Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

***Rozpakowane Mamusie:***
21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN

2w1

*KWIECIEŃ*

mamaalanka- 15.04 /coreczka/Szpital kliniczna
EmNEm - 16.04- córka Maja/ szpital Kliniczna
micasia- 17.04 / syneczek/ szpital Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mara Jade - takie malutkie dzieci się jeszcze nie pocą...

Ja swoją ubieram dużo cieniej - na pajaca, w którym jest w domu ubieram taki kombinezonik frotte i do tego cieniutką czapeczkę, chyba, że mocno wieje to wtedy grubszą, ale też bawełnianą nie żadne tam zimowe

rękawiczek nie ubieram, bo i tak jej rączki z rękawków nie wystają :)
no i przykryta jest w wózku cienkim kocykiem
karczek zawsze miała ciepły

Ja siebie ubieram grubiej niż ją, bo mnie cycki bolą jak mi w nie zimno, a poza tym idąc jest się wystawionym na ten paskudny wiatr, a dziecko w gondoli jest osłonięte z każdej strony...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Ja cały czas mam wrażenie, że źle małą ubieram - za grubo albo za lekko. Dzisiaj na spacerku miała ubraną kurteczkę z kapturem, czapkę taką trochę cieplejszą, spodnie polarowe, skarpetki i rękawiczki bawełniane. Pod spodem body z krótkim rękawem i pajacyk. Nie wiem czy to nie za grubo, ale przecież ona leży i śpi, to musi być ubrana cieplej niż ja.
Po spacerze nie jest spocona więc chyba ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

No wlasnie tez sie zstanawiam czy to nie hormony,ma to tylko przy pipce,ale smaruje narazie linomagiem. Chusteczek nie uzywamy,za zimne:) Dziewczyny a co ubieracie dzieciom na spacerki przy takiej pogodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Martka przepraszam,że się wtrącam w Wasz wątek.

Ja na bielactwo choruję od jakiś 8 lat.Mówią,że to choroba dziedziczna,tylko że u mnie w rodzinie nigdy nikt na to nie chorował.Ja ją po prostu nabyłam,jak to moja endokrynolog mówi " to taki dodatek do pani odmiany tarczycy". Niestety na to nie ma lekarstwa,teraz w ciąży cały czas panikuję,czy nie przekazałam tego malutkiej.Z tą chorobą da się żyć,tylko te spojrzenia ludzi są najgorsze.Patrzą jak na trędowatą.

Trzymam kciuki,aby Twoja malutka tego nie miała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Gratulacje dla kolejnych mamuś. Dziewczyny potrzebuję namiary na dobrego dermatologa. Macie może kogoś godnego polecenia? U mojego męża w rodzinie jest bielactwo (mój mąż go nie ma, ale jego ojciec, siostra i brat tak) i boję się, że moja malutka też może je mieć. Chciałabym to sprawdzić. Moze panikuje, ale przeraża mnie ta wizja ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mamaalanka, a może wysypka hormonalna od Ciebie? Tymkowi, juz mniej, ale jeszcze co nieco wyskakuje, w szpitalu tez mial na pupie. Nie wiem czy używasz chusteczek, ale najlepiej myc wodą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Gratulacje dla kolejnej mamusi i jej synka-duzo zdrowka:)
wodę to juz mam troche cieplejsza przy kąpieli a temp w pokoju to 23-24stopnie wiec chyba nie jest za zimno? przez pierwsze 3tyg to dogrzewalam przy kapieli farelką ale teraz juz jest cieplej.

mamaalanka Bartus tez mial tak w 2tyg zycia i smarowalam bepanthenem i szybko zniklo i do tej pory nie ma zadnych odparzen:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Dziewczyny u mojej malej na pupci pojawily sie krostki z ropka w srodku. To odparzenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Ja zaczęłam wprowadzać w piątym miesiącu pokarmy mimo że na cycku córka była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

przy karmieniu mm po skończonym 4miesiącu, przy cycku po 6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Gratulacje Micasia :)

Tesula, ja pewnie 1 września wrócę do pracy, a macierzyński kończy mi się w połowie sierpnia, ale już cały czas o tym myślę. Z jednej strony strasznie mi żal jak pomyślę, że mojego małego szkrabusia mam zostawić, ale mam też ochotę wrócić do ludzi i jakiejś pracy intelektualnej.

Kiedy zaczyna się do diety malucha wprowadzać jakieś inne pokarmy niż mleko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

no ogolnie porod nie dlugi maz ledwo zdążył. Ok 12 podłączyli oxy, ok 13.30 pierwsze skurcze. Potem dostalam czopki na skrocenie szyjki ok 14.30 podzialaly. Przebila mi pecherz wody byly zielone. Polozyla mnie na boku zeby maly w kanal sie wstawil no i od 15 byl odlot chyba polozna z oxy przesadzila nie moglam skurczy wytrzymac byl jeden za drugim jak o 16 wparowal maz to warknelam tylko zeby mni nie dotykal i zmienilam pozycje na wznak 3-5 partych i maly byl na swiecie. 10 punktow dostal.ale dzisiaj jeszcze jakies badania przez te wody ma miec robione. Bartus wazyl 3945g i 57cm dlugi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Rayfall jesteś już na końcówce więc nim się obejrzysz a u Ciebie też zacznie się rozkręcać. Zobaczysz...już niedługo będziesz opisywać wrażenia z porodu i radość ze swojej Pociechy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Gratulacje!
Niniejszym zostałam sama z grupy oczekujących.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Gratulacje!!! Doczekała się synka :-). Super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Cześć dziewczyny,
jestem koleżanką Micasi, dziś o 16:35 przyszedł na świat jej synek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Ja używam butelki lovi activity matters, mam też tą aventa co M&m i zdecydowanie wolniej leci z lovi i młody musi się napracować:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Aska84 no to poród nie należał do najłatwiejszych ale na szczęście już jesteście w domku. Gratuluję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

My z Szymkiem od piatku już w domu, nie chcieli za bardzo nas wypuścić bo mały miał żółtaczkę wyniki były na granicy ale że tam takie przepełnienie to puścili ale w pon musielismy już byc na wizycie u pediatry, na szczęście żółtaczka wygląda lepiej.

Mały jest niesamowity bardzo grzeczny, je i śpi, czasami trochę często ale potem od razu zasypia, więc mam czas żeby się ogarnąć.

A co do porodu to o 2 w nocy odeszły mi wody pojechaliśmy więc na kliniczną tym bardziej że były trochę różowe, ale poza tym nic więcej się nie działo ok 5 zaczęły pojawiać się jakieś pojedyncze skurcze ale nic poza tym. O 7 przyszła nowa zmiana i podłączyli mi oxy rozwarcie poszło momentalnie, ale skurcze były co 5 min, potem nagle pojawiły się skurcze parte główka małego była już w kanele ale przy skurczach zaczeło bardzo zanikać tętno. Oczywiście skurcze nadal były co 5 min jednak lekarze zdecydowali że mimo wszystko rodzimy na cc było za późno, z parciem miałam niesamowite problemy bo skurcze były zbyt słabe czasami trzeba było niektóre przeczekać bo były za słabe i nie dało się przeć. Tętno małemu zanikało coraz bardziej, w końcu było wykrywalne moje a jego nie także trzeba było użyć kleszczy.
Naszczęście z maluchem było wszystko ok, dostał 9 pkt co prawda od razu go zabrali. Ale jak mnie przewieżli na sale poporodową to dostałam małego do karmienia i jest wszystko ok. Po kleszczach też nie ma żadnego śladu. No jedynie moje krocze które było naciętę i troche pękło przy kleszczach także troche jeszcze boli.

Generalnie opieke przy porodzie miałam super cały czas była ze mną studentka która pilnowała tętna malego, a potem jak już rodziliśmy to lekarzy było bardzo dużo, wszyscy wspierali więc byłam bardzo zadowolona. Potem na położniczym też opieka była bardzo dobra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

M&ms - wydaje mi się, że skrzepy w ogóle nie są normalne... dostałaś te zastrzyki przeciwzakrzepowe??
U mnie po CC jest normalna, rzadka wydzielina i to w małej ilości

Mara Jade - nie musisz "przestawiać" małej z cyca na MM jakoś specjalnie, tu bardziej chodzi o zaakceptowanie przez nią picia z butelki bo niektóre dzieci wychowane na piersi nie chcą ssać butli
A Ty już powrót do pracy planujesz??? Ja mam nadzieję że w moim przypadku to nastąpi dopiero we wrześniu przyszłego roku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci łatwo się rozsmarowuje? (50 odpowiedzi)

faktor +50, bez filtrów chemicznych. Ziajka - okropnie ciężko się rozsmarowuje, zwłaszcza na...

szkola podstawowa nr 80 i numer 5 na Zaspie - proszę o opinie (21 odpowiedzi)

Czy ktoras z Mam zechcialaby sie wypowiedziec na temat tych szkol .z gory dziekuje :)

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (56 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...