Manetki s**** Trigger Rocket

Witam!

Chcę zmienić manetki z Shimano Deore na s**** Trigger Rocket. Posiadam obie przerzutki Shimano XT na 9. Co mi napiszecie o tych manetkach s****'a? Jak działają? Ma ktoś porównanie między Deore a właśnie tym kompletem s****'a?

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

kup duale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Mam Hayes'y hydrauliczne więc Dual Control odpadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

no to nowe xtr rapid fire, rewelacja po prostu. krotki przecyzyjny skok i swietna kultura pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

No no:) Piękne manetki...
A co mi polecisz tak do 200zł? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Do 200 zł polece Ci jedną manetke XTR 2007

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

hehe dobre :)

tu masz, ja bym nic innego nie kupil.

http://www.allegro.pl/item198472060_manetki_deore_xt_2007_rapid_fire_plus_bikestacja.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Faktycznie dobre :) A więc mówicie, żeby nie inwestować w s****a tylko w Shimano XT. A jakich manetek używacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

s**** - sama nazwa wskazuje do czego ten sprzęt sie nadaje. Ja jeżdże już szósty sezon na rapidfire XT na 9. Rewelacja, niezniszczalne i precyzja na najwyższym poziomie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

No dobrze, a oprócz nazwy co jeszcze przemawia nad wyższością XT nad Trigger Rocket? Tak na chłopski rozum s****y są lżejsze i tańsze ale z drugiej strony nie wiem jak będą działały. XT miałem już okazję "przetestować" i faktycznie działają o niebo lepiej w porównaniu z Deore.

Czemu jesteś negatywnie nastawiony na s****'a?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

majek ustalmy jedno. s**** to gowno i tyle :D mi sie nie podoba jak dzialaja. wogole caly koncern s**** moze sie spuscic w kiblu, po prostu sa pewne rzeczy ktorych nigdy nie kupie. ja jezdze na DC xtr'a, tegoroczny model duzoooo lepszy od 2006, dziala doslownie na dotyk :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

majek napisał(a):



> Czemu jesteś negatywnie nastawiony na s****'a?



Bo jeździ na Shimano i o s****ie to jedynie słyszał z nazwy i mu się dziwnie skojarzyło, lol :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Jeździłem na s****ie również więc mam porównanie. Jak już coś pisze to mam podstawy żeby to pisać. Generalnie tak jak pisze Krzyżak s**** to gówno i tyle. Jak kupisz s****a to po prostu przekonasz sie na własnej skórze jaki to szit i do czego sie nadaje.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

O grupie szosowej Force czytałem dobre opinie, że ma plusy przedniej przerzutki shimano i plusy zmiany tylnych przełożeń jak w Campie, poza tym wyposażone są w przydatne Double Tap. Jedynym problemem, są rozwalające się przerzutki w drobny mak :) W tym roku dostępny będzie apdejt w postaci ceramicznych łożysk i wejdzie nowa grupa Red, która będzie bodajże pierwszą grupą szosową ważącą < 2kg. Jak poprawią problem z przerzutkami, o którym można przeczytać na WW, to s**** na szosie będzie rewelacją! Co do MTB to nie wiem, ale jakoś nie wydaje mi sie, że skoro potrafia robic sprzet na szose, to nie potrafią MTB...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Chcę zakupić manetki, ale aby się zdecydować jakie chciałbym dowiedzieć się o różnicach, plusach i minusach obydwu zestawów.

Sławek trochę bardziej skierowałeś mnie na XT, ale ja jak na razie widzę 2 plusy (cena i waga), które przemawiają za s****em. Jak będą się spisywały w rzeczywistości - tego nie wiem. Może zamiast XTR kupię sobie XT i Rocket, przetestuję i Wam powiem ;-)

A tak na serio to jakie widzicie różnice między s****'em a Shimano?

Sławek a co Ci nie odpowiadało w tym "gównie"? Szybko się rozsypały?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

kup sobie LX i s**** na s****a. hehe :)

na LX pojeździsz z 5 lat bez kitu.

a XT to w ciemno bierz, jak masz trochę więcej kasy.

ale najlepiej przyduś i weź XTR - miszczostwo świata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

LX odpada, wolę dopłacić 50,00zł i mieć XT :)
XT jak najbardziej!
XTR... wszyscy je polecają, ale ta cena zabija...
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

kurde nie zyduj tych 20 zl i kup XT, kupujesz to przynajmniej na 2-3 sezony wiec nie odczujesz roznicy w cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

W s****ie nie podobała mi sie precyzja działania. Cały czas coś strzelało, przeskakiwało, same sie biegi potrafiły zmieniać. Łańcuchy srma sie zrywały. Podczas np. wyścigu napęd musi działać IDEALNIE, cały czas mielisz biegami i nie ma miejsca na niedokładności. s**** jeszcze do tego nie dorósł. Jak na razie shimano XT\XTR jest wzorem jakości a s**** podróbką, która sie do niczego nie nadaje. Jak nie stać Cie na XTR kup manetki XT 2007. I myśle że koniec tematu.


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Teraz rozumiem. Dzięki za informacje.
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

we love you too! hehe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Ja jechałem na s****ie 5.0 albo 7.0 (nie pamiętam) na pożyczonym bajku BT Witomino i żadnych problemów z działaniem nie było... Myślę, że to kwestia regulacji i ustawienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Krzyżak napisał(a):



" s**** to gowno i tyle :D "



interesujace okreslenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki sr*m Trigger Rocket

"Miszczostwo świata"... No jesteś kurka sam "miszcz". Zamiast XTR trzeba było kupić słownik języka polskiego :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Po pierwsze - jezeli chcecie porownywac komponenety to tylko tej samej klasy (x.0 z xtr etc.) - watpie zeby kazdy z was jezdzil na obydwu grupach

Po drugie - s**** jest wyzej technologicznie od shimano (jezeli chodzi o top). Popatrzcie na droge jaka podaza shimano w 2008 roku (grupa xt juz przedstawiona) - proste prowadzenie pancerza, przerzutka skontrowana tak, zeby nie uderzala w rame(s**** byl pierwszy).

Po trzecie - s**** dziala w systemie 1:1,a nie 2:1.

Po czwarte - nie widze sensu w kupowaniu rocketow. kup xt. jak chcesz cieszyc sie s****em to kup zestaw - przerzutka tyl ,manetki(x-9,x.0)

Po piate - fakt produkty s****a sprzed kilku lat byly 'niedopracowane'

Po szoste - jesli wbijacie w s****a to wyciagnijcie rockshox'i z roweru (koncern s****'a)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

czesc z Nas pozbyla sie juz rok szoka :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

s**** to bardzo dobry osprzęt. my po prostu nienawidzimy ameryki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Mam Rebe WC i jej sie nie pozbęde !
Moge sie jedynie zamienić z kimś na wersje bez piwotów.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

RafalB napisał(a):

> Po trzecie - s**** dziala w systemie 1:1,a nie 2:1.

> Po czwarte - nie widze sensu w kupowaniu rocketow. kup xt. jak

> chcesz cieszyc sie s****em to kup zestaw - przerzutka tyl

> ,manetki(x-9,x.0)



Oto mi właśnie chodziło! Dzięki Rafał! Ja nic nie mam do s****a i chciałem uzyskać właśnie takie porównanie odpowiednich grup obu tych firm. Myślałem, że znajdzie się taka osoba która w ostatnim czasie miała okazję przetestować Attacki i XT.

Ogólnie podjąłem decyzję o dalszym inwestowaniu w Shimano (w moim wypadku w grupę XT) i w najbliższym czasie chcę sprzedać Hayes'y XFX9 i manetki Deore a następnie kupić polecane przez Krzyżaka a także przez innych posiadaczy Dual Control'e XT. Myślę, że będę zadowolony z takiej inwestycji.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

ja osobiscie proponowalbym ci zainwestowanie w rapid fire'y
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

A dlaczego? Ostatnio miałem możliwość wypróbowania DC i powiem Ci że bardzo mile mnie zaskoczyły. Super rozwiązanie, bardzo lekka zmiana przerzutek... Nie wiem tylko jak by się spisały na trudnych trasach w lesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

ja uwielbiam DC, biegi zmieniaja sie z super lekkoscia i precyzja, tylko do DC musi byc sprezyna rapid rise, inaczej tez bedzie dzialac ale nie tak jak sa do tego storzone. Majek bedziesz bardzo zadowolony z wyboru nowego XT. Jestem zwolennikiem kupowania wszystkiego z jednej grupy, taka konfiguracja zawsze daje porzadane efekty, ewentualny mix XT z XTR lub w szosie Dura z ultegra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki s**** Trigger Rocket

Tobiasz tak ma, bo Kuba tak ma i są przemegazajebiście fajne - nie ma bata !


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

DC to wg. mnie słabe rozwiązanie. Ja mam Rapid Fire i moje następne manetki też bedą RF. No ale kazdy jeździ na tym co lubi.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Ja mam DC XT '06 . Wiem że są osoby które marudzą i mówią że to nie działa, że przez nieuwagę możesz zmienić biegi hamując, ale mi nigdy się takie coś nie przytrafiło i uważam że DC to dobry wybór. Jednym ruchem możesz zahamowac i zmienić biegi. Do tego przerzutka (tez XT)szybko zmienia biegi bez problemów nawet pod obciążeniem. :) Polecam więc jak najbardziej XT.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Jeśli nowy DC xt bedzie działać tak jak tegoroczny xtr, to będzie to najlepszy wybór.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

No Panowie! Widzę poważne poruszenie i podbudowanie mojego wyboru o kupnie DC. Nie ukrywam, że mnie to bardzo cieszy. Mam nadzieję, że posiadacze tych zestawów nie narzekają na jakiekolwiek awarie.
Myślę, że poniższy zestaw jest najlepszą propozycją do kupienia:
http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=26_39&products_id=501
Dzięki i pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

o kurde jakie to drogie...
Śpieszy Ci sie ? Może lepiej poczekaj aż na rynek wejdą nowe xt i cena starych spadnie... Podobno w sklepach mają pojawić się już pod koniec sierpnia.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Nie spieszy mi się z kupnem DC, ale fajnie by było mieć je jak najszybciej:D
Raczej nie będę czekać 3 miesięcy na wejście XT 2008 bo cena starych DC nie spadnie chyba o więcej niż o 100,00zł... Więc raczej teraz sobie kupię.
Będę musiał znaleźć kupca na moje manetki Deore i Hayesy HFX9...
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

zaczekaj na nowe XT i kupisz za dwie stowy nowa wersje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

Nową wersję czego? Bo chyba nie DC?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

no XT 2008, jak wejdzie to bedzie pewnie mniej wiecej za 2 stówy, tyle ile teraz za XT 2007 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Manetki Sram Trigger Rocket

No ale wersja DC XT 2007 kosztuje teraz około 1 000,00 zł:)
Jak wejdzie XT 2008 to tegoroczna wersja nie stanieje moim zdaniem więcej niż o 100,00 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...