Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

***Rozpakowane Mamusie:***
21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN

2w1

*KWIECIEŃ*

mamaalanka- 15.04 /coreczka/Szpital kliniczna
EmNEm - 16.04- córka Maja/ szpital Kliniczna
micasia- 17.04 / syneczek/ szpital Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

gosia, ja z witomina ale chetna na spacer np. po bulwarze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Też tak uważam, tylko z pakietem obowiązkowym w regulowanej ustawowo maksymalnej cenie, żeby ludzie nie zostawali bez ubezpieczenia jak to było w USA.

Dziewczyny kiedy zmienić rozmiar ubranek? Wiem, że taki maluch powinien mieć luźniejsze. U nas 62 na korpusiku jest jeszcze luźny, ale na długość jak Emi wyprostuje nóżki jest już na styk i żeby zapiąć na pieluszce to muszę naciągać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

no niestety dla mnie NFZ to porazka na calej lini. Jak ostatnio uslyszalam tak rejestrujemy ale na 2016r to myslalam ze z krzesla spadne. Juz bym wolala zeby tych skladek nie pobierali,a zeby mozna bylo pakiety prywatnie kupowac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Tesula fajnie, że za darmo, ale dlaczego nie może być po ludzku jednocześnie.
Tak na marginesie wkurza mnie to, że na nfz nie można się nigdzie dostać, a jak już się uda to robią ci łaskę, że cię zbadają, a na prywatne ubezpieczenie nie ma problemu a płacę 8 x mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

czesc dziewczyny sledze forum odkad zaszlam w ciaze i bardzo mi pomogly wasze doswiadczenia i rady-nie wiem czemu sie nie dolaczylam i tylko sledzilam wasze wypowiedzi,ale teraz postanowilam to zmienic bo coreczka jest juz na swiecie-urodzila sie 18.04 i szczerze mowiac szukam towarzystwa na spacery lub spotkanie na kawke i wymiane doswiadczen,jestem z gdyni a konkretnie z obluza-moze ktos tez jest z tych okolic :) mam na imie gosia moj mail to malgo222@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mara Jade - ale miałaś na NFZ - tylko Gdynia funduje to badanie swoim mieszkańcom - reszta musi płacić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Tesula mi też położna i lekarz powiedzieli, że sudocremem jak coś się dzieje, ale nie dlatego, że nie można go stosować codziennie, tylko po prostu jest on najsilniejszy i najlepiej pomaga, ale nie będzie efektu jak pupa jest do niego przyzwyczajona.
Położna poleciła mi linomag maść, bo jest tłusta i nic się do pupki nie przykleja :) Dobrze chroni zostawiając taki filtr.

Dzisiaj byłyśmy na USG bioderek. Wszystko w porządku :) ale wizyta to chyba nawet 5 minut nie trwała (NFZ). :P
Byłyśmy w NZOZ Śródmieście i powiem wam, że dawno nikt mnie tak nie wkurzył. Wczoraj przysłali informację sms, że badanie odbędzie się nie na Abrahama, ale na Żwirki i Wigury. Wstałam rano z małą, nie miał mnie kto zawieść, więc wyszłyśmy z domu chwilę po 7 rano, bo wizyta na 8. Na miejscu okazało się, że oprócz miejsca badania jest przesunięta także godzina o czym już nikt nie raczył mnie poinformować! Musiałam z Emi czekać od 7.45 do 9.00, bo do domu nie opłacało nam się wracać. Poza tym okazało się, że dzieci nie są umawiane na godziny, tylko wszyscy razem przychodzą na tą 9.00 i tylko mnie nie poinformowali. Sms ze zmianą godziny przyszedł do mnie o 8.13, jak siedziałam już w przychodni, bo wizyta miała być o 8.00 (sms wysłany najprawdopodobniej chwilę wcześniej, po mojej rozmowie z panią chyba z administracji). Dobrze, że nie poszłam z małą na spacer w międzyczasie, bo ok. 8.45 zaczął schodzić się tłum mamuś z maluchami i jakbym wróciła ze spacerku to by mnie kolejna godzina w kolejce czekała.
Stwierdzam po raz kolejny, że w Polsce na publiczną służbę zdrowia nie ma co liczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Ja tez slyszalam,ze sudokrem tylko wtedy gdy cos sie dzieje. U nas tez juz bylo pierwsze odparzenie i wlasnie sudokrem pomogl,a na codzien to smaruje mascia posladkowa lub linomagiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Tesula, a mi i dermatolog i położna mówiła, że sudokrem dopiero od 1 miesiaca życia, i to właśnie na odparzenia, a nie zapobiegawczo;)
Dermatolog od urodzenia na powstałe już odparzenia polecała alantan - też nie zapobiegawczo, wycierać wacikami nasączonymi przegotowaną wodą, a nie chusteczkami, żeby pupa jak najmniej chemii miała, a jeśli już uzywa się chusteczek, to nie smarować, bo jednak chemia w kremie plus chemia w chusteczkach, połączone razem mogą różnie działać, a warto tym maluchom jak najmniej chemii dawać na pupę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

AsiaczeK - nie zgadzam się z Tobą, oto co jest napisane na opakowaniu:
Sudokrem - Krem dla dzieci i dorosłych do pielęgnacji skóry. Zalecany do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień i trądzikowej.

pielęgnacji a nie leczenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

nie pisałam wczęsniej, moja mała ma trądzik niemowlęcy - może miała z was która styczność z tym, p ojakimczasie to schodzi? czy nalezy coś na to stowsować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Kąpiel krochmalowa- działa na skórę łagodząco i wygładzająco. Na każdy litr wody użytej do kąpieli należy wziąć 5 płaskich łyżeczek krochmalu ryżowego lub mąki ziemniaczanej. Odmierzony krochmal rozpuszcza się w niewielkiej ilości zimnej wody, a następnie mieszając dolewa się do wrzątku, aż do uzyskania przezroczystej gęstej cieczy, którą wlewa się do wody przeznaczonej do kąpieli. Przygotowany roztwór powinien dawać przy sprawdzaniu ręką uczucie przyjemnej śliskości, a jego temperatura powinna wynosić 38° C.

Kąpiel rumiankowa- ma działanie łagodzące i odkażające, a także odczulające. 50-100 g rumianku wsypuje się do woreczka z gazy i zanurza w jednym do dwóch litrów wrzącej wody na 5-10 minut. Otrzymany roztwór wlewa się do wody przeznaczonej do kąpieli w takiej ilości, aby woda przybrała kolor jasnego piwa. Temperatura wody do kąpieli ok. 37° C.

Kąpiel z otrębami pszennymi- wygładza skórę i łagodzi podrażnienia. Do płóciennego woreczka wsypujemy od 50 dag do 1 kg otrąb pszennych i gotujemy od 30 do 60 minut w 3-5 litrach wody. Odwar wlewamy do wody przygotowanej na kąpiel i wyciskamy w niej woreczek z otrębami.

Kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu- działa odkażająco, wysuszająco, i garbująco. Pomaga przy ropniach skóry i wyprzeniach. Dobrze jest ją stosować na przemian z kąpielą rumiankową. Kilka kryształków nadmanganianu potasu rozpuszczamy w niewielkiej ilości ciepłej wody tak, aby zabarwiła się na ciemny fiolet. Do kąpieli dolewamy (powoli, żeby móc kontrolować otrzymywany kolor) przygotowany roztwór aż do uzyskania jasnego fioletu. Nie powinno się wrzucać bezpośrednio do kąpielowej wody kryształków nadmanganianu, ponieważ nie rozpuszczone w zetknięciu ze skórą mogą spowodować jej uszkodzenie.

Kąpiel z odwaru kory dębowej- hartuje i uodparnia powierzchnię ciała. Zalecana dla dzieci ze skórą delikatną, łatwo ulegającą wyprzeniom i podrażnieniom. 50 dag drobno pokrojonej kory dębowej zalewamy pięcioma litrami wody i gotujemy przez dwie godziny. Uzyskany odwar dolewamy do kąpieli.

MaraJade te pomarańczowe są najgorsze chyba z wszystkich jednorazówek :) nie mają żadnych gumeczek, rozciągliwych boczków, więc nie dopasowują się do brzucha wcale :/ miałam je kiedyś dla Zuzzi i jak zapięłam mocniej to brzuch ściśnięty, jak słabiej to zjeżdżały :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

MamaDawidka, ja córcię kąpałam jak miała problemy intymne, ale na suchą podrażnioną skórę też się nadaje ten nadmanganian potasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Bombelkowa nic nie robiłam, mała po prostu pewnego dnia chyba stwierdziła, że jak jest zmęczona to może pójść spać i nie potrzebuje jedzenia ani lulania. Potrafi bawić się w łóżeczku albo na kocyku obok mnie a za chwilę już spać, bo jej się znudziło. :) Popołudniu za to zasypia u taty (bo nie pachnie mleczkiem) na rączkach, ale też bez kołysania, po prostu przytulona do niego zasypia a on sobie siedzi przed kompem albo telewizorem.

Rona a twoja mała tak teraz czy cały czas się zachowuje? Może przechodzi skok rozwojowy?

Czy któraś z was używa tych pomarańczowych pampersów? Czym one się różnią oprócz ceny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Dziewczyny czy któraś z Was kąpała swoją dzidzię w nadmanganianie potasu? Bo nie wiem na jakie dolegliwości skórne to pomaga. Krostki na ciele też się kwalifikują do takiej kąpieli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

tesula sudocrem jest za mocny na smarowanie przy każdej zmianie pieluchy... on jest leczniczy a nie zapobiegawczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

dzisiaj "pobrałam" mocz do badania ogónego Nastki .... heh, złapałam ile się dało do tego pojemniczka, mąż rano pojechał zawieść do ośrodka - tak zamnknęłam, że mocz wylał się do kieszeni :) :)

i tak było go za mało, jutro druga próba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Rona - kup se chustę!!!

Ja od urodzenia smaruję Sudocremem, za każdym razem jak zmieniam pieluchę i nie miałam u małej nawet zaczerwienionej pupy jeszcze...
U starszej jak się zdarzało to zawsze pomagał bepanthen, ale słyszałam, że kąpiel w krochmalu albo w nadmanganianie potasu dobrze działa (ja bym tą mąką nie zasypywała jak radzi cytrynka, bo z mąki pod wpływem wilgoci zrobią się kluski i będzie to ciężko usunąć...)

Moją starszą uczulał krem do pupy Nivea, ale tak ekspresowo, że raz posmarowana rano wieczorem miała rany na posladkach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Zuzia po całym dniu spędzonym przy cycu Dopiero usnęła i to w naszym łóżku bo jak tylko próbuje ją przenieść do łóżeczka to jest ryk:(A jeszcze cały weekend sama jestem bo mąż musiał wyjechać i będzie dopiero w poniedziałek wieczorem w domu:(Dobrze,że mama przyszła to chociaż śniadanie zjadłam-o 16-stej(!) bo wcześniej tylko jabłko wciągnęłam bo Zuzia nawet kanapki zrobić mi nie pozwoliła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

My używamy tylko linomagu maści i pieluszek pampers premium care. Jak dla mnie są rewelacyjne i nie zamienię ich na żadne inne. Zwykłe pampersy mogą się przy nich schować. Jak do tej pory nie wiem co to odparzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

kawa czy pijecie jesli tak to jaka? (75 odpowiedzi)

ja lubie z expresu a wy?