś sobie spodobał bardziej i potrafi w końcu się przyssać na dłużej. Jeden dzień jest lepiej potem więcej płaczu. Trochę to ciężkie. Czemu karmienie nie może być prostsze tak jak natura chciała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

nnt. pokój rodziców i dziecka (38 odpowiedzi)

Witam wszystkich. Mam ogromny problem. W chwili obecnej mieszkamy z mężem i 1,5 roczną córeczką w...

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...