Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

***Rozpakowane Mamusie:***
21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN

2w1

*KWIECIEŃ*

mamaalanka- 15.04 /coreczka/Szpital kliniczna
EmNEm - 16.04- córka Maja/ szpital Kliniczna
micasia- 17.04 / syneczek/ szpital Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

U nas też kąpiel to nie było to co tygrysy lubią najbardziej :P ale kilka razy sprawdził się patent z pieluchą i było bez wrzasku :)) zauważyłam też że Kuba nie lubi 'skoków do wody', tzn. jak go powolutku wkładam to jest ok, a jak za szybko i jeszcze hałas wokół to mimo pieluchy jest krzyk :PP
Asiaczek współczucia ze szkarlatyną :(( mam nadzieję że mój Mikołaj niczego nie przywlecze z przedszkola, na razie mam w domu Kacpra, bo albo miał jakiegoś rota o łagodnym przebiegu albo biegunka od zębów :PP a teraz skubany śpi a trzeba sie zbierać do przedszkola :PP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Madzia i Krzyś może masz za zimno w pomieszczeniu, w którym kąpiecie? Emilka do 5 tygodnia strasznie się darła przy kąpieli, przebieraniu, przewijaniu, generalnie zawsze kiedy była chociaż trochę rozebrana, a teraz nie ma już tego problemu.

Zaczęła w tym tygodniu sama w dzień zasypiać, :) bo do tej pory jedynie przy cycu jej się udawało.

Powiedzcie mi kiedy należy zacząć wprowadzać MM do diety przy przechodzeniu z karmienia piersią? Jeszcze mam czas, ale po powrocie do pracy nie chcę już karmić piersią, a wiem że małą trzeba stopniowo przestawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Tesula, ja nie wiem, czy te nasze chłopy to jakoś spokrewnione są? :)

To już osiem dni po cc, a ze mnie nadal lecą straszne skrzepy, nie wiem, czy to normalne, czy już tak być nie powinno?

Przy starszej też używałam TT, teraz mam Avena nową serię- closer to nature- ona jest niby antykolkowa, ale po prostu jak powietrze naleci do środka to się niby jakoś odprowadza przez dziurki z boku. No i cięzej z niej ssać, więc teoretycznie dziecko nie zniechęca się do piersi.

Dziś druga kontrola u pediatry w związku z utrzymującą się żółtaczką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Ja słyszałam, żeby ustawiać taka temperaturę wody do kąpieli dziecka, w jakiej mama w ciąży sama się kapala, bo do niej jest przyzwyczajony dzidzius. Czyli że czasem trzeba obniżyć, a czasem podwyższyć w zależności od preferencji matki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mamaalanka myślę, że jak będzie tak ładnie jak dziś to w weekend :)

Tomek też się darł przy kąpieli, ale dałam cieplejszą wodę (38-39 stopni), leję pół wanienki i bokiem go wkładam :) i się cieszy teraz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

A ja kiedy moge isc na pierwszy spacer?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Madzia i Krzyś - co do kapieli to spróbuj zrobic ze dwa stopnie cieplejsza wode i wkładać dziecko zawinięte w pieluchę (odwijasz ją jak już się zamoczy)

Rona - ja dokarmiam Hippem, u mnie jest tak dziwnie - rano cyce pełne az bolą, wieczorem dwa woreczki po mleku;)

Mamoalanka - ja tez mam TT sprawdziły się przy starszej

Własnie czekam na położną, a moglybyśmy iść na spacer bo ślicznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Witajcie dziewczyny po długim czasie:)Gratulacje dla wszystkich kolejnych mamusiek i życzę dużo zdrówka:)
Ja mialam miesiac ciezki bo meza nie bylo a ogarnac sie z dwojka dziecki to bywalo ciezko bo maly byl strasznie niespokojny myslalam ze kolki go dopadly ale na szczescie nie,ma czasami problem z brzuszkiem ze go pobolewa ale to pewnie od mleka bo pozwalalam sobie za duzo z jedzeniem no i wysypka go dopadla takze teraz dieta ,a ja bez nabialu to ciezko bo uwielbiam rozne jego przetwory no ale coz trzeba by nic malemu nie bylo:) Bartus daje mi wycisk wieczorami bo na rekach by caly czas chcial ,no i najgorsze ze kapac sie nie lubi i przy kazdej kapieli jest ryk:( Nocki u nas nie najgorsze bo spi ladnie ,budzi sie praktycznie na cyca,czasem ma nad ranem problem z kupka namęczy sie niesamowicie .
Ja dokarmiać na szczescie nie musze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

dziewczyny a jakim mlekiem dokarmiacie/karmicie maluchy?
ja jeszcze mam cicha nadzieje ze mi się laktacja rozkręci ale muszę dokarmiać MM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Tesula u mnie podobnie. Masakra jakas. Maly tylko jadl i spal,a mala w dzien zje i jest spokojna,patrzy sobie albo wisi na cycku a za to w nocy koszmar. Kolki! Codziennie ok 3 godz placz. Tylko nie wiem dlaczego tylko w nocy. Pytanie do butelkowych mam,jakie uzywacie? Bo ja mam TT ale widze,ze mala tak lapczywie je,ze lyka powietrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

a ja czekam na obchod i zobaczymy co dalej. Naturalnej akcji porodowej brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

m&ms - mam to samo...
starszą ostatnio wychowuje telewizor, bo małż woli siedzieć i w gry grać niż się nią zająć, a jak zaczyna wyć i jęczeć to włącza jej bajki...
młoda albo wisi na cycu, albo na mnie... nawet teraz śpi u mnie na ręku... do południa jest w miarę OK - zje i śpi, ale po południu odstawia przy cycku cyrki, pręży się i wygina, szarpie cycki, wczoraj od 21 do 24 non stop coś jadła - najpierw butle z MM, bo ja wyszlam do sklepu i małż jej zrobił, potem wisiała na cycu nerwując się i w końcu po kolejnej porcji MM usnęła...

ze starsza nie było takich problemów - zjadła, bekła, szła spać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mamaalanka- pamiętam że z pierwszą córką miałam podobny problem. Leżała przy cycu ze 30 minut, jak ja odstawiłam to po 5-10 minutach był już płacz, potem znowu cyc i to samo. Szybko sie zorientowałam że ona cyca używa jak smoka i zamiast porządnie się najeść to sobie ciumka. My zaczęliśmy używać smoka i Mała jako tako zakumała że z cycka trzeba jeść i potem w miarę jadła a jak zasypiała to dostawała smoka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Cześć dziewczyny, na początek gratulacje dla kolejnych rozpakowanych, a dla tych co jeszcze w dwupaku - życzenia żeby jak najszybciej miały maluszki przy sobie. U nas ogólnie dobrze. W zeszłym tygodniu była u nas pani doktor na wizycie patronażowej, obejrzała i zbadała Natalkę i wszystko było dobrze, w pierwszej połowie maja idziemy na pierwsze szczepienie. Z karmieniem na razie problemu nie ma, czasem tylko produkcja pokarmu jakoś słabnie, ale udaje mi się wszystko opanować. Natka na szczęście siedzi na cycu 10-15 minut i ładnie wcina i tak co 3 godzinki. W nocy muszę ją nawet wybudzać, bo sama budziła sie po 5-6 godzinach (a nawet 8) od ostatniego wieczornego karmienia, a wtedy zaburzała mi się laktacja. Kolek nie ma ale prawie codziennie wieczorem ma "swoje momenty" kiedy ja wierci w brzuchu, trochę się powygina, pojęczy ale tragedii nie ma.
Relacje siostrzane też cały czas bardzo dobre :) Niestety starsza córeczka przejawia pewne oznaki zaistniałych zmian - przestała wołać na nocnik, zdarza jej się zgrzytać zębami, wkłada palce do buzi... Mam nadzieje że to szybko przejdzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Dziewczyny a ile tak bedzie czasu wisiec mi mala na cycku. Nawet do toalety nie moge isc,bo jak tylko ja poloze to juz jeczy. Wczoraj wieczorem miala pierwsza kolke. Zobaczymy dzis...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Micasia, powodzenia, trzymaj sie.
Ja po ktg, nadal nic się nie dzieje. Mialam nadzieje, że już coś sie zacznie dziać. Ciekawe jak dlugo jeszcze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

m&ms kolki?
nie zazdroszczę :/ Oli wychodzą dwie czwórki na dole i wyje od rana do wieczora, Tomek od czasu do czasu ma kolki (na szczęście nie codziennie tak jak dziewczynki!), a przed chwilą byłam z Zuzią w przychodni i ma SZKARLATYNĘ! więc dwa tyg w domu posiedzi... mam nadzieję, że Tomka nie zarazi :/ Olę już chyba niestety wzięło, zobaczymy jutro...

Rona ja ściągam jak Tomek wisi na cycku :) mam dziecko przy jednym, laktator przy drugim cycu ;) inaczej nic mi nie leci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

po takim popoludniu jak to- starsza ryczy z byle powodu, młodsza ryczy przy cyckach (na ktorych wisi 3 godziny) i prezy się z bólu brzucha... ehhhhh.... kocham moje dzieci, ale tęsknię za ciszą....
psychika mi trochę siada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

no mam nadzieje ze polozne na tyle mi pomoga zeby sie ruszylo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mamaalanka gratulacje!

Micasia trzymam kciuki żeby się ruszyło :)

Rona jak chcesz żeby 'produkcja' sie zwiększyła to odciągaj po karmieniu, a jak maluch ma jakąś dłuższą przerwę między karmieniami niż 3h to jak śpi też odciągaj, będziesz miała potem na dokarmienie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (31 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

nie chcę nosić rękawiczek- co zrobić (22 odpowiedzi)

dziewczyny, moja córka uparła się i nie chce nosić rekawiczek. Na dworzu mróz, rączki czerwone,...

Jaki projekt i za ile? (65 odpowiedzi)

jakie macie projekty domów i mniej więcej ile kosztowały? Mam kolejny pomysł i juz nie w temacie...